Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 11:23

EUR/CHF  

Kozeledik a megmeretettes oraja EUR/CHF....

meglatjuk meddig birja az SNB.....

(elobb utobb a piac ugy is bebizonyitja, hogy nem lehet a vegtelensegig manipulalni)....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 16. 18:56
Előzmény: #37  gyula1971
#40
Szerintem lesz, csak inkabb forditva, ha meg sokat hulyeskedik a troika a gorogokkel ... :-(
McDee 2015. 02. 16. 18:21
Előzmény: #37  gyula1971
#39
Ez nem feltétlenül válasz a kérdésedre, de érdemes lehet elovasni
link
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 18:24
Előzmény: #37  gyula1971
#38
sohaval vigyazni kell a piacon...
en nem tartom valoszinunek, hogy 1,5 legyen az arfolyam EUR/CHF-ben, persze kizarni nem lehet,de szerintem 1,1 illetve 1,15-1,17 megfogja ill. megallitja majd az emelkedest....
hosszabb tavon 5-10 eves idotartamban pedig szepen visszaerosodhet a CHF 1,1-rol mondjuk 0.85-0.95 koze,de ez csak szemelyes velemeny egyebkent majdnem barmi lehet...

hat a pozikat a kulonbozo befektetesi alapoknak orszag es torvenyek altal meghatarozott idopontokban be kell mutatni ill. tajekoztatast kell errol adniuk...
azt nem tudom, hogy mo-on milyen idonkent, de a legtobb helyen a vilagban negyed esetleg felevente es evente is illik es kell. tajekoztatast adni, hogy az alap netto eszkozertekenek milyen penzugyi termekekben es milyen aranyba van elhelyezve....
vannak ahol ezekre nagyon szigoru szabalyok vonatkoznak....
nekem a mo-i szarmaztatott alapoknal ketsegeim vannak ill. szerintem itt nem artana kicsit jobban szabalyozni ill. tobb torvenyi eloirast adni, hogy mit es hogyan lehet...(prsze ez is csak sajat velemeny)
szerintem ha ramesz az OTP oldalara valahol meg kell talalnod peldaul, hogy nekik egyes alapoknal mekkora pozijuk van EUR/CHF-ben...
persze azert nem reklamozak ezt...
(felfoghatod kicsit detektiv munkanak is)....
szerintem meg az SNB-nek is van rengeteg EUR-ja, tehat ha mas nem ok is fogjak adni kerdes hogy hol....
(szerintem az elozo napokban is vettek EUR-t es meg fognak is arra alkalmas idokben, esetleg egy gyengebb kulker adatnal vagy mas gyengebb gazdasagi adatnal szepen meghuzzak...)
de most ugye nem kell minden aron venniuk, persze ez nem jelenti azt hogy nem veszik amikor konnyu eltolni az arfolyamot.....
gyula1971
gyula1971 2015. 02. 15. 16:47
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#37
Köszönöm elhiszem neked. Beragadt pozik mennyiségét, értékét hol lehet megnézni?

Akkor ebből soha nem lesz ami 2007-ben volt 1 Eur-1.5 Chf?
Phylaxa 2015. 02. 15. 16:06
Előzmény: #33  tberki
#36
Én elhiszem, hogy voltak lincselések. A Rákosi évek után bizony nem nehéz elképzelni. Mennyi családot nyomoríthattak meg. Kegyetlen korszak lehetett. A Kopácsi könyvet, ha megtalálod olvasd el mindenképp.

Ha csak annyit kívánok a világnak, hogy ilyen ne legyen a jövőben, már nyugodtabb vagyok. De sajnos a szegénység és a háborúk ide vezetnek.

Viszont ennek semmi köze az Eur/Chf-hez, úgyhogy itt abbahagyom. Előjön ez majd hozzávalóbb topicban is. Üdv.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 15:21
Előzmény: #33  tberki
#35
en meg emlekszem a rendszervaltasra a suliban, nyomtuk az uttorosdit, megkaptuk a tortenelem konyveket mindenfele megszokott cimekkel felkelesekrol, meg hazaarulokrol, majd beszedtek a konyveket talan 1 honappal kesobb a hazaarulokbol, lazadokbol es nep ellensegebol, szabadsagharc hosei lettek....
es nem jatszottunk tobbet uttorosdit....
;)

es ez nem csak mo-ra igaz hanem szinte az egesz vilagon a tortenelemre...
ezert kell ovatosan banni a velemennyekkel....
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 15:15
Előzmény: #28  McDee
#34
Hidd el keves profi van es meg kevesebb aki tenyleg ert hozza....

azt meg ugy se tudod elmagyarazni taxisgyuszinak, hogy minden kotvenynek van kockazata..., persze a ponzi jatekkal sincs addig gond amig az ember visszakapja a penzet es meg egy kis hozamot is....

az hogy valaki nem ismeri fol a kockazatot, esetleg nem jol meri fel az nem jelenti azt hogy nincs....(lasd SNB peldaja, nehanyan ugy iteltek meg nincs annak kockazata, hogy az arfolyam atlepi az 1,2-es hatart, aki pedig erre azert adtak 1 pici eselyt azok stoppot helyeztek el) es lattuk mi lett a vege...

hasonlo dolgok fognak elofordulni a kulonbozo allamkotvenyeknel es a reszvenypiacon is....

valaki kepes ezt elkepzelni ill. eselyt adni neki valaki pedig nem, lehet hogy en tul ovatos vagyok es az is lehet, hogy borusabban latom a helyzetet mint valojaban, de az ovatossag szerintem nem art....
en sem vagyok tevedhetetlen, es eleg gyakran hangoztatom, hogy az esetek tobbsegeben nincs igazam,de erre van a kockazat kezeles...
es ezert eltem tul a Japan tsunami-t a picon ill. amikor bevezettek az 1,2-es arfolyamot, pedig rossz oldalon alltam es meg a stoppomat is atlepte az arolyam (megjegyeznem nem ez volt az elso eset az eletemben, hogy a piac atlepi a stoppomat, es szerintem nem is utoljara) es az en 0,3%-os kalkulalt vesztesegembol majdnem 2% lett, de meg mindig jobb mint 5,10,20%-ot esetleg tobbet vagy teljes szamlat bukni a tulmeretezett pozikon, most a minuszokat hadjuk....

meg at lehet haritani a felelosseget masra,de sajnos ez a tenyeken es az ember tokejen nem valtoztat...
tberki 2015. 02. 15. 14:58
Előzmény: #29  Phylaxa
#33
Nagyapamnak Volt valami belso hasznalatra keszult anyaga amiben fekete feher kepek voltak a lincselesekrol. En ezt lattam valamikor regen. Azt hiszem valahol lattam ezt terrorkent leirva de fene tudja.
Amikor en voltam iskolas akkor eppen az Volt hogy kussolunk a 20. Szazad masodik felerol.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 14:33
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#32
értelmetlenségeket írsz... időpocsékolás volna bármilyen komoly válasz.

Legyen szép napod/heted/stb... :))
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 13:56
Előzmény: #28  McDee
#31
Az ilyen jellegű AAA-bonitású vállalati vagy akár államkötvények piacán sem azok a befektetők vannak többségben (már ha egyáltalán vannak ilyenek), akik kibocsátáskor beleülnek egy ilyen kötvénybe és onnan aztán ölbe tett kézzel várják a szelvényvágást, majd végül a principal visszafizetését. :))

link

jelezd ha nem nyílik meg (lehet h. regelned kell hozzá), mert akkor bemásolom ide.

:)
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 13:54
Előzmény: #25  tberki
#30
eppen ez lett volna a mondandom lenyege, hogy bizonyos dolgoknak kulonbozo neveket adunk es eppen a jelenlegi rendszer szerint ertekelunk,de ugye ezek valtoznak es a gonosz felkelokbol konyeden lehetnek szabadsagharcosok, hosok ill. hosokbol es peldakepekbol, nagy vezerekbol terrorista diktatorok....

en pedig igenis tartok attol amit a jegybankok muvelnek, mert szamomra ez kezd nagyon kozponti tervgazdalkodasra hasonlitani...(az pedig nem vezet semmi jora)

es ha pozitivan nezem akkor is Hofi jut az eszembebe amikor elmondja az esetet, hogy a kozpontbol lemennek falura es megkerdezik a gazdat, hogy a diszno mennyit fog fialni....
Phylaxa 2015. 02. 15. 13:33
Előzmény: #25  tberki
#29
Ne kérj bocsánatot, azért van a fórum, hogy mindenki elmondhassa a véleményét és én pont ezt szeretem. :)

Én még ellenforradalomnak tanultam, bizony ez így van. A terrornak tökmindegy milyen színe van, nálam ugyanaz a moslék.

Nekem pont az lenne a nyilvánvaló, hogy 90 óta végre mindenről beszélhetünk. A fiatalok igenis tudjanak meg mindent. Kitől tudhatnák meg?

Én azon akadtam ki, hogy "terrorista lázadás". Ezt még nem hallottam. Ezért szóltam bele és elképzeltem a gátőrt, ahogy az élére áll. :)
McDee 2015. 02. 15. 13:28
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#28
Előrebocsátom, hogy én nem vagyok profi a kötvények terén (sem), ezért inkább kérdések a következők, még ha pont is lesz a mondat végén.

Hol volt Microsoft 40 éve és hol lesz 40 év múlva? Ez azért jelentős kockázata ennek a (kötvény)befektetésnek szerintem.

Egy ilyen - 40 éves - kötvénnyel mi lesz, ha a 30 éves államkötvény hozama (MSFT +135 bp) a mostani rekord alacsony szintről emelkedik 100 vagy 200 bázispontot? Még belegondolni is horrorisztikus. Ehhez mérve SNB mutatványát, csak a méret a különbség, a mérték összemérhető.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 13:26
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
a kerdes sokkal osszetettebb mint te gondolod es ezert nem valaszolsz ra vagy azert mert megsem ertesz hozza....
bar engem nem erdekel hogy ertesz hozza vagy nem, mert szamomra nincs jelentosege....

az hogy en mennyire ertek a kotvenyekhez lehet vita targya, mondjuk nem ertek hozza pedig kereskedtem veluk (persze akkor meg normalis hozamokat lehetet veluk elerni), mar regota nem kereskedek veluk mert szamomra a hozam/kockazat arany nem megfelelo bennuk....

te meg ertesz hozza mikozben nem erted, hogy a hozam/kockazat arany mennyire eltorzult az arazasukban ill. a hozamokban...

szamodra nincs kockazata 1 nemet, esetleg francia vagy olasz allamkotvenynek...
(meg jo hogy te ertesz hozza), persze sokan mondjak, hogy a tudatlansag aldasos,de szerintem ez a piacon nem igaz....

azzal tokeletesen egyetertek hogy rengeteg ember,kereskedo van aki sokkal tobbet ert a kotvenyekhez es kereskedeseikhez mint en,de en az en nem ertesemmel tisztaban vagyok azzal hogy az allampapir es kotveny piac a legnagyobb ponzi jatek jelenleg....(hatalmas lufiban van es rengeteg ember,befekteto, bank es vagyon fog eltunni amikor a tobbseg raebred a valosagra...)
vannak akik ertenek a kotvenyekhez,de megsem latjak at a kockazatokat es ezt az egeszet szerintem te is kozejuk tartozol, ez pedig szerintem szomoru...

irtam en ezt az abszolult nem ertesemmel...
;)
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 12:55
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
"...erre kerdesre pedig sajnos nem tudsz valaszolni,..."

:)))))))

a "vizsgafeladatod"-at nagyon egyszerű volna megválaszolni, ennek ellenére mégsem teszem, mivel mulatságosnak találom, hogy személyedben olyan valaki akarjon "vizsgáztatni", aki többször is bebizonyította korábban, hogy még a legelemibb kötvénypiaci ismeretekkel sem rendelkezik. Számodra ezért semmiféle haszonnal nem járna a magyarázat.

:)
tberki 2015. 02. 15. 12:37
Előzmény: #21  Phylaxa
#25
bocsanat hogy bele vau-vau. de azert az 56os terrorista felkelest meg ellenforradalmat sokaig lehetett olvasni a magyar tortenelemkonyvekben (nyilvan 90 elott), meg aztan a belso hasznalatra keszult leiratokban kepek is voltak arrol miket is csinaltak a bekes forradalmarok. 90 ota ilyenekrol nyilvan nem beszelunk. Meg feherterrorrol se, Horty meg a hos hadvezer, hagyjuk mar.
Az igazsag meg valahol a ketto kozott van feluton.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 12:28
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
szerintem a szovegertessel neked nagyobb problemaid vannak...lasd ezt a topikot, csak hogy ne keljen messzire mennunk..
;)

Szerinted a gorogok jogosan kovetelik az ECB-tol hogy amit a gorog allampapirokon nyereseget ert el azt fizessek vissza a gorog allamkaszaba???

erre kerdesre pedig sajnos nem tudsz valaszolni,de te ertesz hozza en meg nem...
felajanlottam, hogy kerhetsz segitseget is,de ugye ennek a kerdesnek a megvalaszolasahoz nem csak elmeletileg kellene ismerni az alap osszefuggeseket hanem azokat nem artana megfeleloen hasznalni is....

"egeszen mas ismerni az osvenyt es jarni rajta.."
;)
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 08:39
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
"...te probalkozol en tudom, hogy kotvenyeket el lehet felejteni, mondhatnam szamuzheted a portfoliodbol...."

:)))))

Ki mondta neked, hogy én kötvényekkel kereskedem? Ne hallgass rá, nem mond igazat! :) Ahhoz, hogy úszni tudjak, nem kell medencének lennie a házamban! :ÐÐ

Szerencsére a szövegértésed fikarcnyit sem javult az 1 hónapos elvonulásod alatt, így továbbra is mókás időszak elé nézünk. :))
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 22:58
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
nyilvan a vizsgamunkadra adok par hetet addig konzultalhatsz es gyujthetsz be infokat...

te probalkozol en tudom, hogy kotvenyeket el lehet felejteni, mondhatnam szamuzheted a portfoliodbol....

mert ahogy a gorogok, ugyanugy fognak a spanyolok, olaszok, japanok, franciak bedolni csak az ido kerdes es akkor ugy fognak menekulni az alapok es mas kotvenybefektetok mint az EUR/CHF-nel az pedig csunya lesz....

amig nem erted a valosagot, addig terj vissza az alapokhoz es a vizsga munkadhoz....
Phylaxa 2015. 02. 14. 22:24
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
"56-os terrorista felkelés"? :)

Ejha, ezt még nem hallottam. A hétszázát!!!
Egész Európa fogadta a menekülteket. Már akiket nem végeztek ki.

A Tanu című filmben a gátőr a terrorista fővezér? Bassszus! :)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek