Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 01. 09:47
Előzmény: #33678  Törölt felhasználó
#33680
Kapsz, ne aggódj!
Nekem is lassan ki kell találnom mikor szállok be. Persze nem sokkal.
Törölt felhasználó 2008. 09. 01. 09:44
Előzmény: #33678  Törölt felhasználó
#33679
Nahát ott volt 50 en eladó vagy 40k még, beadtam a vételt, és nem teljesült, pont visszavonta:(
Törölt felhasználó 2008. 09. 01. 09:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#33678
Én is szeretnék még venni 47-ért!
molgab 2008. 09. 01. 09:36
Előzmény: #33668  Törölt felhasználó
#33677
Civin úr nem adott választ arra a kérdésre, ami a legfontosabb volna:

Ki és hány db 6Ft-os jegyzett le a 23 millióból.

Megy a mutyi továbbra is...
kissherceg 2008. 09. 01. 09:22
Törölt hozzászólás
#33676
Törölt felhasználó 2008. 09. 01. 09:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#33675
51
kissherceg 2008. 09. 01. 01:14
Törölt hozzászólás
#33674
Törölt felhasználó 2008. 08. 31. 23:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#33673
kissherceg,

minek köszönhetem hogy idéztél?
werkaz 2008. 08. 31. 20:03
Előzmény: #33671  buksika
#33672
Hogy én hogy élvezem a JÓ CIVIN Úr postjait. Kb mint a 2005 ? - 2006? -os beszámolóját :D emlékzetek ? Akkortájt volt valami fatestápolós beszólása :D Komolyan mondom egy ilyen ember akinek marad elég humorérzéke egy apeh szőrözés után olyan beszámolót írni Purlitzert érdemelne. Minendenesetre hajrá Humet :d bár nekem egy darabom sincs épp, kivárom én a 6 forintozás végét.
buksika 2008. 08. 31. 18:57
Előzmény: #33670  Törölt felhasználó
#33671
gazdi-bodri!

Ez már tavalyi hó,rég túl vagyunk rajta:))
Hajrá humi!!!!!!!!!!!

Most már húzzunk bele:))))

Törölt felhasználó 2008. 08. 31. 18:44
Előzmény: #33669  Törölt felhasználó
#33670
"HUMET - Augusztus 26-tól 60 millió darab részvény forog a piacon
2008.08.22. 16:55

A BÉT (továbbiakban: Tőzsde) Vezérigazgatója a HUMET Kereskedelmi, Kutatási és Fejlesztési Nyrt. kibocsátó (továbbiakban: Kibocsátó) 23.712.125 darab, egyenként 6 forint névértékű, 142.272.750 forint össznévértékű névre szóló törzsrészvényét 2008. augusztus 26. napjával a tőzsdei kereskedésbe bevezeti, és a részvények darabszámát 36,287,875 darabról 60,000,000 darabra módosítja – olvasható a BÉT honlapján. (ProfitLine.hu)"
Törölt felhasználó 2008. 08. 31. 18:42
Előzmény: #33668  Törölt felhasználó
#33669
Törölt felhasználó 2008. 08. 31. 18:14
#33668
Jó Fórumozók,

köszönet a hozzászólásokért, a dicséretekért.

Amit a héten felmutattunk, az egy olyan vállalatcsoport mérlege, amelynek 2006. június 30-án – két évvel ezelőtt -
a.) nem volt biztos, hogy megmarad-e a vezetője;
b.) csődegyezségen volt túl, amely nem azért menekült csődvédelembe, mert rossz üzleti döntést, vagy döntéseket hozott volna;
c.) a féléves mérlegében 85 millió forintos árbevétel volt (az év végére kb.: 130 millió forint lett) és a saját tőkéje úgy tett ki 482 millió forintot, hogy annak döntő hányada immateriális javakból állt össze;
d.) két (kettő) alkalmazottja volt;
e.) alig ötmillió forint készpénze volt.
A dolgok két év alatt jelentősen megváltoztak.

A HUMET® részvények árfolyama eközben, főleg az utóbbi időkben az extrém határok alá süllyedt. Ezeket az extrém árfolyamokat többen többféleképpen kívánják magyarázni, a lényege annyi, hogy a tavalyi nagybefektető ész nélkül kiszórta több millió részvényét, és szemmel láthatóan a subprime válság kiterjedéseképpen olyan méretű tőkekivonás indult meg, ami sorsára hagyta valamennyi BÉTen forgalmazott részvényt, köztük a HUMET®-et is.
Ez a válság egy teljesen szabályos ciklikusság alapján szűnik majd meg, a pénz visszatér Budapestre és a reálisan elemzők útmutatása szerint az árfolyamok a nem extrém kategóriákba vonulnak vissza, ami a HUMET® esetében 83 és 166 forint között lehet.

A HUMET®-nek a tavalyi bevásárlás jól jött, kellő háttérrel tárgyalva jelentősen növelte árbevételét, saját tőkéjét és megnövekedett az alkalmazottak létszáma is. Az, hogy 15 disztribúciós ponttal rendelkezik világszerte a HUMET®-csoport és a humán ereje kimondottan jó, lehetőséget ad arra, hogy a már kialakult méret költség- és nyereség szempontjából optimalizálható legyen és ezt követően a további fejlődés lehetősége adva van.

A gyorsjelentés kapcsán néhány aktuális kérdés megfogalmazódott, pl.:
a.) az „egyéb saját tőke” egy ingatlanértékelési vagyonkülönbözet, amelyet a Reanal előző vezetése hajtott végre, a Reanal ingatlanjainak értéke a reálisra értékelődött fel, könyvvizsgálók, ingatlan értékbecslők bevonásával;
b.) a tulajdonosi szerkezettel kapcsolatban, amikor is a dátumokat az értékelők nem vették figyelembe (a gyorsjelentés a június 30-iki adatokat tartalmazza);
c.) a rendkívüli nyereségről és
d.) a nyereség változatlansága okán.
E két utóbbiról csak annyit, hogy kiváló és egyszerűen fogalmazó szakkönyvek megadják a választ, hogy mit kell egy vállalkozás könyvelésében rendkívüli eredményként elkönyvelni. 2007-ben a HUMET-PBC North America Inc. és a PBC átvételekor a mérlegben megvolt követelések és tartozások egyenlegei között mutatkozott olyan és realizált követelés és tartozás, amelyek egyenlege jelentősen pozitívvá tette a mérleget. Az eredmény 2007-ben meglepően magas volt, mivel a PBC –HUMET kapcsolatok lehetővé tették jelentős és alacsonyan értékelt készletek eladását. Az árbevétel ezekből az első félévben befolyt. 2008-ban egy - a félévet tekintve - egymilliárd körüli árbevételű vállalatcsoport kb.: 150 millió forintos eredményt produkált, úgy, hogy a két meghatározó méretű leányát áprilisban és májusban vette át. Ezek a vállalatok Reanalok, Enerex, Phoenix nem voltak nyereségesek az előző évben, valószínűleg senki sem gondolja, hogy kétmilliárd forintos piacot komoly nyereséggel a HUMET® által megfizetett áron meg lehet venni. A megvásárolt vállalatok jól illeszkednek egymáshoz, de ehhez őket meg kellett vásárolni és a következő időkben ezekkel a lehetőségekkel élni kell. A költségek ehhez az árbevételhez rendelten magasak és alacsonyabb költségekkel ez az árbevétel szint tartható, de nem kizárt, hogy növelhető.

A feladat adva van, dolgozunk tovább.

Áttekintettem a Portfolió fórum kb.: 40-45 legutóbbi oldalát, van-e olyan kérdés, amire érdemes válaszolnom. Amit találtam, azokra fentebb a válasz. Ha elkerülte volna valami a figyelmemet, kérem ismételjék meg a kérdést, vagy küldjenek emailt: civin@humet.hu

Őszinte hívük
kissherceg 2008. 08. 31. 13:46
Törölt hozzászólás
#33667
Törölt felhasználó 2008. 08. 31. 12:49
Törölt hozzászólás
#33666
kissherceg 2008. 08. 30. 22:51
Törölt hozzászólás
#33665
Törölt felhasználó 2008. 08. 30. 22:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#33664
Kherceg felsz az esestol? :-)
kissherceg 2008. 08. 30. 22:05
Törölt hozzászólás
#33663
kissherceg 2008. 08. 30. 21:59
Törölt hozzászólás
#33662
Törölt felhasználó 2008. 08. 30. 11:31
Előzmény: #33660  Törölt felhasználó
#33661
Mit is nyilatkozhatna mást egy cégvezető, mint azt, hogy a jelenlegi 50 forint körüli árfolyam kirívóan alacsony? Ez tőle elvárható és természetes.
már leírtam, hogy ha nem is rendkívüli, de igen jó adottságokkal rendelkezik a cégvezető, így csakis azt szabad tőle és munkatársitól elfogadni, ami már megtörtént.

az igaz, hogy az 50 Ft-os árfolyammal ők sem nagyon tudnak mit kezdeni.
mennyi "ócsót" tudnak eladni büntetlenül - jelentős árfolyamesés nélkül?
baromi keveset, pedig a baráti kezeknek van bőven.

ha véletlenül "beesne" egy jó cég vétel, azt mivel fizetnék ki?
a jelenlegi árfolyam a vásárlásra sem jó!
(csak hitel lehetne, amit természetszerűleg több ok miatt is "nem szeretnek")

tehát egy út maradt számukra, mint az árfolyam "rendbetétele"!!!

a tegnapi nagy eladónk - "nem tudom" minek a hatására? - de még a zárás előtt is ügyeskedett, hogy 51 körül legyen a vége.
jó volt látni, hogy szinte egész nap "VALAKI" nagyon odafigyelt az árfolyam alakulásra, s nem engedte meg, hogy az előző napi záró ár alá kerüljön az árfolyam, pedig a portfólió is negatív irányba próbálta befolyásolni a történéseket!

tehát, szerintem a közeljövőben lassú emelkedés várható!!!

ez az emelkedés azonban nem a kisbefektetők érdekében történik, de mivel a cég érdeke jelenleg egybeesik a mi érdekünkkel, ezért azok, akik 80 alatt vannak azok jól járhatnak.

Már azt is leírtam, hogy a 80-as ár megtartása plusz erőt adna a cégnek, függetlenül attól, hogy egy idő után a 80-as árral is lehet nagy „bukóban” lenni, de az már elég távol lenne a 6 Ft-os névértéktől, és napi 1-2 Ft változás nem jelentene akkora emelkedést és süllyedést, mint a mai. Egy cégnek elsősorban nem a ki és beugráló spekikre van szüksége, hanem a stabil hátteret adó kis és nagy befektetőkre.
a cégnek, ha tényleg meg akar változni?? akkor a papírjának a stabilitást kell sugároznia a BÉT-et figyelők felé.
(Nézzétek meg az MTELEKOM-ot a 100 Ft névértékű papír szinte állandóan 800 körül mozog? Ettől függetlenül a forgalma a legnagyobb a papírok közül. (Idén már 306.684.726 db-nál tart)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek