Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:32
Előzmény: #9195  Törölt felhasználó
#9200
Ez a Margit_Corba se 100-as szerintem...
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:30
Előzmény: #9197  Törölt felhasználó
#9199
szoda!

gold jó már egy 1 órás beszállóra szerinted? Ð
(kb. 1733-ig).
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:23
Előzmény: #9192  Törölt felhasználó
#9198
H4-en fel és nekem M15-ön is... totem nagyon hallgat...
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:17
Előzmény: #9193  Törölt felhasználó
#9197
nem fog semmi sem "egy két nap alatt" leesni ..

tanulni kell a funda összefüggéseket is szép lassan, amit észrevétlenül is magadévá teszel minél több évig a piacon vagy .. ha akarod - ha nem "felszeded" magadnak, hiszen naponta olvasod és próbálod értelmezni is

az alapokat viszont valóban jól kell tudni használni . /a kocka kezelést és az rr-t is kell ütni vágni .

a találati arányod meg nagyon lassan az összefüggések összerakásától fog javulni .
egyszer csak azt veszed észre hogy nem oda és nem úgy "akarsz" pozit rakni és befejezni sem mint eddig .. és meg is tudod magyarázni hogy miért is .

ez majdnem ugyanaz, mint ahogy szarvas bánik a hull. elmélettel ... ránéz, és már képes összerakni szinte seperc alatt hogy mi hol tart /de ez sem csak úgy jött össze neki , hanem sok sok tapasztalat szerzés árán ami meg időt vett igénybe ..

ne tévedj.. ha csak ennyi lenne /fegyelmezett játék -kockakezelés és rr arány / akkor már mindenki csak nyerne.. mert bár ez sem olyan egyszerű , de ez még mindig a legjobban és legegyszerűbben elsajátítható cucc ebből az egészből

jönnek a szar szériák is amit bármilyen fegyelmezett játékkal nem tudsz kivédeni.. /mert innen vagy ebből még mindig hiányzik valami

Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:17
Előzmény: #9195  Törölt felhasználó
#9196
Tényleg mindenkinek más...

Én azt vettem észre, hogy szoda szavaival éljek, hogy .01 meg .02 lotok csak "felidegesítenek" mert nyereséget nehezen hoznak (1-2-5$), de veszteséget rendesen tudnak hozni, ha beragadsz.
Nekem a .05-.1-.25-.5 lotok "jöttek be", de ehhez persze számla kell (500e-1mHUF).
...és ebben igazad van, hogy én is csak HUF-ban tudok számolni, habár most a $ is megáll, de az € nem tudom, hogy miért nem.
A HUF-ban érzem a nehézségét, a $, € nekem "súlytalan", mint neked is.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:53
Előzmény: #9185  Törölt felhasználó
#9195
Ez mindenkinek más..

Én miután már elégettem egy 100k-s számlát, most a 2. körben nem toltam be ennyit.
Nyár végén 50k-val kezdtem újra... most 180k-van rajta.
Több mint félezer tréd, és kb 85% találati arány.
Most ott tartok, hogy egy normális MM-et tudok tartani.. igaz, nem is viszem túlzásba 0.01-0.02-0.03 Lotok :)
Ugyanakkor az is számít (pszihére biztos) hogy most HUF-ban van a számla. USD-t nem tudtam kezelni agyilag (számolni tudok :) ), mivel nem "éreztem" a pénz értékét

Ami még frissíthető: rengetegszer szállok ki félelemből 5-10 pip nyerőben, holott 3x 4x ennyit is lehetett volna szaggatni.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:51
Előzmény: #9193  Törölt felhasználó
#9194
goro, már az is kiemel az átlag tréderek közül, ha amikor észreveszed magadon a fegyelmezetlenség első jeleit, felállsz a géptől. Nagy előnyt jelentett számomra, hogy ezt már a pókerben megtanultam. Minden egyes nagy veszteségemnek, a fegyelmezetlenség volt az oka.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:31
Előzmény: #9189  Törölt felhasználó
#9193
Nem tudom szoda... én ízig vérig TA-s vagyok, mégis sokan azt mondják, hogy én fundás alapon hozom s döntéseimet... akkor most mi vsn?

E kettő ua. dolog más megjelenési formája... úgy gondolom.

Viszont azt vettem észre, hogyha fegyelmezett vagyok, nem csapongó, mit ma is, viszonylag kis kockázattal imn. 1:2 rr-vel lehet pénzt keresni M15-H1 közötti setupokkal.

Ma 3 longból 3 nyerő, 4 shortból 2 nyerő. Szum: 200$, .25 lottal, és kb. 25-50%-ot bennehagytam a piacban.
A két vesztő shortból is egy saját hiba, "megijedés" miatti zárás (holott bőven elérte volna a célárat), a másik meg ahogy szarvas mondaná hibás sl meghatározás miatt, később az is teljesítette volna a célárat.
Számomra egy a tanulság, hogy feszesen, fegyelmezetten dolgozva - ahogy tadzso mondaná - lehet nyereséget termelni szépen.
De kőkeményen fegyelmezettnek ls higgadtnak kell lenni, ill. be kell tartani, hogy hogyha M15-ön látok setupot, akkor min. 30 percig tartani kell a pozit, nem zárni fejvesztve az első ellentétes mozgás esetén. Ki kell fejlődnie a szituációnak. Ezt is meg kellett értenem/tanulnom.

ui: reggeli cikk után már tudtam, hogy esni fognak a nyersanyagok, mondtam is a kollégámnak, hogy ha beleültető duma van, akkor durrani fog a lufi nemsokára.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:26
Előzmény: #9190  Törölt felhasználó
#9192
jól létom eur m5 bullish slingshot???

ja, h4-en is
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:19
Előzmény: #9188  Törölt felhasználó
#9191
100 Ft? :o)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 19:18
Előzmény: #9186  Törölt felhasználó
#9190
...khm, khm... köszönöm szépen...
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 18:59
Előzmény: #9187  Törölt felhasználó
#9189
az alapok ugyanúgy kereskednek minden befektető pénzével mint akár itt is a spekulánsok azaz, spekulálnak ők is a befektetésekkel / sokszor "csomagokban" pakkokban és nagyon nagy összegekkel ..

spekuláció az , hogy egy adott árúra vagy /és pénzpiaci termékre adott jövőbeni árnak a meghatározása és az abban való aktív részvétel . /a spekuláció nem az áttétek nagyságától spekuláció

az agresszív spekuláció az , aki rövid idő alatt /ez így relatív/ nagy összegű nyereményre/hozamra spekulál /törekszik

én többnyire az utóbbihoz tartozom /b.sch is , meg az össz guru is

ha beszállsz egy befektetésbe , azt attól lesz majd nyereséges befektetés a végén , ha annak hozama keletkezik.

a valutaváltással az a probléma , hogy fogalmad sincs arról hogy a 280 -on megvett euró fél év múlva mennyi lesz annak az értéke , mennyit fog érni ..

ehhez meg megint legalább! tudnod kell a v.gazdság és benne az eu , illetve a német vagy márka országok kereskedelmét - és legalább a középtávú pozicióikat ..

ha brahira váltasz /rengetegen váltanak mindenféle "tudat" nélkül/, akkor az is hazárd játék /elvársz valamit de fogalmad sincs az elvárásodnak a tartalmáról - csak annyi hogy megbecsülöd hogy fel vagy lemegy az euró a jövőben , de itt nincs lehetőség atr-re meg "jól megvédem a poziciómat" nevű cuccokra ..

mindennek végül a vége a spekuláció a befektetők pénzével - vagyis annak a legnagyobb részével .

nekem nem megy az m -ken való kereskedés , mert azt szerencsejátéknak veszem/tudom be

itt a találati arányok igen szóródnak , tökre függetlenek a tradertől - köze sincs hozzá

a kockázat és az rr aránylag rövid idő alatt megtanulható és be is gyakorolható .. ez a harmadik feltétel "javítása" már egy nehezebb falat .

"Valójában mindegy, hogy funda, vagy TA, (egyikből sem tudod meg, hogy merre megy a piac) a lényeg, hogy tudj vele pénzt keresni."

ez így nem egészen igaz , mert akkor semmi értelme nem lenne a fundamentális elemzéseknek ../ezekből volt/van/lesz több nem a ta-kból
- ezt a többnyire a ta-val "dolgozók" szokták mindig mondani és legtöbbnyire azért, mert a fundát és annak szerteágazó összefüggéseit sokkal nehezebb ,és sokkal tovább is tart "megtanulni" , és elemezni is úgy, hogy az hasznot is hozzon.

viszont pont a funda adja a jobb 'találati arány'-nak a legnagyobb részét ..

sajna vagy nem , de ezt más nem tudja helyettesíteni

hiába a jó kocka meg az rr, ha sok a pontatlan vagy lutri a találati arány

minden más erről szóló pozitív "kimutatás" csak a szerencse és szerencse széria kérdése

jó a támasz ellenállás cuccal állandóan tradelni , de ha borul a séma / és legtöbbször / akkor jön a "most vajon merre megy?" -l mindig "idegen" marad a piac
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 16:49
Előzmény: #9185  Törölt felhasználó
#9188
Csakis egy akkora összeg, amit, ha kidobnál a kukába, nem okozna fájdalmat. :)))
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 16:34
Előzmény: #9180  Törölt felhasználó
#9187
szia szoda! én sík hülye vagyok a fundához, de nem is éreztem szükségét M1-M5-ön. Nálam a funda abból áll, hogy a tőkémet 250-270 között szinte teljesen átmozgattam euróba, (gondolván, mit veszthetek) és most 310 felett kiszálltam. Megint Ft-ban van minden. Alacsony kockázat, durván 15% hozam fél év alatt. Abban látom a nagy különbséget a kereskedés és a befektetés között, hogy a befektetőnek már a belépés pillanatában keletkezik a haszna, míg a kereskedőnek (spekuláns) a kiszálláskor. Én az eurót most is 280-on veszem meg, és teszem pénzpiaci alapokba. Ebben az a lényeg, hogy nekem kell megtalálni azt aki hajlandó ennyiért odaadni. Tőkeáttét 1:1-től 1:1,5-ig. 1:500-as áttétnél nem sokat ér a funda. Az már nem befektetés, hanem spekuláció. Ha jól tudom a Magyar törvények nem is engednek 1:2-nél nagyobb áttétet a befektetési alapoknak. Valójában mindegy, hogy funda, vagy TA, (egyikből sem tudod meg, hogy merre megy a piac) a lényeg, hogy tudj vele pénzt keresni. Nem? ;)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:46
Előzmény: #9184  Törölt felhasználó
#9186
...persze egy lefele kör még dukál addig... 1,344x min.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:20
Előzmény: #9178  Törölt felhasználó
#9185
királynő vagy... akkor férfi létemre nekem is sikerülhet? Ð

Amúgy hogy gondoljátok, mennyi az a számlaösszeg, amivel már van túlélési esély az első 1-2 hét "izgalmait" átlépve?

Fél misi? 1 misi?
(a 300khuf-ot lezúztam 2 hét alatt, 40%-os növekedés után, emléxetek...) :(
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:15
Előzmény: #9181  Törölt felhasználó
#9184
huh, ne rugdossatok meg, de ha így folytatódik H4-en, akkor egy 1,37xx-et sem látok elképzelhetetlennek... de készpénznek senki se vegye!
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 15:13
Előzmény: #9182  Törölt felhasználó
#9183
Lenne egy kérdésem.Kereskedik valaki a plusz500-nál?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 14:33
Előzmény: #9180  Törölt felhasználó
#9182
az elejével egyetértek, a végét meg most tesztelem

tehát ha sokat fingunk felmegy az ájró, viszont szex nem lesz
ha nem fingunk esik az ájró és szex lesz

tehát vagy pénz vagy dugás , pedig eddig azt mondták ahol pénz van ott több a dugás. Még jó hogy felvilágosítottál. Holnap babfőzelék , kilövésre felkészülni! :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 14:15
Előzmény: #9177  Törölt felhasználó
#9181
nem akarom elkiabálni, de gyanús egy trendváltás nemsokára (új alj után), legalábbis egy 3 hónapos (felfelé), vagy 6-9 hónapos.

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek