Topiknyitó: Portfolio 2010. 02. 18. 14:18

Jobbik: "Nem akarjuk, hogy az ország beledögöljön az IMF-hitelbe"  

Ugrás a cikkhez
Nem tervezi a Jobbik, hogy megtagadnák az IMF-hitel visszafizetését, egyszerűen csak nem akarják, hogy "beledögöljön" az ország az adósságteherbe - olvasható a Jobbik gazdasági kabinetfőnökével készült interjúban a párt gazdasági programjáról a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128838
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:49
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
köszönöm a nagyszerű civilizált nyugatnak, hogy 1100 éven át fenntartotta Magyarországot és eltartotta annak népeit:)
sőt még ajándékba 60 évre a fejünkre ültetett egy új "elitet" is és elhitette majdnem mindenkivel, hogy kisebb rendű, lusta, ingyenélő, becstelen történelem nélküli szerencsétlen
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:39
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
Karlo6, nem ismerjük egymást, én sose személyeskedtem veled és ezt viszont is elvárom. Ha meg neked nem megy máshogy, akkor megkérlek, hogy ne foglalkozz velem. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:38
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#78
Értem, tehát a szüleid nem dolgoztak a '70-es, '80-as években, nem fűtöttetek, te nem jártál iskolába (az összes közül ez a leghihetőbb:)), nem volt senki orvosnál a családból, stb. stb. stb.

"ne is erőltesd nem kajálok ilyesmit"...

Az a baj, hogy indulatok és zsigeri gyűlölet elnyomja még a szikráját is annak, hogy gondolkozz. Pedig hasznos tud lenni.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:21
#77
link

van pár csinos nő a listán:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:15
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
lehet hogy csak egyszerűen megszállott fórumozó:)
de én arra is tippelnék, hogy a portfolió munkatársa pénznyelő:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:11
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
és nem vagyok hajlandó kifizetni a számlát mások helyett, gazdagítva és eltartva sok millió léhűtő, semmirekellő, hazátlant a világban
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:11
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#74
Itt a válasz:
" Évek óta reggel, délben, este, néha még éjnek idején is itt írogat. Úgy ontja magából a hsz-ket hogy nehezen tudom elképzelni hogy emellett bármiféle munkát lehet normálisan végezni... "
Ez a munkája, a szórakozása, az egész élete ...
Emellett tényleg lehetetlen elképzelni, hogy másra jutna ideje. Hogy ki fizeti, hát ...
Néhány hozzászólásából rá fogsz jönni. Egyébként mániákus kötekedő, elég ellenszenves figura.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:07
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
költötték a fenéket ezt a maszlagot sokáig eladták libsi - bibsi - bolsi nemzetrontók, de én már ezt nem eszem meg
sajnálom, de ne is erőltesd nem kajálok ilyesmit :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:04
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Tehát: fizesd vissza.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 16:04
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
A lenyúlások mellett (mert persze az mindig van) rád és a szüleidre költötték többek között.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:58
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
a 70-es évek óta felvett és ellopott kölcsön pénzeket fizessék azok vissza, akik felvették és elköltötték magukra és haverjaikra
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:53
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
????
VÁLASZOLTAM!!!!
ÉS VÁLASZTOTTAM:))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:51
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Zoli, reagálj inkább érdemben a lenti felvetéseimre. Köszi.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:44
Előzmény: #64  jumbo2
#67
Szabja jobbikosra a Firefoxot!
link
:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:38
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
félsz tőlük mint ördög a szenteltvíztől:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:30
Előzmény: #64  jumbo2
#65
a jobbik szabadon garázdálkodhat, mondhat bármit, mert nem kerül kormányra. már nem tudom, melyik félkegyelmű közülük azt hirdette, hogy ők már egy évvel ezelőtt mondták (a válság csúcspontján, kiszáradt állampapír piacon), hogy 6%-ra kellene vinni az alapkamatot és a nemzetáruló mnb csak most csökkentett.
jumbo2 2010. 02. 19. 15:25
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#64
"A befektetések kockázatáért nem kellene vállalniuk a felelősséget maguknak a befektetőknek? Még akkor is, ha állampapírról is van szó."

De kell. Az állampapírnak ugyanúgy van kockázata. Ezzel nem is vitatkozom. Sőt, azzal sem, hogy egy adós bármikor úgy dönthet, hogy nem fizet. Ország esetében ez nem etikai kérdés, hanem racionális döntés kérdése.

Én azzal vitatkoztam, hogy a Jobbiknak fogalma sincsen, miről beszél, amikor adósságleírásról vagy vissza nem fizetésről beszél. A pont agyukig csak az jut el, hogy vannak velejéig gonosz, külföldi kapitalisták, akik kiszipolyozzák az országot.

"Nem mindegy, hogy egy állam ma dől be az elmúlt évek felelőtlen eladósodása miatt, vagy majd későbbre odázzuk újabb hitelekkkel?
Lásd a görögöket, pl. "

Alapvetően egyetértek, de azért mi jobb helyzetben vagyunk, mint a görögök.

1. Kisebb a GDP arányos államadósságunk
2. Jóval kisebb az éves hiányunk
3. Szerencsére nincsenek működőképes szakszervezeteink
4. Nincsen eurónk, ami lehetetlenné teszi az árfolyam leértékelődésen keresztül a versenyképesség növelését, bérek csökkenését

"Na, ezért visítozom már évek óta, ha meghallom az állampapír szót a kockázatmentesség fogalmával egy lapon, és ezért magyarázom itt is mindenkinek, hogy miért nem veszek állampapírt soha."
Én sem veszek állampapírt már 1,5 éve.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:20
#63
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 15:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#62
"Döbbenet, hogy egy ilyen pártnak egy gazdasági fórumon egyáltalán vannak támogatói. Persze a fő szimpatizánsok nyilván csak kampányolni jöttek ide..."

hát ezt nem gondlom mert véletlenül nem vetődik ide senki:) kicsit tőzsdézik is és ha sikerül még ameddig lehet lecsippenteni pár forintot, jobban jár mintha bankban tartaná a pénzét:) midaddig még majd jó pofára nem esik, mert jön az is hamarosan:)
exley 2010. 02. 19. 15:17
Előzmény: #60  jumbo2
#61
Ki kérem magamnak, szvsz
jumbo2 2010. 02. 19. 15:15
Előzmény: #59  tokos.
#60
Akkor biztos Hagyó valamelyik csicskása :)
tokos. 2010. 02. 19. 15:07
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
A múltkor rákérdeztem, és nem tagadta.

Furcsa volt, hogy emlékeztetett valakire, csak mintha némileg kiszeretett volna a szocikból.

Aztán a válasz az volt, hogy egy nőt sem lehet egy életen át szeretni...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:58
Előzmény: #50  tokos.
#58
buxer?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:57
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Miért voltál "elnémítva"?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:24
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Én még csak ezen a nicken írogatok amióta ilyen fórumokon jelen vagyok. Az más kérdés hogy ki voltam tiltva és úgy 7-8 hónap után most írok ide újra, csak egy pár napja. Előtte sokáig itt voltam. Azzal egyet értek hogy sokan vannak akik ide írogatnak évek óta 2 havonta új nevek alatt :)
Ettől függetlenül te vagy itt az egyik legaktívabb tag. Ezért is kíváncsiak olyan sokan a lentebbiekre.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:15
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Nem írok többet, mint más sűrűn írogató, ráadásul a neten csak a PF-ra, TF-ra írogatok (oda már nincs is időm az utóbbi 1-2 évben) és csak tőzsdei oldalakat olvasok.

Az olyan szövegek, mint "évek óta" pedig elárulják, hogy hiába a viszonylag új nickek, régi fórumozók vagytok ti is... Akkor meg, miről is beszélünk?:) A különbség csak az, hogy én nem cserélgetem a nickjeimet.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:13
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#54
Maximálisan egyet kell értsek Veled penznyelo ebben a kérdésben.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:06
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Erre én is kíváncsi lennék.
Évek óta reggel, délben, este, néha még éjnek idején is itt írogat. Úgy ontja magából a hsz-ket hogy nehezen tudom elképzelni hogy emellett bármiféle munkát lehet normálisan végezni...
Én is kíváncsi lennék, bár úgyse hiszem hogy valaha megtudjuk :))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 14:06
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Lehet, hogy ez pont azért nem tűnt fel, mert nem nagyon olvasom:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 13:55
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#51
Ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezhetem , hogy mivel foglalkozol pénznyelő ?? Nagy vonalakba
tokos. 2010. 02. 19. 13:53
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
És megdöbbentő összefügésekre képes felhívni az ember figyelmét...

Valamikor valaki már jó régen írta, hogy amúgy buxi csak hülyéskedik, aztán jókat röhög, mikor kiakaszt valakit...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 13:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
szerintem rosszul ítéled meg exley-t; félelmetes lexikális tudás rejtőzik az írásaiban, csak melankólikus a humora.
exley 2010. 02. 19. 13:30
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Ezer sebből vérző ország szétlopova, akkor maradjon minden hajrá lopás előre magyar.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 13:08
Előzmény: #45  exley
#47
Kevés ember van a fórumon, akinek el se olvasom, amit ír, az egyik te vagy.
loxo 2010. 02. 19. 13:06
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Nem akarom védeni a Jobbikot de a Viktor sem volt piskóta a Ker. Ipar Kamara-i ülésen:

"hatékony programot kell indítani az építőipar talpra állítása érdekében; helyre kell állítani a fizetési, pénzügyi fegyelmet; meg kell újítani a külföldi gazdasági kapcsolatokat; és elkötelezetten védeni kell a magyar gazdaság erőforrásait: a termőföldet, a vízkészletet, a kiváló magyar árukat, a magyar termelőket és fogyasztókat.” - hiányzik valaki?

„A gazdaság talpra állításához nem elméletek kellenek, hanem "harminc markos legény" - fűzte hozzá.” - miért pont 30?

"A pártelnök beszédében hosszan szólt a spekuláció - piaci és politikai - káros hatásairól. Szembe kell nézni azzal, hogy a spekuláció "burjánzása" folytán egy olyan pénzkapitalizmus alakult ki, amelyben "a más pénzének kockáztatása jelenti a normát" - mondta, hangsúlyozva, hogy a termelést, vagyis a munkát nem váltja ki a spekuláció. " - Gondolom Surányi csókoltatja, meg a Járai is!

Szerintem egyik párt sem vethet a másik szemére semmit. A Mesterházyt -meg a csapatot- már ismerjük!
exley 2010. 02. 19. 13:05
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Akkor van alternatívája az elképzelésnek, ha "tolvaj" fiotyma szadeszmaszoposok áltál elsíbólt ezer milliárdokat azonnal zárolják, A határokat hermetikusan lezárják hogy a simo és járogató bankárok még véletelnül se tudjanak iszkolni. Van itt tartalék. Erős kéz fél év diktatúra. helyére lehetne tenni a pénzügyeket. Senki nem lát bele előre, sztem hagyni kell őket tegyék a dolgukat.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:55
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
És a csúcs a "programban" az, hogy mindezek mellett még azt is leírják, hogy és alacsonyan tartjuk a kamatokat. Vicces. Nem akarjuk visszafizetni a hiteleket, de legyenek alacsonyak a kamatok.

Te adnál olyannak kölcsön, ráadásul alacsony kamatra, aki azt mondja, hogy nem nagyon akarja visszafizetni?

Döbbenet, hogy egy ilyen pártnak egy gazdasági fórumon egyáltalán vannak támogatói. Persze a fő szimpatizánsok nyilván csak kampányolni jöttek ide...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:40
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#43
Zoli:

"Tiszta gazdasági alapokkal megteremtjük a költségvetés egyensúlyát,
..."

Persze. Csakhogy a program, ahogy a tegnapi PF-es cikk kiemelte, tartalmaz vagy 100 olyan tételt, amelyik MINDEGYIKE kisebb vagy nagyobb mértékben KÖLTSÉGVETÉST TERHELŐ TÉTEL. Könnyű leírni egyszerre, hogy adunk ezt, meg adunk azt és leírni, hogy közben egyensúlyban tartjuk a költségvetést. De ezt így együtt maximum olyan hozzáértők veszik be, mint pl. te.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:38
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#42
Zoli:

"én senkinek semmit nem fizetnék vissza:)))"

Tudod ugye, hogy az államadósság döntő része állampapírokban van. Na most kik azok az aljas mocskok, akik birtokolják ezeket, kiknek nem akarsz te fizetni:
- bankok, biztosítók - figyelem, ekkor a betétesek, biztosítottak, megtakarítók pénze ugrik;
- nyugdíjbiztosítók - figyelem, a nyugdíjak ugranak;
- önkormányzatok, állami cégek - figyelem, ekkor közösségi vagyon veszik el;
- vállalkozások - figyelem, ekkor a munkahelyeket adó cégek (kicsi, közepes, nagy, mindegyik) vagyona kerül veszélybe;
- magánszemélyek - figyelem, ekkor közvetlenül a lakosság péne bukik.
(- és persze mindez külföldiekre is igaz természtesen)

Hát ilyen okos vagy Zolikám és az a párt, akit támogatsz, ilyen hozzáértő.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:33
#41
Nem tudom, hogy az elmúlt 20 évben itt ki hol volt? ovodában vagy külföldön, de én úgy sejtem, hogy nem sok összefüggés van a kampányszöveg és az azt követő évek cselekedetei között, persze hit kérdése itt minden.
szvsz. itt micsoda pofára esés lesz kb. 1 év múlva, mikor rájönnek, hogy maradt minden a régiben.

Kinek van a programjában, hogy a személyiségi jogok, üzleti titkok figyelmen kívül hagyásával minden közpénz és vagyon mozgását (tervezéstől a megvalósulásig) névvel és felelőssel nyilvánossá kell tenni az interneten NAPRAKÉSZEN és 10 évig visszakereshetően?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:25
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
rendben. részemről zárva az ügy.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:22
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Az a félmondat nem elsősorban neked, hanem annak a másik véresszájúnak szólt.
A politikai véleménynyilvánítás körében folyó polémiák során azt útálom a legjobban, ha valaki anélkül kezdi el szidni a másik felet, hogy előtte pontosan tájékozódna azzal a témával kapcsolatban, amiről véleményt formál.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:17
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
semmi közöm a jobbikhoz.
csak jeleztem, hogy milyen udvarias voltál a másik trotyikba!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:08
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Azt mi sem szeretnénk, hogy az ország beledögöljön az IMF hitelbe, de azt igen-igen kívánjuk, hogy a Jobbik beledögöljön az országba.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 12:02
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
liberalis,

Sőt, a konzervatizmus azt jelenti, hogy ragaszkodás (nem visszatérés) a jól bevált rendszerekhez... :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:58
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
"agyilag zokni" osztod az észt?)))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:52
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
"radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan"

Hát szerintem ez éppen a konzervativizmus ismérve.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:34
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
"radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan"

Nem, nem ezt mondják a radikálisok. A radikálisok azt mondják, hogy "akasszuk föl a királyokat!"

A mérsékeltek pedig azt mondják, hogy ami eddig baromság volt, azt azonnal abba kell hagyni (ld. a bankok a betéteseik pénzén történő államadósságnövelése), de a korábban, barom módon vállalt kötelezettségeket teljesíteni kell. Többek közt azért is, hogy fájjon, és hasonló baromságot eszébe se jusson egyik jövőbeli kormánynak se megtennie.

Az a baj, hogy a kádári szocializmus látszatjóléte is hitelből volt és nem gazdasági teljesítményből, de ez sem fájt eléggé ahhoz, hogy megakadályozza a későbbi kormányokat/népet abban, hogy ismét hitelből teremtse meg a szintén időszakos látszatjólétet.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 11:23
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
hroka,

Nem, nem szimpatizálok a jobbikkal, és nem vagyok radikális.

Radikális az lenne, ha a felvett hiteleket államcsőd nélkül "leírnánk" (bár ez egyenlő lenne az államcsőddel), az nem radikális, ha a baromságról, a további állami eladósodásról, hitelfelvételről lemondanánk. Erről persze amilyen gyorsan csak lehet.

Az a radikális, ha valaki a jeges vízben majd meg fagy, erre beugrik a tűzbe, de az nem radikális, ha csupán kijön a jeges vízből, megtörölközik és felöltözik az évszaknak megfelelően.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 10:05
Előzmény: #1  Portfolio
#31
Valószínű minden dollár és euro alapú államadósságot vissza kell fizetnünk az utolsó centig. Amit Antal József elmulasztott, azon már kár sírni, múlt századi történet.
Most a legfőbb cél inkább az legyen, hogy a gazdaság fejlődjön, és fokozatosan csökkentsük az államadósságot, mert évi 1200 milliárd Ft kamatfizetés ablakon kidobott pénz!!!
Azért az vicc, hogy a nyugati országok fuldokolnak az államadósság terhe alatt, Kína meg nem tudja hová tegye a pénzét...
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 10:02
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
"Ha rajtam múlna, és a bankoknak megtiltanám, hogy a betéteken állampapírt vegyenek, kötelezővé tenném, hogy a betéteket termelő vállalkozásokba fektessék. Ne adhassák tovább kölcsön az államnak, hogy az elherdálja."
te JOBBIK-os vagy Magyarok Szövetsége szimpatizáns:)
azt mondod, mint a radikális gondolkodók
radikalizmus - visszatérés a régi fenntartható (bevált) rendszerekhez gyorsan nagyon gyorsan
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:57
Előzmény: #24  jumbo2
#29
drop,

"Szerintem itt a fórumon sokaknak van állampapírjuk.

Tőlük elvennéd a pénzüket? "

A befektetések kockázatáért nem kellene vállalniuk a felelősséget maguknak a befektetőknek? Még akkor is, ha állampapírról is van szó.

Nem mindegy, hogy egy állam ma dől be az elmúlt évek felelőtlen eladósodása miatt, vagy majd későbbre odázzuk újabb hitelekkkel?

Lásd a görögöket, pl.

Na, ezért visítozom már évek óta, ha meghallom az állampapír szót a kockázatmentesség fogalmával egy lapon, és ezért magyarázom itt is mindenkinek, hogy miért nem veszek állampapírt soha.

Mert egyszerűen nem bízom az államban, se a magyarban, se másban. Mindenütt csak legalizált maffiózókkal van tele, ez lett a nagy demokráciából.

Egyébként pedig csak gondolj bele, hogy ha egyre többen is azon a véleményen volnának, mint én, hogy elvből nem vesznek állampapírt, a végén vajon kitől venne föl hitelt az állam? Az állam eladósodásához az is kell, hogy legyen az állampapírra vevő, így valójában csak attól fogadom el az állam eladósodásának kritikáját, aki maga még sose vett államkötvényt, azaz sose járult hozzá az állam eladósításához.

Ha rajtam múlna, és a bankoknak megtiltanám, hogy a betéteken állampapírt vegyenek, kötelezővé tenném, hogy a betéteket termelő vállalkozásokba fektessék. Ne adhassák tovább kölcsön az államnak, hogy az elherdálja.

Bár tudom, hogy ez a saját farkába harapó kígyó tipikus esete, de az államnak, mint szabályozónak a maga hülyeségei ellen is illenék szabályokat alkotni - nemde?

Egyébként ki más alkothatna az állam számára betartandó szabályt? Talán én? :)

loxo 2010. 02. 19. 09:53
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Ez egyébként tetszik! Itt is lenne mit kapargatni!
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#27
"Drop, teljesen felesleges a vita vitaképtelen emberekkel."

Mondom másképp:

Fegyvertelen emberrel úriember nem folytat szellemi párbajt... :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:42
Előzmény: #24  jumbo2
#26
"Az ecuadori lapok címoldalán kivétel nélkül az ország külső adósságának ügyét tárgyalják. A fővárosi Expreso idézte Rafael Correát, aki bejelentette, hogy az államadósság eredetét 16 hónapig vizsgáló bizottság tagjai megtalálták azt a 200 politikust és pénzügyi szakembert, aki felelős az ország eladósításáért 1976 és 2006 között. A legnagyobb példányszámú liberális El Universo azt a mondatot emelte ki a baloldali elnök beszédéből, hogy nem csak bíróság elé akarja állítani őket, hanem meg akarja tagadni a törvénytelen, a korrupció révén felhalmozódott tartozás kifizetését. A lap egyelőre három érintett ország – Brazília Spanyol, és Olaszország - hiteleivel kapcsolatban közölte, hogy a bizottság törvénytelenségeket állapított meg azokról. "

ragdós lesz az ecuadori példa
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:34
Előzmény: #24  jumbo2
#25
"9
Az államadósság terheinek csökkentése
Az elmúlt húsz év:
Hazánkat az elmúlt évtizedek politikája az államadósság növekedésének meredek lejtőjére küldte.
Ma már mintegy 1200 milliárd forintot költünk évente csak kamatfizetésre, a tőkevisszafizetés egyre csekélyebb
Ezt a tételt a teljes politikai vezetés érinthetetlennek tartja – fizetjük, ha belerokkan is az ország.
A szebb jövő:
Tiszta gazdasági alapokkal megteremtjük a költségvetés egyensúlyát, megállítjuk az eladósodási folyamatot; az eladósodottság
szintjének kiszámítható leépítéséről törvényt alkotunk.
Radikálisan felülvizsgáljuk az eddig folytatott államadósság-politikát, beleértve visszamenőleg a ’70-es évektől felvett
hitelek feltételeit is, a felelősök megnevezésével együtt. Ezzel együtt tárgyalásokat kezdeményezünk a törlesztés és vissza-
fizetés feltételeinek újbóli meghatározása céljából, a növekedést lehetővé tevő könnyítésekkel, beleértve az adósság egy
részének leírását is.
Törvényben rögzítjük, hogy az állam nem vehet fel hitelt működési kiadásaira, csak olyan fejlesztésekre, melyek megtérülése
nemzetgazdasági szinten bizonyítható."

részlet a JOBBIK programjából
forrás : link
jumbo2 2010. 02. 19. 09:27
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Szerintem itt a fórumon sokaknak van állampapírjuk.

Tőlük elvennéd a pénzüket?

De ha van megtakarításod egy bankban, akkor a bankodnak biztos van egy halom állampapírja. Ha nem fizeted vissza a meglévő államadósságot, akkor vagy

1. a bankod becsődöl, vagyis nem kapod meg a betétedet
2. kibocsájt az állam újabb államadósságot, amiből megmenti a bankot (bár válószínűtlen, hogy valaki megvenné az új adósságot)

Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:20
Előzmény: #21  jumbo2
#23
régi kölcsönök visszafizetése, az új kölcsönökből, majd azoké a még újabbakból ez tényleg egy kívánatos út:)))

"Akkor most kinek és mit nem fizetünk vissza? "
én senkinek semmit nem fizetnék vissza:))) raboltak már eleget itt nálunk az elmúlt 500 esztendőben
takarodjanak ki a Kárpát - medencéből

na most igaza van pénznyelőnek agresszív voltam:)))
amúgy egy szolid, békés, galamblelkű kedves, okos stb. vagyok:)))
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:12
Előzmény: #21  jumbo2
#22
Drop, teljesen felesleges a vita vitaképtelen emberekkel. Sem a hozzáértésük, sem a vitastílusok nem vitaképes. Egy kocsmában se mész semmire gazdasági összefüggésekkel és logikus érvekkel.
jumbo2 2010. 02. 19. 09:10
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Inkább a Jobbikos "főközgazdász" állítását kommentáld a '80-as évek adósságairól, ami nyilván már régen vissza lett fizetve. Persze nyilván új adósság lett helyette kibocsátva, de a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz.
Akkor most kinek és mit nem fizetünk vissza?

Hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:08
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Döbbenetes és egyben ijesztő is az a Jobbikos kampányőrület, ami egy ilyen gazdasági szaklapon történik. Az ostobaság, tudatlanság és az agresszió az az ami igazán rémisztő ebben.
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 09:05
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Zoli, a legjobb úton haladsz afelé, hogy a 15. nickedet is kitiltsák...
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 22:32
Előzmény: #16  jumbo2
#18
JÖN JÖN JÖN A Mindentudás Egyetemleges Hordozója (röviden MEH FIDESZ PP) a FIDESZ!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 22:31
Előzmény: #16  jumbo2
#17
Hála Istennek Te nagyon okos és képzett vagy, tudásod beragyogja a Kárpátokat!
menj el egy fórumra és mond meg nekik, hogy mennyire ostobák és tudatlanok, hátha megtérnek a nagy TUDÁSHOZ:)
jumbo2 2010. 02. 18. 22:17
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#16
Ezek annyira segg hülyék, hogy az elmondhatatlan.
A gazdasági kabinetvezetőjük mond ekkora ostobaságot. A legegyszerűbb dolgokkal sincsenek tisztában.
exley 2010. 02. 18. 21:59
Előzmény: #14  exley
#15
Igy akarták a szocialisták másodszor harmadsz, először a Fdesz polgári párt. 1998-bqn
exley 2010. 02. 18. 21:48
Előzmény: #13  exley
#14
Most mindenk i önként lemondana az életéről, megszünne a magyar állam adósság. Így élni nemzetek szégyenére. pfujjj! Az egész európai unió újjal mutogat ránk.
exley 2010. 02. 18. 21:45
Előzmény: #12  exley
#13
.és vonjanak ki a magyar állam adósságból kettő és fél millió forintnak megfelelő devizát.
exley 2010. 02. 18. 21:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Természetesen én is tetememet felajánlom az IMF-nek.
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 21:44
Előzmény: #8  exley
#11
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 21:42
Előzmény: #8  exley
#10
Hát te!
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 21:40
Előzmény: #8  exley
#9
Jön jÖn jöN a JOBBIK
link
exley 2010. 02. 18. 21:37
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
A béke.iknél i s ostobábbak ez szörnyű. Pusztuljunk ki ,jobb-an járunk.
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 21:22
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
nincs fogalmuk ezeknek a "szélsőségeseknek" semmiről annyira, de annyira ostobák hiszen mind JOBBIK-os:))))
Hiába ilyen emberek, mint Sanyi, Dóri, Csanád és a többiek

lesz nyilas barbizás is?:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 21:17
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Fogalmuk sincs, hogy az államadósság miből áll, azt hogyan finanszírozzák stb. Egy elsőéves közgázos már jobban tudja.
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 19:35
Előzmény: #1  Portfolio
#5
"Tegyék lehetővé például azoknak az adósságoknak a leírását, amiket még a hetvenes-nyolcvanas években vettünk fel és azóta az eredeti tőke többszörösét visszafizettük a kamatok miatt" - talán nem tudja a szakértő úr, hogy azokat a későbbi hitelekből visszefizettük.
exley 2010. 02. 18. 15:00
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Nem "döglik" elötte leszúrják, már a torka így is véres.Aztá "tor" ot lesz a mester, vona, viki, szadesz, lemp, mindenki aki számít, opera bál is lesz. sólymok és turulok az égen köröznek. Micsoda fesztivál áprilisban. A kultúra Európai fővárosában.
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 14:44
Előzmény: #2  exley
#3
„…disznók híznak a zsírodon
te meg örülsz neki, ha a sírodon
kövér angyalka énekel…”

TCS
exley 2010. 02. 18. 14:34
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ezek is a \"moslékos vödör\" közelébe akarnak kerülni. Ebben az országban csak \"disznók\" híztak az elmút 50 évben.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek