Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 09:34
Előzmény: #23979  Törölt felhasználó
#23980
DLPH!
köszönöm!

de látom,igencsak kellemes témát vetettem fel:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 09:33
Előzmény: #23978  Törölt felhasználó
#23979
Egy kérdésem volna itt a régi ügyes zsugásokhoz... :)
Egy év alatt hány % ék hasznot vagytok képesek termelni? Ki itt a legügyesebb? :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 09:26
Előzmény: #23976  Törölt felhasználó
#23978
medve piacon longból megélni lehetetlen?

Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 01:36
Előzmény: #23976  Törölt felhasználó
#23977
Az élő póker remek szórakozás, de nem jó pénzkereset. Két külön dolog.

Jönnek a shortosok, élükön a medvével. 2 választásom lenne: megtanulom a shortolást, vagy méllyítem a póker tudásom, bár nem ezekből élek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 23:24
Előzmény: #23975  Törölt felhasználó
#23976
Online póker???
Hmm :)) Élőben sem rossz, szeretem....

Medve piacon jönnek a shortosok nem?
Az ő világuk más világ... :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 23:10
Előzmény: #23974  Törölt felhasználó
#23975
Medve piacon tuti más a helyzet, tuti kell a stopp. De én valszeg nem is kereskednék medve piacon. Az már nem nekem való. Akkor inkább vissza az online- pókerbe... :-) Ott nincs medve meg bika, csak a tudás, meg a szerencse.

Pénteken is beszptam a stoppot a Forras OE-vel nem kicsit, nagyon... Valószínűleg rossz szintet választok meg. Persze mindent az idő dönt el, hogy mi volt jó, és mi rossz húzás. A Forrast mindenesetre még aznap visszavettem ugyanannyiért.
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:57
Előzmény: #23973  Törölt felhasználó
#23974
Hát jól van. Azt ugyan nem tudtam meg amit kérdeztem, de ahány ház, annyi szokás.
Nagyon sokat írtam erről anno, ezt befejeztem.

A pozíciód védelme ALAPSZABÁLY.
A nyereséged biztosítása ALAPSZABÁLY.

Vagy nem az. Ki hogy gondolja.

Arra lehet ideológiákat gyártani, hogy miért nem kell a stop, de megnéznélek egy medve piacon benneteket stop nélkül.
Ugyanis ott nagyon heves és gyors korrekciók vannak (csak épp felfelé :))

És az a híú ábránd is, hogy a tőzsde számtan. Nem az. Olyan nincs, hogy itt már megveszem, mert itt már olyan olcsó.

Áhh. Simán feleződhet bárhonnan.
Helyzet van. És ha az olyan, akkor venni KELL mindegy hogy 10K vagy 20K számszakilag a papír.

Ha meg olyan a helyzet, akkor NEM SZABAD VENNI, mindegy, hogy a papír már rég elfeleződött.

Medvében főleg kell a stop, mert lehet egy heves korrekció fel, aztán zúg tovább le, te pedig tartogatod, mert fordulnia kell?
Venni is azért vetted, mert már annyit esett.
De csak nem hagyja abba...........

Mercuriustól már olvastam pár hónapja, hogy mekkora pechje van a stoppokkal. Emiatt elkezdtem a Bét-es pozícióimat írogatni a stoppokkal együtt.

Őszintén szólva stop nélkül fogalmam sincs mit csinálnék. Ezért olyan idegen nekem ez az elmélet.

Amúgy nagyon régóta működik ez a stratégiám, de gondolom mindenki használja azt, ami neki bejön.
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:35
#23973
Sziasztok!

Én jó időben kezdtem tőzsdézni, 2006 júniusában, azóta alapvetően Bika trend van, leszámítva a hazai zavargásokat, és hasonlókat... A stop losst nem túlsokszor adtam meg, de amikor teljesült, mindig beszívtam. Szinte mindig napi alsó értéken teljesült, ahol fordult a piac. Szóval szerintem bika piac esetén, nem nagyon van értelme a stopplossnak, ha az ember hosszú távra tervez. Ha fordul a trend, azt meg jó eséllyel érzékeli az ember, és akkor elad. Ez volt nekem Richterrel, Egissel. OTP-től, is jókor szabadultam meg, rövid távon, de aztán nem szálltam vissza, mert másokban több fantáziát láttam.

Viszont az eladási stopp limit már bejött többször napi maximumon.

Ezek miatt ritkán alkalmazom a stop loss-t(csak speki papíroknál), és általában megszívom. :-/
oxylant
oxylant 2007. 04. 30. 22:17
#23972
köszi
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:16
Előzmény: #23968  oxylant
#23971
177ft és 184 ft két csomagba.. még gondolkodom veszek hozzá.. de nem biztos lehet phyrit kéne.. kicsit :) de a tökém nagy része mondom otp be van biztos részbe.. de bizok ecoba is nagyon..
Na szoval
otp kb.. 3 év minimum amire vettem..
ecot.. azt .. 1 év távlatba.. vagy talán tovább .. azt lehet hamarabb ki kell majd szorni..
Philit meg hát ... kissebb zsével talán abba is beszálok vagy még veszek kis ecot.. :)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:15
Előzmény: #23960  Törölt felhasználó
#23970
"... de rengeteg ötletet merítek a mai napig a fórumokról, az évek alatt letisztul, hogy kikre érdemes odafigyelni."
Ugyanígy vagyok vele, szeretek ilyen módon tanulni, és szerencsére nagyon hamar kiválogatom az aranyszemcséket a homokból. :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:13
Előzmény: #23966  Törölt felhasználó
#23969
Mondjuk a molra vissaztérve van esély rá hogy nyáron ha megugrana az olaj ár 26500 at ujra elérné.. de nyár végén kegyetlenül ki kell szorni.. szerintem.. de lehet fel se fog menni nyáron se.. ezért nem is vettem már ujra molt.. mert láttam hogy ennyi volt olajnak.. na meg iránnal se pattant ki háboru... akkor muzsikálhatott volna a mol jol :)) 100 dolláros olaj árnál....
oxylant
oxylant 2007. 04. 30. 22:13
#23968
" izomman20 " -nak csak egy kérdés :
AZ ECOT MENNYIÉRT VETTED ? -...........hosszútávra ??
Egyébként üdv mindenkinek, jók vagytok !!

Ecot vegyenek, Ecot vegyenek ....!
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:11
Előzmény: #23960  Törölt felhasználó
#23967
inflexio,
Méltán bíztam a memóriádban. :)

Köszönöm az őszinteséged. Engem is ezek motiválnak: a makacsság, a "be akarom bizonyítani magamnak, hogy képes vagyok rá" érzése. Bár játéknak indult, hamar komollyá vált, és olyan dolgokat tanulok magamról, a világról, amire nem is számítottam. Minden meghatározó tulajdonságod hatványozottan jön veled szembe, és vállalnod kell az összes döntést. Nincs helye önámításnak, gőgnek vagy bizonytalanságnak. Élet-játék a tőzsde, nekem ettől akkora varázslat. Még a rengeteg munka fázisában tartok, semmivel nem kevesebb, mint a civil életemben, de sokkal szabadabb.
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:09
Előzmény: #23964  Törölt felhasználó
#23966
ja és mégvalami!
mint mondottam alapjaim voltak.. sokat le is nyulhat a haszonbol a bank.. szerintem.. meg t+2 es kiszálás van.. esély sincs idöbe kiszálni... + adozásnál a veszteséget nem lehet elszámolni.. ezért jöttem ide.. szerencsét probálni... :))
Mondjuk már fél éve figyelem az üzleti életet komolyabban ( mikor alapjaim voltak akkor kezdtem el figyelgetni elég sokat)
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 22:06
Előzmény: #23964  Törölt felhasználó
#23965
persze ha az ember szarul választja meg a céget akkor hiába vár hogy majd jo legyen..
pl ul..: egis vagy richter..
semmi pénzért nem vennék.. ilyeneket mert elég negativ a jövöképük..(dollár gyógyszer szigoritások stb.) szerintem..
Jól kell megválasztani a papirt és akkor nincs kellemetlenség :)) hosszutávon biztos hogy nincs..
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 21:59
Előzmény: #23955  Törölt felhasználó
#23964
hát én nem vagyok vérbeli profi lehet a kérdésed kicsit ironikus is? vagy nem? :)
De szoval... én is ugye probálok nyitott szemekkel járni a világba.. ( ha egy nagy amcsi zuhanást látok egyböl eladás.. vagy egy nagy shanghai zuhit reggel akkro már eladoként álok be.. probálom azt is figyelni hogy mikor jönnek ki az amcsi adatok...
Molt én nem vennék mert nincs jövö szerintem benne.. megujulo energiára ál át europa egyre jobban szépen morzsolodik le majd a profitja a cégnek.. gyogyszer cégek is halottak a gyogyszerreform miatt.. otp ami király egyedül még.. ( ha visszanézi valaki a grafikonját látja hogy nem lehet bukni vele hosszu távon csak rovid távon) én hosszu távon probáok játszani.. én molt vettem anno 21350 en és kiszortam 22550 en.. figyeltem az aznapi olajárat is.. és láttam csökken szoval csökkenni fog mol is igy eladás.. De a mostani szerzeményeim.. otp és eco hosszu távra van megvéve.. otpt 9400 on vettem meg.. nem nagyon jo ár de nem is szar.. majd jo lesz az :) sajnos türelmetlen voltam és nem vártam fél 5 ig.. mert akkor ugye 9300 ért megkaptam volna.. de fél 3 fele elfogyott a türelmem.. mondom már ugyse megy le 9400 alá erre mégis..
Egyébként megfigyeltem hogy profit realizálos idökbe.. most pár napja alig tudott bezuhanni az otp.. nagy erö van benne az egész piacot az tartotta nem semmi volt :)))
Na szoval én csak akkor adom el a szezreményeim ha látom hogy korrekcio lesz.. és hosszabb távon esni fog minden.. nem csak 1-2 nap.. (pl ul shanghai zuhi amikor 9 % os minusz volt vagy amcsiknál jo kis zuhi kezdés.. de eddig ilyen nincs )
Bár ha elérek -10 % hoz vagy -15 % hoz elgondolkozok a stratégiámon hogy jo e ez igy nem e tévedtem... és eladom.. megprobálom felmérni hogy korrekcio vagy nem.. ha nem jön össze ez van :S napi szinten nézegetem de eddig ok...
Bár azon is gondolkodom hogy mivel hosszu távra játszom ezért lehet egy esetleges korrekcionál se nyulok hozzá a papirjaimhoz.. (föleg ha késön kapcsolok) mert a mostani februári korrekcio is ugye 1-2 honap alatt vissza is jött.. szoval nem kell itt ugrálni annyira :))) na kb ennyi most ennyi jutott eszembe.. ha van idöm egész nap üzleti hireket olvasok.. meg a tözsdét lesem :) már mondjuk beteges :D Angolom ha majd felerösitem megprobálkozok a külföldi paketteken is kereskedni de ahoz jol kell az angolt nyomnom.. na sziasztok!
(eddig a zsetonom ázsiai alapokba volt de elég szarul kezelték a pénzt.. a piac növekedését alultejjesitették az alappal szoval nem jol kezelték kivettem meg amugy is baj lesz ázsiába ) Ha csányi papa igazat mondott vagy csak ha fele tejjesül amit mondott már akkor jol járok :))) Hajrá OTP ! hajrá eco! :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 21:52
Előzmény: #23960  Törölt felhasználó
#23963
Üdv Fiúk, DLPH !
10 éve nem stoppolok. A ruszki válság idején beragadtam vagy másfél évre, de a mélyén nem bírtam az ücsörgést és ismerősöm pénzét forgatva végeztem banki tevékenységet. Most már előbb odavágom, de stop ne döntsön helyettem. Néha ez is lutri, de az Eco-ból sem rázódtam ki így 72-155 között sehol. Ott viszont úgy láttam beszűkültünk és meginogtam korábbi céláraimat tekintve. Késöbb újra poziból kezdtem figyelni. Márciusban volt, hogy pár napig nem tudtam nézni (tudtam volna, ha nagyon akarom, de ez extra izgalom volt közben). Utólag olvastam vissza a fórumot és néztem meg az árfolyamot. Ekkor volt a 112-ről 129-re a felhúzás(közben járt 136-nál is) Én ilyen vagyok, '97 óta tőzsdézem, s mivel hajlamos vagyok összeesküvés-elméleteket kreálni, inkább a saját brokiságom (itt ez nem brókerségre utal) miatt bukjak, mint a stop miatt. Én nem tudom elképzelni, hogy stop-ot kezdjek el használni. De világosítsatok fel, ha a stop ellenére átugrik az átfolyam (nincs annyi vevő, mint amennyi aktívvá váló stop) és napokig megy le 20%-ot, mennyivel van beljebb a stoppos. Egyéb esetben én is oda tudom vágni és oda is fogom, ha úgy látom. De nem igazán vagyok ijedős.
Ezek alapján a MOL-nak örülnék és nézném a minden szintről érkező híreket. Ezek alapján eladnám-tartanám- vennék hozzá, vagy amit akartok. :o)
Üdv Ezt itt a bal sarokban csak DLPH-nak :o)
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 21:47
Előzmény: #23954  Törölt felhasználó
#23962
fretek, abban igazad van, hogy az átlag speki a bukó melengetésével és a nyerő lemészárlásával szúrja el a dolgot. Én ezt nem teszem, mégis az a tapasztalatom, hogy a stoppal nagyon ritkán hibázom, viszont túl gyakran beleugrok olyan poziba, amibe nem kéne. Az, hogy az átlag speki hasonló arányban találja el az irányt, mint az intézmény, számomra nem mond semmit. Az intézményi befektető nem etalon, aki ebből akar élni, annak jobbnak kell lenni. Mert a befalap büszkélkedik, ha a benchmark 20 százalékot esett, az alap meg csak 15-öt. Ilyen teljesítményből én nem élek meg.

Másrészt mi az, hogy eltalálni az irányt? Ha egy ticket megy jó irányba az ár? Vagy 1 százalékot? Vagy napi zárón számolva nyerő a pozi? És közben egyáltalán nem volt mínuszban a pozi? Vagy volt, de csak kicsit? Mennyit? Nehezen mérhető dolgok ezek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 30. 21:34
Előzmény: #23960  Törölt felhasználó
#23961
Q-ra igazad van, végre egy őszinte megnyilvánulás. Gratula!!!!!!!!!!!!

Topik gazda

werkaz
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek