Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 20:15
#42120
Íme a CUSIP Service Vureau honlapja, ahol minde megtalálható, a története a kezdetektől, megalakulás, vezetőség, CSB-ügynökségek, stb..
Igaz angolul, de remélhetőleg a lényeget mindenki megérti:

link

Bármilyen cég nem kaphatja meg ezt az azonosítót! Azért ez már egy elég komoly dolog, bárhogy is nézzük.
Ennek biztos lesz folytatása is, nem csak viccből történt meg ez a bevezetés.

Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 19:51
#42119
CUSIP-SZÁM FOGALMA TÖBB ÉRDEKLŐDŐ KEDVÉÉRT:

Az amerikai értékpapírok kilencjegyű azonosító kódja, melyet a Comittee on Uniforn Securities Identification Procedures ad ki. Magyar megfelelője az ISIN-kód.

link

Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:45
Előzmény: #42116  Törölt felhasználó
#42118
a 600 dollár kevés lesz családonként ebben a hitelválságban.
pillanatnyi tűzoltás.
exmnbs1 2008. 01. 30. 16:39
Előzmény: #42115  Törölt felhasználó
#42117
Valaki gondosan leverte az árfolyamot 2 db-bal, Hillary pedig akkor lesz USA elnök mikor a Monicsa Lewinsky
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:35
#42116
sziasztok. további szép napot, én a recessziót kitárgyaltam koi-val. ő nem sokat érvet tudott felhozni igaz, csak recesszió lesz, stb. :-)
Globálisan át kell látni itt a helyzetet, a politikát is belevéve (USA), és úgy minden kiderül. Meg kellenek ismerősök az USA-ból, olyan körökből és akkor mindenki megért mindent. Don't panic!

Don't worry, be happy...dear Genesis-investor! :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:33
Előzmény: #42114  Törölt felhasználó
#42115
én?
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:31
#42114
mármint
pánik

koi: Szcwarzival csak viccelődtem.. :-)))))))
Sorosra utlva, tudod Ítélet napja - Terminator 2 - Az ítélet napja :-))))
Te megitt komolyan veszed. :-))))

A legjobb, ha Bush rendbeteszi a gazdaságot, tőzsdei bumm a 2. félévben, majd győznek a demokraták és szembszáll Hillary Clinton a gyógyszerlobbival, a több-biztosítós modell ellen felveszi a küzdelmet, a külpolitikában radikálisan változtat, majd megszűnteti a McDonald's-ot állami eszközökkel korlátozza, küdz az egészséges életmód elterjesztéséért, és akkor minden amerikai állampolgár boldog lesz. Meg mi is Geni-részvényesek. :-)))))))))))))))))))))))
HHisz mindn probléma megoldódik .
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:24
#42113
Ja, meg el ne felejtsük, sokszor a liberális média is túldimenzionálja ezta recessziót.
Persze vannk bajok, problémák, akár még kisrecessziós is ha valakinek így tetszik, de nem jelenti azt, hogy akkora lenne a baj, mint ahogy beeszélnek róla a sajtóban.
Mivel a sajtó az USA-ban is többnyire liberális (demokrata), ezért jó is sokat erről beszélni, félelmet kelteni, stb.. Ezáltal netán a republikánus-kormányt lejáratni és beleadni a köztudatba, csöpögtetve lassan az embrek felyébe, hogy a legnagyobb recesszió közeleg...
Nem kell tagadni, sok baj van, makroadatokkal is, de ez nem jelenti azt, hogy egy elég jó gazdaságélénkító tervvel nem lehetne kilábalni a válságból.
Működő programokról van szó, Bushban lehet bízni! Nem hülyeség, amiket javasolt, és múlt hét pénteken a Fehér Ház is elfogadta. Várjuk még a szenátus döntését is, de szerintem ezzel sem lesz gond..

Múlt év vége felé olyan cikkek is megjelentek, hogy 2008. második felében erőteljes növekedés lesz a világ tőzsdéin!
Hogy is van ez?
Jó alacsonyra le kell nyomni a részvények árfolyamát (néhány "nagyágyú" folyamatos megszólalását felhasználva) és az olcsó bevásárlások után jöhet a rakéta a második félévben!
Erről szól az egész történet. Mármin, amikor itt világvégéket jósolnak, meg, hogy nincs semmi megoldás, pánk, stb.
exmnbs1 2008. 01. 30. 16:19
Előzmény: #42107  Törölt felhasználó
#42112
Schwarzenegger pedig a csődben lévő Calif rendbe hozásán melózik, nem pedig a recesszióba döntésén
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:17
#42111
drogok
tőzsdespekuláció
erről
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:17
Előzmény: #42107  Törölt felhasználó
#42110
hogy a drogok hogyan jönnek ide...

hacsak nincs szerepük ebben a szómenésben:)
exmnbs1 2008. 01. 30. 16:17
Előzmény: #42107  Törölt felhasználó
#42109
Greenspant már láttam élőben, téged még nem, De kettőtök közül ő a karizmatikus te meg a demagóg
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:17
Előzmény: #42107  Törölt felhasználó
#42108
attol hogy pozítivan gondolkozunk még lehet recesszio.
persze kell a ráknak,de ha jól akarunk dönteni akkor be kell kalkulálni.
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:14
#42107
Ezt én is tudom. Ebben egyetértünk.
Ahelyett, hogy ittállandóan a recesszióról beszélnél, kicsit gondolkozhatnál pozitívabban is!
Azt mondva, márpedig megcsináljuk együtt, sikerülni fog! Így is fel lehet fogni a dolgokat, és legtöbb esetben a közös összefogással, pozitív gondolkozással, kitartó, küzdelmes munkával jelentõs eredményeket lehet elérni!

Sõt van egy javaslatom, akik félnek a recessziótól, plusz kell nekik a megtakarításuk, azok adják el a Genesis-részvényeket! :-)) Megvesszük tõlük!

Ezen felesleges állandóan lovagolni, hogy ilyen recesszió, olyan recesszió.

Soros Gyuri meg összvissza beszél, hogy Ítélet napja, persze! Jön a Schwarzenegger ugye? a T2-bõl és elhozza a világvégét! Õ a recesszióért a felelõs. :-)))))))
ÁÁ.ez a Soros is nagyon uncsi már. Már a tavalyi évre is recessziót jósolt!
most meg shortolja az indiai piacot!
Elõtte meg olyanokat nyilatkozott, hogy abbahagyja a tõzsespekulációt és jótékonykodni fog!
Hihetetlen a csávó! :-))
Nagy franc õ, tiszta Greenspan!
Meg Greenspan is, aki állandóan errõl regél.. közben meg õ az egyik felelõse a mostani helyzetnek! nemhiába váltották le...
hibás döntéseket hozott, csak rövid távra gondolkodott, ez a baj...
ja, és tegyük hozzá, pont ahhoz a hedge fund-hoz ment tanácsadónak, amely éves szinten több 100 %-os hozamot keresett a hitelválságot meglovaolva....
Sorost és Greenspan mintha testvérek lennének..spekulálnak...világvégéket jósolnak..közben meg õk gazdagodnak meg ezen..
és a végén kiderül, nincs is olyan nagy baj, mint õk mondják...
Ja meg Soros politikai nézetei, a demokratákhoz húz...meg a drgokok népszerûsítése, drogliberalizáció egyes USA-beli államokban, erõl lehetett régebben is olvasni...
szóval...Bush-ellenes kampánya pár éve....

itt benne van a poltika is, hogy a demokratáknak nyaljon, és mivel sokan figyelnek rá, még sokan be is veszik a demagóg szövegeit...

nevetséges ez a két hiteltelen ember!

úgyhogy nem kell berezelni annyira a recessziós dumáktól..
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 16:11
#42106
a papírt a kutya sem veszi.
Néhány unatkozó kisbüfi bohóckodik minipakkokkal, és emellet a fasorban sincs se svájci, se izraeli, se egyébb büfi.
Vicc az egész.
be fog bukni, és betölti a rést 1200-on!
exmnbs1 2008. 01. 30. 16:00
Előzmény: #42104  Törölt felhasználó
#42105
Tiszta 3. világot hirdetsz, ahol csak családi, baráti vállalkozások vannak és mire is jutnak?
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 15:58
Előzmény: #42103  Törölt felhasználó
#42104
Ismertős, eggyütt??Egymás nyakát elvágnák, pénzükről van szó! Két kézzel fogdjátok a poharat mikor koccintassz, hogy közbe hasba ne szúrjanak!
Amiről te beszélsz az a hétvégi foci, vagy sörözés.
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 15:55
Előzmény: #42101  Törölt felhasználó
#42103
Tiszta pocok ,csak a másik oldalról.
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 15:54
Előzmény: #42101  Törölt felhasználó
#42102
nem azért adja el a részvényt mer fél a recessziotol hanem mert szüksége van a pénzre.
a megtakarításokhoz nyúl ha megemelkednek a költségek.
Törölt felhasználó 2008. 01. 30. 15:49
#42101
Ebben igazad van, hogy a recesszió felétart!
De még semmi sem dõlt el 100 %-ban!
Én azért bízok George W. Bush elnök gazdaságélénkítõ csomagjában! Szerintem meg tudja csinálni! Adócsökkentés, adómentessége, stb.

Ha pedig recesszió lesz, akkor épp az, hogy az alterbatív energiás részvényeket fogja legkevéséb érinteni!
Hisz ez egy folyamatosan feltörekvõ, fejlõdõ terület!
Egyre többen invesztálnak ebbe!
Kiemelhetõ a napenergia, hisz ettõl várják alegnagyobb növekedést az elkövetkezõ 3-4 évben!
Aki nem hiszi el, nézzen utána. Millió cikkek voltak belinkelve errõl. Aki ismeri a helyzetet, annak nem kell ezt má magyarázni.

Tegyük fel tényleg recesszió lesz!
Akkor szerinted mely részvények lesznek a legstabilabbak?
Azok melyekkel csak spekiznek és/vagy sok külünálló, egymást nem ismerõ befektetõ kezében van a legtöbb részvény? Összefogás, kapcsolatteremtés híján összevissza adják a részvényeket..
vagy azok a részvények, ahol a részvényesek 90-95 %-a úgy gondolkozik, hogy na ezt megéri kivárni, mi ez a 2-3 év, és józan észérvek szólnk a befektetés mellett?
Ahola befektetõk nagy része netán személyesen is ismeri a menedzsmentet és bízik a sikerben, a projektben! Mert tudják CSAK EGYÜTT SIKERÜLHET!

Aki meg bizonytalan és remegõ kezõ, fél a recessziótól adja el nyugodtan!
Bõven lesznek olyanok, akik átvegyék a Geni-pakkokat!

Én, és sokan másokazon dolgozunk keményen, hogy minél több hosszabb távon gondolkodó részvényes legyen ebben a befektetésben!
A missziónk egyre jobban célt ér, de van még tennivalónk!

Recessziók régebben is voltak, és ettõl volta olyan részvények, melyek tartották magukat, sõt növekedni is tudtak!
Szóval egy kis recesszió nem érv a Geni ellen!
Ugyanúgy felhozhatnád ezt a recessziós-szöveget az Econetnél, vagy bármely részvény esetében.
Én ezt a témát lezártam, a stabil kezek diktálják majd az árfolyam alakulását4

Üdv. BB

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók