Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 12:49
Előzmény: #9219  Törölt felhasználó
#9220
ez például egy limit volt, ami úgy kiütötte a céláramat amíg írtam, hogy köpni nyelni nem tudtam! :DDD link
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 12:46
Előzmény: #9218  szarvasvadasz
#9219
mondjuk inkább úgy, hogy olyan szinteket keresek (M5), ahol az árfolyamban már korábban is valamilyen változás állt be (lefordult, kitört). Előző napi HI-LO, az napi HI-LO, és ezekről a szintekről próbálom levadászni a H1 swingeket. Ez ritkán sikerül, de ez a pár tréd hozza a profitot. EU-n én úgy látom nehéz kitöréssel kereskedni a csúszás, és a rossz RR miatt. Vagy limit, vagy trigger amivel próbálkozni szoktam.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 18. 12:05
Előzmény: #9213  Törölt felhasználó
#9218
"általában a jó stopot próbálom megtalálni, hogy a lehető legkisebb kockázattal tudjak belépni..."

Avagy fordulókra (aljra/tetőre) vadászol néhány, tetőre/aljra utaló jel, (gyertya + mondjuk csatorna) alapján, amelyek azt erősítik, hogy most nagyobb az esélye, hogy jó irányba nyitsz. És ha jól értelek, azért törekszel erre, mert inkább zársz akár sorozatban két-három tradet kis bukóban, ha mégsem kaptad el, és az a néhány, ami sikerül, nyereséget hoz így is.

Ez a lényeg?
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 11:38
Előzmény: #9216  Törölt felhasználó
#9217
megis lett :) 1,3514-en, tudom, tudom, még menni fog lejjebb, de nekem már ez is "öröm", hogy működik a stratégia.
Mondjuk 25 pip nem rossz, igaz csak .25 lot, csak az íze miatt, hogy ne parázzak a shorttól. :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 11:21
Előzmény: #9215  Törölt felhasználó
#9216
Én most M15-ön nyítottam egy shortot, tudom, hogy életveszélyes most, de a BB közepéig elméletileg el kell mennie...

ui: Nem tudok a forexre koncentrálni, mi? Cccc...
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 11:03
Előzmény: #9213  Törölt felhasználó
#9215
most erre a területre koncentrálok egy újabb longgal, de ez gyorsan meg tud változni. :))) link
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 10:56
Előzmény: #9213  Törölt felhasználó
#9214
Én pont a korai belépőket próbálom finomítani (5-10 pip), van amikor túl is finomítom, nem is sikerül a belépő :(
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 10:54
Előzmény: #9211  szarvasvadasz
#9213
általában a jó stopot próbálom megtalálni, hogy a lehető legkisebb kockázattal tudjak belépni, ezért a legtöbb beszállóm korai, ami van hogy jól jön, van hogy nem. link
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 10:53
Előzmény: #9207  szarvasvadasz
#9212
Én most megmondom őszintén, hogy nem bírok a forexre koncentrálni, mert ez az ámokfutás teljesen elképesztett.
Itt az eredménye, csak azt nem tudom, hogy kit, mikortól és miért pereljek be: link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 18. 10:34
Előzmény: #9210  Törölt felhasználó
#9211
Így pláne érdekes, a képed alapján M5-ön nekem 1.35 körül lett volna csak nyitási szignál.
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 10:31
Előzmény: #9209  szarvasvadasz
#9210
M5-ön nyitottam, csak M1-en zárom: link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 18. 10:23
Előzmény: #9208  Törölt felhasználó
#9209
M1-en, hát erre most mit mondjak, tadzso. De igazad van, az is egy timeframe, amíg én filózok, addig te betegre keresed magad M1-en, nem igaz? ;-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 10:13
Előzmény: #9207  szarvasvadasz
#9208
én longban vagyok: link ;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 18. 10:04
#9207
EU-ra figyelni, ha a mai csúcs fölé megy, valószínű, hogy sokat megy még fölfelé, 1.36 környéke meglehet.

Ha viszont 1.3446 alá megy, akkor 1.337x körüli célár elérhető.

Jelenleg kb. 50% a bull/bear arány bár szerintem a letörésben "hisznek" többen -> felfelé lenne meglepetés a kitörés. Ti hogy "érzitek"?
Törölt felhasználó 2011. 11. 18. 09:20
Előzmény: #9205  Törölt felhasználó
#9206
Szép, jó reggelt!
szoda, pont azért vitatkozok veled, mert sok tapasztalattal rendelkezel, és mások is, én is tanulhatunk a leírtakból.

Az agresszivitásról:
értem mit akarsz mondani, és elhiszem, hogy meg lehet duplázni egy 20 ezres számlát x óra alatt, de én mindig gondolok az érem másik oldalára, hogy el is veszthetem x óra alatt (írtam, előre senki nem tudhatja milyen kimenetele lesz egy-egy trédnek). Elég egy ötös bukó sorozat, és így le lehet nullázni egy 100 000-es számlát. Utána meg elmész dolgozni?
Azt írtad múltkor, hogy beültél otp-be 6200 környékén, toltad bele a pénzt 1200-ig, és kiszálltál 6400-nál. Mi ebben az agresszív? Ez nagy fokú passzivitás, ráadásul rossz időzítéssel. De javíts ki, ha nem így van.
Én csak próbálom helyén kezelni a dolgokat. Ha nem kedvez a piac nekem, akkor agresszíven viselkedek, és zárok. Ha szerencsém van és kegyes hozzám, akkor passzívan hagyom futni, és ha sikerül célba érnem akkor megint agresszív leszek és zárok.
Nem állítom, és bizonyítani sem tudom, hogy ahogy kereskedek az az egyetlen út. Csak egyszerűnek tartom, és könnyen elsajátíthatónak.

Ahhoz, hogy jobb legyen a találati arányom elég csak távolabb tenni a stopot, de ezzel még nem érek el nagyobb profitot.

Miért gondolod, hogy támadom a módszeredet, amivel kereskedsz? Hisz nem is ismerem. Csak a sajátomat próbálom védeni.

Elhiszem amiket írsz, tudom, hogy más módszerrel kereskedsz, és próbálom kihámozni belőle a használható értékes infókat. Amit írok az csak a véleményem a témáról, ne érezd támadásnak, nem is annak szánom.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 23:18
Előzmény: #9202  Törölt felhasználó
#9205
országonként más és más szabályok szerint működnek az alapok /de mi köze van a spekulációhoz ?

a haszon nem a betétnél hanem a befektetés megvalósulása után keletkezik több kevesebb időre rá
/nevezd akár kiszállásnak a végkifejletet.

az agresszívitás és itt az időtényező is ..

nem 2 év alatt akarok keresni 20 ezer dodot, hanem pl. x óra alatt mint pl. birger /és itt mindegy hogy milliomos e az illető az agresszivításon van a hangsúly -csakúgy mint a pókerben ,ahol nem igen lehet a darabig "kicsivel is beérem" attitűdöt felvenni - a harmadik buli után lefoszt rövid idő egy közepes alig több mint fish

ha már az első pillanatban garantálod a nyereséget, akkor te vagy egyszemélyben a legjobb befektetési társaság /egy sem igért még ezeddig ilyent.

ha ilyen egyszerű, akkor minden este rakd be ezzel a minimális kockázattal és reggel vedd ki / hogy erre a mai napig nem jött rá senki ! :o))

a találati arányról ..

ha 20 ellened megy és csak 3 az irányodba , akkor érdekelni fog, bármilyen feszesen is játszol

link

ha ezek közül az egyik "kiesik" akkor hosszútávon veszteséges vagy .. lehet a "mondjuk..."okkal operálni rogyásig , de ez evidens a hosszútávú devikereskedelemben .

nincs 99%-os találati arány - direkt túlzol , de ettől nem tudod ezt a tényt degradálni így sem ..

végül :
miért van az az érzésem , hogy mindenáron azt akarod bizonyítani már jóideje , hogy csak az üdvözítő kereskedés , amit te és ahogyan csinálod ?

miért kell nekem állandóan magyarázkodnom a én általam előadottakra - és csak nálad ?

én tízenéve kereskedem már , valamit azé tudnom kell erről a cuccról ha az nem stimmel sehogysem a tiéddel

anakronisztikusan (már) más "iskolát" képviselek mint te ,mivel látnivalóan is és olvashatóan is teljesen eltérő a a természetem is tőled - de azzal együtt én sohasem támadtam másnak/másoknak a szisztémáját a kereskedési szokásait , ellentmondva a kérdéseim/saját megállapításaimnak az özönével

sztem ebből meg megint vita lesz , ugyhogy inkább abbahagyom azzal együtt , hogy nem is neked indítottam a kezdő hsz-mat ..

Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 21:05
Előzmény: #9200  Törölt felhasználó
#9204
Dehogynem.. több mint 100-as..
ha jól látom 160-as?
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 21:04
Előzmény: #9202  Törölt felhasználó
#9203
Birgernél konzervatívabb kereskedőt még nem is láttam. Saját elmondása szerint a 0.1% nála már nagy kockázatnak számít. Én nem nevezném agresszívnak. Ultra konzervatív inkább.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:54
Előzmény: #9189  Törölt felhasználó
#9202
Tudtommal az alapok szigorú szabályok szerint kell, hogy kezeljék a befektetők pénzét.

A spekulációt én is úgy értelmezem, ahogy te. egy jövőbeni árra spekulálunk, tehát a haszon a kiszállásnál keletkezik.

Az agresszív spekit nem értem. Miért az idő a relatív? Szerintem a nagy összeg a relatív.
Tegyük fel van egy 1000 eurós számlám, amin bekötök 2 kontraktus DAX-ot 20p stoppal, 20p TP-vel. Ha eltalálom megduplázom a számlát, ha nem akkor pedig lenullázom. Birger is beköti ugyan ezt, de egy több százezer eurós számlán, tehát a tőkéjének csak egy minimális részét (0.3-0.1%) kockáztatja. Most melyik az agresszív?

egy jó befektetésnek már az első pillanattól meg van a megfelelő hozama. Tehát ha én ma este megveszem az eurót 280-on, minimális a kockázata, hogy reggel nem fogom tudni eladni 300-on.

Engem a találati arány nem érdekel. Ha érdekelne, akkor lehetne akár 99%-os is, de azzal még nem biztos, hogy pénzt tudok keresni. Milyen találati arányom lenne, ha nem használnék stopot, és mondjuk 5 pipnél zárnék minden pozit. Lehet hogy évekig 100%-os lennék, de az első bukta csődbe vinne. Ezért is fektetek kevesebb hangsúlyt az elemzésre. Minden egyes trédemnek véletlen szerű a kimenetele (és nem csak az enyémnek, mindenkijének). Nem tudhatom előre, hogy nyerő lesz, vesztő, vagy nullás. Annyira kiszámíthatatlan és változékony a piac, hogy könnyelműség azt állítani, hogy ez megtanulható. Könnyebb a ruletten eltalálni egy egyszerű sanszot. De nincs is rá szükség ahhoz hogy pénz keressen vele az ember.

"jó a támasz ellenállás cuccal állandóan tradelni , de ha borul a séma / és legtöbbször / akkor jön a "most vajon merre megy?" -l mindig "idegen" marad a piac"

ezt nagyon jó, hogy leírtad, mert benne van a lényeg. Ezért bukik a tréderek többsége, mert ezen a hülyeségen agyal legtöbbet. "most vajon merre megy?" Engem ez foglalkoztat a legkevésbé, nem érdekel merre megy a piac, csak menjen.
Törölt felhasználó 2011. 11. 17. 20:53
Előzmény: #9199  Törölt felhasználó
#9201
amit régóta vártak .., az a goldnál most jön el sztem

belépni most csak a korriknál lehetséges mint pl. mostanában is akár ,de a korriknál nyilván már nagyobbnak kell lennie az slnek is .. /mert akkor ki be ugrálhatsz..

mint ez is az snp-vel korelál azaz, ha veszik a rv-t , akkor veszik az asszonynak is az ékszernek valót is - diverzifikálnak a genyák mert tuti hogy balhé volt otthon ..

"apukám ..csak magadra gondolsz ?
csak bac-t és citigroupot veszel ? hát ennyit érek én csak neked ?

vegyél már egy kis karperecre, meg fülbevalóra is , különben lófaszt kapsz este de nem engem ! emancipálgassá már !.. vagy mi a szösz... "

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek