Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 15:27
Előzmény: #78579  dmz
#78580
Jelentősen megnőtt az esélye a további esésnek. Immáron 2 éve csúszik a projekt, nem találnak befektetőt, nem tudják megkezdeni a gyárak építését. Mindez jelen világgazdasági helyzetben nem csoda. --- Hitel? Felejtsük el! --- Környezetvédelem , mikroklíma? Érdekel jelenleg valakit? Nem! --- USA-ban választás van, lehenek hangzatos igéretek ( fektessünk alternatív energiába, fő gonosz a környezetünket szennyező olaj, ára az egekben ). Egy dolog az igéretek, más dolog a realitás, mert tévedés ne essék, ha Obama nyer az első dolga nem az lesz ,hogy állami segítséget pumpáljon az alt. energiai cégekbe, sőt az eddigi támogatások csökkentése is elképzelhető. A környezetünk védelme ma huszadrangú kérdéssé degradálódott! Majd talán egyszer ha a klímaváltozás gazdasági érdekeket sért. --- A Genesis két évet elvesztegetett a 'befektető', a 'hitelező' megtalálásával! Ma már fele annyi esélye sincs, így minden eközben elért erdmény sutba dobhat, hiszen az alapok hiányoznak!!! Közeleg az Összeomlás !
dmz 2008. 10. 11. 13:08
Előzmény: #78578  Törölt felhasználó
#78579
nagypalz:

A probléma az, amit leírtál: próbálkoznak. Egy ilyen piacon a félelem ellen ez kevés. Eszközök, cash flow és nehezen elveszíthető piaci részesedés. Aki belevesz egy pánikba és globálissá váló recesszióba, ezeket keresi finanszírozáshiányos prezentációk helyett.

Nem azt mondom, hogy visszaesik 200 forintra a részvény, mert ezt nem tudja senki. A cél viszont távolabb került, többletkockázat ma nagyon nem kell a befektetőknek. Lesznek részvények, amiket a jelenlegi árfolyamokról szelektíven megvesznek már, de ez nem a Genesis lesz véleményem szerint.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 12:01
Előzmény: #78577  Törölt felhasználó
#78578
dmz:

a szektor amibe próbálkoznak alternatíva egy Oil függő világban!
Alternatíva pedig kell, hisz csak gondolj arra, h milyen függőségben vagyunk pl. a nagy medvétől.

ha annak idején nem verik szét (mszp) a Széchenyi terv energia programját ma sokkal kisebb lenne okos társadalmunk energia függősége.
Én ép. gépész vagyok és hidd el nekem ma már a gáz függőséget mindenki ingatlanok szempontjából, mindenki felejtené.
Már nem a Junkers kondenzácíós kazán a menő hanem fatüzelésű kazán.
én most fogok felújítani és a gáz ki van csukva az életünkből.
Szigetelés, el. radiátor (Norvég) és fatüz kazán.
Így fincsibb a téma.

szebb napokat!

all in-re vissztérve
este FHM (csapat) poker kupa
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 11:51
Előzmény: #78576  dmz
#78577
talán jobban át kellett volna gondolniuk az Izraeli ajánlatot..
dmz 2008. 10. 11. 11:32
Előzmény: #78572  Törölt felhasználó
#78576
Leesett minden árfolyam, a kérdés ismét az, mint tíz éve, hogy mi marad lent és hol lesz komolyabb visszaemelkedés. 1998 végén jött egy felfelé korrekció a szétvert piacon, ahol nem a kicsi és spekulatívabb (Graboplast, Zalakerámia, Pannonflax) részvények után kapkodtak a befektetők.

Elhiszem, hogy nagyon olcsónak gondoljátok 50% esés után a Genesist. Nehéz ilyenkor érzelmek nélkül megközelíteni, egy valamire viszont érdemes figyelni, mielőtt valaki all-int mondana .

A jelenlegi helyzetben a cégek stabil cash-flow termelő képessége jelent támaszt az árfolyam számára. Mi történt a MOL és az Egis esetében? Leesett az árfolyam, de operatív szinten gyakorlatilag semmi. Ezek a cégek tényleg olcsóak itt, amiatt is, mert nagyobb sokk nélkül megússzák ezt a válságot.

Mi történt a Genesis esetében? A következő egy évben szinte kizárható, hogy forráshoz jutna. A kockázati tőke befektetések megszűntek.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 10:41
Előzmény: #78554  Törölt felhasználó
#78575
macskajaj.......
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 22:26
Előzmény: #78573  Törölt felhasználó
#78574
Sodor... gyújt... szív... kipufog... ;-)
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 21:32
Előzmény: #78572  Törölt felhasználó
#78573
Jó látni egy kis zöldet! :)
link
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 21:31
Előzmény: #78571  exmnbs1
#78572
Most mondhatjuk, hogy így, vagy úgy kellett volna tenni, de egy ilyen helyzettel nem számolt senki.
Ez most ilyen piac, ez ilyen részvény, biztos recept nincs, mert valószínű közülünk még senki nem élt át még hasonló helyzetet sem, így nincs meg a megfelelő reakció.
Az elemzők meg, ahány annyi félét mond, csak okoskodnak, vagy inkább az ő érdekeik szerint próbálnak befolyásolni azokat akit tudnak.
Talán az a legjobb ha türelmesen kivárjuk a jobb időket. Én ezzel próbálkozok.
exmnbs1 2008. 10. 10. 20:54
Előzmény: #78570  Törölt felhasználó
#78571
Ebben a helyzetben valszeg átugrotta volna a stoppot simán
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:35
Előzmény: #78568  Törölt felhasználó
#78570
Gudakes!
Tulajdonképpen igaza van aki mondja hogy Stoppot kellett volna haszálni IGAZ. Itt kellene dupla annyit venni,remélem hogy IGAZAD LESZ!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:31
Előzmény: #78566  exmnbs1
#78569
Ex, sajnos ez így igaz, sokaknak, mindenkinek fájdalmas ez, nem lehet itt okolni senkit.
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:29
Előzmény: #78565  Törölt felhasználó
#78568
Van még azért elég részvényem, ezért fizettem be, hogy kiváltom a hiteleseket, meg még fogom is. Az a gáz, hogy inkább itt kellene venni, mint toltozgatnom a réseket :)

Én azt mondom még jó lehet ez, sőt, fogunk mi még örülni a gyáravatásokon! :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:24
#78567
"Mint mondtam nagyon megszerettem a papirt és hiszek benne"

jesszus, itt még most is ez megy?
meg se kérdezem hogy van-e hír.
exmnbs1 2008. 10. 10. 20:23
Előzmény: #78564  Törölt felhasználó
#78566
gudakes, ott a probléma, hogy a likvidálás folytatódni fog, ez napközben is látható volt. Ezért nemigen jött vevő, hisz mért venne 1001-en ha 802-n is megteheti hétfőn. És így tovább, itt nincs funda, ami alá ha beesik érdemes venni. Aki nem hiteles és adná az nem tudja likvidálandókat előzni még lejjebb kell adnia
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:05
Előzmény: #78564  Törölt felhasználó
#78565
Gudakes!
Sajnálom ai Veled történt, de tulajdonképpen a válság is hozzájárul, csak már történne valami, hiszen én nekem van még 2600-tól 1600-ig. A számlára rá sem nézek, mert a látvány borzasztó. Mint mondtam nagyon megszerettem a papirt és hiszek benne, ugyan nagyon nehéz helyzetben vannak. Jó hogy nem hitelből van igy nm kellett eladni ekkora bukóval. Remélem maradt még papirod, és majd örülünk a szép napokban!!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 19:52
Előzmény: #78563  Törölt felhasználó
#78564
Még a hét közepén történt, hogy eladtak a részvényemből.
Nem mi (?) okoztuk a bedőlést, Ex azt sejteti, hogy itt ismét valami kitervelt összeesküvést hajtottunk végre, ezt kérem ki magamnak, és másoknak is akik szívnak a mostani helyzetben.
Enyhén szólva nem szép dolog bántani őket, akik nagy vesztesei ennek az egésznek, mert akinek nincs hitele és még tartja, az valószínű bízik továbbra is a borús időszak elmúlásában, és remélhetőleg valóban pluszban jönnek ki, de akiket kivágtak, sok esetben több mint 50% bukót realizáltak.
Nem kell még ezzel a "kedves" beszólással rontani a hangulatukat.
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 19:39
Előzmény: #78562  Törölt felhasználó
#78563
Az a likvidaltakra vonatkozott, es mintha Te is mondtal volna olyat, hogy 1 reszedet likvidaltak...
Reszvetem minden likvidaltnak!
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 19:35
Előzmény: #78561  Törölt felhasználó
#78562
Ezzel nincs is gondom, sajnos ez tény, de az ami felbosszantott nagyon, hogy "elintéztétek".
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 19:32
Előzmény: #78556  Törölt felhasználó
#78561
Guda, sajnos ez a valosag:
"guda még szép, viszont a nem bef hiteleseket is elintéztétek"
A likvidalasok miatt zuhant ide az arfolyam, ezt Te is belathatod. Itt nincs "hedge fund tamadas", mint OTP-ben...
Csak nem volt vevo a likvidalt mennyisegekre. Es ez - a ma bennragadt likvidalando pakkokkal - hetfon folytatodni fog...
:(

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek