Sziasztok! Szinte már el is felejtettem ezt a bukót, de most, hogy számolgatom a jövőre fizetendő adómat, eszembe jutott, hogy ezt a veszteséget vajon el tudom számolni? Azaz lehetséges az adót ezzel csökkenteni? Egyáltalán mi ennek a folyamata? Semmiféle dokumentumom nincs, csak egy korábbi igazolás a tulajdonomban lévő, de már eltűnt darabszámról.
A múlt héten jogerőre emelkedett a Csepel jogutód nélküli
felszámolása. Keler Zrt. 2021.november végén törli a céget a listáról, így a brókercégek
törölhetik a számlákról. Kisrészvényeseknek sem jutott a felszámolásból, de
fontos az idei évből ennek a veszteségrealizálása.
Sajnos erősen úgy néz ki hogy buktad ezt a pénzt. Ami még probléma,hogy ameddig nem zajlik le a felszámolási eljárás(több év )addig megszüntetni sem tudod a számládat..
Én félve kérdezem, hogy mégis mi a búbánatos fa..nak akartad átkötni??? Miért jó neked, hogy teljesen lenullázod, miért nem adod el egyszerűen piacin? Az aukciós időbe beállsz piaci eladásra és rá se nézel - ez lett volna a normális reagálás egy részvénytulajdonostól, akkor is ott a realizált bukód, amivel adóoptimalizálsz, de még megmarad az a pénzed is amennyiért eladod, míg az átkötéssel azt is buktad volna.
Pedig sokkal többen olvassák ám mint amennyien hozzászólnak néha. Egyszer betettem egy linket valamelyik rt. székházáról készült képpel. 4ig vagy OTT talán. Valami duma is volt hozzá. Lehetett látni a megosztón, hogy hányan kattintottak a linkre. 100 fölötti kattintás volt pár perc alatt.
Mielőtt még megijesztene valaki azzal, hogy az ilyen átkötésért az MNB megbüntet, mert piaci manipuláció, stb., megnyugtatlak, ezért nem fognak büntetni, lévén a mögöttes szándék mutatja meg, hogy család módon jársz-e el, vagy jogkövető az elgondolásod. Ha a célod az lenne, hogy azt láttasd, hogy nagy a forgalom, akkor az bizony Btk. Ha egy egyszeri átkötés, mert egy tőzsdéről kivezetésre kerülő papíron realizálnál veszteséget, akkor ennyi.
Aha..... Végül is akkor az egészért az a felelős, aki azt a döntést hozta, hogy annál a brókercégnél nyitottál számlát. Illetve az a felelős, aki azt a döntést hozta, hogy a számlanyitás óta is ott maradj.
Azért leírom, hogy hogyan tudtad volna megoldani ezt az átkötési problémát. Szóval tegnap van, 16:43 perc (+ az apró). Belépsz a számládra. Veszel egy nagy levegőt. Rákattintasz arra a gombra, amelyikkel azt a felelős döntést hozod meg, hogy csepel részvényt adsz el. A darabszámhoz beírod azt a számot, ami a készletadatoknál a csepel részvényednél látsz (azaz az összeset). Az ajánlati árhoz (limitár) pedig beírod azt, hogy 1Ft. Az ajánlat legyen aznapra érvényes. De lehet visszavonásig is. Megtörlöd a homlokod, hiszen már csak 16 perced maradt egy másik ajánlat bevitelére. Merthogy most egy vételi ajánlat jön. Először is meg kell hozz egy komoly döntést: mi az az ár, amelyiken ha mégis elviszik a részvényt, akkor azt mondod magadban, vagy akár hangosan is, hogy "ez hülye, mi a faxért veszi meg ennyiért?". Legyen ez mondjuk 200 Ft. Na, ezzel az árfolyammal készítesz egy vételi ajánlatot. A darabszámhoz ugyanazt írod be, amit az eladásinál megadtál. Persze az átkötéshez kell ennyi fedezet is legyen a számládon. De hát ezt tudtad eddig is. Már 16:46 perc van!!!!!!!!!!!! Hátradőlsz. Várakozol. 16:52 perc van, de még mindig semmi. Eszedbe jut, hogy ajánlatgyűjtési szakasz van, egészen 17:05-ig. Szóval kimész, megnézed mi van a hűtőben, átfutod az email-jeidet. Közeleg a 17:05, szóval újra az ebrókerre próbálsz koncentrálni. Nézed, nézed, és 17:09 perckor konstatálod, hogy 50 Ft-on átkötötted a részvényeidet.
Mi lett volna ha..... Szóval mi lett volna ha valaki olyan vételi ajánlatot ad be nagy mennyiségben, aminek hatására az indikativ ár 200 fölé megy? Először is ha nem csinálsz semmit, és marad az aukció zárásáig a 200-at meghaladó indikativ ár, akkor nem átkötöd a részvényeid, hanem az indikativ áron eladod. De mivel nagy az elmozdulás, ezért lett volna még bőven időd elgondolkodni azon, hogy így akarod-e, vagy módosítasz a vételi ajánlatodon, megnövelve az abban megadott árfolyamot. Mert ha az indikaítv át felett van a Te vételi ajánlatod, akkor átkötsz, ha alatta, akkor eladsz. Bőven lett volna időd ezen elgondolkodni, 200-as indikatív árral lett volna vagy fél óra, mire zárul az aukció.
Azt a viccet ismered, hogy aki kurvának áll, az ne csodálkozzon azon, ha megb@sszák? Ki döntött helyetted, amikor egy olyan cég papírjait vetted meg, amelyikkel kapcsolatban mindenki tudhatta, hogy mekkora problémák vannak a háza táján?
".ez így minden volt, csak nem kereskedès, még átkötni se lehetett, h aztán legyen némi lehetőség a veszteséget leírni"
Újfent leírom: átköthetted volna, semmi se akadályozott meg benne. A BÉT szabályzata szerint ment a kereskedés, a BÉT szabályzatát mindenki megismerheti.
A döntést Te hozod meg, a BÉT által biztosított platform mindenkire érvényes szabályzata alapján a döntésednek megfelelő ajánlatot, ajánlatokat neked kell megtenned. Arra a cégre, amelyikről Te döntesz.
Csepel mellett döntöttél? Egy olyan részvény mellett tetted le a voksod, amelyiknél aukciós modell van? A mellett, amelyik közismerten évek óta nem tudja az adót se befizetni? Amelyik saját tőkéje se felel meg a törvényi elvárásoknak? A döntésedért ki is felel?
Továbbra se érted miről szól az aukciós kereskedési szakasz...... Minden egyes aukciónál minimum fél órád volt arra, hogy betedd a piaci áras vételi és eladási ajánlatod, amivel át tudtad volna kötni pakkod. Minden egyes aukció 100% garanciával úgy zárult volna, hogy átkötöd azt. Egyikben se vitte volna el előled senki.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy "nem lehet átkötni, mert izé"..... BTel-nél mi ment? Jön a megmentő, meg amúgy sincs gond. Hun-mining-nél mi ment? Jön a megmentő, meg amúgy sincs gond. Stb. KEG-nél évekig nem lehetett kereskedni a BÉT-ről való törlése előtt.
Ezek nem újdonságok. Már akinek......
A BÉT csak egy platformot biztosít a kereskedéshez. Valamint van egy szabályzata, aminek megsértése szankciókat vonhat maga után. Ismert játékszabályok. Majd jön az emberke, aki képtelen felfogni, hogy vannak ezek a szabályok, és mindenkit hibásnak állítana be azért, mert..... Kivéve magát!
A Tőzsde vezérigazgatójának 223/2020. sz. határozata a Csepel Holding részvények (elkülönített részvény) tőzsdei Terméklistáról való törléséről. Törlési nap: 2020. június 25. Utolsó Kereskedési nap: 2020. június 22.
Mondjuk azért a synergonnál hiába nézte egy kisbüfi, mert egy héttel a csőd előtt még kurva nagy tervekről beszélt a vezető a gazdasági rádióban. Smart city meg okos fiszfasz... Mindenféle hangzatos dolog volt ott, miközben az a bráner már tudta mi fog következni.
Ma 4 aukció zárult. 85, majd 87, majd 80, végül 50 Ft-on. Melyikben nem tudtad átkötni?
A tőzsdének van egy szabályzata. Ha ennek egy cég nem felel meg, akkor szankciókkal sújtható. Nézz utána, így a jövőben felkészültebb lehetsz, és nem ér olyan meglepetés, hogy egy részvényt elkülönítenek, esetleg a kereskedését felfüggesztik. Merthogy ezek ismert kockázatok, mármint azoknak, akik veszik a fáradságot, és utána néznek az ilyen apróságoknak is. Továbbá követik a befektetésüket.
Ne egyből "mindenki más a hibás, csak én nem" módba kapcsolj.
CSEPEL