Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 22:37
Előzmény: #23999  Törölt felhasználó
#24000
Kinek mi a meglatasa a holnapi nap kapcsan???
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:43
#23999
Persze vannak volatilis piacok, meg TDT akciók amikor elengedhetetlen a stoploss, de ezek megintcsak nem a BÉT-ről szólnak.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:42
Előzmény: #23997  Törölt felhasználó
#23998
Hát azért inflexio nem swingel az biztos :)

Meg azt hiszem én sem vagyok most eco esetében kimondott swinges :)

Igazából már gondolkodom a stop kérdésen, de ez pont azért nehéz mert ha kiüt a stop akkor az az esetek zömében nem véd meg téged hanem éppen ellenkezőleg.

Most hogy betegyek egy stopot mondjuk 130-ra vagy 170-re annak meg nem sok értelmét látom mert azért naponta megnézem a topicot is meg a tőzsdét is :)

A stopok aktualizálásával egyébként egyetértek és bizonyos szempontból jobb ha a stop aktiválja az eladásod mint ha te teszed azt meg egy valamilyen hangulat alapján.
Ha anno 109-110 környékén inkább beaktiválok egy stopot 99-105 körül akkor a pánikeladásom nem teljesült volna.

Ha egy emelkedő trendben lazán bő korrekciós sávon kívül húzkodod a stopot a pozi aktuális állása után akkor jó eséllyel a csúcs utáni esésben fogod eladni a papírt a korrekciós szintnél már nagyobb esést követően. Szerintem ezt érdemes alkalmazni több papírnál is :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:26
#23997
Most vettem csak észre - Macs karomnak és Inflexiónak hála - milyen szinvonalas kis eszmecsere alakut itt ki.

A stoplos jó szolgálatot tesz ha befektetõként beteszed a pénzed és rá se nézel hetekig. De itt legtöbben swingben utazunk. Én speki vagyok, napi szinten együtt élek a tõzsdével. Az átlagos pozim hossza nincs egy hét. Csak akkor teszek be egy pozira stoppot, ha nem vagyok egy ideig tõzsdeközelben, de megmondom õszintén ez is ritka, mert akkor inkább zárok mindent.

Egy gyakorlott speki szempontok tucatjait figyelmembe véve hoz döntéseket poziciók esetleges feladásáról vagy tartásáról. Ez megette a fene ha rövid távú poziciófelvéteknél nem hatékonyabb egy mechanikus stoplosnál.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:53
Előzmény: #23993  Törölt felhasználó
#23996
Üdv galaga!
Átéltem, tegnap este írtam...
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 19:45
Előzmény: #23994  siemens
#23995
na láttom, holnap is jó napunk lesz!: ))
siemens 2007. 05. 01. 19:16
#23994
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 17:30
Előzmény: #23992  Törölt felhasználó
#23993
látom itt senki se élte át az oroszválságot...
méghogy nem kell stop... na szép kis tőzsdés csapat nem mondom..

A stopokat is karban kell tartani.. huzogatni feljebb, avagy lejebb.. kinek hogy teccik...
de egy nem látott világ karch azt uszik a pénz...
és ott a 2YK lufi.. na aki ott nem tett stopot.. az várhat pl az eco, vagy mat csodára egy darabig
ugye kérem
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 17:18
Előzmény: #23935  Törölt felhasználó
#23992
"A feleslegesen aktiválódott stopnak nem az a legnagyobb baja, hogy vesztesz vele, hanem hogy kimaradsz az amúgy helyesen felvett pozíciód nyereségéből. Márpedig helyesen felvenni egy pozit sokkal nehezebb, mint jól stopolni. A legnehezebb pedig a rosszul betett stop után rosszabb áron újra nyitni a jó pozit. Ebbe szoktam én beleszakadni lelkileg."

inflexio

Ez volt nekem is a gondolatom, és ezért löktem is be a témát, írtam és kértem is véleményt.
konkluzió számomra:
personal stratégia-ra vett részvény esetén,amit fundamentális érvek alapján veszek,amíg ez a pozi fenn áll,nem adok be stopot, mert ellenáramoltatok magamnak.
Ha oldalaz,megvizsgálom, egy esetleges stop felvétele is ekkor alaposan alatta van a promt árnak.
Én nem számoltam 200MA-t:( de számolás nélkül is megállapítható,hogy emelkedő a trend,erre spekizve az én beker áram is nagyon alacsony...
én bízom benne ...jah és magamban:)
Pandix 2007. 05. 01. 15:38
#23991
Sziasztok!

Sok mindent írtatok, sajnos lehetetlenség mindenre reagálni. Úgy érzem, nemigen tudjuk meggyőzni egymást (stop alkalmazók és stop elvetők). De néhány momentumhoz ma még hozzászólnék, holnaptól már úgyis az ecoval fog foglalkozni mindenki.

Macs-karom:
„Bár játéknak indult, hamar komollyá vált, és olyan dolgokat tanulok magamról, a világról, amire nem is számítottam…..Élet-játék a tőzsde, nekem ettől akkora varázslat. ”
Gyönyörű szavak, a szívemből szóltál.

Inflexio:
„Másrészt a pénzkereső tevékenységek közül ez érdekel a legjobban.…Nagyon szeretem viszont a pénzt…..a biztonságot és a függetlenséget, amit biztosít. …. Végigpörgettem minden lehetőséget, és csak a tőzsde maradt számomra. Itt úgy növelhető a nyereség, hogy nem kell többet dolgozni érte. Ezt bármeddig lehet csinálni, nincs nyugdíj. Bárhonnan űzhető, …….senki nem pancsolhat bele a teljesítményembe. Ha sikeres vagyok, csak magamnak köszönhetem, ha nem, azt is.”
100 % egyetértek. Ezt én sem tudtam volna szebben megfogalmazni. Ha rajtam múlna, a fenti két hozzászólást bekeretezném és a fórum tetejére fixen kiírnám, hogy mindig mindenki láthassa. :)

„Arról van szó, hogy a poziból akkor kell veszteséggel kilépni, ha a megváltozott körülmények miatt már nem áll fenn az a helyzet, ami miatt felvettük azt.”
Ezen a ponton is egyezik a véleményünk, úgy érzem.

„Ha pedig esik az ár, - gyengébb idegzetűek ne olvassanak tovább - boldogan nekiállunk leátlagolni,….”
Ettől a szótól, hogy leátlagolás, viszont a hátam is borsózik, de inkább nem bonyolódnék most bele, hogy miért, erre most nincs tér és idő.

tozsdenyul:
„Amúgy fuss eco, fuss :) ”
Ezzel aztán végképp egyetértek, de a többiek is, gondolom. :)

DLPH:
„A pozíciód védelme ALAPSZABÁLY.
A nyereséged biztosítása ALAPSZABÁLY.”
Nyilvánvaló, hogy senki sem szeretne veszteséget, de mindenki szeretne nyereséget. De a két dolog nem különíthető el. Olyan ez, mint a védekezés és a támadás. Ha a csatamezőn a két ellenfél összegabalyodik, már nem mondható meg, hogy melyik pillanatban ki védekezik és ki támad. Csak egy dolog van: a harc.

„Hanem hogy értsem is mire ez a nem kell stop kampány, levezetnéd nekem ezt egy példán?
Hogyan tovább, ha kb. 21K körül van a Mol beker áram, most kb 22000 áll, ez nekem kb most 7 misi (-20 % adó) .
Mit csináljak tovább? Stoppom nincs. Hanem? Ha felmegy ha le, érdekelne az ember mit csináljon e szerint.”

Biztos megvolt az oka, hogy megvetted a papírt, az ember ilyet nem tehet pusztán hasraütésre.
Tehát csak meg kell vizsgálni, hogy ezek az okok még fennállnak-e, vagy az egyéb körülményekben bekövetkezett-e alapvető változás. Ilyen vételi okok lehettek pl, hogy felmegy a benzin ára, mert jön a nyári autózási szezon, vagy a hurrikán szezon, vagy előbb-utóbb úgyis megtámadják Iránt az atombomba miatt vagy az oroszok egyszer csak lecsapnak a MOL-ra és felvásárolják, vagy egyszerűen csak mert fundamentálisan jó a cég, kedvező P/E mutató, vagy még sok-sok okot el tudok képzelni.
Ha viszont technikai jellemzők alapján vettél MOL-t, azért, mert ilyen vagy olyan alakzatot vett fel az árfolyamgörbéje, az egyik mozgóátlag átlépte a másikat, vagy valamilyen Fibonacci vagy tancs_ féle vagy tudomisén milyen számok vételt mutattak, akkor az eladást is ilyen elemek, szisztémák alapján fogod eldönteni, mint ahogy a stop limitet is mechanikusan beteszed minden vétel után. Ezekkel viszont én nem értek egyet és tényleg csak azt tudom mondani, hogy találkozzunk 10-15 év múlva és nézzük meg, ki mire jutott a módszerével.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 12:25
Előzmény: #23989  Törölt felhasználó
#23990
NYOc KER:
mi kell az élethez?
pénz ,pénz ,p.........

na és a szerelem??????
bolondságokat meg ne kérdezél!!!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 12:22
Előzmény: #23988  Törölt felhasználó
#23989
semmi mást nem kell csinálni csak belevenni ,és várni hogy mikor leszel nyerőbe!

a többi már a cégen múlik ,hogy a vezetőség hogy dolgozik !
de ahoz hogy a cég sikeres legyen ,ahoz is pénz kell ! :))
na ezt a két dolgot kell összerakni a sikeres stratégiához !
a pénz utját kell figyelni! :))

Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 12:17
Előzmény: #23986  Törölt felhasználó
#23988
ahoz hogy kereskedjél ,nem kell érteni semmihez sem!
csak pénzed legyen ,az a legfontosabb!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:38
Előzmény: #23986  Törölt felhasználó
#23987
Alakul a stratégia. :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:36
Előzmény: #23985  Törölt felhasználó
#23986
öö a fundához sem értek :DD

Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:30
Előzmény: #23983  Törölt felhasználó
#23985
Akkor fundával longolnál medvepiacon? Szerintem ehhez a magyar piac kicsi, sokáig lennél a partvonal mellett, semmit nem keresve és várva a piac alját.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:25
Előzmény: #23973  Törölt felhasználó
#23984
Mondjátok meg nekem legyetek szívesek mi a különbség a stop loos éd a stop limit között és mikor mit kell alkalmazni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:09
Előzmény: #23982  Törölt felhasználó
#23983
nem értek a chartokhoz.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 11:00
Előzmény: #23978  Törölt felhasználó
#23982
Léteznek long only stratégiák medvepiacon is, például megjátszani a gyors korrekciókat. Nehéz ügy, a kontra-technikák általában veszélyesebbek a trendirányú nyitásnál, és piacfüggő is (BÉT vagy NAS ebben nagyon más), hogy mit lehet megcsinálni. Nézd vissza a nagy medve-időszakok chartjait, mert régóta nem volt szükség ilyet élesben tesztelni.
zotya32 2007. 05. 01. 09:58
#23981
Sziasztok!

Kinek mi a meglátása a pénteki közgyűlés után? merre indulhat tartósan az árfolyam? sokan a 230-as szintet egy csúcspontnak tartják; vajon mehet e fölé? mennyire lesznek fontosak az év közben megjelenő adatok a cégről? Illetve kedves Egyéb-ünk Belföldi magánszeméllyé történő előrelépése mit jelenthet a jövőre nézve?

sok kérdésem van amire választ majd az idő ad, csak kíváncsi lennék a nálam sokkkal ravaszabb, tapasztaltabb tőzsdések véleményére, és egyéb általam fel nem tett kérdésekre, mire érdmes majd figyelni, miből lehet rájönni, hogy esetleg "átverés, kisbef. szivatás" az egész, vagy tényleg egy komoly jól működő céget akarnak létrehozni.

Szép napot még mára, holnaptól munkanap :)

Topik gazda

werkaz
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek