Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
2222 2007. 09. 25. 09:01
Törölt hozzászólás
#29420
2222 2007. 09. 25. 08:59
Törölt hozzászólás
#29419
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:55
Előzmény: #29417  buksika
#29418
"Meghosszabbítanák a nyomozást Phylaxia-ügyben
07.9.25 08:27

Különösen nagy értékre elkövetett tőkebefektetési csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a Phylaxia Pharma tavaszi tőkeemelésével kapcsolatban. A nyomozás befejezésének határideje október 14-én lejár, ám a hatóság ezen határidő meghosszabbítását kezdeményezte az ügyészségnél - értesült a Napi Gazdaság. "
buksika 2007. 09. 25. 08:48
Előzmény: #29415  zotya32
#29417
PHYLAXIA
Követve a többi szárnyaló kisebb részvényt, elindult a Phylaxia is az eddigi kereskedési sáv aljáról. A trendfordulót a most váltó Stohastic indikátor is megerősíti. Támaszunk a 37 Ft-os szint, még az ellenállás a 41 Ft-os csúcshoz kapcsolódik.
2222 2007. 09. 25. 08:48
Törölt hozzászólás
#29416
zotya32 2007. 09. 25. 08:43
Előzmény: #29412  Törölt felhasználó
#29415
lehet gyűjteni a részvényeket, kíváncsi vagyok lesz-e hatása; ha igen, akkor ma 35??
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:42
Előzmény: #29413  Törölt felhasználó
#29414
Igen Kata! :o$ Sorry!!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:40
Előzmény: #29410  Törölt felhasználó
#29413
Mummykám, 8 óra 10-esre gondoltál?
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:40
Előzmény: #29411  Törölt felhasználó
#29412
"A NAPI Gazdaság cikke.

Úgy tűnik, a Phylaxiánál a nyár elején kezdődött viszálykodást nem sikerült "házon belül" elintézni, a Visonka Kft. apportja körül kitört perpatvar (Napi Gazdaság, 2007. június 21.) ügyében immár a rendőrség is nyomozást folytat. Az BRFK gazdaságvédelmi alosztálya különösen nagy értékre elkövetett tőkebefektetési csalás bűntett gyanúja miatt kezdett vizsgálódni idén augusztusban a társaságnál - egyelőre ismeretlen tettes ellen. Az ügyben már több tanú meghallgatására is sor került. A nyomozást elvileg október 14-ig kellene lezárni, ám a hatóság a vizsgálódásra rendelkezésre álló idő meghosszabbításáért folyamodott az ügyészséghez.

Tóth Péter, a Phylaxia vezérigazgatója korábban lapunknak elmondta, az üggyel kapcsolatban meglehetősen sok a furcsa körülmény: a feljelentés például a Phylaxia egyik volt felügyelőbizottsági tagjától érkezett - annak tragikus halála után négy nappal.
Bárki is próbálja azonban bárhogy ellehetetleníteni, ő nem retten el, töretlen lelkesedéssel folytatja a munkát - tette hozzá Tóth.

A Phylaxiánál a Visonka Kft. 49 százalékának cégbe történt apportálásával kezdődtek a belviszályok - néhányan ugyanis úgy vélték, irreálisan sok részvényt adott a Phylaxia az üzletrészért cserébe. Anno két szakértő is felbecsülte a Bács-Kiskun megyei társaságot, egyikük mindössze 100-200 millióra, másikuk 1,4 milliárdra értékelte a vállalkozást, a Phylaxia igazgatósága ennek ellenére nem tartotta szükségesnek alaposabb vizsgálat elvégzését.

A tőkebefektetési csalás (Btk. 299/B §)
Aki
a) a gazdálkodó szervezet vagyoni helyzetéről vagy vezető állású személyéről e tevékenységével összefüggésben, illetve a gazdálkodó szervezetre vonatkozóan pénzügyi eszközről valótlan adat közlésével vagy híresztelésével, illetve adat elhallgatásával,
b) pénzügyi eszközre vonatkozó színlelt ügylet kötésével másokat tőkebefektetésre vagy a befektetés emelésére, illetve tőkebefektetés eladására vagy a befektetés csökkentésére rábír, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(NAPI) "
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:39
Előzmény: #29410  Törölt felhasználó
#29411
"Meghosszabbítanák a nyomozást Phylaxia-ügyben
07.9.25 08:27

Különösen nagy értékre elkövetett tőkebefektetési csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a Phylaxia Pharma tavaszi tőkeemelésével kapcsolatban. A nyomozás befejezésének határideje október 14-én lejár, ám a hatóság ezen határidő meghosszabbítását kezdeményezte az ügyészségnél - értesült a Napi Gazdaság. "
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 08:27
Előzmény: #29409  Törölt felhasználó
#29410
9:16-os pf cikk!

Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 07:47
#29409
Szép jó reggelt és napot kívánok mindenkinek! :o)
Azért látom édes lehet ez a gumicsont!!! :o) Rágjuk még egy jó darabig! :oP Azért a bíróságokat és a rendőrséget csak nem kellene bactatni itt! :o)))) A válóper is eltart egy jó darabig, ha nincs közös megegyezés, itt pedig nem volt! De nem tudok olyanról akiknek nem bontották fel a házasságát és nem osztoták meg a vagyont! Ha még nem is tetszett mindkét félnek! :o)

Jó kereskedést mindenkinek!

Üdvözlettel:
2222 2007. 09. 24. 22:43
Törölt hozzászólás
#29408
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 21:34
Előzmény: #29405  Törölt felhasználó
#29407
link

ez egy régebbi hír a phyláról, szerintem csak bővült azóta a paletta...és nem a per miatt, az a hab a tortán...
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 21:09
Előzmény: #29405  Törölt felhasználó
#29406
Első mondat még egyszer:

Csak mert eddig olyan kevés szó esett a közelgő perről..
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 21:07
#29405
Csak mert eddig olyan kevés szó esett a tárgyalási napról...

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem komolyan foglalkoztat a csütörtöki tárgyalás.

Vannak bíztató előjelek -lásd Szabadalmi Hivatal döntése-, de az eddigi hét év pereskedés után csak nagyon-nagyon óvatosan merek a döntésre, döntésekre gondolni.

Tegyük fel győz a phyl.... ez egyrészt egy jó adag készpénzt jelentene, másrészt pedig olyan termékek gyártási jogait, amivel a cég erősíthetne jelenlegi pozícióin...!!!

Viszont ha netán vesztesként "távozunk"....
Ha arra gondolok, hogy az elmúlt időszak jó hírei után is legtöbbször pánik lett úrrá sok részvényesen....

Nyugtatom magam azzal, hogy a jelenlegi árfolyamba eddig nem elsősorban a per lett beárazva. Sztem.

Aki pedig türelmetlenkedik: év eleje óta valóban igen szépet ment a papír és egy kis pihenő ("szusszanás") talán még rá is fér.
Én hiszek az eddigihez hasonló folytatásban!!!

Remélem Bábolnán (ha eljutok) további megerősítést kapok reményeimhez.... :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 20:36
Előzmény: #29301  vesztes
#29404
ha az előzményre ráklikkel valaki szerintem talál olyat, amiért azt a bizonyos "vesztest" figyelmeztethették...

tiszta, világos, értelmes szöveg?
megérdemli,hogy beírják naponta háromszor ?
etikus vagy "árfolyam befolyásolásának kísérlete" - a legdurvább fajtából!

Szerintem nemcsak vesztesnek vannak ilyen "hozzászólásai", meg kellene tisztuljon a fórum ------------belátom némelyiket már viccel nem lehet elütni...

jó éjt !
Christt
Christt 2007. 09. 24. 20:27
Előzmény: #29402  Törölt felhasználó
#29403
Na ez igen velős volt és lényegre törő.
jó ilyen sorokat is olvasni.. :D
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 20:02
#29402
szerintem a papir most tényleg pihent egy kicsit..............de még nincs vége az emelkedésnek:
- a pénzzel és a szinergiákkal a cég mégiscsak értékesebb lett és további érték van felépítés alatt (pl. olcsó energia, új termékek engedélyezése és bevezetése,
mindkét értelemben "éhes" piacok!)
- a cég visszakapott (vagy véglegesen most kap vissza) olyan jogokat,amelyekkel élni is tud és további termékekkel bővítve és friss tőkével nyereséges is lesz, ebből azért részesülünk, nem gondoljátok?
- a cég szerkezete változás alatt, maga az anyacég olcsóbban fog működni és korszerűen gazdálkodni,
- a veszteség (mérleg szerinti) a múlté, a hitelfelvétel, ha szükséges egyáltalán, sokkal kedvezőbb pluszos mérleggel és vagy 3x annyi vagyonnal, nem gondoljátok?

Ami a mi pénzünket illeti, a mi hozamunkat valóban a piaci/tőzsdei áron befektetők fizetik meg...de ez csak akkor lenne veszteség, ha rv ára visszaesne, elvileg lehetség, gyakorlatilag szinte kizárva..........számtalan veszteséges cég, amelyben valaki fantáziát lát, a névérték többszörösén forog..........itt pedig elköszönünk a szűk esztendőktől !

És még valaki fizetheti meg a különbözetet:
ha a CEVA-pert megnyerjük...akkor kiderül, hogy be volt-e árazva vagy nem (a névértékbe semmi esetre sem !!!!!!!!!!)

Tehát, ha valaki nem teszi tönkre szándékosan, amit TP és a phyla hosszú évek alatt és a legutóbbi hónapokban épített, akkor csak felfelé van út előttünk...

Ezért tettem pénzt a cégbe, de hagyján, nekem sajnos kevés pénzem volt, és aki sokat, nagyon sokat tett bele?????????
Szerintetek van olyan hülye,aki nem megy biztosra egy ilyen befektetésnél?
Van olyan, aki a nyereséges cégét eladja egy veszteségesnek, mert röstelli a Ferenciek terén valami koldunak a kezébe nyomni a csekket ?????????????????

GONDOLKODJUNK KÖZÖSEN !
Christt
Christt 2007. 09. 24. 18:57
Előzmény: #29399  buxmester
#29401
Buxmester :D köszi az infót.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek