Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 02. 18:14

Ez a hidegháború óta a legnagyobb fenyegetés Európára  

Ugrás a cikkhez
Szombaton rendkívül kiéleződött a helyzet Ukrajna körül. Az oroszok bekeményítettek, Vlagyimir Putyin elnök délutáni kérésére az orosz parlament engedélyezte katonai erő alkalmazását Ukrajna területén. Erre reagálva Olekszandr Turcsinov, Ukrajna...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=196016
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2015. 01. 28. 18:38
Előzmény: #1057  pampa
#1060
"Porosenko: Kitörhet a harmadik világháború"
Ez megőrült! Már az 5 ezer áldozat is túl sok, ne akarjon már 5 vagy 50 vagy ki tudja hány milliót csinálni belőle!
Az emberiségnek semmi nem ér meg még egy világháborút, nemhogy pár aberrált politikus játszmája!
pampa 2015. 01. 28. 17:56
Előzmény: #1057  pampa
#1059
A helyzet bonyolódik......

"A törvényhozók szerint a szovjet érdekszférába tartozó NDK-t illegálisan csatolták Nyugat-Németországhoz. Gorbacsov kiakadt a felvetésen.

Orosz képviselők arra nyújtottak be javaslatot, hogy Oroszország ítélje el, hogy Nyugat-Németország 1990-ben „megszállta” Kelet-Németországot - írja a The Local. A kezdeményezést a kommunista párt vetette fel, az alsóház pedig napirendre vette. Ezzel a nyugati országoknak „tartanának be”, melyek elítélik, hogy Oroszország elfoglalta Ukrajnától a Krím-félszigetet. Nyikolaj Ivanov kommunista képviselő azt is kifogásolta, hogy a német újraegyesítésről még népszavazás sem döntött, mint a Krím esetében.

Emlékezetes, hogy az orosz elnök mellett működő emberi jogi tanács honlapjára felkerült, majd gyorsan el is tűnt egy jelentés, ami arról szólt, hogy a krími népszavazáson az ott élőknek alig több mint 30 százaléka vett részt, nekik is csak fele támogatta a félsziget Oroszországhoz csatolását.

Mihail Gorbacsov, aki az újraegyesítés idején a Szovjetunió elnöke volt, közölte: nonszensznek tartja a felvetést. „Milyen megszállás? Milyen népszavazást kellett volna tartanunk, amikor százezrek lepték el az utcákat mindkét országrészben azt skandálva, hogy Egyek vagyunk?” – mondta az egykori vezető"
jumbo2 2015. 01. 28. 16:07
Előzmény: #1057  pampa
#1058
Kíváncsi vagyok mikor reagál a tőzsde arra, hogy az orosz válság elkerülhetetlen. Az USD/RUB lassan, de biztosan araszol vissza oda, ahol volt a rubel pánik alatt, az olajár régen nem látott mélységben, de Putyint ez láthatóan nem érdekli.
pampa 2015. 01. 28. 16:01
Előzmény: #1055  pampa
#1057
"Porosenko: Kitörhet a harmadik világháború
NT
Forrás: Hír TV
2015. január 28., szerda 15:30 Nyomtatás
Az ukrán elnök szerint a harmadik világháború törhet ki a kelet-ukrajnai harcok miatt. Egy nap alatt 55 településen voltak összecsapások az ukrán és az oroszbarát szakadár katonák között. Tavaly május óta 5 ezer halottja van a harcoknak.


Egy háromtagú családot temetnek Mariupolban. A házukat oroszok vagy az oroszbarát szakadárok bombázták le még a múlt héten. A támadásban összesen 16 civil halt meg. Az oroszbarát csapatok egy hete folyamatosan törnek előre, egy nap alatt 55 településen voltak harcok. A tavalyi minszki békemegállapodást egyik fél se tartja be, és a civil lakosságot is mindkét oldalról lövik és mindkét oldal a másikat tartja felelősnek.

„Egyértelmű párhuzamokat látunk az 1930-as évek és a jelenlegi Európa között. Egy kontinentális háború szélén állunk, ami fordulópont lehet a történelemben. Az egész világnak össze kell most fogni, hogy megelőzze a tragédiát” – fenyegetőzött Petro Porosenko ukrán elnök.

Porosenko szerint kitörhet a harmadik világháborúPorosenko szerint kitörhet a harmadik világháború

Az ukrajnai háború 9 hónapja tart, 5 ezer halottja van. Civil célpontok mellett a két hadsereg bányákat, erőműveket is lő, hogy a civil lakosság életét, és így a katonák ellátását nehezítsék.

„Folyamatos a bombázás, civileket, katonákat is lőnek, mindenhol a robbanásokat hallani. Fűtés, áram, élelmiszer sem mindig van. A humanitárius helyzet katasztrofális. Az ukránok nem engedik ide a gyógyszer- és élelmiszer-szállítmányokat. Az van csak, amit az oroszoktól kapunk” – hangzik Doneckben.

Az ukrán kormány azért sem tud segíteni a helyi lakosságon, mert az egész ország a csőd szélén egyensúlyoz. 15 milliárd dollár hitelt már megítélt nekik az IMF, de még legalább 12 milliárd kéne, különben a márciusi nyugdíjakat, közalkalmazotti béreket már nem tudják fizetni, még Kijevben sem.

„Ukrán kollégámmal megállapodtunk egy hitelgarancia-csomag kialakításában. Ez rövidtávon garantálja, hogy az ukrán kormány biztosan fizetni tudja a közkiadásokat, szociális költségeket. Ezzel párhuzamosan az oroszokra nehezedő nyomást is növeljük” – mondta Kijevben az amerikai pénzügyminiszter.

Az uniós külügyminiszterek csütörtökön találkoznak Brüsszelben, és várhatóan az Oroszország ellen hozott szankciók szigorítására kérik majd az Európai Bizottságot. A német kancellár, Angela Merkel szerint a diplomáciai megoldás jelenleg kilátástalan, az oroszok és ukránok nem fognak a közeljövőben asztalhoz ülni, ezért a háború biztosan elhúzódik.
Tovább szigorítja az Oroszország elleni szankciókat az EU. Az állam- és kormányfők döntöttek erről, miután kiderült, hogy az ukrajnai Mariupol városát és a civil lakosságot valószínűleg moszkvai parancsra bombázták"
Törölt felhasználó 2015. 01. 28. 15:19
Előzmény: #1055  pampa
#1056
Az egyik fél állítására semennyire nem bizonyíték ugyanennek a félnek egy másik állítása - ez elég könnyen belátható általános érvénnyel.
pampa 2015. 01. 28. 15:05
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1055
Nem állítok én semmit sem.

Arról írtam, hogy beszéltünk valamiről és akkor felvetettem, hogy valószínűleg lehetett valami megállapodás a nagyhatalmak között nem hivatalosan. Ezt felrúgták Ukrajna esetében és az Oroszok ezért háborognak.

Te pedig azt írtad, ez csak feltételezés.

(keress vissza amennyiben nem emlékszel)

Ez pedig tényleg most sem BIZONYÍTÉK , hogy az egyik fél azt állítja.

Gondolom más eseteknél sem fogadhatjuk el bizonyítottnak csak az egyik fél állítását.

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 01. 28. 14:42
Előzmény: #1053  pampa
#1054
Tehát te most azt hiszed, hogy egy orosz állítást sikerült alátámasztanod egy orosz állítással.

Okos vagy...

Megjegyzem, olyat, amit állítasz nem állítottam, de ez már csak mellékes.
pampa 2015. 01. 28. 14:39
Előzmény: #1045  pampa
#1053
Penznyelo emlékszel erről beszélgettünk régebben. Felvetettem, hogy valószínűleg annak idején lehetett valami háttér egyezség amit most felrúg Európa.
Jött is a válaszod: ez csak kitaláció....

"Az orosz politikus szerint a NATO Szovjetuniónak tett ígéretei – amelyek szerint a katonai blokk nem terjeszkedik majd kelet felé – üres szavaknak bizonyultak, mivel egyre közelebb kerül Oroszország határaihoz. Hozzátette: az EU keleti partnerségi programjának keretében egyes országokat arra kényszerítettek, hogy mesterséges és hamis döntéseket hozzanak – “velünk vagytok vagy ellenünk” -, és megszakítsák a történelmi kapcsolataikat Oroszországgal. Ez a negatív tendencia csúcsosodott ki az ukrán válságban – szögezte le Lavrov, hozzátéve, hogy Moszkva többször is figyelmeztetett: ha a Kelet és a Nyugat közötti választásra kényszerítik Kijevet, annak komoly következményei lesznek az ország törékeny államiságára.
Az angol nyelvű Horizons című magazint – amelyben az orosz külügyminiszter írása megjelent – a belgrádi székhelyű együttműködéssel és fenntartható fejlődéssel foglalkozó központ (CIRSD) adja ki. A központot Vuk Jeremic korábbi szerb külügyminiszter hozta létre valamivel több mint egy évvel ezelőtt.(MTI)"
Törölt felhasználó 2014. 11. 15. 11:34
Előzmény: #1050  fed
#1052
A gép egy 767-esre hasonlít a malaysia felirat a szárny felett van a képen meg a szárny előtt, nem stimmel a felhő sem, ill. stimmel egy két évvel ezelőttihez képest és ahogy a kolléga írta durván a hátsó stabilizáló szárny felé halad a rakéta. (Lézeres célzóberendezés esetén az útvonal nem biztos, hogy stimmel, a hőkövető berendezés pedig nem a fülkét fogja célozni. De még ha stimmel is ott vannak a többi pontok.)

Összefoglalva durva hamisítványról van szó.
Már csak az a kérdés, hogy valaki híres akart két percre lenni és a ruszki újságírók megették, vagy ruszki állami megrendelésre készült.
trochosa 2014. 11. 15. 10:58
Előzmény: #1050  fed
#1051
Én odatettem a vonalzót a képre, és megállapítottam, hogy a gép mögé mutat a csík. Persze tudom, hogy a kilőtt rakéta követi a célpontot, mégis furcsállom. Sztem sohasem tudjuk meg az igazságot.
fed 2014. 11. 15. 10:53
Előzmény: #1049  nemoland
#1050
Én nem tudom a kép hamis vagy sem, de azt kétséget kizáróan meg lehet állapítani a roncsból hogy földről indított rakéta, vagy pedig levevgő-levegő raketta találta el a gépet.
nemoland 2014. 11. 15. 10:26
Előzmény: #1048  pampa
#1049
megjelent a fénykép a médiában, erre másnapra 200 újság volt azonnal hangos az 'Oroszország ismerje el felelősségét a maláj géppel kapcsolatban..." irányelvű cikkek halmaza....

Persze nincs irányított média...és 'sajtószabadság van' :D

A kommunikációs háború első szabálya...amit mi elkövetünk azzal AZONNAL VÁDOLJUK MEG AZ ELLENFELÜNKET!

....gondolom most jön az, hogy az USA hangfelvétel az 'igazi' a kép meg 'hamis' 200 újságban mínusz Udo Ulfkotte... ;)
pampa 2014. 11. 15. 07:50
#1048
"Egy műholdfelvételre alapozza ezt a Pervij kanal állami televízió.
A csatorna esti híradójában bemutattak egy fotót, amelyet szakértői feltételezések szerint brit vagy amerikai kémműhold készíthetett. A fotón állítólag a július 17-én Donyeck körzetében lelőtt Boeing-777-es repülőgép látható a szerencsétlenség előtti pillanatokban.
A fotót a tévé beszámolója szerint egy bizonyos George Bild - az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetemen (MIT) végzett, és több mint két évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező repülésügyi szakember - juttatta el az Orosz Mérnökök Szövetségéhez, amelynek képviselője szerint a képen jól kivehető, hogy egy vadászgép levegő-levegő rakétát lő ki a Boeing pilótakabinjára. Az orosz állami tévé kommentátora szerint a vadászgép biztosan nem orosz volt."
omaha 2014. 11. 12. 10:59
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1047
Putyin elnök orosz szempontból nézve- az orosz érdekeket képviseli, természetesen ez konfliktusokat is jelent. Az orosz-amerikai hegemónia egy ütközőpont. Ma már nem lehet az orosz medvét táncoltatni!
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 17:33
Előzmény: #1045  pampa
#1046
Pontosabban Putyin eltolta az IMF programját.
Persze - igaz - beszámolhatták volna, hogy Putyin bármilyen aljasságra képes. ;D
pampa 2014. 11. 11. 17:02
Előzmény: #1043  pampa
#1045
"Elszúrták, nem kicsit...

Elemzők szerint az IMF eleve eltolta ukrán programját. A áprilisi helyzetelemzésében abból indult ki, hogy a GDP öt százalékkal csökkenhet 2014-ben, majd jövőre emelkedésnek indulhat. Az államadósság ugyan a GDP 62 százalékra megy fel, ám ez még kezelhető. Timothy Ash, a Standard Bank vezető elemzője már akkor kívánságlistának minősítette az elemzés számait.

A Dragon Capital helyi brókercég később megjegyezte, hogy csak a Krím félsziget márciusi elvesztése 3,7 százalékkal vágja meg a GDP-t. A kelet-ukrajnai ipari bázis, amelyet a polgárháború gyakorlatilag kiiktatott a termelésből, a GDP 16 százalékát hozza. Ráadásul ez sokáig kieshet, mivel a harcok lerombolták a térség infrastruktúráját. A területi veszteségek miatt ugrott a mezőgazdasági termés 15 százaléka is. Az IMF vgül októberben 6,5 százalékra növelte az idei visszaesésre adott becslését, ám elemzők legalább nyolcszázalékos mínuszt várnak.

Jön a csőd

A jelenlegi helyzetben nagyon úgy tűnik, hogy az IMF segélyprogramja a közelében sincs tervezett pályájának. Egyre több szakértő látja úgy, hogy az ukrán állam képtelen lesz törleszteni tartozásait, azaz csődbe megy, ami elkerülhetetlenné teszi az államadósság átütemezését. Az első hitelező, aki kopogtatni fog Kijevben, Oroszország lesz.

Moszkva ugyanis úgy nyújtott hárommilliárd dollár kölcsönt a februárban megbukott oroszbarát kormánynak, hogy annak törlesztését az államadósság alakulásához kötötte. Nevezetesen ha az utóbbi átlépi a GDP 60 százalékát - ami immáron elkerülhetetlennek látszik -, akkor Oroszország egy összegben visszakövetelheti az egész összeget. Ha ezt a kölcsönt sikerül kiizzadni, akkor sajátos módon éppen az IMF tűnik fel a láthatáron, ugyanis Ukrajnának 2016-től kellene visszafizetnie a korábbi, néhány évvel ezelőtt felvett IMF-hitel első részleteit."link
szivacs
szivacs 2014. 11. 10. 12:37
#1044
"A hidegháború megismétlődésének veszélyére figyelmeztetett az ukrán válság miatt Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter vasárnap a Der Spiegel című német hírmagazinban.

"Tragédia lenne", ha az emberek nem vennék komolyan ezt a veszélyt - hangsúlyozta a lapnak nyilatkozva a 91 éves Kissinger. Az amerikai külügyi tárcát 1973-tól 1977-ig vezető politikus szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök valójában "stratégiai gyengeségből" cselekszik, amit "taktikai erőnek" álcáz.

Kissinger a Moszkva elleni újabb szankciókat kontraproduktívnak nevezte. Megjegyezte, hogy Berlintől több kezdeményezést vár a külpolitika terén. "Németország napjainkban a legerősebb európai ország és aktívabban kellene közreműködnie" - fogalmazott.

Előző nap Berlinben az ukrán konfliktus következtében kialakult feszültség miatt már Mihail Gorbacsov, az egykori Szovjetunió utolsó elnöke is a régi időkbe való visszacsúszás veszélyére hívta fel a figyelmet. "A világ egy új hidegháború küszöbén áll. Néhányan azt mondják, az már meg is kezdődött". Az utóbbi hónapokban összeomlott a bizalom Kelet és Nyugat között - mondta a 83 éves Gorbacsov."
pampa 2014. 10. 06. 07:33
#1043
Az EU és az USA támogatásával küzd Ukrajna a szakadár lázadók ellen akiknek a fő célja, hogy szabadon élhessenek oroszként.
E cél miatt ők "terroristák" akik pedig harcolnak ellenük .......

"Útonállók és náci zászlóaljak
Mariupolban – leszámítva a város kijáratainál lévő ellenőrzőpontok folyamatos ágyúzását, illetve rakétázását – jelenleg rend van és fegyelem. Ami azt illeti, túlzottan is. Jelenleg a helyi acélgyár munkásaival megtámogatott rendőrség mellett az ukrán nemzeti gárda és a már nemzetközileg is elhíresült ukrán náci önkéntes alakulat, az Azov zászlóalj felügyeli a várost és környékét. Nem, nem olvasta rosszul a kedves olvasó. Igen, egy teljes náci zászlóalj van lent a határon, akik részt vettek a város „megtisztításában” a szakadároktól és jelenleg ellenőrzőpontokon vegzálják a helyieket, gyakran elkobozva autóikat, vagy egy-egy jobb kabátot. A reguláris ukrán hadsereg tud erről, de nem képesek semmit sem tenni ellene, tekintve, hogy emellett tényleg orosz invázió van, és Porosenko elnök bejelentése szerint az ukrán hadsereg gépparkja már 65 százalékban megsemmisült.
Amikor Kijevbe érkeztem, még úgy gondoltam, hogy a nácizás nem több orosz propagandánál. Aztán bementem az Azov zászlóalj kijevi főhadiszállására, hogy kérjem az akkreditációmat a frontra, de nagyon hamar meggondoltam magam. Náci tetoválásokkal díszített futballhuligánokkal, kijevi szkinhedekkel találkoztam, ők alkotják az Azov magját. Andrej Bileckj pedig, aki a zászlóaljat létrehozta, minden alkalmat megragad, hogy a fehér faj felsőbbrendűségéről tartson kiselőadást a nyugati médiának. Nincs bennem kétség, miért idézi a zászlóalj jelvénye a Waffen SS-t.
Több mint ezerkétszáz önkéntessel vannak lent a fronton, és külön külföldiekből álló alakulattal is rendelkeznek Michael Skillt vezetésével, akit anno fasiszta nézetei miatt rúgott ki soraiból a svéd hadsereg. A Hetek tudósítójának volt szerencséje együtt ebédelni az úrral, hogy megtudja: az Azov hadosztály igazi mágnese azoknak a militarimániás szélsőjobbosoknak, akik nem lettek oroszpártiak a konfliktus kitörése óta. Az alakulatban észtek, finnek, svédek és francia nácik is harcolnak. Na, persze nem mindenki náci, tekintve, hogy az országban egyedül az Azov fogadja el külföldiek jelentkezését – de a magam részéről úgy gondolom, hogy aki nácik közé áll, azt egyék meg a disznók."

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 15:37
Előzmény: #1041  _pampa
#1042
Ismét csak a lényeget hagytad le: ... miben menti ez fel az oroszokat?

Amúgy én meg eddig azt hittem, hogy az egész irányítója, meg pénzelője az al-kaida volt és a székhelyüket, meg az őket támogató "törzset" támadták... de biztos rosszul tudom.

És azért gondoltam, hogy ukránok lehettek, mert oly lelkesen hasonlítgattad az oroszok ukrajnai esetét a 911-gyel. :DDD
_pampa 2014. 10. 03. 15:25
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1041
"- ráadásul még hülyeséget is, mert az, hogy te nem ismered/vagy nem vagy hajlandó ismerni a 911 végrehajtóit (sőt, ah még az amcsik tévedtek is) "

Zömében szaudi és egyiptomiak voltak.

Okot lehet találni ha nagyon keres valaki.

"11 évvel ezelőtt a Nord-Ost musical színészeit és nézőit a moszkvai Dubrovka színházban terroristák ejtették túszul.

A kiszabadítási akciónak köszönhetően az emberek nagy részétkimentették, azonban a túszdrámának voltak halálos áldozatai.
Ma a 130 halottra emlékezve 130 fehér léggömböt engednek a levegőbe.
2002. október 23-án 40 terrorista tört be a Dubrovka színház épületébe és foglyul ejtett 914 embert. 3 napig tartották fogva őket víz és étel nélkül.
Október 26-án egy mentőakciót követően a terroristákat megölték."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók