Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 08:18
Előzmény: #41599  Törölt felhasználó
#41600
A Genesis bejelentette, hogy a tegnapi napon beszerzési áron értékesített 1,286,977 darab Helix részvényt a Genesis Capital Management Ltd. kapcsolt vállalkozás felé. A Helix BioPharma Corporation kanadai biotechnológiai vállalat, amelynek részvényeit a torontói tőzsdén forgalmazzák.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 08:16
Előzmény: #41598  Törölt felhasználó
#41599
Jól leapasztotta a kanadai tözsdére vitt befektetéseiteket Rényi papa!
Mondták sokan köztük gazdagodó is, hogy óvatosan a Genesissel és a vezetöséggel!
Nagyon nagy a rizikó és közel a hatalmas bukó!
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 08:06
Előzmény: #41596  Törölt felhasználó
#41598
meg kell spekizni.
és figyelni a micsigent:-)
mert az tuti hogy ez csak korrekció, és nincs vége a nagy bukónak.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 08:06
Előzmény: #41596  Törölt felhasználó
#41597
Lesz pénz a saját részvény vásárlásra!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 08:04
Előzmény: #41594  Törölt felhasználó
#41596
:D

mára mi a javaslatod?
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 07:48
Előzmény: #41594  Törölt felhasználó
#41595
te sem vagy normális, ez már biztos
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 07:46
Előzmény: #41593  Törölt felhasználó
#41594
Igen, kellenének az emailjei meg az összes meeting összefoglalója is.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 07:32
Előzmény: #41592  Törölt felhasználó
#41593
mi van akkor ha nem telefonon beszélte ezt le? :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 07:28
Előzmény: #41591  Törölt felhasználó
#41592
Szia,

ahhoz hogy dönteni tudjunk tényleg látnunk kellene rényi telefonszámláját, kiket hívott, mikor mennyiért.
Jó lenne ha kitennék a bétre.Megoldható?
Te úgyis a spannja vagy, vagy merkuciusz....valamelyőtök kérje már meg.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 03:12
Előzmény: #41589  dmz
#41591
dmz:

Sztem Mercurius valasza sokmindent magaba foglal.

1.A startup fazis nem tudom miert problema.

2.A transzparencia meg olyasmi, amit ezek szerint mindenki sajat megitelese szerint osztalyoz (kinek mi eleg, vagy mi lenne meg jobb).
Reszemrol ugy gondolom, hogy aki torvenyben eloirt bejelentesi kotelezettsegeinek eleget tesz, az megtette amit kellett, nincs mas standardom ra.
Ha ezen felul minden teren nyitott a kommunikaciora es megoszt barmit, ami megoszthato, boven tul is teljesitett.

Es visszaterunk az elso ponthoz.
Te mondtad. Epp ez a problema.
1/p.Nem vagyunk ezekhez a startup megoldasokhoz M.o-on hozzaszokva (itt mukodo profit termelo cegek mennek tozsdere), es ezert gyanakszik mindenki mindenre, es transzparenciat kialtoz, ha nem tudja mennyi Renyi telefonszamlaja reszletes bontasban, hogy kiszamolhasa, az hany befektetovel mennyit beszelt, es mennyi ezekbol nem jegyzett meg reszvenyt!!!!!!!!!!!
Ez a hozzaallas meg ha ertheto is nemileg nos....hagy nemi kivanni valot maga utan.
Akinek nem tetszik a concept ipo megoldas, szalljon be az elso gyar termelesenek beinditasa utan.
Aki meg nem kifogasolja (nem okoz neki almatlan ejszakakat ,mikor rejtett adatokat bongesz es azt keresi, hol az atveres), az hagyja a managementre a reszleteket es ha elbizonytalanodik, kerdezze oket, tajekozodjon,ill. szabaduljon meg tole,ha megsem eleg meggyozo.

Reszemrol beleuntam, hogy allandoan mennek a celozgatasok, es meg csak ki se mondja senki mi boki a csoret , mindez hagyjan, de pontosan tudom, hogy barmit mond az ember barmire, mar abban is azt keresi hogy csavarhatna ugy, hogy megis vmi GAZ legyen benne.
Mindezt csak ugy, mert mindig azt hiszem valahogy, hogy talan nincsenek mindennel tiisztaban vagy felreertenek vmit, de megmagyarazhato...blabla....ezek utan le vagyok fikazva, meg lemanipulatorozva,esetleg utso lehetosegkent: hetyegek a cegvezetokkel, vagy vmi hasonlo velos ellenerv.

Tessek.
Es a management valaszol a kerdesekre, csak oda kell menni...pedig allandoan csak tamadva van, semmi sem eleg jo soha, es egy Uzleti titok-kijelentestol 2 napig csamcsog a forum, es vadabbnal vadabb teoriak szovodnek...
Mar nekem tele van a faxom, ok meg roadshowznak.
Kerdes minek?
Van ertelme a megfoghatatlan emberi felelem ellen kampanyolni?
Senki nem manipulal senkit, de meggyozni se lehet senkit, akinek a zsigerei is tiltakoznak vmi ellen.
En csak azt nem ertem, hogy a kapzsisag hogy tudja ezt az erzest ennyi ideig felulirni.

Nem minden befektetes valo mindenkinek.

Ilyen egyszeru a keplet. (+4,3E:)))))

Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 00:12
Előzmény: #41589  dmz
#41590
dmz:

Benne van a 2006-os éves jelentésben a válasz, hogy mikor vettek Cogenco és Helix részvényeket és miből. Lehet hogy a 2005-ben is benne van, hogy akkor is vettek. nem néztem, mert nem érdekel. Nem tisztem senkit tájékoztatni teljes körűen, ennek ellenére amit megtudok, megosztom, lankadó lelkesedéssel jelen fórumban, és a készülő blogomban is, ahol még több lehetőség lesz kérdéseket intézni a cégvezetéshez.

Amit írtam leellenőrizhető info 2 perc kereséssel az interneten, hogy a Novotrade és a Helix milyen kapcsolatban voltak korábban. De aki még egy számológépet sem képes bekapcsolni (képletesen szólva), az hiába veri itt a nyálát, többekkel egyetemben (miközben valószínűleg részvénye sincs), mivel ez egy tőzsdei fórum, az szerintem nem teljesen jó helyen jár. Ez nem egy hivatalos kommunikációs csatorna. El kéne olvasni a BÉT közleményeket, a társaság honlapját, ill. elmenni Közgyűlésekre.
Annak ellenére hogy Rényi Gábor volt szíves itt is válaszolni kérdésekre (annak ellenére hogy itt pocskondiázzák őt és a családját), vagy akár a road shown, vagy a Közgyűléseken személyesen, vagy e-mailban vagy telefonon, ha épp nincs jobb dolga. Aki ennél transzparensebb cégbe szeretne befektetni, kopogtasson Csányi Sándornál, vagy Hernádi Zsoltnál... és kérdezősködjön tőlük... vagy a MTELEKOM balkáni ügyleteiről, akik még egy gyj-t sem tudtak összehozni időben.

FOTEX és Genesis transzparenciájának összehasonlítása??? Na ne vicceljünk...

"A menedzsment a hosszú tőzsdei pályafutás alatt hozzászokott ahhoz, hogy egy, néha két kézben koncentrálódott a tulajdonosi kör és nem voltak külső befektetők. "

Én ott voltam a Közgyűlésen, egy kezemen meg tudom számolni hány kisrészvényes volt ott. Egy órát beszélgettem Rényi Gáborral, Kunovits Jenővel és Vitvera Lászlóval a Genesisről utána, és ezt bárki megtehette volna.

Akkor miről beszélünk??? Kinek mihez kéne hozzá szokni??? Talán a kisbefektetőknek kellene élnie a részvényesi jogaikkal?

Az miért csoda hogy vannak üzleti titkok, és nem lehet webkamerán keresztül napi 24 órában Rényi Gábort bámulni hogy mikor mit csinál???

Én azt látom, a Genesis mindent megtesz a kisbefektetőkért, többet mint ami elvárható. Aki ezt nem látja be, annak még egy fehér botot tudnék felajánlani, meg egy sötét szemüveget...

A road showt is csak fikázzák itt sokan, és azt sem tudják miről van szó. El kell jönni, meghallgatni a tájékoztatót, majd lehet kérdezni napestig privátba és nyilvánosan is...

Azt is meg kellene érteni, hogy a Genesis Investment Fund, csak egy tulajdonos a cégben, az ő ügyeiben nem nyilatkozhat a Genesis Energy vezetése, úgy ahogy az én, vagy bármely más kisrészvényes ügyében sem.... Érdekes nem...
dmz 2008. 01. 24. 23:03
Előzmény: #41585  Törölt felhasználó
#41589
moiser:

Két nappal ezelőtt azt állítottam, a startup fázis mellett a fő probléma, hogy nem transzparens cég a Genesis. Akkor elkezdtétek bizonygatni pozícióból, hogy nincs igazam. Ezek szerint a helyes válasz az, hogy a spekulatív papírok tradelése valóság, csak a részleteket nem lehet tudni. Nem ez az első "nem tudjuk" válasz, nem nyilvános ennél a cégnél sokminden. A menedzsment a hosszú tőzsdei pályafutás alatt hozzászokott ahhoz, hogy egy, néha két kézben koncentrálódott a tulajdonosi kör és nem voltak külső befektetők.

Most abban a fázisban vagyunk, hogy a kisrészvényeseknek papírjuk már van, cégük még nincs. A Fotex pont emiatt volt éveken át a fair érték ötödén, pedig ott fizikailag adott ingatlanról volt szó, nem jövőbeli tervekről. Közelről láttam a magyar tőzsde életéből az elmúlt tizenkét évet, nem hiszem, hogy a sok hajrá Genesis mélységű hozzászólás mellett ne férne ide a cégről alkotott objektív véleményem (nincs pozícióm és nem érdekel az árfolyam). Ezeket nektek, részvényeseknek kellene szóvá tenni, de a legtöbb esetben csak dollárjelek villognak, jó lesz minden többletkockázat, mert úgyis felmegy az árfolyam...
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 22:23
Előzmény: #41585  Törölt felhasználó
#41588
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 22:13
Előzmény: #41579  Törölt felhasználó
#41587
Sacis én vagyok villambozse, akivel találkoztál a geneis shoon. Nagyon szeretnék veled levelezni, ha van időd irjál villambozse@freemail. hu-ra jót irtál
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:55
Előzmény: #41584  Törölt felhasználó
#41586
Sorry a dupla miatt....
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:54
Előzmény: #41583  Törölt felhasználó
#41585
Amugy dmz, te is csak celozgatsz jobbra balra, utalgatsz sotetben megbuvo dolgokra stb...

Nem bizol a cegben? Ok.
Ne vegyel.

Akkor kotekedj viszont, ha ala tudod tamasztani tenyekkel.
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:54
Előzmény: #41583  Törölt felhasználó
#41584
Amugy dmz, te is csak celozgatsz jobbra balra, utalgatsz sotetben megbuvo dolgokra stb...

Nem bizol a cegben? Ok.
Ne vegyel.

Akkor kotekedj viszont, ha ala tudod tamasztani tenyekkel.
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:50
Előzmény: #41582  dmz
#41583
NEM tudjuk mikor kerult.

Ez a valasz.
Viszont, azt is tudjuk a Novotradenek volt koze a Helixhez ennek elotte.
dmz 2008. 01. 24. 21:48
Előzmény: #41488  Törölt felhasználó
#41582
"előbb volt a Helix mint a napelem story a Novotrade életében..."

A napelemgyártás finanszírozása indokkal megejtett első alaptőkeemelés után nem került biotech papír a Genesishez?
Törölt felhasználó 2008. 01. 24. 21:12
Előzmény: #41577  exmnbs1
#41581

A 3 millio euro tok elvont elmelkedes reszkent szerpelt csak itt.
Ugyhogy ne vegyuk komolyan. !!!!

Szted hogy kerult hozza a Cogenco reszveny?Hany embernek van a vilagon?
Valakitol csak szerezte? Es latunk vkit aki erre alkalmas volt (erer alapul az egesz elmelet, amit itt fejtegetunk napok ota nem?)
Penzben emeltek, aztan megvettek a Fundtol, aki most kozvetitoi dijkent megkapta, mert hozott befektetot.
Mondom, csak egy optimalizacios folyamatrol van szo.
Kinek epp mi kell, mi a jo.

Csak annyit akartam kozolni, hogy nem csak te agyalsz osszefuggeseken,ELLENBEN nem feltetlen rossz szandek ,es/vagy atb@szas all a dolgok mogott, hanem sok ember sok dolganak es erdekenek az egyengetese.
Tudom, hogy gyara(aka)t akarnak, es ez mindenkinek erdeke (Fundnak is...lsd. Tech Fund arfolyam geni arfolyam osszefugges).
Nekunk is.
Hagyjuk oket dolgozni, okos emberek.
:)

Rossz annak(az),ki rosszra gondol.
(tozsdenyul kedveert):))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek