Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 13:13
Előzmény: #3319  roy
#3320
Jó, ennek örülök.
Egyenlőre csak elgondolkozom egy-két a szakmához kicsit közelebb álló barátommal hogy mit lehet kihozni a dologból.
Aztán meglátjuk, de azért már zsákolhatjátok a papírt:-)))

Civin úr, ma vagy a hétvégén írok Önnek.
roy 2006. 10. 27. 13:02
#3319
Gyerünk Gazdi mi bizunk benned! Megtudod csinálni:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:54
Előzmény: #3317  Törölt felhasználó
#3318
nocsanocsak miből lesz a cserebogár
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:38
#3317
Jó Gazda

a címet emailben kérem, civin@humet.hu

őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:22
Előzmény: #3315  Törölt felhasználó
#3316
Ahhoz hogy teljesen komolyan válaszoljak erre, 2 dologra minimum szükségem van:
1.Árajánlat , termékismertető, referenciák.
2.A rendeléstől számított szállítási határidők, ill feltételek, plusz esetleg milyen mintatermékeket tud adni, ha máshogy nem megy akkor térítés ellenében.

Ezt bármely cég elküldi egy kívülálló érdeklődőnek is.
Még annyit írhat hogy vannak-e most rendelkezésre álló bármilyen reklámanyagaik, akár néhány darab amit lehet sokszorosítani.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:14
#3315
Jó Gazda,
-
akkor most jössz, vagy nem?
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:04
Előzmény: #3312  Törölt felhasználó
#3314
Hát, most ha konkrét számokat ír én nem tudok nyilatkozni, ahhoz először piackutatást kell végezni, én konkrétan még azzal sem vagyok tisztában hogyan épül fel és működik maguknál a gyártás.
Egyáltalán megy-e, meg mennyi idő a rendeléstől a legyártásig, gondolom az nem 4 hónap.A kiskereskedelemben is 60 napos a fiz. határidő?
Én ugy tudom akár azonnalira is lehet, de lehet nyomni 30 napra egy jó partnernél mindenképpen, végülis nem teszkó ami vagy fizet fél év múlva vagy nem.ha eladható a termék amúgy is gyorsul a dolog, a hangsúly a bevezetésen van most.
De azt sem hiszem hogy totál nullán van a cég, és egyetlen adagot sem tud megfinanszírozni, természetesen ez csak inkább kérdés hiszen nem tudom és semmi közöm sincs hozzá.
ha jól veszem ki 10 ezer palack a minimum mennyiség amiért beindítják a sort?
Az én munkabérem és közterhei pedig törölhető, jó lesz a részvény is valamilyen formában:-))))
A reklámköltséget meg lehet faragni, nem tudom pl. azt sem hogy pl. 1 palack valami az konkrétan egy embernek mire elég?
Az is érdekelne hogy a cég most hogyan áll anyagilag meg pályázik-e hitelekre, főleg EU pénzekre és hasonlókra gondolok, és
ezenkívül kajtat-e befektetők után?
Mert 120 milla az relatíve nem túl sok pénz.
Ja, és nem utolsósorban mint írtam, ha jól tudom az önök termékének nincs alternatívája, tehát teljesen új és egyedi dologként lehet eladni, de pl. azt sem tudom milyen adatok, felmérések, tapasztalatok állnak rendelkezésre a termék hatásait illetően.
Eddig ennyi, természetesen most beszélhetek a levegőbe, de ismerni kellene a tényeket a konkrét cselekvési tervhez.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:45
#3313
Gyerekek beindult a phylaxia majd az econet is nemsokára a humetnek kell megindulni. Itt van a januárihoz hasonló kis papír rally.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:42
#3312
Jó Gazda,
-
hogy segítsek:
-
2.400 forint átadási ár (nettó-nettó)
1.400 forint fedezet palackonként
10.000 palack többleteladással számolva
14,000,000,- forint többlet fedezet
-12,000,000,- forint a Te munkabéred és közterhei
-2,00,0000,- forint éves budget a reklámra
0 forint profit a HUMET-ben
-
100.000 palack többleteladással számolva
140,000,000,- forint többlet fedezet
-24,000,000,- forint a Te munkabéred és közterhei
-116,00,0000,- forint éves budget a reklámra
0 forint profit a HUMET-ben
-
200.000 palack többleteladással számolva
280,000,000,- forint többlet fedezet
-48,000,000,- forint a Te munkabéred és közterhei
-236,00,0000,- forint éves budget a reklámra (ez már szól, ennek lehet valószínűsége; havi 20 mFt)
0 forint profit a HUMET-ben
-
250.000 palack többleteladással számolva
350,000,000,- forint többlet fedezet
-60,000,000,- forint a Te munkabéred és közterhei
-290,00,0000,- budget a reklámra (ez a tuti; havi 30 mFt)
0 forint profit a HUMET-ben
-
A „reklám” finanszírozásának kezdete a tényleges start, a megindulás előtt negyedik hónapban kezdődik el. A mínusz negyedik hónapban kell kezdeni a gyártást, a „reklám” előkészítést, stb. de a legmagasabb finanszírozási igény a nulladiktól a harmadik hónapig adódik. Az elvárt fizetési határidő 60 nap, azaz bevétel a harmadik hónap elején jelenik meg. A 200.000 palackos eladást és lineáris finanszírozási igényt feltételezve (ez nem igaz, annál sokkal rosszabb) hat hónapot, azaz 120 milliót mindenképpen bele kell tenni a rendszerbe. De honnan vegyek 120, vagy több milliót? Egyéb rizikó lehet, ha belefutok egy párhuzamos kampányba, mondjuk a Béres belekezd egy nyomelempótló kampányba a maga tőkeerejével. Akkor már nem 120 millióra kell tervezned, hanem további két és fél hónapos stagnálásra is számítani kell, ami további 50 millió. Tehát a minimális cash-in a projektbe 170 millió lineáris finanszírozást feltételezve (ami nem igaz), kamatköltségek nélkül.
-
Kíváncsi vagyok a Te számításodra
-
őszinte híved

Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:30
Előzmény: #3310  Törölt felhasználó
#3311
Konkrétan nekem más termékekkel vannak inkább tapasztalataim, a gyógyszeripar meg társaik nem az erősségem egyenlőre, de azt tudom hogy mindent el lehet adni.
Néhány ismerősöm most pl. olyan online és mlm vállalkozásokba fog bele ilyen vagy olyan pozicíóban amelyek pl. méregdrága amerikai és nyugati biotermékeket meg vitaminokat nyomatnak , a fokhagyma meg halolaj tablettáktól egészen a multi meg C vitaminokig.Horror árakon.
A herbalife és egyéb cégekről nem is szólva.
Az embereknek el lehet adni teljesen új dolgokat jól.
Akinek már elege van a 20 féle változatban kapható, hagyma-magnézium-vitamin és egyéb jellegű tablettákból, szerintem vevő egy olyan újdonságra mint a maguk terméke.
Lásd a sokat emlegetett Béres csepp sztori, de a béres sem átall azért C vitamint meg multivitamint sem gyártani.

Érdekelne pl. hogy voltak-e olyan munkatársaik akik végiglátogatták a magyar biobolt hálózatokat, vittek oda egyszerű prospektusokat, amelyeket max néhány millióból le lehet gyártatni, mintatermékeket....stb.
Egy egyszerűbb konerenciaterem kibérlésével, az iparág kereskedőinek meghívásával lehetne reklámozni a terméket, nem kellene itt hirtelen hiper médiakampányra gondolni.
Innen kell elindulni , aztán emellett lehet keresgetni a nagybefektetőket főleg szakmai körökben.
Az EU pénzek után is lehet kacsingatni, főleg mert ez K+F kategóriában is jól eladható, kiemelt helyük van most a gyógyszeripari fejlesztéseknek.

Persze én nem láthatok bele hogy Önök mit csinálnak, hol tartanak, de nem látom hogy bármi ilyen történne.
Azon ismerőseim akik ilyenekkel foglalkoznka, zsinórban kapják a meghívókat, ajánlatokat az MLM és egyéb cégektől, termékbemutatókra, konferenciákra, ügynöki ajánlatokat..stb.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:16
#3310
Jó Gazda,
-
én nem beszélek a levegőbe. Legyen Neked igazad és kezd el kicsiben. Ha garantálsz egy a mainál kicsivel nagyobb hazai árbevételt (ez kb.: 5 millió havonta) azonnal kiszolgállak termékkel és tied a magyar piac. Nagyon vigyázz és óvatosan számolj, mert egy forintot csak egyszer lehet kiadni.
-
Én 2000-ben megtanultam ezt a szakmát és ezt a piacot. Szegény kereskedőim (Robi, Marci és a többiek) vért pisáltak, amíg megtanították, mivel hogyan kell számolni és minek mikor kell rendelkezésre állni. A patikalátogatós figurát egy év után adta föl Tamás barátom.
-
Ide komoly pénz kell, hogy hatékonyan adj el. A HUMET sztori jó, de lehet választani sokkal jobbat is, nem ragaszkodom én semmihez. Ha konferenciákban (workshop) gondolkodol igen jó nevű opinion leadereket tudok prezentálni Neked. De ők se nincsenek ingyen.
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:13
Előzmény: #3308  Törölt felhasználó
#3309
Még annyit tennék hozzá hogy ha az átlagember szintjén a kiskereskedelemben sikeres egy alapanyag, és a termékük pozitív hatásait a hétköznapok igazolják, akkor valszeg jobban odafigyel rá majd a gyógfyszeripar nagyobb szereplőinek köre is, minthogy oda kopogtatnak aztán semmi eredmény...vagy legalábbis nem sok látványos.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:09
Előzmény: #3306  Törölt felhasználó
#3308
Ez a gond civin úr lássa....
azt hiszik hogy egyből richter vagy egis volumenben kell gondolkozni.
Én úgy hiszem hogy termékeik egy része
kifejezetten a bioboltok, natúr-herbária-fitnessz jellegű kiskereskedelem polcaira valók, lásd a béres vitacuccok.
Azokat meg akár mlm vagy részesedéses ügynöki hálózat keretében is szét lehet hordani.
De mivel szinte nem is ismerik ezeket, és ez a legfőbb gond, először talán építeni kellene egy olyan sztorit mögéjük mint a béres tette, vagy a norbi a reformkajáival.
Vagy hogy ez maguknak túl gyógyegér stílus?
A nagyfelhasználók számára gyártott gyógyszeralapanyagokról meg egyebekről nem tudok nyilatkozni, de gondolom az is megoldható a megfelelő piackutatással.

Mindenre lehet befektetőt találni ha megfelelően keressük, persze ha úgy állunk hozzá hogy húúú, ehhez aztán jó sok pénz kell, ami nincs, ezért úgysem fog menni....
hát...

a sokat anyázott amway, avon, ilyen-olyan fitnessz és egyebek a semmire építettek fel világbirodalmakat tulajdonképpen ki tudja mennyire hatásos termékekre, mégis jól elvannak.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:08
#3307
Jó Winner
-
ezt a bandát (Civin and the gang) b@szd ki innen és meglátod mi lesz abból, édes öregem. Egyébként kisrészvényesek ülnek ketten most a boardomban és ketten a felügyelőbizottásgunkban. Egyik úrral sem találkoztam a HUMET előtt. A legjobb példa a "kishal", aki a portfólió.hu-n került velem kapcsolatba és baromi jó ötletével megindította a fantáziánkat. Ő a FB alelnöke azóta. Egyszer sem ütütte le szövegeiben a portfólió.hu-n a @ billentyűt, édes öregem és nem bandavezérezett le eddig egyszer sem.
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:58
#3306
Jó Gazda
-
gyere.
-
A hazai marketingre voltak terveink, van elképzelésünk, de nincs rá meg a minimum 300 millió készpénzünk, hogy érdemlegesen meginduljunk. Ha finanszírozást is hozol hozzá (erre is volt már ajánlat 2005-ben) már kezdheted is.
-
Mielőtt személyesen jelentkezel, gondold át jól, hogy egy kb.: 60 % fedezet-tartalmú (ez azért szép magas szám) termékből mennyit kell eladj, hogy évi 300 millió megtérüljön.
A számítás alapja akkor jó, ha a második évtől legalább 500 millióért, aztán pedig több, mint 600 millióért adsz el itthon. 300 millió alatii költségvetéssel, ha akarnál kezdeni, igen nagy a rizikó. Az 500 és 600 milliós második és harmadik év azt jelenti, hogy a HUMET profitja nem nőtt, csak home-market referenciát csinálsz, de az is nagyon fontos.
-
A 300 millióval a névleges eladási árhoz képest a következőket kell finanszíroznod: készlet, belistázás, polcpénz, merchandising, fuvarozás, raktározás, reklám, promóció, marketing, rabattok, akciók, a projekt önköltsége (pl.: a Te fizetésed, autód, telefonod, jutalékod) és más egyéb pár százalékot kitevő egyéb tétel.
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:48
Előzmény: #3304  Törölt felhasználó
#3305
Civin úr, lehet marketingesnek is jelentkezni a céghez?
Humet részvényekért vállalom hogy megszervezem a humet termékek értékesítését és fellendítem az eladásokat, belföldön mindenképpen, mert ma itt semmi sincs, külföldön is ha olyan a piac, az még tanulmányozandó.
:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:44
#3304
Jó Winner,
-
egyetlen közgyűlésről sem tiltottam ki senkit sem és mindenkinek megadtam a szót, még, ha vendég is volt a közgyűlésen, szavazati jog nélkül. A VRP okán eddig, bárhányan is voltunk, ellenvélemény és észrevétel volt dögivel (kérd ki a közgyűlések, 3 db) jegyzőkönyvét és azt is láthatod, hogy az ellenvélemények dacára, ellenszavazat nem volt.
-
Egyébként én most megígérem Neked (és másoknak is) hogy bármely projektembe beavatkozol és ezzel a kapitalizációt megharmincszorozod ( ugyan már, elég, ha megháromszorozod) a növekmény 20%-át én magam kifizetem Neked. A HUMET értéke 70 millióról nőtt egymilliárdra.
-
Tehát ha a mai egymilliárd körüliről három milliárdra felviszed a vállalat értékét, a 400 milliót garantálom. Részletes önéletrajzzal jelentkezz a civin@humet.hu-n.
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:38
#3303
Jó Gubaan és mások
-
a VRP kibocsátásról a 2004 évet lezáró közgyűlés döntött (először). A döntésről tájékoztató is jelent meg. Azok akik HUMET részvényt vettek, tudhattak erről.
-
A Vállalati Részvényopciós Program szerint az Igazgatóság tagjai jogosultak kijelölni résztvevőket, az elnök (én) a kibocsátás 40%-a erejéig, az alelnök (dr. Galamb Vilmos) a maradék 40%-áig (24%) a többiről a tagok egyenlő arányban dönthetnek.
-
Minden kibocsátás előtt részletes számításokat végzünk, hogy mekkora esés lehetséges. Most a felületes szemlélő számára három ok is van - VRP, a rák és a Nova - aminek esést ikellene előidéznie. Egyelőre a számításaim rosszak, tévedtem.
-
Csak, hogy tudd, Galamb dr. egy hihetelen magas IQ-jú figura, aki nem ellenésge a pénzének, rólam meg legyen az a véleményedet, ami. Minden esetre a szüleimtől, úgy vélem a lehető legjobb nevelést kaptam, ezért hadd jelezzem, hogy mindazok, akik segítettek akkor és ott és úgy, ahogyan Te is, számíthatnak rám.
-
őszinte híved
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:36
Előzmény: #3300  balta
#3302
Látom Te is a Civin embere vagy!
Lássuk csak kik vettek részt azon az ominózus közgyűlésen:
- a részvényesek nem egészen 35%-a jelent meg!
- a Csucska 20%-al, Civin 7%-al, a többi vezetőségi tag min 3-4%-al szavazott, tehát az arány kb. 30%-szavazott az igazgatóságból a többi max. 5% szavazhatott ellene.
Így könnyű megszavazni nem???
Most az összrészvény 12-13%-a lehet az Igazgatóságnál.
Civinék nagyon ráb@sznának, ha valaki a nagyobbak közül összehívna rendkívüli közgyűlést és kib@sznák innen ezt a bandát!!!
Énnekem 10000 rv.-m van, de én is elmennék szavazni a Civin ellen, mert már tele van a hócipőm a részvényesek szivatásávall!!
Tisztelt nagybefektetők, hol, melyik étteremben tartsuk a vezetőváltó közgyűlésünket???
Kik jönnek és mikor legyen?
Nem igaz, hogy nem bírunk max. 13% ellenszavazattal, csak jó lenne minél hamarabb 3 héten belül, mert ha lehívják opciójukat, megint ők a Janik!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 10:26
#3301
Köszönöm balta!
Általában 2 havonta történik bennfentes eladás kb.200000 db.Civin,Galamb,Csucska,
nemsokára Csereklei.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek