Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2007. 12. 19. 23:17
#38120
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 23:02
Előzmény: #38118  Törölt felhasználó
#38119
Mercurius! Neked köszönet a sok elemzésért, tájékoztatásért. Ezért tudtam tartani 2700 Ft körüli átlaggal. Mostmár ránk fér egy kis nyugi, remélem az következik. Sok társunk eladta már mert nem mert bizni benne. Te miért mondod hogy ész nélkül vágtál bele. Drukkolunk a holnapért, a Geniért, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek !!
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 22:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#38118
Örülök hogy így fellélegeztek sokan.
Valóban erre a hírre várunk már nagyon régóta, és sokan vártak azok közül is, akik még nem mertek beszállni a buliba.

Aki ott volt a road show-n, lényegében érezhette hogy közel van ez a hír. Viszont sok hír kell még a megvalósulásig, és aki jól értesült akar lenni, jöjjön el a januári road show állomások valamelyikére.

Viszont még valami a napelemgyárak továbbra sem állnak és nem termelnek. De egy nagy lépéssel közelebb vagyunk hozzá.
Szóval mindenki ésszel vágjon bele a genesis storyba, ne úgy ahogy én! ;-)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 22:27
Törölt hozzászólás
#38117
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 22:24
Előzmény: #38115  Törölt felhasználó
#38116
A bodri nem vesz el, csak atalakul.

Ugy bizony, nagy altalanos torvenyszeruseg.

:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 22:18
Előzmény: #38114  egyveleg
#38115
Itt van, csak más a neve és a személyisége... nem vetted észre?

Lélekvándorlás...
egyveleg 2007. 12. 19. 21:57
Előzmény: #38113  Törölt felhasználó
#38114
És most hol van bodri??,
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 21:49
Előzmény: #38108  Törölt felhasználó
#38113
Kösz DLPH, én is osztom a véleményed.
Lehetnek és valszeg lesznek még benne hektikus mozgások, de mostantól LONG!!!!
2-3 év távlatában szerintem is óriási lehetőségek vannak a paperban!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 21:49
Előzmény: #38106  Törölt felhasználó
#38112
attiatti:
--------------------------------------------------------------
"Kételkedni hasznos dolog, de van egy egészséges mértéke mindennek... "

De genesis per pill a kockázati, vagy a private equity célpontja még. Extra hozam, extra kockázat. Semmi nem dőlt még el. Mire eldől, addigra beáll 10-20% várható hozamra a papír. De egész addig meg lehet érteni kétkedőket is.
--------------------------------------------------------------

Erre két dolgot tudok mondani, van más papír kevesebb kérdéssel és kockázattal.

A másik hogy nem feltétlen ebből a topikból lehet megtudni a válaszokat bizonyos felmerülő kérdésekre. ("Miért oda húzta be a vonalat" és hasonlóak...)

Egyébként nem érzem magam a káánaánban, csak nyugodtabb vagyok mint 1 hónapja. Én nem törtem ki itt örömújjongásba, ha nem vetted volna észre.

Kétkedők mindig is voltak, mindig is lesznek, szerencsére a színvonal emelkedik, azzal hogy kitiltották a fogyatékkal élőket...

De van aki nem azért kétkedik, mert nem tud dolgokat, hanem azért, hogy másokat elbizonytalanítson.

Nem szeretem azt ha valaki leírja hogy kistoppolódott, majd ha kijön a jó hír, elkezd a kákán is csomót keresni (és nem pénzben értve).

Ami a kockázatokat illeti, vannak újak is, de vannak nagyon régi nickek is itt, akik pontosan tudják a kockázatokat, és ha már abba is belekötnek hogy az egyik charton milyen színű a vonal, akkor felmegy bennem a pumpa egy picit.

Ezt a fórumat százszorta többen olvassák legalább, mint amennyien írnak ide és sokan ezt megpróbálják kihasználni az egyéni érdekeiknek megfelelően. Ezt én nem tudom annyiban hagyni...
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 21:28
Előzmény: #38109  SteveBux
#38111
Én valamelyik nap eladtam minden beszorult papírom (humi 129, stb), h az adómat csökkentsem és vettem helyette Genit.
Hónapok óta vártam már a jó hírt és ez bizony pozitív. Nagyon megérdemeltem érzésem szerint. Ráadásul anyumat is rábeszéltem pár hónapja aki egyébként Richter fun…

Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 21:22
Előzmény: #38109  SteveBux
#38110
Sziasztok!

Most értem haza és micsoda kellemes hír fogad :) Végre, Ezaz, Megvan!!!
Kellemes meglepetés a Karácsony elött.
dlph nak nagyon is igaza van!
SteveBux 2007. 12. 19. 21:08
Előzmény: #38107  exmnbs1
#38109
Szép jó estét mindenkinek!!!

Remélem holnap szép napra virradunk! Végre újra!

Végig izgultam a buktit, és csak bíztam és bíztam.
Remélem most már azért elindul a dolog előre!!! :)

képzeljétek egyszer még a céget is felhívtam és azt mondták ne aggódjak, megy a munka!!!

úgy fest valóban ez az igazság!! :)

Hát akkor újra:
GO GENI GO GO GO :)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 21:07
Előzmény: #38105  Törölt felhasználó
#38108
Más pénzével nem sáfárkodom. De amit veszek, mert előző éjjel álmomban a szürkevarjak magasabban szálltak a szokásosnál / az álomfejtők szerint ez vételi jel :) /, azt bátran ajánlom másnak is, mert a lelkiismeretem tiszta. Ha bukik, én is bukom, nem kicsit. Ez nem vételi ajánlat, csak tájékoztatás. Nem vagyok broki ugyanis, és ebben az életemben nem is szándékozom az lenni. 3-4 napja voltam bátor megemlíteni itt ebben a totyikban, hogy vegyetek, még olcsó, "én szóltam.." jeligével.

Hasonló nyomatékkal, de természetesen semmi hgarancia nincs arra, hogy ez be is jön, a következőket szeretném mondani.
2200-2400 közé tettem fundamentális körülmények miatt a papír várható árát, amikor bezúzták a mélybe, (sly36,jonasjozsef pld. ezt megerősítheti, nem a levegőbe beszélek (magyarul nem hazudok).

Ez megszűnt. Holnaptól (ha holnap már lehet vele kereskedni), hektikus árfolyammozgás mellett szvsz messze nem itt a helye már. Több okból.

Először is, megtört a jég. Ez nagyon fontos, egy befektetésnél az első megtöri a jeget, aztán pár hónap, és már dörömbölnek az ajtón, hogy jegyezhessenek Genesis részvényt. Aki hangyányit konyít az ilyen projectek megvalósításához, az pontosan tudja mire gondolok.

A kockázat innentől sokkal kisebb, mint eddig. A közkézhányad szépen el van osztva, innentől (ha illikvid is lenne egy idő után), nem fogják ezresével beállva eladni a jobb oldalon, akármilyen ünnep is közeleg, és kell a zsé.

1700-2400 között szépen beszálltak nagyobb tőkével és ügyesen. 2400-2200 között, akik hasznot akartak realizálni, javarészt megtették, Akik mélyről hosszútávra zsákoltak, eddig is tartották. De a szénája (megítélése) a papírnak kis-középbüfik körében semleges, inkább negatív volt. Vagyis nagy kockázattal lépek be, és kis tőkével,a diverzifikáció miatt.

Ez is megszűnik innentől. A 20 % portfóliót, ha lehet, és nagyobb eladó tételek lesznek, szerintem a kis-középbüfik is növelni fogják, mert a megítélése a papírnak innentől megváltozott, elég egy kis jó hÍr és az árfolyam repül.

Vhová, 2800-3200 közé teszem a reális árát első körben, ha a jelen és a közeljövő árazódik be. Még mindig ez egész egy terv. Egy project, adott megvalósulási fázissal.

Végezetül. Az a problémám, hogy nem tudom megsaccolni sem, a spekulációs tőke mit lép erre. És a bennfenntes infók mindig mindenhol kiszivárognak, olyan nincs, hogy nem. Pénzkérdés minden. Kapitalizmus van.A spekszeknek van pénzük arra, hogy jó helyre fektessenek be., és áldoznak is rá.
Vagyis bármi lehet, ha a spekulációs tőke lerohanja a papírt.

Mindezekkel csak annyit szerettem volna mondani, hogy akinek van, meglátva a hasznát végre vagy nullszaldóját(2800-as vásárlással tartók), ha eddig bírták, most már ne adják el. Nyerőben könnyen megremeg az ember, de gondoljatok arra, mielőtt a shell gomra könyököltök, a papír innentől lett long trendben. Hogy mekkora erejű, az kiderül. De most jó lesz a megítélése, eddig felelmás volt, előtte meg eufórikus.

Sok pénzt.
exmnbs1 2007. 12. 19. 20:48
Előzmény: #38106  Törölt felhasználó
#38107
Merc, nagyon sokat foglalkoztam kockázatkezeléssel, azért vannak kérdéseim
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 20:47
Előzmény: #38095  Törölt felhasználó
#38106
Mercurius

"Kételkedni hasznos dolog, de van egy egészséges mértéke mindennek... "

Azért te elfogult vagy. Míg másnak most kezd éledezni a story, addig te már a kánaánban érzed magad ettől a hírtől.

De genesis per pill a kockázati, vagy a private equity célpontja még. Extra hozam, extra kockázat. Semmi nem dőlt még el. Mire eldől, addigra beáll 10-20% várható hozamra a papír. De egész addig meg lehet érteni kétkedőket is.
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 20:45
Előzmény: #38104  Törölt felhasználó
#38105
ha bezúg az árfolyam, akkor meg megszivítják ezt az alapot, ér rájukmérik 2800-on a részvényt....

szóval ez íyg nem kóser a hitelnyújtónak, azért mondom látni kéne azt a szerződést, mielőtt gigalongokat nyit valaki
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 20:44
Előzmény: #38103  Törölt felhasználó
#38104
dlph :))
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 20:38
Előzmény: #38102  exmnbs1
#38103
Hol ez a macskajancsi bodritalicska?
Beszédem van vele.
exmnbs1 2007. 12. 19. 20:21
Előzmény: #38095  Törölt felhasználó
#38102
Nem Merc, vannak a drágán vettek, cibben nincs stop, így azokon nincs
exmnbs1 2007. 12. 19. 20:20
Előzmény: #38097  Törölt felhasználó
#38101
Guda, matematikus is vagyok)))))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek