Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 22:02
Előzmény: #31954  Törölt felhasználó
#31960
wicca

"De hát egy cégvezető dolga végülis az, hogy felbeszélje az árfolyamot, hiszen ez a részvényesek érdeke, nemde? ;)"

Ezért is írtam, hogy kicsit sután, de tette a dolgát.

"a kockázatmentes hozamszintek változása és a különböző szektorok P/E rátáinak alakulása közötti összefüggést kielemezze valaki..."

Az alapok nagy része ezt (is) folyamatosan figyeli, igaz nem csak a jelenlegi hozamokra koncentrálva, hanem hosszabb távon becsült értékekkel.
(Vagyis hiába tűnik egy 20 körüli p/e magasnak ha jelenleg egy kötvény hoz 9%-ot, hosszabb távon csökkenő kötvényhozamot váróknak már a 10 és 20 közötti p/e indokolt lehet, feltételezve hogy a vállalat tartja az eredményeit)
Ma sajnos nem ez a helyzet, pont az eredmények visszaesésének lehetünk tanúi. (szerencsés esetben a kötvényhozamok már nem emelkednek)
Szóval nagyon messzire azért ne szaladjunk a pozitív várakozásokkal, már csak azért sem, mert a Humet tarsolyában még sokáig ott lapul egy esetleges részvénykibocsátás baráti kezek számára. (Ja hogy nem lesz ilyen? Vagy elhisszük, vagy nem.)
Ami ugye még egy rizikófaktor, mintha nem lenne elég bajunk.

exmnbs1 2008. 08. 14. 21:02
Előzmény: #31956  csa-csi
#31959
csa-csi vagy powerbroker teljesen jogos észrevétele volt, hogy pillanatnyilag a nyereség növelésénél fontosabb a cégcsoport átvilágítása, közös kultúra kialakítása, szinergiák kihasználása, párhuzamosságok megszüntetése stb a jövőbeli nyereségnövelés érdekében
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:54
Előzmény: #31956  csa-csi
#31958
Igaz, mostanában inkább a szentiment mozgatja a papírokat, semmint a funda.
Így van ez. Amik nagy gondban vannak, erre parázik a világ. Jót esett pl a bankszektor európaszerte, pedig aztán nekünk vajmi kevés amerikai jelzálogpiaci kitettségünk van, ugye. :)
De ha Amerikában esik a bankszektor, akkor essen mindenhol. Elvégre Amerika a világ! :)
Azért kíváncsi leszek, mikor kapcsolnak majd a befektetők. :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:52
Előzmény: #31956  csa-csi
#31957
kincstárjegy ))
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 14. 20:49
Előzmény: #31953  Törölt felhasználó
#31956
Végre élvezem a szakmai elemzéseteket és közben azon mosolygok, hogy vajon melyik papír az ma a pesti tőzsdén, amelyik az "elvárható" módon viselkedett az elmúlt 1 évben?
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:47
Előzmény: #31954  Törölt felhasználó
#31955
Hm. Most, hogy belegondolok, megérne egy misét, hogy a kockázatmentes hozamszintek változása és a különböző szektorok P/E rátáinak alakulása közötti összefüggést kielemezze valaki... Kiváncsi lennék, milyen szoros a korreláció a kettő közt, és hogy ennek mi lehet a közg. tan. magyarázata...
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:44
Előzmény: #31953  Törölt felhasználó
#31954
Hát vagy a szektor P/E rátája nem emelkedik. Mert én végig 10-et vettem alapul. Mert volt már 20-as P/E pl. a gyogyóknál. Jó, mondjuk nem most volt. :)
De erre sem érdemes számítani mostanában. :)

Szóval 70 körül eladás, 50 körül vétel mindenféleképpen. :)

Érdekes, hogy kb. erre a köv. jutottam pusztán technikai elemzés alapján is. Úgyhogy adhattam volna 68-69-en. Csakhát akkor még nem volt ennyire letisztulva a céláram, mert ködös volt a környezet. Azt hittem, benéz 72 fölé. Na mindegy. Nem kapkodunk, ráérünk! :) Nem itt kell meggazdagodni, arra való a munka. Itt csak az a lényeg, hogy banki kamat fölött teljesítsen a pénz.
:)
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:34
Előzmény: #31951  Törölt felhasználó
#31953
"Szóval 72-nél egyelőre nem ér többet, de 50-nél kevesebbet sem."

Valahogy így!
Ennél magasabbat csak akkor várjunk, ha a kockázatmentes hozamszintek leesnek.
Ez sajnos még odébb van, de azért reméljük eljön...
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:13
Előzmény: #31951  Törölt felhasználó
#31952
De hát egy cégvezető dolga végülis az, hogy felbeszélje az árfolyamot, hiszen ez a részvényesek érdeke, nemde? ;)
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 20:10
Előzmény: #31950  Törölt felhasználó
#31951
Na ja, ami a részvények fair értékét illeti, hát az tényleg érdekes...
De szerintem ott csak simán a tavalyi EPS értékkel számolt, azért lett ennyi. (8,3 EPS * 10 P/E = 83Ft)
Mindenesetre a 83 tényleg sok.
Én sztem max. a 72 indokolt legjobb esetben is. (Ha 60 milliónál kevesebb átlagos részvényszámot veszünk és valamivel 300millió feletti eredményt.) Az én véleményem szerint viszont (a most publikált számokat alapul véve), az 50 meg az alja. (Természetesen akkor, ha valami nagyon durva dolog nem történik vagy a tény számok nem térnek el negatív irányba. Amit viszont a már említett okok miatt kétlek.)
Szóval 72-nél egyelőre nem ér többet, de 50-nél kevesebbet sem. Az igazság nyilvánvalóan valahol a kettő között van.
Szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 19:57
Előzmény: #31947  Törölt felhasználó
#31950
wicca

"De megértem, hogy jelen helyzetben C úr inkább óvatos, nem dobálózik a számokkal. "

Ezt azért nem mondhatnánk.
Nagyon is szeret dobálózni...
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 19:41
Előzmény: #31941  Törölt felhasználó
#31949
Malév!!!

Tedd fel a másik kérdést is!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 19:36
Előzmény: #31946  Törölt felhasználó
#31948
ahogy a pf elemzője mondaná:

"...,de természetesen a vételi szignálhoz egy jó adag vevőre is szükség lenne. "

Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 19:36
Előzmény: #31946  Törölt felhasználó
#31947
Sztem pont ez lesz a negyedéves legfontosabb pontja, hogy fél év elteltével hol áll a bevétel (és a nyereség) az éves tervhez képest. A terv az azért terv, hogy a tény más legyen. :) Az árazás kérdéseével bizony még egy-két negyedévest meg kell várni, hogy látható legyen a tendencia.
Ez adja azt a bizonytalanságot, amit a spekik meg tudnak majd lovagolni. De ez más papírnál is így van. :)
Személyes véleményem (és ennek semmi alapja, színtiszta spekuláció), hogy C úr kicsit alálőhetett ezzel a tervvel, mert jobban mutat a részvényesek szemében most egy kicsit alacsonyabb terv és magasabb tény számok, mint fordítva, tekintettel a papír múltjára. Én biztos 20-30%-al nagyobbat mondtam volna ilyen árbevétel növekedés mellett, ha felveszem az optimista szemüvegem. De megértem, hogy jelen helyzetben C úr inkább óvatos, nem dobálózik a számokkal.
Mondjuk a cég körüli hercehurca miatt hihető, hogy átmenetileg visszaesés lehet a növekedésben, de ha rendeződik a helyzet és minden a helyére kerül, netalántán még egy kicsi racionalizálás is beindul, akkor ez sokat és főleg gyorsan javulhat a közeli jövőben.
SZVSZ
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 19:20
#31946
Na, most már nyilvánosságot kaptak azok a számok, amiket Civin írt le régebben ezen a fórumon.
Civinék eléggé magasra árazzák a Humetet (szokás szerint fölötébb érdekes számítási metódusokkal), de mi mást is tehetnének...
A részvényesek is pont ezt várják.
Kérdés hogy miért volt szükség erre a "jelentésre", amikor aug 29 sincs már messze?
Ennyire szar lesz a gyj?
A vételhez nem elég meggyőző, de az eladáshoz sem.
(Abban többségben egyetértünk, hogy ha nem szűkül a Humet piaca, akkor az 55 forint körüli ár elfogadható. Nagy kérdés hogyan árazzuk azt, ha esetleg az eredményesség tekintetében komoly visszaesés látszik. A 300-as 2008-as terv nem hangzik túl jól, ez sajnos visszaesést feltételez)

Jó kávézást!
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 18:45
Előzmény: #31939  Törölt felhasználó
#31945
Teca maga soha nem megy haza? ))
pihi, fagyi, nasizás )
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 18:44
Törölt hozzászólás
#31944
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 18:38
Előzmény: #31942  Törölt felhasználó
#31943
Ja: nem én írtam.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 18:36
Előzmény: #31941  Törölt felhasználó
#31942
Ezzel egyetértek. Ezzel beszűkülhet az árfolyam, de ha a transzparencia javul, akkor megnyugszanak a kedélyek, jönnek majd talán komolyabb befektetők, a spekulánsok meg amúgy is jönni fognak. Javulni fog a likviditás, a forgalom és frankón lehet majd sávokat kereskedni. Aztán negyedévenként meg meglátjuk, hová megy a cég...
Egy biztos, a Humet úton van afelé, hogy elveszítse a spekipapír címét, és "sima" befektetéssé váljon.
De nem kell aggódni, a Phylaxia még egy darabig ott lesz. :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 18:27
Előzmény: #31940  Törölt felhasználó
#31941
wicca !
Te írtad ezt az előzetest a Humetről ami a bét
honlapján is megjelent ?
megjegyzem: ezek után a gyj-nek alig lesz hatása
ha a várható értékeket most megtudtuk és azt kapjuk vissza

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók