Topiknyitó: watson 2012. 01. 14. 18:50

Ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;)  

Szlovák vendégeim kérdezték hogy ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;))



hmmm... izé... :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:04
Előzmény: #1758  Törölt felhasználó
#1760
Most nem azért a két fillérért, de Szili már akkor sem, meg most sem úgy funkcionál, mint Schmitt. Remény nem lett volna rá, hogy úgy funkcionáljon. Sőt a végefelé, már inkább belső ellenzéki volt.
Mondjuk nehéz is azt erkölcsileg megemészteni, amit az MSZP tett.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 11:00
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1759
Ez meg megint rossz példa:

"Árpi bácsi is bizony teljesen nyilvánosan a jól körülírható hatalmi csoport érdekeit szolgálta ki"

Göncz úgy lett köztársasági elnök, hogy a két legnagyobb ellenzéki párt a '90-es választások előtt MEGEGYEZETT.

Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:58
Előzmény: #1756  Törölt felhasználó
#1758
" Természetesen, ha Szili Katit az MSZP meg tudta volna választani, többé-kevésbé hasonlóan funkcionált volna, mint Schmitt."

Ez így igaz. Csak míg te Schmittel egyetértettél, meg még most is véded. Én a Szilit ugyanúgy elítélném. Ahogy meg is tettem akkor is, amikor felmerült a neve. És örültem Sólyomnak.

Én nem vagyok elfogult, ez azért van.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:55
Előzmény: #1753  Törölt felhasználó
#1757
És itt jön a régi vicc feldolgozása:

Miért írt Schmitt három x-et kettő helyett?
...
Mert doktor.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:55
Előzmény: #1753  Törölt felhasználó
#1756
Mert te biztosan hiszel a demokrácia hivatalosan hirdetett "nemes" eszményeiben. Természetesen, ha Szili Katit az MSZP meg tudta volna választani, többé-kevésbé hasonlóan funkcionált volna, mint Schmitt.
Árpi bácsi is bizony teljesen nyilvánosan a jól körülírható hatalmi csoport érdekeit szolgálta ki. A hatalom logikájából következik, hogy olyan személyt próbál vezető funkcióba juttatni, aki az érdekeit képviselni tudja és kiszolgálja. Ez a történelem során mindig így volt és így is marad. (Bár itt még mindig az egyszerű parasztot vakítják a demokrácia hazugságaival.)

Én viszont elmegyek edzésre, és szórakozni tehát kis barátom késő estig biztosan nem fogok válaszolni senkinek sem...
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:55
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1755
Azt meg látom nem sikerült értelmezned, hogy a lenti szövegem leginkább görbe tükör. Puritan, te meg a hozzátok hasonlók jönnek folyton a magyar érdekkel, ahogy Andoron is ezt kértétek számon. Erre írtam le, hogy Schmitt esetében ugyanezeket miért nem kéritek számon?

Ugyanez a kérdésem a komcsikhoz benyalásra is. A szocik, ha magas beosztásban voltak '90 előtt, akkor mocskos komcsik. Ha Fideszes volt magas beosztásban '90 előtt, akkor jön az elkenés: "Mindenki aki teheti próbál munkálkodni a karrierje építése érdekében, ez bizony közhely. Minden vezető csak úgy tarthatta meg a pozícióját, ha lojális volt a diktatúrával ami őt támogatta."

Ezt hívják kettős mércének.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:53
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1754
Akarod mondani MOB tiszteletbeli elnökeként (esetleg NOB(IOC) ex-alelnökként, WOA elnökeként).
Ez utóbbi azért érdekes, mert többek között "beosztottjai" bírálták a doktoriját.
Egyébként az ártatlanság vélelmének... ö, bocs védelmének az akkori hangoztatása nem vetett volna árnyékot rá. Más megtette, ő nem... ő példás büntetésekkel fenyegetett.
Schmitt Pál a párbajtőrön kívül világ életében egy dologhoz értett: a nyaláshoz. Az akkori nyilatkozatai is ehhez hasonlóan alakultak.

A Fidesz döntéseivel nem kellett egyetértenie. Ő nem féknek, hanem motornak tartotta magát, aki mindent gyakorlatilag olvasatlanul ír alá a Fidesznek. Ez rögtön be is jelentette, ezzel azonnal alkalmatlanná téve magát az elnöki posztra.
Ez az akkori kijelentése még a mai - saját maga által dedikált - alkotmányt is sértené, de ez ugye "eltörpül" plágiumhoz képest.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:47
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1753
Te beszélsz arról, hogy lózungokat írok?

"-Lehet, hogy egyetértett a FIDESZ döntéseivel, ezért írta alá. Más volt a véleménye kisbarátom mint a tiéd. Egy lojális, kormányzati értékekkel azonosulni tudó embert kerestek, erre Schmitt ideális volt."

Hát ez a buta lózung. Mert ez gyönyörűen hangzik, meseszerű csoda, hogy a jóságos király megtalálta mindenki Pali bácsiját.

De a köztársasági elnöki intézmény nem erre lett kitalálva. A köztársasági elnök esetében nincs olyan, hogy "egyetért". Ő a demokrácia legfelső, részben szimbólikus, részben valódi jogokkal felruházott kontrollja. Ezt a funkciót egyáltalán nem töltötte be Schmitt. Azt töltötte be, amit írtál. Aláírógép volt. De nem ez a dolga a köztársasági elnöknek.

Az Alkotmánybíróság által később visszadobott törvényeket is gond nélkül aláírogatott.
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1752
Pénznyelő remélhetőleg a sok fölösleges fórumozás helyett valami hasznosabbal foglalkozik, ne befolyásold rossz irányba!
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:37
Előzmény: #1747  Törölt felhasználó
#1751
Mert biztos, hogy a FIDESZ lurkók igazságérzete a plágium gyanú kapcsán mennyei magasságokba emelkedett.

Kollégák ennyi képmutatás leírni a magyar viszonyok között közröhej tárgyát képezik. Egyszerűen elképesztő!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:33
Előzmény: #1737  Törölt felhasználó
#1750
Látom még most is velem foglalkozik kis barátom...

-Kis barátom nem akarlak elkeseríteni de hivatalosan, vagy illegálisan fűt-fát lehallgatnak ma is Magyarországon. Ha megkeres a nemzetbiztonsági patkány köteles vagy vele most is együttműködni.
-A NOB nemzetek feletti szervezet, ott hasonlóan, hogy analógiát vonjak uniós biztosok esetén, nemzeti érdekeket nem képviselhetnek. Schmitt úr fél napot tiltakozhatott volna, és lekeveri a kádári rezsim. Minden vezető csak úgy tarthatta meg a pozícióját, ha lojális volt a diktatúrával ami őt támogatta.
-Mindenki aki teheti próbál munkálkodni a karrierje építése érdekében, ez bizony közhely.
-NOB vezetőként, még szép hogy nem állt ki két dopping gyanúba keveredett sportolóért, az ő pozíciójába még a halvány látszatát is kerülni kellett, nehogy nemzeti elfogultsággal vádolják meg.
-Lehet, hogy egyetértett a FIDESZ döntéseivel, ezért írta alá. Más volt a véleménye kisbarátom mint a tiéd. Egy lojális, kormányzati értékekkel azonosulni tudó embert kerestek, erre Schmitt ideális volt.

Sok lozungot képmutatóan leírtál kis barátom, az értelmesebb fórumozók csak nevetnek az ilyen színvonaltalan, korlátolt kijelentéseken...
Törölt felhasználó 2012. 04. 14. 10:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#1749
Mármint a kétes kimenetelő emésztéssel, vagy úgy általában a Schmitt üggyel kapcsolatban?
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 23:31
Törölt hozzászólás
#1748
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#1747
Hát én ezt tudom... valamelyik Fideszes képviselő is így akarta megemésztetni a gyermekeivel Schmitt "sérthetetlenségét".
Mondjuk nem tudom, hogy sikerült-e neki. :DDD
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:35
Törölt hozzászólás
#1746
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#1745
És persze megetetik a kicsinyeikkel a végtermékeiket, azt se felejtsd el. :DDD
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:20
Törölt hozzászólás
#1744
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#1743
Te vagy a rettenetespanda, úgyhogy nézd meg és kommentáld!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:15
Törölt hozzászólás
#1742
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:11
Előzmény: #1740  Sigorszky
#1741
A mezőgazdasági termeloszovetkezetekkel.

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek