Topiknyitó: nemmondokle 2018. 02. 17. 12:33

Est Média  

A topik a feltámadás küszöbén álló,a BÉT-en egyik legrégebben jegyzett cég tiszteletére jött létre.Jó beszélgetést mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 06. 03. 10:35
Előzmény: #21094  Törölt felhasználó
#21100
Megszállt, de már be is fejezem! 2 havonta egyszer rám jön, aztán visszazökkenek az ordas spekuláns szerepkörömbe, hajrá Esztikém egyelek meg! :)
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#21099
szerintem két szélsöség van akik jot huztak és rövidet a többi átlagos troger ott,gondolom érti
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:32
#21098
egy biztos balázs csabában meg kell bizni máshogy nem megy amugy utolso lehetösége neki is ,jobb ha tölem tudják ugyhogy biony biony..és lesz olyan idöszak nem tudom mikor amikor ide jönnek opi konzi mol otp böl, de nem 100 millio ért hanem több száz milliokkal. manopi ezt már leirta
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:32
Törölt hozzászólás
#21097
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:29
Előzmény: #21085  Ayahuasca
#21096
mindenki ,jobban örülne nem véletlen hogy megdobálták a részvényt,a hirre
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#21095
van bizony ilyen is
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:27
Előzmény: #21092  Lastdeposit
#21094
no megszállta az ihlet irásra?
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:27
Előzmény: #21090  kockaveto1
#21093
vot amit nem irok le mert még nem akaarom kizárni magam,de vot olyan hogy simán klonként bejövök észre sem veszik és ki sem zárnak mint klon,tehát sok a klon és nem zárják ki öket.nyilván meg lehet hekkerkedni és emil cimenként is lehet klonozni.ja igen és természetesen amit eddig is láttam hogy majdnem mindig hülyeségeket és vádaskodásokat irunk irnak az emberek,ezek csak finom dolgok voltak amit leirtam,ja azért pár benfentes tudta ki vagyok,miért is azért.a többit nem irom le ez is elég.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 06. 03. 10:14
Előzmény: #21073  Ayahuasca
#21092
Ayahuasca: Köszönöm, viszont kívánom! A durva egyébként az, hogy előtte más munkakörben sokszorosát kerestem, mégis több pénzt tudunk félretenni, mint azelőtt…Az ok: a pénzügyi tudatosság…durva, hogy igenis működik a recept kevesebb pénzből is, amit az emberek kb. 90%-a nem is tud. Prime777: Köszönöm. Igen, tudok tanácsot adni. Ne izgulj, nekem sincs annyi, de látom az utat, amin járok és az pedig megdöbbentő. Ld. lentebb majd, néhány napi és hosszú távú pénzügyi tanács.
Neverdingscs: Köszönöm szépen! Ahogyan Metal is írta utánad, mindennel egyetértek, de mások a jelenlegi lehetőségeid, más a gondolkodás, mások a célok stb. Ahogyan mondtam is, pénzügyi tudatosságban és passzív vagyon építésben 1000 kérdés, 1000 válasz, 1000 megoldás… A lényeg, hogy csináljuk! Fentebb választ adok sok vitás kérdésre….mint tőke porlasztása és egyéb sok érdekes dolog. A fő vonalat már ismertettem, ha valakit érdekel, leírom a finomhangolás részét is a dolognak, mixelve írok hosszú, közép és rövidtávú (havi) koncepciókról is…Örülök, ha valakinek ezzel az írásommal tudok segíteni. Ha úgy tetszik, helyére teszek sok érdekes és izgalmas mozaikot, bárki tud mazsolázni elemeket és beépíteni a saját életvezetésébe…
Elöljáróban annyit, hogy sokat olvasgatok olyan embereket, mint pl. a 30-as nyugdíjas fiatalember. A koncepció nagyjából úgy foglalható össze, hogy a pénzügyi és életvezetési döntésekben van egy éles kontraszt, ami annyit jelent, hogy döntés kérdése az, hogy a vágyak határozzák-e meg a tudatot, vagy a tudat határozza-e meg a vágyakat? Ez egy emberöltő alatt gyakorlatilag forint 10 milliókban mérhető különbség…Engedünk-e a mindenhonnan ránk leselkedő kommersz fasizmusnak (juj, de csúnya, értjük, nem írom körül!), vagy elengedünk költségcsökkentés címén olyan dolgokat az életünkből, ami rengeteg pénzt visz, de valójában semmi szükségünk nincsen rá….
Nézzük, hogyan alakulnak ezek például az általam kitűzött célok vonatkozásában, ahol minden időtávon és döntésnél be vannak építve ezek a fékek a szükségtelen kiadások kordában tartásával és költségcsökkentő beruházások sokaságával!
I.
1. Családi ház Ne legyenek megdöbbentőek a számok, Miskolc városról beszélünk. Jelen pillanatban nálunk jó helyen, jó környéken egy lepukkant, 100 nm-es családi házat 12-15 millió Ft-ért meg lehet vásárolni. A nyugger létbe való vonulásba már bele van kalkulálva egy egyszeri, brutális értéknövelő és egyben kötségcsökkentő beruházás: ablakcsere 3 rétegű hőszigetelt üveg, 20 cm-es házfal szigetelés, tetőszigetelés, cirkó fűtés, napelem, fúrt kút, energiatakarékos eszközök és teljes gépészeti felújítás. 10-12 millió ft. Eredmény: Egy botrányos energetikai állapotú ház 85-90 ezres rezsiköltségét felére csökkentjük.
2. Új kocsi vásárlása, mint a nyugger lét másik fontos költségcsökkentő pillérje. Jelenlegi kocsim 8 liter benzint fogyaszt, 25 ezer km-t megyünk évente. 3-5 millió ft ért hybrid autót vásárolnék, ami 4 litert fogyaszt. Eredmény: 390 ft os benzinnél ez 1000 liter (!!!!) benzin megtakarítása évente, ami éves szinten 390.000 Ft, havi szinten pedig 32.500 FT (!!!)
3. Ha pedig habként a tortára úgy döntök, hogy bizony megtartom a jelenlegi lakásunkat és kiadom 50.000 Ft-ért és mégis vállalom ezt a kockázatot, akkor máris ott vagyok, hogy 45.000+32500+50.000 Ft, azaz 127.500 Ft-al beljebb vagyok 2 komoly beruházással (ház és kocsi), amit egyébként is megtettem volna….Azt ebben a hármas pillérben vegyük észre, hogy rengeteg az amortizációs költség, viszont mivel a fentiek egyszerre részben értéknövelő, részben költségcsökkentő beruházások, a megtérülési idő még az amortizációval együtt is megéri annak, aki hosszú távra tervez.
II. A pénzügyi tervek fontosságáról pár gondolat..
3 időtávon vannak a pénzügyi terveink folyamatos monitorozás alatt. 5 éves, éves, havi szinten.
1. 5 éves terv: felülvizsgálat célja, hogy milyen kitűzött anyagi javak elérését teljesítettük (kocsi, ház) illetve hogyan állnak a megtakarításaink, ez természetesen TBSZ ciklusokhoz igazodik kb., mivel soha életemben nem volt részvényem, amit nem tbsz-en vettem és nem is lesz. Ezt már kifejtettem párszor, aki megteheti, csinálja! Kulcsmondat, amit itt már sokszor leírtam: „Az nem fáj a befektetőnek, bele se gondol, amikor 15 % adót be kell fizetnie májusban, viszont az borzasztóan fáj, amikor 15%-os limittel esik az Opus. Furcsák vagyunk mi, emberek….hiszen az eredmény ugyanaz. Ez egy emberöltőnyi tőzsdézés alatt alap 10 milliós tőkével tízmilliókat jelent. Hopp. Aki megteheti, csinálja! Csak a TBSZ! J ”
2. éves pénzügyi terv. Itt szintén a havi megtakarítások teljesülését vizsgáljuk. Éven belül két hónap első napján van pénzügyi felülvizsgálat, félévente: május és november (miért november a ciklus kezdete? mert novemberi hónapban kezdtem el tőzsdézni, így egyszerűbb J ) Ezekben a hónapokban ki van adva az asszonynak a boldog pénzszórás lehetősége: amennyiben a féléves pénzügyi célok teljesültek (mindig szoktak), akkor azt vesz a fölös keretből, amit csak akar, ez a jutalomjáték, másrészt ilyenkor döntünk nagyobb háztartási kiadások kivitelezéséről is: Mosógép, hűtő, mikró, lapos tv lecserélése, na basszus, illene már a kuplungot kicserélni a kocsiban és olajcsere, nagy szerviz stb…… 3. Havi szintű pénzügyi terv…. a legérdekesebb.
excelben van vezetve a tőzsdei és a kp. állomány, hónap elején színt vallok, mennyivel növekedtünk, bérjövedelemből annyit tettünk-e félre, amennyit szükséges volt stb. 3 részt vizsgálunk: kötelező kiadások, megtakarítási célok teljesülése, továbbá az extra kiadások, azaz a „Dáridó Lajcsival költségkeret” hogyan áll.
Hó közi belső kontroll felülvizsgálat, minden hónap 20-án. Mi történik ilyenkor? Felülvizsgáljuk, hogy a „Dáridó Lajcsival költségkeret” mennyire merült ki és ha szükséges, ilyenkor születnek meg hó végéig a fontos pénzügyi döntések:
-már 4x voltunk a hónapban strandon. Természetesen szeretnénk ötödszörre is menni. Asszony, mi ennek az ára? Az az ára, hogy most nem Mezőkövesdre megyünk a Zsóryba 2000 ft os benzinköltséggel, hanem maradunk Miskolcon. Nem költünk most kivételesen 6000 ft-ot étkezésre, hanem szendvicseket viszünk. Eredmény: megyünk a strandra, 8000 ft költség megtakarításával.
-3 újabb tőzsdei könyv most ki van nézve 12.000 ft értékben. Döntés: Asszony, az a javaslatom, hogy vigyük ezt most át a következő havi „Dáridó Lajcsival keretbe”
-Már 3 cipőt vett a hónapban az asszony…Remélem, szivem, egyetértünk abban, hogy 3 szép cipőd van. Szükséges-e most még hónap végéig egy negyedik, tekintve, hogy a „Dáridó Lajcsival” keret kimerült? Nagyon okosan egyetért, hogy valóban nem kell a negyedik cipő.
-már 6x voltunk éttermezni a hónapban, Dáridó keret szűkös. Szombat van…hát persze, hogy 7 ágra süt a nap és persze, hogy rohadtul nincsen kedvünk főzni ma. Rendben, asszony, akkor vizsgáljuk meg, mi ennek az ára? Menjünk kirándulni, de tegyünk kivételt. Kivételesen nem étteremben eszünk 9000 Ft ért, hanem menüt eszünk, 3000 Ft-ért Lillafüreden….a sor végtelen....mindenki helyettesítse be a sajátját, ha akarja.
A hónap kezdődik elölről. Hónap elején teljes gőzzel lehet költeni megint a Dáridó Lajcsival keretet a megtakarítási és pénzügyi tervek teljesítése mellett. Nem élünk rosszabbul semmivel, csak máshogy. Gazdagnak lenni az én olvasatomban azt jelenti, hogy elvileg megtehetnél bármit, de nem teszed meg, mert vannak hosszú távú és magasabb rendű célok is, amik ugyanolyan fontosak, mint a jó életszínvonal.
Elnézést mindenkitől az offért, meg akit ez a téma zavart és untatott. Részemről itt nem folytatnám, mehetünk más fórumba, szegény nemmondokle agybajt kap tőlünk.
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 10:00
Törölt hozzászólás
#21091
kockaveto1
kockaveto1 2018. 06. 03. 09:33
Előzmény: #21082  Törölt felhasználó
#21090
Colop úr, Örülök, hogy újra köztünk. Azért kíváncsi vagyok, milyen társadalmi vizsgálatot kívánt az új klón bevezetésével lefolytatni? Már csak ha nem vagyok indiszkrét... :))
kockaveto1
kockaveto1 2018. 06. 03. 09:27
Előzmény: #21088  kockaveto1
#21089

Én még erősen a tőkegyűjtés időszakában vagyok. Tervek formálódnak, de elég képlékenyen. Ahogy tanul az ember, úgy változik a jövőképe.
Nagyon izgalmas önmagunk megfigyelése is, ahogy itt a tőzsdén változunk. Minden tiszteletem azoknak, akik tapasztaltak, már százszor átrágtak nyilván egy témát, de százegyedszerre is beleállnak, hogy tanítsanak és egyben tanulhassanak.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 06. 03. 09:20
#21088

Köszönöm a tapasztalt-nagyok gondolatait, köszönet, hogy időt szántatok arra, hogy leírjátok.Nagyon tanulságos. Mindenki véleménye. Ebből látszik, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más döntés lesz az üdvös.
Last, én nem hinném, hogy Te a teljes tőkédet állampapírba tudnád tenni. Mi lesz úgy Veled, te vén spekuláns? :)))
IPICI
IPICI 2018. 06. 03. 09:08
Előzmény: #21084  farkasj41
#21087
Egyet értek, mindazonáltal drukkolok Lastnak...
IPICI
IPICI 2018. 06. 03. 09:05
Előzmény: #21014  Lastdeposit
#21086
Szép gondolatok! Hajrá...!
Ayahuasca
Ayahuasca 2018. 06. 03. 08:57
Előzmény: #21079  Törölt felhasználó
#21085
Jobban örülönék neki, ha a kp. - s követelés rendezés mellett döntenének. 
farkasj41 2018. 06. 03. 08:55
Előzmény: #21014  Lastdeposit
#21084
Köszönöm a leveled, természetesen fogok reagálni , de ezt nagyon sok közg. érvel, érvekkel lelet támogatni  és bírálni is.....
almafa111 2018. 06. 03. 08:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#21083
Jo ilyen sztorikat is olvasni. Irodara hogyan lehet felvenni vagy nyerni 10 milla eus penzt???
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 08:16
Előzmény: #21081  Törölt felhasználó
#21082
aki mindvégig megmarad lásd konzum opi az vagyonos lesz ,már nem is jomodu
Törölt felhasználó 2018. 06. 03. 08:15
#21081
CSAK AKKOR LESZNEK GAZDAGOK URAIM HA KIBEKKELIK ESTET KÜLÖNBEN CSAK FÉRCET KAPNAK ,ezen gondolkozni nem is kell.

Topik gazda

nemmondokle
nemmondokle
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek