Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 01. 13. 17:00
Előzmény: #40036  Törölt felhasználó
#40040
Izom, szia, nekem egy tünt fel, 3.5m EUR-ért bocsátanak ki kötvényt, azaz feléért.

Sok mindenben igazad van!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 16:55
Előzmény: #40037  Törölt felhasználó
#40039
Izom:

Én se szeretnék veled vitatkozni főleg nem kioktatni.
Sok dologban tévedsz és sok dolog nem világos előtted sem.
Az ok igen egyszerű, semmi sem végleges. Ez a story eleje amit ma árazunk! Ezért ennyi az ára.
És hidd el nekem, h az idő múlásával fognak a kérdések fogyni és megjeleni a nagyok. Szerintem most is ugrásra készen állnak, de még várnak!
Ha érdekel a story a részletekig menj el egy road showra
Mindenkinek ezt tudom javasolni!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 16:54
Előzmény: #40037  Törölt felhasználó
#40038
Nehezen esett le, de leesett.

Aki kiszállt, ezeregy indokot leír, hogy ez a papír miért nem jó. A kultúráltabb finoman, a bunkó bunkón.

Aki vett, ezeregy indokot leír, hogy ez a papír miért jó. A kultúráltabb finoman, a bunkó elszállva a Holdra, mindenkit hülyének nézve aki nem vesz fel minden ingó és ingatlan vagyonára hitelt, és nem tolja be a Genesisbe.

Már csak egy kérdés : ennek az egésznek mi az értelme?
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 16:29
Előzmény: #40036  Törölt felhasználó
#40037
Izom !

"van más nagyobb kapitalizácioju papir ami olcso.. és ugyanazt a hasznot akár azokon is elérhetem mint a genesisen.. kevesebb kockázattal.. "

vagy ugyanazt a buktát...
szal óvatosan...

hadd mondjak egy nagyon egyszerűt : ha tudod az irányt (jól szörfözöl), akkor mi a különbség egy gyors és egy lassú tőzsde közt?

a gyors tőzsdén (Nasdaq) gyorsabban keresel, egy lassú tőzsdén lassabban

te már az irányokat tudod, de lassú a pénzkeresetet sebessége ezért mész a dow-ra (gondolom).

Ahol gyorsan kereshetsz sokat, ott gyorsan lehet bukni is ugyanannyit.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:53
Előzmény: #40034  Törölt felhasználó
#40036
természetesen a tárgyi tévedéseimre kiváncsi volnék.... csak azt értettem vitatkozásra hogy nem fogok itt napokig érvelni ellenérvelni mert nem lényeg... mindenkinek a véleményére kiváncsiak vagyunk itt a forumon..
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:52
#40035
Mercuriusnak: Az olyan nagypofájú "szarók" (idézet tőled), mint Te, ott hibázzák el, hogy azt hiszik, hogy egy részvény árfolyama csak egy irányba mehet.---2600-as árfolyamnál nagy a pofád--- 1500-nél kussoltál _pedig ott kellett volna kinyitni a szádat_---most újra nagyokosnak képzeled magad, és mindezt öncélúan. Kijavítalak: az ország azért tart ott ahol... mert az olyan "szarók" mint te külömbnek tartják magukat egy "falusi embernél". Segítek neked: az utolsó falusi paraszt is külömb nálad!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:51
Előzmény: #40033  Törölt felhasználó
#40034
egyenlöre mondom én nekem tul sok a ködös dolog ezért nem veszek genesist.. van más nagyobb kapitalizácioju papir ami olcso.. és ugyanazt a hasznot akár azokon is elérhetem mint a genesisen.. kevesebb kockázattal..
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:49
Előzmény: #40029  Törölt felhasználó
#40033
DLPH
napon tuli shortra van lehetöség fio nál.. (USA)... pénzügyi cégeket és egyébb cégeket fogok shortolni
first solart is figyelem azt is lehet shortolni bár jo a hátszele kétségtelen csak buborékot emlegetnek 280 dollár volt a csucson most 221 dollár... 27 % ot esett rá is kihat ez a para.. de még lehet fog esni de jo kis cég az is.. :) mindenre ki fog hatni a piaci para szerintem.... de mindig alkalmazkodni kell a piachoz lehet mire megérkezik az átutalásom már a longot nyithatom :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:45
Előzmény: #40030  Törölt felhasználó
#40032
izomman, nem vettük személyes támadásnak, de ez egy fórum topik, ahol vitatkozni szoktak, szóval ne csodálkozz ha írsz valamit az reakciót szül.

Persze, vannak jelentős költségek, de a befektetők nem fognak maguktól Budapestre jönni, és költségek nélkül még lottózni sem lehet... nem szórakozásból repked a menedzsment Szingapúrba, Kanadába, Angliába, Németországba, Spanyolországba, Svájcba, Dubaiba, stb...
Ülni kéne a babérjaikon a Szent István körúton???

Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:38
#40031
Ajánlom egy szomszédos topik: "Off topic azaz melyik részvény lesz a nyerő 2008-ban?"-ban Conqui hozzászólását elolvasásra az első oldalon...

és ajánlom mindenkinek a chartcenter.hu Nyerő Portfoliók 2008-ban! játékának portfoliojainak megtekintését.

link

A Genesis Energy-vel egyre többen foglalkoznak, és egyre többen bíznak benne, nem csak a mi szintünkön... 1 év alatt sokat változott a cég megítélése, és ez a folyamat folytatódni fog.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:37
Előzmény: #40028  Törölt felhasználó
#40030
Nem kell személyes támadásnak venni az észrevételem de gondoltam hogy ez lesz belöle.. nem fontos mindenkinek egyformán gondolkodnia..
Jelentös költségek kiadások adodtak eddig is és ezután is fognak adodni a genesinek..
az egész világot körbe utazgálni tárgyalni nem kétfillér.. erre gondoltam de egyébb más költségek is vannak amik meg fognak jelenni a gyorsjelentésbe ...
Mégegyszer a félreértést szeretném elkerülni..
Nem vitatkozni akartam és senkit se akartam megbántani....
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:36
Előzmény: #40028  Törölt felhasználó
#40029
izom dow ?
izomból nyomod, nem viccelsz :)

Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 15:33
Előzmény: #40026  Törölt felhasználó
#40028
Izomman: Köszi az észrevételeidet! Mivel nem vitázni akarsz, ezért nem fogom tételesen leírni a TÁRGYI TÉVEDÉSEIDET a leírtakkal kapcsolatban. Nem véleményről beszélek, tárgyi tévedésekről.

Sok sikert Neked is a kereskedéshez, bármilyen instrumentum is legyen az!

Ui: Egy dolgot azért nem tudok szónélkül hagyni. A "roadshow jelentős költsgei" nem fognak megjelenni a GYJ-ben úgy, hogy attól bárki is beparázna. Az régen rossz lenne, ha egy ekkora tétel földhöz vágná a céget, mivel akkora összegről van szó, tudom, mert láttam, amit 4-5 topikos törzstag (neveket szándékosan nem írok) egy közös görbe este alatt lazán megiszik.
Szóval azért a hülyeségnek is van határa.

Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 14:31
Előzmény: #40026  Törölt felhasználó
#40027
és az megint más ha egy otp vagy mol bocsájt ki kötvényeket... töke erösebbek sokkal... nagy halaknak könnyebb az élet könnyebben adnak hitelt is nekik stb.. ..
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 14:21
Előzmény: #40025  Törölt felhasználó
#40026
Régota figyelem a forumot inkább nem irtam.... de pár gondolatot hagy osszak meg veletek ... (sokat gondolkodtam ezen hogy irjak e egyáltalán mert nem akarok veszekedni senkivel mert a nézetem most ez tehát elörre közlöm nem vitázni jöttem csak egy egyszeri hozzászolás ez a részemröl egy észrevétel.)
Jelenleg nincs részvényem és nem is szándékozom venni tekintettel arra hogy sok számomra a ködös és nem tisztán érthetö dolog... inkább más stabilabb részvények felé fordultam...
Tudni kell azt hogy tavalyi évben nagyon vártam a nagybefektetö bejelentését ami eljött az év végére de nagyon késve és a kötvény konstrukcio nem tetszik még azota se nekem.. mivel annak kamata van és vissza kell fizetni a genesisnek.. ( én egy olyan partnert vártam a cégbe aki kockáztatja a genesissel együtt a pénzét vállalja kockázatot és résztvesz a projectben.)
GEM kötvényekért ad pénzt (nem vállal kockázatot ha van gyár ha nincs visszak kell adni neki a lovét kamatostul,csak mellékesen az amerikai bankok is most kötvényeket bocsájtanak ki hogy szerezzenek pénzt a csödtöl megmeneküljenek és nyilvánosan közlik is milyen kamatra mennyi idöre kapják.. a genesisnél ezt nem értem miért nem lehet tudni milyen kamatra kapja a kötvényt a cég.. ez szerintem tudnia kéne minden befektetönek .. ) és vissza kell fizetni neki kamatostul 3 éven belül ami növeli a hitel állományt igy is nagyon kevés az önerö a cégnek ezt látni kell igy.. (first solar más cég mivel az töke erös sejkek tulajdonában van) kérdéses számomra az is hogy a hitelt meg kapja e a hitel válsággal miatt a genesis.. mikor a kockázatos befektetöknek egyre magasabb kamatozásu hitelt adnak ha adnak... A genesis 1,7 milliárd ft értékben bocsájt ki kötvényeket a mostani közgyülésen ami 7 millio euro... ami szerintem kevés egy spanyol gyár felhuzásához tekintettel arra hogy 40 millio euro kellene .. nem értem miért nem egyböl a 40 millio eurot hivják le mert sürgeti az idö a céget haladni kéne.. ..
én ugy emlékszem hogy 2 éven belül gyárnak kell állnia mert ha nem a spanyol állam vissza vonja a támogatást..(16-18 honap a gyárfelhuzás ideje) ( a magyar is lehet ilyen lesz)
szoval az idö pénz most a genesisnek nagyon is ... nem hivják le a tejjes 40 millio eurot várják a tovább nagybefektetöket akik ha beszálnak hozzák a lovét.. de senki se jött eddig.. látják hogy kötvényes biznisz ( több kötvényt meg már szeirntem nem fog tudni a genesis kibocsátani mert eleve 20 millio euroja van ami erre is éphogy fedezet)
Szoval mostantol valami nagybüfi kéne aki vállalja a kockázatot ezért vár a vezetöség csinyán bánik a kötvény kibocsátással mert az nem ingyen van stb.... Nem mondom hogy nem sikerülhet a gyárak felhuzása de egyenlöre még távolinak tünik számomra..
1,2 millio db részvény sorsát se tudtuk meg hova tünt az a tömérdek részvény ki vette meg hol adták el.... ( cégvezetöknek mérnököknek azért gondolom nem 3 milliárd ft értékben adtak részvényt ..... )
Ez az alap hogy beszál 200 m ft al dicséretes és jelzi hogy valami megindulni látszik de nem jelentös összeg egyenlöre ami nagyon elörre lenditheté a genesis beruházásait..
Egyenlöre én csak akkor fogok várásolni ha tisztázodnak ezek a homályos pontok stb.. amig nem biztos hogy ujra nem veszek genesist..
Vállalati kötvényekröl még annyit hogy magasabb a kamatuk mint az állami kötvényeknek... ez is biztos..
mégvalami.. ami azt illeti itt benfentes kereskedés zajlott ami nem csoda a mai világba.. 1600 ft körülre lenyomták az árat hir nélkül elkezdték venni mint az örült ( emlékeztek minnyájan) tudták hogy lesz ez a kötvényes biznisz és megérintheti a 2800 as árat ami jo kiszálási lehetöség lesz számukra.. 2300-2400 ig ügyesen gyüjtötték ott megáltak kijött kötvényes hir és 2800-2700-2600 on folyamatosan boritották realizálták a nyereségüket.... számomra ez jött le hogy ilyen forgalommal ennyien realizáltak.. és még mindig realizálnak nem nagyon akarják feljebb engedni 2600 tol az árfolyamot..... Tudták hogy lesz ez a kötvényes historia és jol csinálták....
Mindent össze vetve az is igaz amit mercurius ir a napelem sikerre van itélve de ahoz önerö töke kell hogy legyen belöle valami... Az amerikai recesszio pedig erre a papirra is ki fog hatni elöbb vagy utobb..
A gyorsjelentés miatt is most különös képpen ovatos vagyok a céggel kapcsolatban mert az árfolyamnak az egy pofont adhat mivel még nem termel a cég és jelentös kiadásaik vannak roadshow stb..
Ami jelenleg megint csak egy erös minuszos gyorsjelentést fog tartalmazni ...
Azt hiszem mindent leirtam Mindenkinek sok sikert a részvénnyel és nem azért irtam le mégegyszer mondom hogy vitázzam nem is ez a szándékom söt az se hogy olcson vegyek részvényt mert már nem is vagyok az ersténél jelenleg amcsi piacon fogok shortolni az éri meg most és az érdekel) (átutalásba van a lovém jelenleg)
Minden jot és sok sikert a genesisnek! attol még össze jöhet természetesen a project csak számomra jelenleg sok kérdés merült fel..sziasztok..
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 12:58
Előzmény: #40023  Törölt felhasználó
#40025
pocok: WHATEVER!!!

Morpheuss:Azert a GIF nem csak 2800on jegyzett, de figyelemremelto amit irtal,kosz :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 12:55
Előzmény: #40023  Törölt felhasználó
#40024
én ugy emlékszem ,hogy te ,nem hogy nem hittél benne (1600) hanem teljesen át is szellemültél! :)))
ezért is voltál egy honapig távol tölünk! :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 12:43
Előzmény: #40022  Törölt felhasználó
#40023
jajj, ugyan már, ki hitte volna el hogy 1600-ra is visszatolják decemberben...lesz ez még 2000 alatt simán,
bármikor lespekizhetik néhány ezer darabbal.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 08:55
#40022
Egy kis statisztika azoknak, akik 2000 alá várják az árfolyamot:

Az árfolyam 2007 június közepén törte át először a 2000 forintos határt felfele. Az azóta eltelt 7 hónapban összesen csak 14 nap!!! volt, amikor 2000 alatt volt a napi záró árfolyam. Az összes többi napi záró 2000 fölött volt. Azóta pedig komoly fundamenális hírek jelentek meg a céggel kapcsolatban. (pl.GEM) Tehát, aki 2000 alá várja, az valószínűleg csalódni fog, ugyanis a statisztika is azt mutatja, hogy kevés az esély, hogy újra 2000 alatt legyen az árfolyam. Sanszosabb a 3000 felé közelítő ár a pozitív híreknek köszönhetően...
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 08:39
#40021
Néhány napja értetlenkedés alakult ki itt a fórumon a svájci befektetéssel kapcsolaban. Ebben marqvesnek volt igaza: az összegyűjött pénzt csak azután fektethetik be, miután lejárt a jegyzési időszak. Ez pedig január 16-án 16.00 órakkor fog lejárni.
A BKB-nek ezután van lehetősége Genesis részvényeket venni. Tehát jövő hét második felétől. Itt már csak az kérdéses mennyi pénzt sikerült a jegyzéskor összegyűjteni és az, hogy a részvényeket a tőzsdén veszi meg, vagy a GIF-től veszi meg tőzsdén.
Mivel a GIF 2800 forintért jegyzett, ezért alatta valszeg nem adja oda, ebben az esetben, ha 2800 alatt van a tőzsdén, akkor valószínűleg tőzsdén veszik meg és nem a GIF-től.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek