Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ohnetatto 2018. 07. 25. 09:26
Előzmény: #63139  ohnetatto
#63140
Legjobb 5 eladási ajánlat
MennyiségÁr
1792.790
3702.795
2002.800
1502.835
1002.840
ohnetatto 2018. 07. 25. 09:26
Előzmény: #63138  signal2
#63139
real 2790
Legjobb 5 vételi ajánlat
MennyiségÁr
652.760
302.750
302.745
1902.740
1002.735
signal2
signal2 2018. 07. 25. 09:05
Előzmény: #63136  Clint
#63138
"ez nem az ávós kihallgató szoba, ahol minden kivert vagy csellel kihúzott szót fel lehet használni a másik ellen." Hanem az a szoba, ahol bárki bármikor bármit írhat, és annak az ellenkezőjét is. Amiért még taps is jár.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 07. 25. 09:00
#63137
2795
Clint
Clint 2018. 07. 25. 08:43
Előzmény: #63129  Törölt felhasználó
#63136
Pontosan azt igazoltad, amit ítam rólad. Jó lenne, ha befejeznétek. Te és a többi nicked (pl. Clintusmacimus és társai), mert senki nem kíváncsi rátok. Én se. Kb. ezért nem írok és nem olvasok, mert szétbarmoltattok minden topicot. Sejtem, hogy nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül. Jó lenne, ha felfognád, hogy ez nem az ávós kihallgató szoba, ahol minden kivert vagy csellel kihúzott szót fel lehet használni a másik ellen.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 07. 25. 08:01
Előzmény: #63133  zsoltee77
#63135
Igen. Ott árulják az iPhonet az első 100 vásárlónak ajándék iponnal ;) 
Törölt felhasználó 2018. 07. 25. 07:53
Előzmény: #63133  zsoltee77
#63134
Igen.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 25. 07:51
Előzmény: #63132  HoStrucc
#63133
Az ipon egy számtech bolt, nem? :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 07. 25. 07:47
Előzmény: #63129  Törölt felhasználó
#63132
Ez most felért egy virtuális iponnal! (gyengébbek kedvéért ipon nem = iphone elgepelve) ;) 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 25. 07:42
Előzmény: #63130  Törölt felhasználó
#63131
5Ft a lépésköz. ;)
Törölt felhasználó 2018. 07. 24. 23:24
#63130

2557-re és 2651-re figyelek de azt se bánnám ha el sem érnénk ezeket, mert nem tervezek további részvényvásárlást.
Törölt felhasználó 2018. 07. 24. 23:14
Előzmény: #63126  Clint
#63129

2018. Március 09. 08:43 # 30390 hozzászólás blue topik. Természetesen Clinttől..."Hihetetlen milyen sötétség uralkodik a fejekben :) Persze jópár a feléneklők közül öntögetik a 100 K-150K - 200K olcsón vett pakkjukat időnként a szugeráltak fejére. :) Érdekes, hogy jól beazonosíthatóan van egy kör, amelyik soha nem adott el egy darabot sem, de minden esésnél kihúznak a mellényzsebükből 50K-100K vételt. Én azt várom, hogy 590-t eléri, de jövő héten kedd-szerdán megindul az öntés. Éppeszű tőzsdés nem hagyja bent a pakkját egy választás előtti felfokozott hangulatú, váratlan eseményeket is tartogatható, nagy gyűlésekkel, handabandával járó 4 napos hétvégére."
Érdekes, hogy az egykoron még "Hihetetlen milyen sötétség uralkodik a fejekben vigyor" mára"A többi tulajdonostársamnak viszont kitartást kívánok!" lett..."
Persze jópár a feléneklők közül öntögetik a 100 K-150K - 200K olcsón vett pakkjukat időnként a szugeráltak fejére. :)" Hogy is volt az, amikor split után 700-at hangoztatva jelezted nekem, hogy ezen várakozásod ellenére, a választások után el is adtad... A reakcióidból tudom, hogy mennyire lehetett igaz...
"Érdekes, hogy jól beazonosíthatóan van egy kör, amelyik soha nem adott el egy darabot sem, de minden esésnél kihúznak a mellényzsebükből 50K-100K vételt."
Még szerencse, hogy te a "fulltőkés" Konzumod mellett még sikeresen vettél egy kis Opust és felvilágosítottad szegény Hostruccot, hogy egyes szerencsések tudnak új forrást is bevonni. Fura nem?
"Éppeszű tőzsdés nem hagyja bent a pakkját egy választás előtti felfokozott hangulatú, váratlan eseményeket is tartogatható, nagy gyűlésekkel, handabandával járó 4 napos hétvégére."
"Egy tanácsom van,  ha adhatok egyáltalán ilyet : csukjátok le a laptopot,  lépjetek ki a netről,  élvezzétek hozzám hasonlóan a nyarat és ne gondoljatok a tőzsdére szeptember közepéig."
Csak azt tudnám, hogy lecsukott laptoppal, élvezve a nyarat, nem gondolva a tőzsdére, hogyan is sikerült pár napja bejelentened, hogy ismét büszke Opus részvényes is lettél. Komolyan azt gondoltad, hogy ezzel engem fel tudsz majd bosszantani. ;-)
"kicsinyeskedő, szánalmas,  információkat elferdítő, provokatív és személyeskedő stílusoddal." ;-)))) Ha gondolod részletesebben is idézlek, mert szerintem nem árt, ha más is tudja, hogy kettőnk közül ki járt egyes részvényesek épeszűségét megkérdőjelezni anno a blue topikba, főleg az első mondat után... Ennyit a személyeskedő, provokatív, információkat elferdítő, szánalmas stílusomról. Melyikünk is süllyedt anno le arra a szintre, hogy megkérdőjelezze azt, hogy a másik milyen nevelést is kapott, hogy eljusson odáig, hogy annak szüleit minősítse...
További kellemes nyarat! Ja és kérlek, hogy figyelj oda arra, hogy nehogy véletlenül megírd, hogy hol nyaralsz éppen, hiszen téged mások nyaralással kapcsolatos hozzászólása is nagyon tud ám zavarni... ;-)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 07. 24. 20:12
Előzmény: #63127  Törölt felhasználó
#63128
XDDDD
Törölt felhasználó 2018. 07. 24. 20:07
Előzmény: #63126  Clint
#63127

Még szerencse, hogy te nem személyeskedsz. ;-) "láttom" mindent elárul arról, hogy milyen nyugodt vagy. Egyébként szerencse, hogy pont benéztél ismét, amikor meg lettél említve, majdnem lemaradtam erről a frappáns válaszról.
Clint
Clint 2018. 07. 24. 18:33
Előzmény: #63099  Törölt felhasználó
#63126
Na,  láttom hoztad ismét a formádat : a szokásos kicsinyeskedő, szánalmas,  információkat elferdítő, provokatív és személyeskedő stílusoddal. Szimplán megvetést érzek írányodba. További jó szarkavarást. A többi tulajdonostársamnak viszont kitartást kívánok! Egy tanácsom van,  ha adhatok egyáltalán ilyet : csukjátok le a laptopot,  lépjetek ki a netről,  élvezzétek hozzám hasonlóan a nyarat és ne gondoljatok a tőzsdére szeptember közepéig. Én úgy gondolom,  hogy pánikra nincs ok. A legjobbakat! 
Törölt felhasználó 2018. 07. 24. 18:15
Előzmény: #63121  Seismic
#63125
Nem neked szól Seismic, csak úgy írom, (persze nem a tények ismeretében):
1. Estesek ne idegeskedjenek, mert nagy cég érkezik oda is szerintem.
2. A Mészi részvények esése a Simicska vagyon érkezésével van szerintem összefüggésben. Lajának szeirntem kell egy kis diszkont! Jelenleg a részvények "elinflálása folyik".
3. Az App nem olvad majd bele a létrejövő holdingba, mert annak szerepe az ingatlanbefektetések önálló cégben történő összefogása.
4. Az OPUS-KONZI holdingról a múltkor már írtam és nem arattam osztatlan sikert.
5. A mai App közlemény nagyon szűkszavú. Kissé büdös mondhatnánk. Szerintem MKBhoz, vagy Konzi Alapkezelőhöz kerül majd az Appcredit Zrt.
6. Önmagában nagyon nagy a kuss a Mészi cégek körül, ami szintén nem volt jellemző áprilisig a cégre. Ha emlékeztek, az árfolyam szinten tartásához januártól arról kiadtak közleményt, ha a titkárnő fingott egyet!
Szóval fing szagot érzek! És bár lehet, hogy most kicsit kellemetlen a szag a teremben, de ne felejtsétek el, hogy áprilstól számítottan van még 4 év, és alapvetően ők is a magas árfolyamban érdekeltek. (mármint Jani és a haverok) :)
Hozzáteszem, hogy nem olvastam könyvből a fentieket. Én így gondolom és a brutál-nagy barom tévedés jogát fenntartom.
Sanci101
Sanci101 2018. 07. 24. 18:12
Előzmény: #63108  Törölt felhasználó
#63124
+++👍
Seismic
Seismic 2018. 07. 24. 18:08
Előzmény: #63104  Wuff
#63123
remélem is, hogy meghúzzák :)
Törölt felhasználó 2018. 07. 24. 18:03
Előzmény: #63104  Wuff
#63122
Hát én nem ismerem a tőzsdei jelenléttel kapcsolatos közzétételi szabályokat, de szerintem egy ilyen közzététel esetében a vevőt minimum említeni kellene, és szerintem a tranzakció részleteit is ismertetni kell.
Seismic
Seismic 2018. 07. 24. 18:03
Előzmény: #63081  andaxin
#63121
3100 középvonalal oszcillál +-25% eddig /most kb -10% van/..persze ha az opi apportokat időben betolták volna, akkor nem itt állna, de ezért szép a tőzsde, amúgy unalmas lenne :)
Mit érezhetnek/tek/ a Richter vagy a DB tulajok az elmúlt évben?..itt még "cask" 2hónapja tart a korrekció, de már mindenki tökön akarja szúrni magát..nyár van..a pénz jó helyen..idegeskedjenek az Estesek :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek