Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2014. 04. 01. 16:06
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#220
Megkérdezhetem, hogy "egy tisztán listás" szavazásnál mire is tudnál szavazni? Az egyik párt listájára, amelyet a párt állított össze?
És ezzel mint választópolgár mit is tudnál befolyásolni?
bigyula 2014. 04. 01. 16:05
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
+1 (nem a Jobbik-ért :))
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 16:03
Előzmény: #213  parkinson
#218
Szerinted ez mind sikeres volt? (nem a Fidesznek, meg holdudvarának, mert azt tudjuk, az országnak).
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 16:03
Előzmény: #214  bigyula
#217
Hátha valaki nem ismeri..
Én most hallottam, tetszett.

"Welsz már korábban is öngyilkos akart lenni! Csak akkor nem találta otthon a rendőrség.

ja és persze:
JOBBIK !
nemgyorgy 2014. 04. 01. 16:03
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#216
Nem ,aki lop ,az a szememben -attól függetlenül,hogy szoci vagy fideszes-tolvaj. Itt azzal van a baj ,hogy szerintetek a Fidesz un. holdudvarához tartozók mind lopnak ,munkát nem végeznek,csak felveszik a lóvét és a lábukat lóbálják,ami marhaság.Az a baj,hogy a minden objektivitást nélkülöző hozzászólók-tisztelet a kivételnek- évek óta csak fröcsögni tudnak,a saját tőzsdei kudarcaik okát a hatalmat gyakorló Fideszben látják,ami természetesen nem igaz. Ami a kettős mércét illeti ,az a "fékek és ellensúlyok" megszállott hirdetőinek- gyakran alkalmazott-módszere.
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2014. 04. 01. 15:58
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#215
Egyébként a dolog szerintem sokkal pragmatikusabb, mint amennyire elvi állásponton vagytok néhányan.
Elvi alapon természetesen én se mennék szavazni, majdnem mindenki lejáratta itt már magát sokszorosan.
De ha ezt teszem, azzal is támogatok valakit. Azt aki ellen nem szavazok. Mindenki döntse el, kit tekint kisebb rossznak, és ezután, ha úgy dönt, hogy nem megy el, nyugodjon meg benne, hogy az általa gondolt nagyobb rosszat támogatta a nem szavazással.

Úgyhogy igenis muszáj végiggondolni, hogy melyik banda a legkisebb rossz, hozzácsapni még egy kis választási matekot is, és a legkisebb rosszra behúzni az x-et.
A hideg kiráz a Mesterházytól, szociktól úgy általában, de csak azzal tudom segíteni a fidesz leváltását, ha mégis rájuk szavazok egyéniben, mert másnak nem lesz esélye ellenük. Soha nem szavaztam még "balra", most kénytelen vagyok, mert ez az egyetlen lehetőség, hogy a fideszt kisebbre húzzuk. Listán már csak az szempont, hogy bejutás képes alakulatra menjen a voks. Erre az lmp-t alkalmasnak tartom, és az ellenzékből még mindig az ő tevékenységükkel voltam legkevésbé elégedetlen az elmúlt 4 évben. Tehát én is mondhatnám, hogy nincs nekem tetsző párt, így nem megyek el, de ilyen választási lehetőséget nem kaptam. Ha nem megyek el, azzal a fideszre szavaznék. Akkor viszont annál már tudok kevésbé rosszat is.
bigyula 2014. 04. 01. 15:55
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#214
"...(pl. egy tisztán listás)..."

NEM! Inkább egy tisztán egyéni, listák nélkül!
parkinson 2014. 04. 01. 15:53
Előzmény: #189  Zorro1973
#213
""Ha a Fidesz háza táján is lett volna ilyen nagy mértékű lopkodás"
Ami késik az nem múlik.
Csak pár dolog.
Közgép
Földmutyi
Dohánybolt
Rogán
Mnyp Zorro1973 "

Nem egészen mindegy, hogy a Bíróság vagy az ATV mond valamiről véleményt, miközben a Hír-TV pedig dicsőiti, mert ez mind sikeres volt........
bigyula 2014. 04. 01. 15:52
Előzmény: #179  BudFox
#212
"én is megyek szavazni. Csak a Fidesz !!! :-))) már úgyis ismeritek az elveimet..."

Nem hiszem, hogy egy fityeszhívőnek vannak elvei. Amennyi 180 fokos fordulatot csinált a vezír az emútnégyévben, nehéz volt követni... Feltétlen hite a vezírben, a pártban az persze van...

"addig nem nyugszom míg az utolsó kommunista ki nem hal innen a bal oldalról :-))"

A "jobb oldalon" található kommunisták nem izgatnak? Vagy, azok "jó kommunisták"?
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:49
Előzmény: #197  szivacs
#211
"Nos a manyup bevezetése maga volt a lopás.
szivacs"

Keress fel szakembert, szükséged lesz rá. De lehet, hogy már ő se tud segíteni rajtad.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:47
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#210
Igen, de ha tegyük fel, együtt nyernének, akkor lehetne Bajnaiék feltétele, hogy olyan választási rendszer jöjjön létre, amely nem a kétpártrendszernek kedvez (pl. egy tisztán listás), és akkor 2018-ban külön indulhatnának a pártok. Úgy viszont, hogy a Fidesz nyer, 2018-ban is ugyanez lesz.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:46
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#209
Pontosan ezt írtam én is:) Egyetértek teljesen. Emiatt tartunk ott, ahol, nem kéne ezt az irányt folytatni.
kukutyinbenko 2014. 04. 01. 15:46
Előzmény: #184  BudFox
#208
" de hát csak nincsenek Fideszzel kapcsolatos botrányok....csak az MSZP-s botrányoktól hangos a sajtó :-)))"

No ez az egyik amiért nem szavaznék soha a narancshordára. A saját ügyek eltusolása, agyonhallgatása. Amelyik szervezetben ennyire nincs öntisztulási készség, az már halott csak még nem tud róla.
Zorro1973 2014. 04. 01. 15:46
Előzmény: #198  BudFox
#207
Aki olvassa amit írsz szvsz tuti elmegy szavazni pont ezért mert ezekben a dolgokban remélem sokan látnak problémát.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:45
Előzmény: #184  BudFox
#206
Eddig azt hittem, hogy egy gazdasági fórumon legalább megy a millió és a milliárd megkülönböztetése. Tévedtem.

Sikerült alulmúlnod önmagadat.

"itt van most megint ez a Simon ügy...szétlopkodták az ország pénzét...most derült ki....sőt napról-napra dagad a botrány..."

200 millió (Simon) és 400 milliárd (Közgép egyetlen éve) között pontosan 10.000-szeres a szorzó. Azaz egy városnyi Simon kell egyetlen Közgépes évhez.

Javaslat: növessz agyat.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:44
Előzmény: #186  lord_of_the_kings
#205
Szerintem meg ne csinálja ezt, mert akkor a társadalom sosem fog leszámolni a populizmussal, ez így egy ördögi kör.
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:43
Előzmény: #199  parkinson
#204
"Naná,hogy nagy ötlet volt az adófizetők pénzén vagy 30 kis pártocskával felszalámizni a bal oldalt. (nem volt nehéz) Meg a nyertes fazon is visz töredéket:)"

Örülök, hogy neked egy választási törvény, ami ugyebár a demokratikus működés alapja, az csak ennyit jelent, hogy "nagy ötlet", meg smiley, hogy a nyertes is visz töredékszavazatot. Kiváló célközönsége vagy az ostoba, populista, rövidlátó hazai politikának. Pont annyi vagy, amennyinek ők tartanak téged.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 04. 01. 15:42
Előzmény: #184  BudFox
#203
Először téged lőnélek ha polgárháború lenne ,utána keresném Orbánt és Lázárt mint másodlagos célpontokat!
Törölt felhasználó 2014. 04. 01. 15:42
Előzmény: #184  BudFox
#202
A Fideszes lopásból nem lesz botrány, mert ők nyíltan csinálják, törvényeket hoznak róla, lásd pl. a trafikok, a választóik pedig tapsolnak is hozzá.
bigyula 2014. 04. 01. 15:42
Előzmény: #194  BudFox
#201
Légyszi sorold fel azokat, akik ellen vádat emeltek, és el is ítélték őket! Még Hagyót sem sikerült rácsmögé dugni, pedig igencsak ment az erőlködés...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek