Topiknyitó: watson 2012. 01. 14. 18:50

Ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;)  

Szlovák vendégeim kérdezték hogy ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;))



hmmm... izé... :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 21:36
Előzmény: #1778  Törölt felhasználó
#1780
Tévedés - sokadszorra!

Orbán dolgozata megvolt és megvan, csak az egyetem nem adta ki - ombudsmanra várva. Ez a dolgozat 1987-es.

Gyurcsié későbbi, s mégis elveszett ..... (helyébe én is elvesztettem volna)

Nem akarom a két embert összehasonlítani, de csak az egyik emberen látszik is, hogy felsőfokú suliba járt.

De ellenpéldát is tudok mondani, akin látszik is az iskola. Így például Békesi Lászlón és feleségén, Csehák Juditon, Medgyessy Péteren, Hiller Istvánon.

Botkáról tudnék mesélni, mert Szegeden végzett, - de minek.

Valahogy aki rendszeresen bejárt az órákra 4-5-6 éven keresztül, félévente szóbeli vizsgákat, továbbá teljesítette a vizsgákra-bocsátás feltételeit, államvizsgázott, doktoriját megvédte azoknak a "tekintete" tisztább, értelmesebb ember.

Tudod, aki megküzdött a dolgozatáért, az jobban is ragaszkodik hozzá, vagyis otthon is őriz belőle bekötött példányt. Sok évvel később is jó olvasni, ha véletlenül a kezébe kerül.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 21:07
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1779
1990-es választás eredménye:

1) MDF = 42,49%
2) SZDSZ = 24,09%
===================

Mert az első szabad választáson lenyűgöző eredményeket értek el.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 19:50
Előzmény: #1774  Törölt felhasználó
#1778
Na, most abból, hogy az egyetemek általában nem őrizgetik - egyébként senkinek sem - a hallgatók cuccait, ebből az következik, hogy "szinte minden" aktív politikus igyekszik eltüntetni?

Egyébként Orbánét sem találták az egyetemen, hanem ő szedte elő valahonnan. Ha nem lett volna meg, akkor erre is azt mondták volna, hogy oka van rejtegetni, pedig dehogy is.
Sőt Orbán azt is bizonyította (csak nem ismerte be/el), hogy Schmitt viszont hazudozik. (Vagy átnyúlt az a mocskos kommunizmus - ravaszul kihagyva a 80-as éveket - a 90-es évekre.)
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 19:38
Előzmény: #1773  Törölt felhasználó
#1777
Mármint kik indultak óriási előnnyel? MDF és SZDSZ? Miért pont ők?
Oszo 2012. 04. 14. 19:31
Előzmény: #1775  Törölt felhasználó
#1776
Puritán, már kérdeztem tőled, hogy szerinted kinek kedvez, hogy nincs meg a Gyurcsány szakdolgozata?
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:32
Előzmény: #1774  Törölt felhasználó
#1775
És mekkora pofájuk volt a Schmitt másolásakor!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:31
#1774
Nagyon sokan szerezték - főleg politikusok, sportolók - úgy a diplomájukat, mint Schmitt a doktoriját!!!!!

Szinte minden aktív politikus - kivétel Orbán, mert ő közzétette - igyekszik eltüntettetni a diplomáját, szakdolgozatát.

Gyurcsi még az érettségit is!!!

Ezek ám a fasza gyerekek!!! (lányok és fiuk)
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:26
Előzmény: #1770  Törölt felhasználó
#1773
Én csak pénznyelő írására próbáltam reflektálni.

Ugyanis én azt éreztem ki pénznyelő szavaiból, hogy 1990-ben a a kormánypárt és az ellenzék megegyezett az elnök személyéről, s ma meg nem így van.
Voltak ott többen az ellenzék soraiban.

Milyen érdekes?
Ez a két párt hogy eltűnt az Országgyűlésből, pedig óriási előnnyel indultak!
Kik a felelősek az MDF hanyatlásáért, megszűnéséért?
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:07
Előzmény: #1768  Törölt felhasználó
#1772
Ismerem az időpontokat és történetet én is pontosan. Tök jó, hogy mindezt leírtad, de a mondandóm lényegén SEMMIT nem változtat. Ellenzék és kormánypárt akkor MEGEGYEZETT.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:06
Előzmény: #1770  Törölt felhasználó
#1771
(A 3. bekezdésem természetesen a Fidesz által vetélytársként utált, népszerűségnövelőként kedvelt Pozsgayról volt szó.)
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 18:04
Előzmény: #1768  Törölt felhasználó
#1770
Göncznek semmi köze nem volt az ellenzéki kerekasztal "ideiglenes elnöki" posztjához.

A Fidesznek és SZDSZ-nek az volt a kifogása, hogy az ideiglenes köztársasági elnököt ne a nép válassza meg, mert nem akarták Pozsgayt, aki népszerű volt.
A Fidesznek speciel most sem érdeke a közvetlen elnökválasztás, hisz 2/3-a van és így tudja azt megválasztatni, akit akar, úgy meg nem biztos. (Más kérdés, hogy a rendszerváltási népszavazásokon elbukott a közvetlen köztársasági elnöki választás.)

A Fidesz sunyiságára jellemző módon a NKT-be viszont meghívták, valamint az új alkotmány megírásához, mert, ha nem tisztségviselő (ami elvesz a Fidesztől), hanem csak hoz a Fidesznek, arra tökéletes.

Továbbá az eredeti feltevés az, volt, hogy Árpád atyánk egy bizonyos hatalmi érdek szolgája volt-e.
Ez pedig nem mondható, mert amúgy lehet, hogy pl. csak 66,6% egyezett meg róla, de mint említettem pl. a blokád idején szembement ezzel a csoporttal, azaz még az sem igaz, hogy 66,6% érdekeit képviselte volna.

Ezen kívül, ha már szóba jött a Fidesz. Meg kell nézni, hogy a "nép" hány %-ával képviseli az "egységes" népet a Fidesz, az ámokfutásaival. (Az sem 100%.)
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 17:56
Előzmény: #1768  Törölt felhasználó
#1769
Így kerek:

1990-es Országgyűlés alakuló ülése: 1990. május 2-3.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 17:21
Előzmény: #1767  Törölt felhasználó
#1768
Pontosabb, ha azt írod, hogy az SZDSZ & MDF egyezett meg, még a parlament alakuló ülése előtt. Ami pedig a parlamenti arányokat tekinti 66,6%.

Tehát, nem az összes demokratikus párt!

S ha még fokoznám, akkor:

Az ellenzéki kerekasztal megállapodása kelt 1989. szeptember 18.

Az MDF-SZDSZ paktum aláírásának időpontja pedig 1990. április 29.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a választások után szinte azonnal megkezdődtek a tárgyalások a két fél között, hogy a Parlament alakuló ülésére már aláírt paktummal rendelkezzenek.

Következtetés:
MDF megszegte a 1989. szeptember 18-i megállapodást, melyet aláírt.
(SZDSZ és FIDESZ nem írta alá)
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 16:27
Előzmény: #1766  Törölt felhasználó
#1767
Puritan, én nem példát írtam, hanem tényt. Göncz úgy lett '90-ben köztársasági elnök, hogy az akkori demokratikus pártok MEGEGYEZTEK. Joker tehát hiába vitatja a személyét, mert az kompromisszumon alapult.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 16:07
Előzmény: #1759  Törölt felhasználó
#1766
Ez rossz példa!

Ugyanis a libsik a pénz és hatalomért cserébe mindenkivel lepaktáltak, s lepaktálnak a jövőben is!!!!

"Árpi bácsi is bizony teljesen nyilvánosan a jól körülírható hatalmi csoport érdekeit szolgálta ki"

Joker1 ezen állításával maximálisan egyetértek!
De ez így természetes is - nem?
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:47
#1765
Itt egy kérdés, csak nektek:

Na, most, ha leszámoltunk a mocskos kommenista 3. köztársasággal, akkor miért nem kiáltottuk ki a 4. köztársaságot?
Ahol is Schmitt Pál lehetne a Köztársaság szimbolikus megtestesítése (főleg most). :DD
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:38
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1764
Az enyémekre is reagálj majd Joker...
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:27
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1763
Sőt, ha megfigyeled hamarabb kezdődött a "lázongás", mint a "kiszorítás".
A "lázongás" egyébként most is tart nála, mert Orbán nemzeti és szociális szavazatszerző "ne arra figyeljetek, amit mondok" ötleteit megszavazza az MSZP egyes embereivel, valamint a teljes Fidesz+BábNP-vel ellentétben. (Ilyenek voltak a földdel kapcsolatos kérdések, vagy pl. az, amikor a kordonbontodató Fidesz kordonnal zárta a teret.)
Ezt is nehéz megemészteni, hogy ellenzékként a demokráciát védve (a képviselői védelem mögé bújva) kordont bontogatnak, de kormányon - sunyi módon - még több kordont építenek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:19
Előzmény: #1760  Törölt felhasználó
#1762
Igen amikor az MSZP-ben kezdték a hatalmi pozíciójából kiszorítani, bosszúból megpróbált lázadni és kifelé beszélni. Hamar eltakarították...
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:07
Előzmény: #1759  Törölt felhasználó
#1761
Lehet szidni, de azt se felejtsük el, hogy Árpád atyánk volt az, aki megakadályozta, hogy e hatalmi csoport kivezényelje a tankokat a blokád ellen.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek