balentum balentum
4
4
1
2017. július 02. | 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Sziasztok!Mivel ma reggel véletlenül csináltam egy rossz topikot (Random számlanyitás), kedvet kaptam ahhoz, hogy most tudatosan létre hozzam a régóta tervezgetett topikomat, melybe azok hozzászólását várom, akik nem életvitel szerűen tőzsdéznek, hanem kedvtelésből, hobbiból és a céljuk a banki kamatok feletti hozam elérése és a megtakarított pénz értékének megőrzése, megspékelve egy kis spekivel és az esetleges "piaci lehetőségek" kihasználásával.Természetesen a PROFIK segítségét, észrevételeit is szívesen olvasom.Én már 10 éve "foglalkozom" tőzsdével és csak magyar részvényekkel.(2007 óta Cashline, aztán 2010 óta online portfolio)Már megfizettem a szokásos tanulópénzt és "összesítve" erős bukóban vagyok, de az "éltet", hogy egyszer nullára hozom, hozzam az egyenlegemet.Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, mert lehet, hogy nem vagyok egyedül és vannak hozzám hasonló szerény, de becsületes"KISBÜFIK"
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 14:51
előzmény: #22901  HoStrucc
Én is így próbálom, de mindig beragadok valamivel.
Persze nekem nincs semmilyen "hátsó" infóm, tehát én "vakon" csinálom.:-))
ma, 14:24
előzmény: #22900  balentum
Nem feltétlenül a mai napra gondoltam. Setet pl januárban vettem és tettem el a fiókba (strat pakk)
A többit meg út közben felfelé.. az mozgott is már, de nem Éva tempóban :)
ma, 14:23
előzmény: #22897  HoStrucc
Wallist vettem is volna, de nem voltam délelőtt.
A SET-nél nem történt semmi, illetve igen végre nem esett.
Már ez is valami, de ezt a Rábánál már megszoktam.:-))
ma, 14:10
előzmény: #22898  Bekes
Jellemzően igen. Néha nekem is sikerül ;) 
ma, 14:09
előzmény: #22897  HoStrucc
Azt csak Z.É. kartásnő tud.
ma, 13:58
előzmény: #22894  balentum
Aljon kell venni ennyi a titok 🤫 ;) 
ma, 13:53
előzmény: #22895  kimi99
A seregben piros telefonnak hívtuk.
Akinek volt összeköttetése annak leszóltak és már mehetett is haza.
Gyengusz minden.
ma, 09:44
előzmény: #22894  balentum
Kis papirokban jatszos egyenlő lottó szisztéma tiszta szerencsejatek vagy van az embernek feher telefonja ( anno OTP nel igy hívtak talan)
Mar le se merem irni h végre a lovaim siman állnak eddig ma 
hétfő, 13:52
előzmény: #22893  HoStrucc
Nem irónia csak ahhoz hasonló.
Egyébként nekem általában a beragadásokból lesznek a stratégiai pakkok.
Persze nem így indulok neki, de mindig úgy alakul, mert a piac meg a szokásos mutyi ezt okozza.:-))
hétfő, 13:17
előzmény: #22892  balentum
"Nekem is kell csinálni ilyen pakkokat és én is mindig meg tudom magyarázni magamnak az aktuális történéseket." - ez most irónia akart lenni? Nem a megmagyarázásról van szó.
Ha valahol tartósan gondolkozol befektetésben, akkor kell strat pakk. Ha csak beugranál egy körre akkor felesleges. A stratégiai pakkot sem egyszerre veszi meg az ember ideális esetben, illetve hozhatja úgy az élet, hogy a játszósból strat lesz, mert mondjuk elszalad az ár (jártam már így), vagy épp beragad és nem akarod adni egyből bukóban (így is). A játszós meg arra van, hogy ha ügyes vagy, közben is kamatoztasd a pénzed egy részét és ne csak bámuld mi történik (vagy mi nem) hónapokig.
hétfő, 13:07
előzmény: #22891  HoStrucc
Na ezt is meg kell tanulnom.
Nem te vagy az első a menők közül, aki amikor valami nem megy azt mondja, hogy "a stratégai" vagy "alap" pakk az rendben és a "játszós" meg mozog.
Nekem is kell csinálni ilyen pakkokat és én is mindig meg tudom magyarázni magamnak az aktuális történéseket.
Bár ha jobban belegondolok nekem is megvannak ezek a dolgok csak nem pakkok hanem számlák formájában.
Lehet, hogy mégsem vagyok annyira dilettáns????:-)))
hétfő, 12:48
előzmény: #22890  balentum
A piac. Én mindig alkalmazkodom, mert a makacs beledöglik. Akkor reális volt 850 környékén, most nem az hogy napok alatt ott lesz. Tények. Ettől még nem lett szarabb a sztori. Csak lassabb. Thats life. Stratégiai pakk tartva, játszós bővítve. Maraton, nem sprint.
hétfő, 12:36
előzmény: #22889  HoStrucc
Két hónappal ezelőtt (eticar bemutató) még nem így beszéltetek.
Mi változott???
hétfő, 12:34
előzmény: #22888  balentum
Hát nem holnap utánra... de Róma sem egy nap alatt épült.
hétfő, 12:26
előzmény: #22887  HoStrucc
Akkor a következő a 400-as szint, de hogy lesz ebből 1000?????
hétfő, 12:14
előzmény: #22886  balentum
De jó vétel. Szerintem pár hónapos idotavon is már. 
Nem azért nem veszek mert itt nem jó hanem mert van egy strategiam a bovitesre és 500 körül már Megvettem ami abban szerepelt. 
hétfő, 12:12
előzmény: #22885  HoStrucc
De 500 alatt nem jó vétel???
Miért várod lejjebb??
Persze tudom 400 alatt még jobb.
Én már csak ott veszek.:-)
hétfő, 12:10
előzmény: #22884  balentum
Én hosszúra vettem. Mondtam hogy nem vagyok az az ugrálós fajta 
hétfő, 12:09
előzmény: #22883  HoStrucc
Ja bocsi már értem.
Már, hogy az árfolyamot nem akarod megtartani.
Csak az a baj, hogy úgy látom már senki nem nagyon akarja megtartani, ezért majd a piac eldönti mi lesz vele.
A "felhőben járók" meg a "naivák" csak nyomják a nevetséges dumájukat a topikodban.
Szerintem néha trollok is jobbak.:-)))
hétfő, 12:01
előzmény: #22882  balentum
Téves következtetés :) 
Csak annyi hogy nem veszek piacin. 
hétfő, 11:50
előzmény: #22881  HoStrucc
És akkor eladod azt, ami van???
hétfő, 11:48
előzmény: #22880  balentum
Én nem akarom megtartani. Bealltam egy szintre. Ha nem kapom meg drágábban nem kell. Tudod, portfólió építés szabályok szerint, nem kapkodva 
hétfő, 11:47
Sajnos a SET-et kezdem nagyon megszívni. Ma is kaptam egy keveset (500 alatt), de úgy néz ki korán.
A menők sem tudnak mit tenni a zuhanás ellen és ez már kezd aggasztó lenni, hogy jön így vissza a bukóm??????
hétfő, 09:45
4ig vel mi lesz? most már csak speka,megy opi konzihoz ,egyesülés után mi lesz nagy kérdés elég rázosak ezek a részvények már,magas árfolyam
vasárnap, 19:25
előzmény: #22877  kimi99
Oké, részemről rendben.
Koktélt még soha nem ittam, de erősnek erős vagyok.:-))))
vasárnap, 18:44
előzmény: #22875  balentum
Akkor menjetek irany az eticar jun 26 azt par koktél utan ki az erősebb műsor 😀😜
vasárnap, 16:49
előzmény: #22874  Higuain
Jó lesz az is. 
vasárnap, 15:32
előzmény: #22870  HoStrucc
Na például ez az,amit nem lehet írásban normálisan lekommunikálni, mert félre érthető.
Be is jött, de nem baj majd egyszer verbálisan, de ha nem az se baj.:-)
vasárnap, 15:06
előzmény: #22871  kimi99
ahol dolgoztam cég, ott a flottás srác közeli ismerősöm, 400+ autójuk van, az elnök-vezérigazgató soron kívül fogadja ha bármi problémája van. Ilyen cégeknél a flottavezető, főleg ha jó kapcsolatai vannak a partnercégekhez (szervíz, lízing, importőr) kiemelt státuszú. 4 évig testközelből láttam, miket intéz. Ha kell megemlíthetem neki az eticar-t, 400+ jármű. 
vasárnap, 14:48
előzmény: #22867  HoStrucc
De! A Ferrarinak és a Mercedesnek is van istállója a forma 1-ben. :)
vasárnap, 13:57
Anno phylaxia sima 3* siófoki hotelban tartotta
Opus mikor tartott ilyen helyen 5* v plusz meg segédcsillag?soha!!
Ill nem board szintű vezetők ezek flottasok , CEO es COO mas teszta lenne 
vasárnap, 13:54
előzmény: #22865  Higuain
Köszi
De lehet nem erted h vállalati hierarchiaban messze nem board szintű vezetők, h miattuk 5csillagos konferencia
Hungaroring az a jo kint a prerin !
Mas teszta ha versenyezni szeretnel rajta akkor csillagos arat kernek a bérletért 
vasárnap, 13:24
előzmény: #22869  balentum
Nem hinném. A rossz majuaknak persze nyitott ez az opció :) 
vasárnap, 12:27
Ez igaz, de itt inkább nem arról van szó, hogy egy még nem komoly cég komolynak szeretné láttatni magát???
És ezért akár "erőn felül" is bevállal dolgokat "tizenkilencre lapot húzva"!!!???
vasárnap, 12:01
előzmény: #22860  Higuain
Ez lenne ésszerű
vasárnap, 11:48
előzmény: #22863  kimi99
Egy komoly cég nem tart istállóban bemutatót azért.. 
vasárnap, 11:46
előzmény: #22855  AIDA64
Ne zavarjon hogy most jött ki friss könyv nem rég és ott is megvolt neki.. Persze addig is ő volt a felelős az esesert és a jövőben is. Vakarozos. 
vasárnap, 11:15
előzmény: #22863  kimi99
vasárnap, 11:09

A magyar plázák elhallgatott titkai - Kellenének a halottak, de erre kicsi az esély
halottak minek kellenének vagy a hallottak?
vasárnap, 10:51
előzmény: #22853  balentum
Ha jól latom 380-395 aztan meg lejjebb es lejjebb 
En akkor voltam barom amikor a SET bol nem mentem at a 4ig be az mar attól a belépési szintről 9x 
Ez a flottasoknak bemutato lehetne olcsóbb helyen is, költséghatékonysági menedzser az nincs a SET nel?
Ezek a flottasok nem a felső de meg a kozepvezetokhoz sem tartoznak a multiknál v mar ki vannak szervezve kis Bt. tarsasagokhoz hogy intézd Pistam a flotta biztosítás pályamatricát szerviz stb!!
vasárnap, 10:36
előzmény: #22859  balentum

Példa a Banco BPM.
Mindig ott motoszkált bennem, hogy talján bunkók, nem túl nagy erkölcsi érzékkel.
Amikor kerestem vele, sokszor el is feledkeztem sokszor róla, így megúsztam 30-40% eséseket, mert már nem a 3 EUR az ellenállás, hanem a 2.
Eszemben sem volt kiguvadt szemekkel lesni a parasztshortot, a DB Bankhoz nagyobb bizalommal álltam, meg is látszik, nem sok mindent kerestem, a kötelességtudó, preciz germánokon.
Csak lazán, egy blueban sem hoz folyamatos szerencsét, pláne most már a túlzott figyelem, mert bejöhet 1x max 2x a 3.-nál már biztos a beragadás.
vasárnap, 10:35
előzmény: #22858  balentum
Az utolsó mondattal lehet a legnagyobbat bukni. Nem szabad az elolvadt nyerő miatt tőzsdézni.
vasárnap, 10:31
Dehogy adta el. 1.3 millió dbot nem tud kiszórni 500 felett. Meg szerintem nem is akar. Ha el is ad idén, szerintem maximum 1/3 mennyiséget fog. Többit majd ha szintet lép a cég és lesz tőkeemelés.
vasárnap, 10:28
előzmény: #22857  jamukha
Ebben is igazad lehet, ezt gondoltam én is, sőt tippeltem is.:-))
vasárnap, 10:27
előzmény: #22856  jamukha
Mondjuk úgy volt, hogy 800 felett eladtam szép haszonnal.
De akkor ment a 940-1000-1500-as felduma és gondoltam papír nélkül nehéz lesz részesedni belőle.
A nyerőből visszavettem nem egészen a felét.
Utána már csak lekövettem az eséseket kisebb higításokkal  és ekkor jött az a nap amikor kivágtam 500 felett.
De azóta megint vettem egy kicsit 470-en, mert gondoltam megfogom a rés alját.
Azt majdnem eladtam aznap 570-en, de gondoltam jó lesz az 600 felett is.
Erre szépen vissza is csorgott és majdnem vettem még pénteken 510-ért. de úgy éreztem valamiért, hogy  lesz  ez még 500 alatt is.
Erre valaki bevágta záróban 490-re.
Na itt tartunk most.
Én nem azért vettem, veszem mert jó cégnek tartom  hanem csak egy cél vezérel, hogy az eddig elbukott nyerőt visszahozzam és véglegesen szép nyerővel felejtsem el ezt a papírt.:-)))
vasárnap, 10:18
Igen, ő volt az egyik 76-os EST fölvásárló, 100 fölött már borította is vissza, ahogy beírtam előre.
vasárnap, 10:16
előzmény: #22850  balentum

Na akkor.
Te a legalsó SET pakkoddal többszöröztél, de a fölsőn is volt 50%-od.
Akkor, hogy a pék faxába lehetséges vélt 20% további nyerőért akcióba lendülni?
Kockázat/hozam arány nagy/lófax sem azt mutatta, nem hogy lépni, még követni sem érdemes
vasárnap, 10:15
sobadi eladta nem véletlenül van itt az ár
vasárnap, 09:44
Hát jó lenne ott vagy a környékén egy jó bejelentés. meglatjuk 
vasárnap, 09:22
előzmény: #22852  HoStrucc
Gondolom a június végi eticar bemutató "mérföldkő" lehet és eldöntheti az igazi irányt.
500 alá már nagyon nem kellene mennie.
Hol van még vajon rés az alsó régióban?
vasárnap, 00:30
előzmény: #22851  HoStrucc
Legutóbbi set vételem egyelőre nem volt jó. Pedig 500at jól tesztelte vissza. 3 hónapon belül viszont jó lesz. ;) 
vasárnap, 00:29
előzmény: #22850  balentum
Igen. Bukó / nyerő realizalas után túl hamar veszel vissza ezt már megfigyeltem 
szombat, 20:56
előzmény: #22849  HoStrucc
Ez így van, de mindig tanul az ember.
Persze nem könnyű.
Én mindig elcseszem, de most már megfogadtam ha valamit jól eladtam, akkor nem veszem vissza ott és az egészet még akkor sem ha hat nap limit várható.
(Vagy csak a felét???)
Szóval inkább nem, mert mindig lesz lejjebb is meg feljebb is.:-))
szombat, 20:49
előzmény: #22848  balentum
A lényeg hogy kereskedj továbbra is ahogy gondolod. Én is. De most egyszer és utoljára mutattam hogy nem demó számlán és nem fiktív dolgokról beszélek. Lehettem volna ügyesebb? Igen. Elégedetlen lennék? Nem :) 
szombat, 20:43
előzmény: #22847  HoStrucc
Ez egy kicsit bonyolultra sikerült (biztos a sör), de nagyjából értem azt hiszem.
Nekem csak egy kis üveg sör volt.:-))
szombat, 20:36
előzmény: #22846  balentum
Pedig egyik jobb lesz mint a másik. Felirhatod. Én pedig tevedhetek. A viszonylag diverzifikalt, közepes kockázat vallalasu portfólióm mégis hozott annyit idén fél év alatt sem amennyivel itt elkezdtem lassan 2 éve összes tőkével. Tehát nem értek hozzá. ;) 
szombat, 20:21
előzmény: #22843  HoStrucc
Mert még bízom a "pirosban".:-))
szombat, 20:08
előzmény: #22844  HeuRéka2
Pontosan. Legalábbis bika piacon jellenzobben 
szombat, 20:04
előzmény: #22840  HoStrucc
Legjobban jár sokszor aki ül a fenekén, ha már okosan kiépítette a pozikat
szombat, 20:01
előzmény: #22842  balentum
Kispapirbol neked még nem volt jelentős mennyiséged vagy tévedek? :) 
Setet mégis eldobtad.. Estet nem. Miért? 
szombat, 19:58
előzmény: #22841  HoStrucc
Nem, de csak jelentéktelen mennyiségem van. (EST)
szombat, 19:56
előzmény: #22840  HoStrucc
Vagy már azt is kidobtad bukoban? 
szombat, 19:55
előzmény: #22839  balentum
Lehet úgy is hogy raulsz.. És nem forintozod el plusz nullaban a pozit ha már kiulteda nehéz részét ;) 
szombat, 19:52
előzmény: #22837  HoStrucc
No akkor ha lesz miért és lesz értelme, akkor újra beszállok és jól beragadok szokás szerint.:-))
szombat, 19:49
előzmény: #22837  HoStrucc
Set előrébb tart ez valid. 
szombat, 19:49
előzmény: #22836  balentum
Nyugi. A recesszió a kanyarban sem lesz még amikor az est már be lesz lakva és 2x többet fog érni mint ahogy kiszalltal. Megérzés :) 
szombat, 19:29
előzmény: #22834  kimi99
A SET annyiból szimpatikusabb, hogy ott már történt történik valami.
Az más kérdés, hogy erősen túl van értékelve a tevékenység.
Az EST-nél viszont semmi nincs csak a hitegetés, persze ebből még bármi lehet.
Addig jó a spekáknak míg ez az állapot van, mert így lehet még fenntartani a reményt és újabb és újabb "rabokat"szerezni. Tehát szerintem a "laposztóknak" nem érdekük a gyors rendezés és átláthatóság, de nyilván semmit nem lehet örökké fenn tartani.
Amennyiben jön egy általános recesszió, akkor lehet vége a lebegtetésnek, mert a pánik kikényszerítheti a döntő lépést.
Csak az a kérdés, hogy egyáltalán van e, lesz e befektető (vevő), mert akkor nincs mese valaminek történnie kell.
Most ezt úgy látom teljesen kiszámíthatatlan piros vagy fekete bármelyik lehet kinek mi tetszik, de aztán nehogy az legyen, hogy a nullán landol a golyó (mert megmahinálták) és akkor mindent a bank visz.:-))
szombat, 15:23
előzmény: #22832  goodquestion
mert elfogyott a pénz. fullban ülnek set, őrmester, futur, nord részvényekben. előbb-utóbb el kell adni valamit. 
szombat, 14:38
Hat ja nekem is a SET mar nem a főfavoritom !!! 2k árakról ne is írjanak inkabb örülnénk ,ha egyxer 1k lesz az életben!!Inkabb ESTM amióta megjelentek a nagy emberek!
Feltetelezem vmelyik be v atdobta a vegen h a kisebbeknek ne legyen oly laza a hetvegejuk!
A nagyok sem tudnának itt kiszállni szepen kb az utolso kötés 3 Ft lenne ha bedobnak!
SET kb Olyan pl mint anno volt a KV Mechelen focicsapata  a semmiből megnyertek azt hiszem a KEK kupát azt eltuntek!Ha lenne gazdasági hanyatlás v recesszió bele sem merek gondolni hova zuhanna!!!!
Tozsdei kereskedes sajna a legalja nem tudsz semmilyen revansot venni nem olyan mint anno voltak az árverések!!Aki nem allt be a sorba le sem irom inkabb .........
Opus ki tudja ?en szurkolok nekik hisz miota szenvednek vele es semmi sem indokolja ezt a lenyomast!! Illetve tele van nagy dolgokkal igazan értékes mamutokkal!!
Ottone volt a fo kedvencem es most is figyelem ott legalabb Szijjártó ur ottone 😊
Szerintem az ujra egy jo papir lesz!!
szombat, 14:34
Hallottam olyan véleményt, hogy a június végi fúzió előtt még meghúzzák, mert a fúzió után túl egyértelmű lenne az emelkedés tehát akkor nem lesz. Nyilván ez spekuláció, de a mostani vasúti bepakolásokkal még nagyobbra nő a vagyon, mely esetlegesen az árfolyamban is pozitív változásokat hozhat.
Valószínű az ML fanok az MKB-és csalódás után hét közepén már ide jöhetnek át vígasztalódni.
Kíváncsi leszek a SET-re is és az ismert két "nagytulaj" megnyilvánulására, hogy lesz e bőr a képükön valamilyen formában megjelenni a fórumon és valamilyen magyarázatot adni a papírban történtekre.
Vagy majd utólag egy másik papír topikjában előjönnek a bizonyítványt megmagyarázni.
Ugye volt már ilyen és nem lenne példa nélküli, mint az sem, hogy a topik gazdák között is létezik olyan, aki egyszer már rávett topikozókat ott hagyva egy másik felbeszélős mantrás topikban ossza az észt és  nagy szorgalommal takarít. Persze nem vagyunk egy formák és mindenkinek más az "erkölcsi" nívója, de ne feledjülk az élet mindig döntetlenre játszik és amit egyszer adott azt máskor valamilyen formában elveszi.:-))
szombat, 13:45
előzmény: #22831  balentum
A hét vesztese egyértelműen a SET nálam is, teljesen "cserben hagyták" a nagytulajok. Nem vádaskodok velük szemben, de most bebizonyosodott, hogy amíg korábban többször megtámasztották a bajban (ezt néha olvashattuk is), az most nincs. Sértődésből, dacból (ha igen, óvodás viselkedés, nem a tőzsdére való) vagy egyéb mesterterv? Nem is érdekes már igazán, de hogy ebből hogyan jönnek ki jól, legyen az ő feladatuk, csalódás a köbön és sikerült elérni a teljes bizalomvesztést. A jövő hetet illetően, miért is várható az Opi-Konzi feltámadás? Nem vagyok naprakész a fúziós dátumokkal, történésekkel kapcsolatban. Ami nagy durranás lehet, az MKB színrelépése, igaz csak akkor, ha ML hajlandó eladni belőle. Valami nem korrekt ott azért, hétfőtől derül ki, hogy adnak belőle vagy sem és mennyit. A platformokon még a listában sem szerepel, "komoly előkészítés." Magasnak tartom a bevezetési árat (1972), főként ha még rádobunk min. egy felső limites sorbanállást is. 1200-1500 korrektebb lett volna, de már induláskor duplázni akarnak. Sokan emiatt dobják majd a többi kispapírt reggel, pl. SET-et, de lehet, hogy ezen a sokaknak már fájó szinten jobban megéri a fiókba zárni egy jó időre. Ott lesz még 4IG ötödölése, de az most kicsit háttérbe szorulhat MKB miatt. OTT1-nél kezdik kapizsgálni, hogy az aktív kommunikáció nem ördögtől való tőzsdei cég esetében, ezért megszórták az elektronikus sajtót fizetett interjúkkal, nem túl sok újdonsággal. Szeretnék fel hype-olni a rvt 250 fölé, augusztusban egy jó gyorsjelentéssel rásegítve, mert nagy beégés lenne egy sikertelen aukció ősszel. Ott már én is csak akkor hiszem az emelkedést, ha látom.
szombat, 09:55
előzmény: #22830  balentum
Ismét eltelt egy hét, tehát újra itt az összefoglaló.
Csak röviden, mert meleg van.
A HÉT NYERTESE:
GRAFI, mert hosszú idő után tudott erősödni és a RÁBA, mert nem esett, sőt....
A HÉT VESZTESE:
Ez most könnyű, mert egyértelműen a SET. Mivel csak csúnyákat tudnék írni ezért nem írok, de még is : elmennek a p.............!!!!!!!!
A JÖVŐ HÉT REMÉNYSÉGE:
Állítólag az Opus-Konzi duónál várható pattanás, mondjuk már ideje lenne.
És persze itt van az OTT1, de ebben az emelkedésben már csak akkor hiszek ha túl vagyunk rajta.
Várom a véleményeket, javaslatokat.:-))
péntek, 20:20
előzmény: #22829  Seismic
Na a SET-nek jól oda raktak záróra.
Úgy látom a jövő héten még kapok 450 környékén is.:-))
péntek, 19:31
előzmény: #22828  balentum
20x-osan és 200Xosan túlértékelt cégnél, természetesen reális ez a várakozás :)
péntek, 10:14
előzmény: #22827  kimi99
Majd a nagytulajok megrántják mind a kettőt és újra szép lesz minden.:-))
péntek, 09:28
előzmény: #22826  balentum
Pedig ezek is tele vannak értékkel 😀
SET az TA alapon mar nem oly tetszetős a restoltesek utan mar nem mondható szökési resnek , igy nem lehet nagy ugras esetleg komótosan papasan Ft k
ESTM a sotet ló bárhova ugorhat egy nagyot le v fel 
péntek, 09:20
előzmény: #22825  kimi99
Nem volt szó ezekről a remek papírokról, csal a lényegtelen hulladék értékalapú, fundás papírok kerültek szóba.:-))
péntek, 09:17
előzmény: #22824  balentum
Ez olyan elvtarsosra sikeredett!
SET elvtárs 
Virág ur mit súgott a SET es Est rol?
csütörtök, 21:32
előzmény: #22823  balentum
Nem lettem sokkal okosabb, de jó volt a Random előadás és utána Virág úrral a kérdezz-felelek 1 óra.
A random topikban olvasható összefoglaló, melyet kérésemre ismét remekül oldott meg a fórumtársunk, köszönet érte.
Annak örülök, hogy a SET 500 felett zárt, mert a mai napon a rés alján sikerült belecsípnem egy kis tétellel.
Holnap döntő lesz az irány, de bízom az emelkedésben, mert a SET jó papír és remélem ezzel a megjegyzésemmel megfelelek az  "elvárásoknak". Szóval vegye mindenki, aki bízik benne és a cég vezetésében:-))
csütörtök, 16:08
előzmény: #22822  kimi99
Persze, persze.
Ma is megyek a Randomhoz oktatásra: tőkeáttét, short, long, daytrade, stb.
Már nagyon okos leszek és akkor semmibe nem fogok beszorulni..-)))
csütörtök, 15:44
előzmény: #22817  balentum
Ne igy fogd fel azert még 2 gombóc fagyi kijön az árából 
A piac mindig tartogat uj lehetőséget!
Egyet meg kell tanulni ahol Lölö ur megjelenik csak oda szabad fullban es azonnal efy db ig
Igaz alapszabály h diverzifikalni!!
Bar te azon az órán tobbxor részt vettél biztos vagyok benne 😀😊😜
csütörtök, 14:55
előzmény: #22819  kapasvan
No para!!!!
csütörtök, 12:09
nagy esés utáni felpattanás nem jelent semmit,
csütörtök, 11:46
nem kell megijedni:)))
csütörtök, 11:38
Ez van :) 
csütörtök, 11:32
Úgy néz ki kár volt eladni a SET-et, mert fordulni látszik.
Most mát csak az a kérdés hol lehet visszavenni és meddig tart a fordulat.
Most már egy rossz szót sem szólhatok a papírra, mert jó papír.
Így változnak a dolgok 1 nap alatt.:-))
csütörtök, 10:09
előzmény: #22812  nemelemzo
Én a XIX. század végéig és XX. század első felében tevékenykedő építőmesterekre gondoltam, mert kb. addig nem vált külön a tervezés és a kivitelezés. Sajnos a külön válásnak sok negatív eredménye van, de bizonyos esetekben ésszerűbb külön kezelni a dolgokat. Ebbe most nem szeretnék bele menni, de az általad említett eset nem egyedi, de abból nem lehet, nem szabad általánosítani.:-))
csütörtök, 09:54
előzmény: #22814  kimi99
Nekem mindegy melyik megy többet. 
csütörtök, 09:53
előzmény: #22809  HoStrucc
Te strucc tegnap nem orvendettel a beirasomnak a szektadban!
Mondom ugy ,hogy 2 lovam van az ESTM es SET!
Speka hozzaallasom sugatja, hogy az ESTM innen tobbet fog menni mint a SET!
csütörtök, 09:38
előzmény: #22809  HoStrucc
Köszönöm az elismerést, szóval felnyitottam a szemed. Jó pap holtig tanul. :-)
csütörtök, 09:37
előzmény: #22810  balentum
Mennyire régi építőmesterekre gondoltál? A házamat ´78-ban építettük, persze nem vettem benne részt aktívan. Nemrég átalakítottuk, felújítottuk, de a mester nem nagyon tudott eligazodni a tervrajz szerint. Hát perszehogy nem, hiszen az az építkezés alatt ott lapult a fiók mélyén, nem nézegette senki. Az apám rajzát követték, ami a tervrajz alapját is képezte. :-). Az csak menet közben alakult ki, hogy a terasz és garázs is felesleges a házban, így 2 szobával bővültünk, persze minden 180 fokkal elforgatva.
csütörtök, 09:05
előzmény: #22807  balentum

Thomas mindig fűvet nyír-:)XDDDDD
Most íjászkodni megy, amíg nem lesz dög meleg.
csütörtök, 08:59
előzmény: #22808  nemelemzo
Nem mondod.
De a régi építőmestereknek azért csak sikerült.
csütörtök, 08:57
előzmény: #22808  nemelemzo
Hűha. Ez igen mély. Köszönjük captain obvious! XD 
csütörtök, 08:55
előzmény: #22806  jamukha
Házat építeni és tervezni két különálló műfaj.
csütörtök, 08:47
előzmény: #22805  jamukha
Rád a kert kialakítását gondozását bíznám kiemelten a gyep gondozásával.:-))
csütörtök, 08:42
előzmény: #22804  balentum
Akkor házat építsek, hogy felvegyél?-:)XD
csütörtök, 08:42
előzmény: #22804  balentum
Akkor házat építsek, hogy felvegyél?-:)XD
csütörtök, 08:41
előzmény: #22803  jamukha
Borom nincs, de a falusi CSOK-ot meglovagolandó mindenkinek kedvezménnyel tervezem a házát és vállalom a generálkivitelezést kompletten minden ügyintézéssel.
csütörtök, 08:31
előzmény: #22802  balentum
Én jelentkezek levlistásnak, meg a borodból is veszek-:)XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
csütörtök, 08:29
Ki mit szólna hozzá ha:
Akkor én megcsinálom a TES nevű céget és a fórumon meghirdetem a szekta vezéri poziciót.
Természetesen a szekta vezért ellátom belső információval és megbízom, hogy szervezze meg maga alá az alvezéreket.
Mindenkit az infók előzetes (külön csatornán) átadásával jutalmazok, így mindenki annyit kockáztat amennyit jónak lát.
Minél nagyobb hypot csinálnak annál magasabb lesz az árfolyam és az infók birtokában előbb tudnak realizálni vagy venni mint a megvezetett marinénik.
Szóval a recept megvan, már csak csinálni kell.:-))
szerda, 22:06
előzmény: #22795  balentum
A főóberhén már a nagyeladók clonnickel történő visszalopakodásánál tartanak, nem nyugszanak a kedélyek még sem.

Topik gazda

balentum
balentum
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE