Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 08:42
Előzmény: #30518  Törölt felhasználó
#30520
Lehet,hogy furcsának tűnik , de én + os Buxot
várok 66-os Humival.
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 08:36
#30519
majd most kiderül,hogy mennyire erős ez a papír.ha fent tartják,akkor érdemes benne maradni,ha 55alá esik,akkor good bye..
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 08:28
#30518
tegnap gentlemanusszal néztük a hümi chartját.amit feltettél a blogodra képet,annyit lehetne még hozzáfűzni,hogy akár fülescsésze lehet,dupla füllel.
valóban nagy bumm lehet,de ahhoz még idő kell.
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 08:22
Előzmény: #30515  harlem
#30517
Tudom, hogy olvassa mesteretek ezt a topikot (vagy valaki , aki az ő nevében lép fel...mindegy) , de ha nem olvasná, akkor sem a háta mögött vagy anonim gyáván írom a véleményem, lehet bármikor elvitázgatni mestereteknek erről velem, bár kész időpocsékolás csak...szóval...elképzelem Csányit amint itt a fórmon a kétségbeesett otp longosokban tartja a lelket...ha azt írom, meg kell nézni egy Nike honlapot, akkkor ebből az jön le, hogy a Nike-val hasonlítom össze a céget ahelyett, hogy az jönne le : egy cég akármilyen kicsi, legyen igényes magával szemben. Magasra lehet tennni a lécet. De fel kell hozzá nőni képességben és intelligenciában is. Most mit láthatunk? A medve eddigi szakaszában 40-60 % -ot estek a kispapírok, ez nem. Ahhoz 100-nak kellet volna lenni a "normális" árának. 60-70 volt. Az elmúlt 1-2 évben. Meghúzások nélkül. Tehát észre kell venni, valami van, mert nem ment le 40-re. Ez a papír a medvében egész jól "teljesített" - borzasztó egy szó ez a Humet kapcsán leírva, de mondjam így.Akármi is történik a céggel, bármilyen pozitívum, minden "komoly" szándék elkerüli a papírt (befektetők) amíg ezt a pozitívumot részvényhigításra használja és zárt körben jegyeztet fele-tizede áron, mint a tőzsdei ár. Ide komoly ember addig be nem teszi a lábát tartósan. A spekuláció egy külön műfaj. Jön megy a pénz. Ki-be, mint egy átjáróházban. Erre nem lehet alapozni. Ez az ami nagy növekedés után a pincébe visszataszítja az árfoyamot. Ezen a kis mutyitőzsdén ez a mértékű volatilitás mint ebben a papírban, talán furcsa.(bár a genya jobban ugrál) A Nasdaqon vagy a forexen ez egy nyugodt instrumentumnak minősülne még mindíg. Vagy az olaj...Tehát szerintem azt kell látni, hogy valami nagyon erős építkezés folyik alulról, mely fundamentális támaszt adhat. Előbb visszafizetett kölcsönök, "A" kategória, nyereséges cég..(kérdés mennyire...), tehát ez az alulról építkezés a döntő. A fundamentális támasztást egy idő után spekulációs rallik követik. Pláne mestereteknél. A baráti kezek ezt az egekig fel akarják hajtani. Az időzítés ilyenkor a fontos. Mikor indítanak. A napokban már kivillantotta fogait a bear ralli, boldog-boldogtalan vásárolt de valami őrült tempóban. Nem volt túl szerencsés indítás, de kötelező volt. Előre nem lehet tudni meddig tart, Lesz még ilyen. És nagyon megzavarják ezt a papírt. Mert ezzel lehet keresni. Azért. Nincs más oka. Itt mindenki csak keresni akar. Az eddigi mutatvány nem volt egy fényes eresztés. Ha megint kitör a félelem és a rettegés a piacokon, ez szépen elalszik és behal. Megy vissza ahonnan jött. Vagy alá. De ha nem....szerintem csak az alkalomra lesnek.
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 08:05
Előzmény: #30515  harlem
#30516
Legalább egyelőre 60 felett maradt,ez jó jel.

Brutális gyors esetén,irány a 80,de miért nincsen profit warning,ki tudja,máskor már dicsekedett a Mester.
Vagy brutálisan jó,vagy stagnál.ki tudja,én nem sajnos

ma remélem stagnálunk
harlem
harlem 2008. 08. 01. 00:03
Előzmény: #30514  Törölt felhasználó
#30515
Nem tudom mit hoz már 1. nap az A kat, de elvileg innentől beszámolják fedezetnek a Humit, úgyhogy pár millával többet költhetek :)

Csak most értem vissza géphez és látom rés kiszedve. Nem gond. 2 nap alatt majdnem 6 mio rv forgott, úgyhogy ezt simán megteszi egy kispapír is, de a megjött a friss vér, 5x mostmár távolodik, sőőőt...

Tud vki statisztikát, hogy mekkorát ugrik rv A-ba lépve illetve volt-e már limites plusz valaha 1. nap?
Kicsit sajnálom, h péntekre esik, de idő, mint tenger, lesz még jövő hét is :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 23:20
Előzmény: #30501  Törölt felhasználó
#30514
dlph
ha 146-ig felmegy akkor tuti meg kell vennünk még legalább 11 millió darabot
csak ennyi
a 146-ot werkaztól vettem
zotya32 2008. 07. 31. 23:17
Előzmény: #30512  Törölt felhasználó
#30513
Szerintem holnap este kijön a gyj. holnaptól A kategória, és péntek lesz. Minden adott.:-)
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 23:01
#30512
wicca

"A daytrade tilos. "

Kivétel a Humetben!!! Ma is ajándékozott nekem 2 Ft-ot minden egyes darabka, tartani persze most sem mertem... (Áldassék Jó Civin neve! Miatta vagyok ilyen óvatos.)
Mi lesz holnap, ha az A kategóriába lépés napján nem jönnek a vevők? Ti. ez a kategóriaváltás nem jelent az alapok számára kötelező vételt. Ezt gondolom mindenki vágja, bár kétségtelenül jó hír!
Pikáns egyébként, hogy az A kategóriához szükséges 2.5 milliárd kapitalizáció csak úgy jött össze, ha beszámítjuk a 6 Ft-os részvényeket is mondjuk 50 Ft-on.
(A BÉT beszámította nyilván.)
Kéne már nagyon az a gyorsjelentés.
Így sajnos most is ott lebeg a fejünk felett, hogy nem lesz olyan nagy ász az a gyj... (én legalábbis nem merek rá pénzt tenni, bár az átlagnál -talán túlságosan is- óvatosabb vagyok. Valahogy nehezen megy ki a fejemből az a lehetőség, hogy a fogyasztói kosárban a humifulvát esetleg mégsem a legbecsesebb darab. Komolyan nem tudom, hogy így van-e, csak eszembe jut. Ha valaki tudja , írja meg!)
(Na meg a világ tőzsdéi sem ígérnek sok jót holnapra, de ez már csak hab a tortán, ezt előre ugye általában nem tudjuk)

elcamino65

"Az A karegória komoly elismerés.
Megvan a miértje,hogy miért is feleltünk
meg a feltételeknek. Egyszerű !
EREDMÉNYEK !!!!!!!!!!!!!!!"

Hol?

"De mégis csak HUMET részvényt vett.
Nem keveset ! SOKAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

"tőzsdén kívüli tranzakció keretében 4.300.000 darab HUMET részvényt vett át, "

Tehát én inkább a jogosan járó ajándék átvételének nevezném, nem vásárlásnak... (bár a 6 Ft is pénz, szóval lehet hogy mégsem ajándék)

"Aminek meg kell történni az meg is fog
( komoly EMELKEDÉS ) !!!!!!!!!!!!!!!! "

Te egyébként agymosás áldozata lettél? A hipnózis még segíthet.
:)
csa-csi
csa-csi 2008. 07. 31. 22:45
Előzmény: #30510  Törölt felhasználó
#30511
Egyetértek, ha ennyi okosnál számít még egy csa.-csi szava.
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 22:42
#30510
Itt nem lehet mellébeszélni,egyértelmű a dolog .-:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 22:39
Törölt hozzászólás
#30509
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 22:35
#30508
Hallgassatok az öregebbre.-:))
zepi
zepi 2008. 07. 31. 22:10
Előzmény: #30503  Törölt felhasználó
#30507
disznó :-)))
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 22:04
Előzmény: #30487  Törölt felhasználó
#30506
Maci, holnap lehet kapsz 60 alatt ebből :(((
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 21:53
Előzmény: #30504  Törölt felhasználó
#30505
Jó estét mindenkinek !!
Különösen ajánlanám a DLPH blogján feltöltött Humet elemzést !
Különösen azoknak akik beragadtak.
Lehet azon gondolkozni mi lesz az ék végén. ( Kb. Fél év ) Ha addig tartja a várható növekedést....lehet gondolkozni... Lecke feladva !
Lehet célárfolyamokra építeni hosszabb távon gondolkodóknak,akik bíznak benne hogy ebből fölfelé fog kitörni.
Üdv !
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 21:42
Előzmény: #30489  Törölt felhasználó
#30504
146 az jó is lenne, de nekem már az is ha elérnénk a beker. áram!

Ahogy most elnézem a mai termést, szinte sajnálom, hogy nem tudtam a gépnél lenni,-
még a végén a főspekunak igaza lesz,- hogy lehet majd vele jól keresni, - persze csak az okosabbaknak!
De az A kategóriás humiba sajnos bele fognak venni olyan közepes tudásúak akiknek még nem volt humijuk,- nekik ingük, gatyájuk rá fog menni sajna.

Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 20:59
Előzmény: #30495  zotya32
#30503
Köszi Zotya !
Egyébként én is így vagyok vele ,azért is
így rögzitettem. Jobb a kiejtés ( hangzás )
Na .....de,ezen ne múljon !
Re-ANAL . :-) :-) :-) :-) :-)
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 20:52
Előzmény: #30498  Törölt felhasználó
#30502
dlph: köszönöm a választ
Törölt felhasználó 2008. 07. 31. 20:45
Előzmény: #30489  Törölt felhasználó
#30501
malev a "146-ig tuti" minek az ára? olaj?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek