Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 14:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#148700
"...Gyengítik az eur-t gondolom usa meg hagyja, hogy a gazdaság versenyképességét csökkentsék?"

Bocs, beelőzöm Nellát...)

Az USA gazdasága korántsem annyira exportorientált mint a Távol-Keleti országok vagy Európa gazdasága... tehát nyugodtam elmondható, hogy inkább zárt gazdasági struktúrájú ország semmint nyitott. Magyarország pld. egy rettentően nyitott gazdaságú ország, ezért könnyen sebezhető.

Az USA nagy exportáló cégeinek túlnyomó többsége már a hazainál sokkal kedvezőbb adózási feltételekkel rendelkező országokban termeli a profitot és csak annyit visz haza ebből, amennyi okvetlenül szükséges... vagy egyedileg lobbizik a kormányzatnál kedvezőbb belföldi adózási elbírálásért.

Summa summarum az USA még nagyon sokáig röhögve kibírná az erős(ödő) dollárt, mert ezzel is a feltörekvő országok pozíciót (pld. Oroszo.) gyengíti.

Nem ma kezdték a kapitalizmust... főleg azok a spin doctorok, akik a Fed és a kormányzat pénzügyeiben tanácsokat adnak ill. azokat "kezelik". ;-)
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 14:25
Törölt hozzászólás
#148699
emerald 2015. 01. 17. 14:14
Előzmény: #148691  offshort
#148698
Milyen jó gondolatsor....:)

Azért ha sp "megtáltosodna véletlenül"....:D
még hétfő hajnalban, akkor azért az sem volt véletlen h lenyomták.
Milyen tökéletes volt, a mindig gyenge daxot már mindenki shortolta, sp-t meg vették....így ment mindkettő a nagybüfik(benfentesek) kerestek csak szinte mert a stoppok aktiválódtak.

Azt mondam h egyik szintén kezdő tréder társamnak a tavalyi év olyan volt mintha télen a havas-jeges úton szereztünk volna jogsit.
Hát most hálás vagyok a sorsnak h nem idén kezdtem, mert ez még annal is rosszabb!
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 14:12
Törölt hozzászólás
#148697
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 14:02
Előzmény: #148695  emerald
#148696
persze, nyugodtan berakhatod bármelyik topikba ahová jónak látod. )
emerald 2015. 01. 17. 13:58
Előzmény: #148694  Törölt felhasználó
#148695
Bizony jól mondod!
Én mikor seri írta h a svájci arany népszavazáskor h érdemes nem tom milyen pozit felvenni, akkor kipróbáltam demón, mivel sose kereskedtem vele.
Az is mák h az se sikerült, mert némi sikerélmény miatt esetleg élesben is megjátszom aztán annyi a tancsiszámlámnak most...
Nagy genyók az szent!

Engedelmeddel amit a tréderesben írtál Szarvasvadinak azt beraknám
az arany topikba, vagy légyszi Te másold be.
Nagyon tetszik és szerintem sokaknak hasznos.
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 13:40
Előzmény: #148692  emerald
#148694
eszemben sincs... igencsak megtizedelődhetett a worldwide kisbüfi állomány az utóbbi néhány napban, ilyesmire 10 diplomával sem lehet felkészülni... képzeld el, ha volt mondjuk csak egyetlen 0.01-es mikrolotos pozid eurchf-ben (csak mert hittél az SNB-nek) és nem volt rajta stop, már ezzel az egyetlen mikrolottal is több száz eurós bukót lehetett összehozni néhány perc alatt. Pár hete egyszer kipróbáltam DT-re az eurchf-et, de olyan keszekusza mozgásokat csinált benne, hogy többé felé sem néztem... egyszerű zsigeri szerencse, semmi több. Ha beleültem volna hosszabban, valszeg akkor sem a gát letörésére játszottam volna... Mák.
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 13:32
Előzmény: #148691  offshort
#148693
"...A cikkben nem említik , de állítólag régesrég még 1977-ben volt eset hogy minusz 10% (!!) volt az alapkamat !"

erről azt olvastam korábban valahol, hogy ez csak a nem-svájci illetőségű jogi személyek Svájcban elhelyezett betéteire vonatkozott akkoriban (és nem a "hivatalos" svájci alapkamatra), éppen azért h. eltántorítsák a külföldieket a frank irracionális mértékű zsákolásától.

A PF-cikk egyébként nagyon jó... minden forexezőnek alaposan és többször is el kellene olvasnia.
emerald 2015. 01. 17. 13:27
Előzmény: #148690  Törölt felhasználó
#148692
Ne gonoszkodj :)
Hidd el sokkal megfontoltabb mint gondolod, nekem mindig azt mondta ilyen és hasonló nincs rendben a piac című helyzetekben h Ő kp-ben van.

Ha a versenyen lévő poziciói csak félig hasonlítanak a valaódira(valószínű jobban) akkor nagy biztonsággal kerskedik és nem vállal túll nagy kockázatokat.
Egyébként tegnap írt. De tudomásom szerint úton van.
offshort
offshort 2015. 01. 17. 13:02
Előzmény: #148664  Törölt felhasználó
#148691
"az alaposan eltervezett CHF-csíny sok egyéb fontos szempont mellett arra is nagyon kapóra jött a nagyfiúknak, hogy a potenciális kisbüfik figyelmét mintegy "elvonja" a DAX régóta várt kitöréséről és így a nagyfokú "külső zaj" miatt elmulasszák a kedvező szinten történő longbeszállót... "

Ó jeah ! Tetszik a gondolatsor , hasonlóan vélekedek a csütörtöki dax leszúrásról én is , pont így történhetett ,
10:30h-kor chf leszúr , kisbüfi kapkodja a fejét mi is történhetett , próbál a jelentősebb hírportálokon bizonyosságot szerezni hogy tényleg "csak" az 1,2-es gátat törölték vagy valahol atomot dobtak le , merthát eurusd is szakad !?
Mindeközben a lefagyott és összevissza árfolyamokat mutató kereskedő rendszerek tovább növelik a pánikérzetét , majd a dax 10:50h-s 9600-ig történő leszúrásánál teljes a bizonyosság hogy oroszok elfoglalták ukrajnát , görögök kiléptek az eu-ból és az usákokra ráomlott az adósságplafony ! ))

Hasonlóan szakadt a dax mint amikor az orosz-ukrán válság élesedett , ilyen mozgásra ki mer belevenni, persze 9610/590 között volt egy kis rés, még 01.07-ről , aki meg merte venni annak gratulálok ! Amugy 6-7 napja a forgalom átlag feletti 4-5mrd , jól értesültek már a héten veszegethették !

Dehát mi kisbüfik is "jólértesültek" vagyunk hisz Dagibácsi több hónapja rágja a szánkba hogy lesz EU-QE, az SNB is ezért törölte az eddigi gátrendszert !

"Egyes lapértesülések szerint a svájciak azért döntöttek az árfolyamküszöb mostani elengedése mellett, mert múlt hétvégén az EKB-val tartott közös megbeszélésükön megtudták, hogy 1000 milliárdos mennyiségi lazítás jön az eurózónában (január 22-én zárul a következő EKB-döntés). Ők ezt pedig úgy értékelhették, hogy minden eddiginél nagyobb nyomás helyeződhet majd az euró-frank árfolyamára" ... link
A cikkben nem említik , de állítólag régesrég még 1977-ben volt eset hogy minusz 10% (!!) volt az alapkamat !

Usa az utolso qe-re emelkedett cc. 30%-ot , 1500-ről 2000-ig , szerintem eu-qe-nél is hasonlóra lehet számítani !

Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#148690
"...Pomperj és Kisvuk elképzelései - eddig - nem. Illetve igen, mert igen volás kereskedest jósoltak és azt, hogy jó pár trédernek el fog füstölni a számlája, mert majd nem lesz idejük kiszállni."

azt tudom h. Vuki önkéntes száműzetésbe vonult egy hónapra, de hová tűnt P.?... pedig történtek azért érdekes dolgok az utóbbi napokban... Nem lehetséges, h. inkább ott lehetett valami "számlafüstöléses" malőr?
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 12:30
Előzmény: #148688  Törölt felhasználó
#148689
ezzel a manőverrel néhány évig talán kitolhatják még az euroövezet (mint monetáris blokk) csendes haláltusáját.
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 12:20
Előzmény: #148687  Törölt felhasználó
#148688
itt az euroövezeti QE lényege néhány mondatban:

------------------------------------------

"...The weekly, in a pre-released copy of a story to appear in Sunday's edition, said that under the revised scheme, the national central banks will only be allowed to buy the sovereign debt of their respective countries.

That means that each national central bank alone will carry the risk of a possible default by their government. And Germany, Europe's paymaster, will not have to bail out another country, the magazine said.

In addition, a ceiling of 20-25% will be set on how much a central bank can buy of a government's debt, Der Spiegel said, without revealing its sources.

Furthermore, crisis-hit Greece will not participate in the scheme because its sovereign debt does not fulfil the necessary quality criteria, the report said. "

------------------------------------------

Ezzel valszeg megnyílt a tér néhány száz pipnyi €ur erősödés előtt (eurusd)... természetesen sok-sok longos kirázással, jelentős csapkodás mellett.
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 12:12
Előzmény: #148686  Törölt felhasználó
#148687
"...A German government spokesman said earlier that Merkel and Draghi met on Jan. 14 for “regular informal talks,” while declining to comment on the topic."

másnap délelőtt meg jött a CHF-cunami... micsoda 'véletlen' egybeesések! :))
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 12:10
Előzmény: #148674  peter_s
#148686
ja... épp tegnap másoltam be egy cikk szövegét (#148622), mely már a részleteket is tudni véli.

itt egy újabb is, amiben kb. ugyanazt írják mint az általad linkelt cikkben is:

link
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 11:02
Előzmény: #148684  Placa
#148685
nem az m15 a lényeg, hanem a 10.080 és ami előtte ment egy évig... + a "tök véletlen" CHF-ügy :))
Placa
Placa 2015. 01. 17. 10:49
Előzmény: #148679  Törölt felhasználó
#148684
nem semmi! swingtrade vs. M15 :))
dehát azt kell csinálni, ami éppen működni látszik, osztjónapot!
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 10:46
Törölt hozzászólás
#148683
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 10:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#148682
Igen, az kétségtelen, hogy a mostani CHF-buli után immár bármi megtörténhet, viszont azt valószínűtlennek tartom :))), hogy éppen most akarnák ugyanezt megcsinálni a részvénypiaccal is. Ha tévedtem, legfeljebb rábaxok. )
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#148681
előbb-utóbb mindenki elképzelése bejön,csak nagyon nem mindegy,hogy addíg milyen utat jár be az árfolyam. nézz rá sp-re havin és olvasgasd vissza pomperj-t.kb féltávtól várja és-ami rosszabb-hirdeti az összeomlást(immár én is látok esélyt egy havi charton is érzékelhető korrekcióra-összeomlás nélkűl).nos amikor 20-ból 20x nem jön be az elképzelése,min.,hogy leszállok a magas lóról és nem beszélek tényként jövőbeni eseményekről.bobsurf jól írta anno,senki nem látja a jövőt,hiába ismeri a TA-t remekűl,az manapság egyre kevésbé működik.ha a tőzsde így működne,mindenki nyerne-erről szó sincs. van egy tömegpszihózis,amivel vagy megy valaki és nyer,vagy okosabb akar lenni a piacnál és meggyőződésből kereskedve veszít.aki jó,vagy kevésbé jó stratégiával le tudja olvasni a chartról,hogy épp mit kell tennie és ezt gépiesen le is kereskedi,az sikeres lesz,aki ezt nem tudja,az bugdácsolni fog,vagy veszíteni-ez ilyen egyszerű.ettől függetlenűl nem kételkedem sem a tudásában,sem a tapasztalatában.a másik versenyzőről inkább nem nyilatkoznék,ebben van némi szerepe személyes ellenszenvnek is,de alapvetően a szakmai dilettantizmusa és ehhez társuló emberi megnyilvánulásai irritálnak-"nem kicsit,nagyon"
meggyőződésem(nem én találtam ki,de osztom),hogy a sikerhez alapvetően önmagunkat kell tudni legyőzni és nem egymással,hanem magunkkal kell versenyezni. mindenkinek lehetnek pillanatnyi jó,vagy rossz elképzelései,de fontos,hogy előbbiekhez ragaszkodjunk,ha bejön,utóbbitól viszont azonnal szabaduljunk,ha az rossznak bizonyul.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek