Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 08:44

Csak Csajok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 22. 11:13
Előzmény: #13739  Törölt felhasználó
#13740
mi a f...z folyik itt????

forint 283,5....

mi a f... ez ami itt megy???
Worf
:))))
Törölt felhasználó 2010. 07. 22. 10:57
Előzmény: #13738  -bubu-
#13739
"de mi a f..t csinál ez az elm.b.t.g b...????"

valahogy így
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 22. 10:45
Előzmény: #13737  Törölt felhasználó
#13738
szerencsétlen jól beragadt az biztos , nem tudom, hogy fogja feldolgozni a 600 at :))
Törölt felhasználó 2010. 07. 22. 10:38
Előzmény: #13736  -bubu-
#13737
Az első mondat után tudtam. :-)

Hidd el BUbu, legyőz mindannyiunkat. Kitartóbb mint a sokéves átlag. Gondolj bele 1047ről van tkomja....és azt ígéri amíg vissza nem megy oda , nem hagyja abba...

kemény :-)
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 22. 10:35
Előzmény: #13735  Törölt felhasználó
#13736
nem igaz, hogy folyton van valaki aki csak kötözködik!!

nincs köze az adóhoz...egyébként pedig ha lenne is...a társaságok azonnal ráverik az ügyfélre, ugyanúgy , mint a mol az áfa- emelést, meg tőzsdei áremelkedést, forintgyengülést stb...ugyanúgy ahogy a bankok rá fogják verni az ügyfelekre (hiába nyilatkozták, hogy nem)...úhogy ezen a telekom bukni nem fog nem kell félni...1-2 forintot rátesz a percdíjra, és megvan, még több is mint kéne..az emberek pedig 1-2 forint emelést észre sem vesznek (nyilván nem arra gondolok aki 24 órát beszél, mielőtt valaki belém kötne...de 60 forintért nem fognak lázadozni), na most a bankok ellen annál inkább...érdekes és mégis az otp emelkedik...hát nem vicces...na épp azért , mert a telekom részvény ára nem a tőzsdei kereskedéstől, és a piac akaratától függ mostanában...azért!!!

SZERINTED EZ HONNAN VAN ?? :)))))))
Törölt felhasználó 2010. 07. 22. 10:31
Előzmény: #13734  Törölt felhasználó
#13735

Felvételi leg’-ek 2010-ben
2010.07.12

Az idei jelentkezők körében a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment és a jogász szakok a legnépszerűbbek. A mesterképzést választók közül a legtöbben a tanár és a nemzetközi tanulmányok szakokat célozzák meg. A jelentkezők átlagosan 3 helyet jelölnek meg, de vannak kirívó esetek is, az idei rekorder összesen ötven helyre jelentkezett.!!!!!! :-)

A jelentkezési adatok eddigi feldolgozottsága alapján az alapszakok közül* a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment vezetik a népszerűségi listát, őket követi a jogász szak, majd fej-fej mellett a mérnök informatikus és a pénzügy és számvitel következik, aztán a gépészmérnöki, nemzetközi gazdálkodás, kommunikáció és médiatudomány, általános orvos, majd a kereskedelem és marketing zárja a Top10-es listát.

A mesterszakok esetében** a tanár szak magasan vezet több mint háromszor annyi jelentkezővel, mint a második helyen lévő nemzetközi tanulmányok. A harmadik helyen alig lemaradva a kommunikáció és médiatudomány foglal helyet, majd a vezetés és szervezés, pszichológia, pénzügy, geográfus, fordító és tolmács, biológus, valamint a marketing szakok kerültek fel a mesterképzések legnépszerűbb tízes listájára.

A jó pap és a továbbtanulás

Az alapképzésre jelentkezők nagy többsége a 19-21 éves korosztályból kerül ki, míg mesterképzésre leginkább a 22-23 évesek, valamint a 27 évnél idősebbek felvételiznek. És hogy mennyire igaz a mondás, hogy a jó pap holtig tanul, több jelentkező is volt, aki hetven fölött döntött a továbbtanulás mellett. Egyikük az a 71 éves felvételiző, aki jogász szakon kezdené meg tanulmányait, majd őt követi két 70 éves jelentkező, akik a fizika, illetve a villamosmérnöki szakokat célozták meg.

Az idei jelentkezők közül a legtöbben három szakot jelöltek meg - csaknem 60 ezren -, ennél van, aki kirívóan többet, harminchét, negyven, vagy akár ötven helyre is felvételizik, de sokan vannak olyanok is, akik csupán egyetlen szakot választottak.

Körülbelül 3400 külföldi állampolgárságú jelentkező van. A legtöbben a szomszédos országokból felvételiztek, Szlovákiából, Romániából, Ausztriából, Ukrajnából, Horvátországból, de akadnak mongol, lengyel, afgán, vietnámi, szerb, orosz és kínai jelentkezők is. Emellett Nyugat-Európából - pl.: Németország, Spanyolország, Olaszország -, az USA-ból és még Kanadából is érkeztek felvételizők.

Nyelvtudás és többletpontok

Az előzetes adatok alapján körülbelül 46 ezer felvételizőnek van már nyelvvizsgája valamilyen nyelvből és csaknem négyezren vannak, akik a hátrányos helyzetük miatt többletpontra jogosultak.
A jelentkezési adatok feldolgozása folyamatosan zajlik, a részletes statisztikák hamarosan elérhetők lesznek honlapunkon.

link

Enyhe túlzásnka érzem, 50 helyre jelentkezni. :-)
Viszont az szuper hogy vannak akik 70 évesen is tanulni szeretnének.
Törölt felhasználó 2010. 07. 21. 19:39
Előzmény: #13733  -bubu-
#13734
"Sem a politika, sem a lakosság nem akarta meghallani a közgazdászok figyelmeztetését, hogy nem lehet többet elosztani, mint amit megtermeltünk – mondta a válság okai kapcsán az Álomcsőd című interjúkötet bemutatóján Simor András jegybankelnök (aki maga is a kötet egyik interjúalanya).

Simor András ezen nem is csodálkozott, hiszen „annyira rosszul élünk – mondjuk nem én, ahogy szokták mondani” – mondta, némi derültséget keltve a teremben"

link

Jópofa. :-)
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 10:25
Előzmény: #13732  Törölt felhasználó
#13733
Opni-t is visszanyithatná már viktor , hátha a telefonos bolondokat vissza lehetne terelni a rácsos ágyba :))
pfff :)) beteg elme ........:))
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 10:15
Előzmény: #13731  -bubu-
#13732
:-) Érdekes lett. Meglepő, ritkán szórakoztató.
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 09:45
Előzmény: #13730  Törölt felhasználó
#13731
nyári nihil , kis pihenés utazás :))

gondoltam benézek , mi van erre felé de látom pár topikban már agyhalál van :))

két év alatt a félhülyék átvették az uralmat teljesen :))
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 09:10
Előzmény: #13726  -bubu-
#13730
Olvastam.

A blogról jut eszembe, kiváncsiságból megnéztem a részletet az Amerikai Pszihoból amit Nyilasi belinkelt.

Aztamindenit. Én könyvben olvastam, és valamiért úgy gondoltam, hogy kár megfilmesíteni, azt az irtózatot amit a könyv nyújtott, nem lehet filmben visszaadni. Hát ez is a nagy tévedéseim egyikke. Majd betojtam a részlet alatt is.

Veled mizu Bubuka? :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 09:08
Előzmény: #13724  -bubu-
#13729
Az van, hogy feltettem főni a levest (frankfurti, kicsit más recept, remélem finomabb lesz). Most meg megyek vasalni. :-)

Szerintem ma is dög meleg lesz.
Piros short. :-)

Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 09:06
Előzmény: #13723  Törölt felhasználó
#13728
Jó reggelt! :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 08:55
Előzmény: #13726  -bubu-
#13727
Alapvetően a helyzet "normális".
A mindenkori vezetők jellemzik a választóikat.
Szabad választásokon hatalmazta fel a bölcs magyar nép a kormánypártot.
Tudomásul kell venni a helyzetet, és azt is , hogy mindennki feleljen a saját dolgaiért.
Az öntudatos polgár nem hibáztat másokat, hanem teszi a dolgát: dolgozik, választ, magánéletet él stb.

Aki nem vár csodákat, az nem csalódik
(Möbius 99. törvénye)
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 08:41
Előzmény: #13722  Törölt felhasználó
#13726
Megtörtént a gengszterváltás. És pontosan az történik, amire számítani lehetett: az élősködő MaSzoP SZDSZ tolvajbanda káoszdemokráciája után most jön a Fidesz feudális hűbéri diktatúrája (papi tizeddel, pallosjoggal, robottal, ajándékkal, első éjszaka jogával...)

Politikából elég is ennyi, beszéljünk ikább a gazdaságpolitikáról. A probléma ezzel csak az, hogy már ezer éve hangoztatom, hogy ilyen, hogy GAZDASÁGPOLITIKA Magyarországon nincs. CSAK POLITIKA VAN, aminek vannak gazdasági kihatásai. Nos, a dilettáns MaSZoP “gazdaságpolitikája” után, Megyó papa szellemi mélypontján, sokan azt gondolhatták, hogy ezeknél nagyobb balfaszok nem kerülhetnek döntéshozó hatalomba. De Mogyoróországon semmi sem lehetetlen, és az új hatalomba olyan hihetetlenül sötét, buta, súlyos arcú hűbéresek kerültek, amely az országra nézve életveszélyes is lehet. (Az egyik miniszter szerintem egyébként is ténylegesen pszichopata, de a többi régi-új arc is elképesztő.)

Szándékosan kerülöm a politikai témát, de emellett nem lehet szótlanul elmenni, mert a Fidesz gazdasági ámokfutása a 2/3-os teljhatalommal olyan, mint amikor láncfűrész kerül egy pszichopata kezébe, aki önkontroll nélküli tudatlan állapotban elkezd vele élvezkedve hadonászni össze-vissza, megsebesítve előbb a környezetét, aztán addig addig vagdalkozik, míg egyszercsak levágja vele a saját lábát is. Ez vár Magyarországra, és előbb utóbb olyan súlyos sebesüléssel fog ez járni, amely nagyon nagyon nagyon fog fájni. Sajnos nemcsak a láncűrészes pszichopatáknak, de az egész országnak.

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 08:14
Előzmény: #13724  -bubu-
#13725
Jó reggelt!
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 08:12
Előzmény: #13722  Törölt felhasználó
#13724
hát itt mi ujság van ? :)
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 08:11
Előzmény: #13722  Törölt felhasználó
#13723
Jó reggelt!
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 08:03
Előzmény: #13721  -bubu-
#13722
Jó reggelt :-)
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 08:00
Előzmény: #13719  Törölt felhasználó
#13721
jó reggelt,
-bubu-
-bubu- 2010. 07. 20. 08:00
Előzmény: #13719  Törölt felhasználó
#13720
jó reggelt,
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 07:31
Előzmény: #13718  Törölt felhasználó
#13719
Jó reggelt Béla!

Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 07:20
Előzmény: #13717  Törölt felhasználó
#13718
Csók Etuska!
Törölt felhasználó 2010. 07. 20. 06:52
Előzmény: #13716  Törölt felhasználó
#13717
Gondolom amikor egymásra találnak akkor van a cash. :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 21:58
Előzmény: #13715  Törölt felhasználó
#13716
Moncsika! van itt egy kinzó kérdés. ha a lágytehen intím kapcsolatba keveredik a követő kövessel, akkor egyszerre short és long?? vagyis dupla kenyérsütőgép kalgonovics antal ajánlásával?
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 20:34
Előzmény: #13714  Törölt felhasználó
#13715
Ez Ő? :-)

De szép. :-)

Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 20:31
Előzmény: #13713  Törölt felhasználó
#13714
Akkor te vagy az öntőpajti ))

Voltaire - Worf's Reven
link
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 20:28
Előzmény: #13712  Törölt felhasználó
#13713
Úgy döntöttem Worfi rajongó leszek. :-)

Ezt is neki küldöm:

Bijou - Depresszió
link
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 19:58
Előzmény: #13711  Törölt felhasználó
#13712
jaj ))
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 19:56
#13711
Jó fej ez a Kövess, van humora.

16:52 kor küld tippeket a Bét-re. :-) be is írtam gyorsan a füzetecskémbe, hogy keményen beshortoltam a Mtelekom-ot. Csak Worfi meg ne tudja. :-))
Törölt felhasználó 2010. 07. 19. 13:35
#13710
aki még nem olvasta volna, és jelenleg esetleg alacsony vérnyomással küzd, annak kimondottan hasznos olvasmány:

Félmilliárdos ingatlanhoz jutott a Mazsök az MNV-től
2010. július 07., szerda, 08:20

Szerző: hvg.hu

------------------------------------------------------------------------------ --

Címkék: Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.; Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány;






Egy hónappal ezelőtt, június 11-én jelentette be Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter, hogy leváltja Kamarás Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatóját, s helyére a Betonút Zrt. és a Keler Zrt. volt vezérigazgatóját, Horváth Gergelyt nevezi ki. A vezetőcsere várható volt, hiszen a kormányváltás óta minden állami szervnél hónapok óta a személyi változásokról folytak a találgatások.

Ennek fényében elgondolkodtató, hogy a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány (Mazsök) éppen a Kamarás-Horváth váltás előtt 48 órával jutott hozzá egy majdnem félmilliárd forintot érő XII. kerületi, Budakeszi út 32. szám alatti állami tulajdonú villához, bár a tárgyalások már korábban elkezdődtek. A közalapítvány és az MNV illetékesei június 9-én írták alá a szerződést, amelyet a vagyonkezelő szerkesztőségünk rendelkezésére bocsátott.

A dokumentum szerint a 4534 négyzetméter alapterületű, 459 millió forintra értékelt ingatlan, amely műemléknek számít, ingyenesen kerül a Mazsök tulajdonába. Mindez az „államtól átvállalt kulturális, szociális és hitéleti célra történő felhasználása érdekében történik”. Mindazonáltal ha a közalapítvány öt éven belül értékesíti a villát, akkor a bevétel felét köteles befizetni a központi költségvetésbe. Ennek a néhány esztendőnek az eltelte után azonban a Mazsököt már nem terheli ilyen fizetési kötelezettség. Minderről, és arról, hogy mire fordítanák az ingatlant, megkérdeztük a Mazsök kuratóriumának elnökét, Zoltai Gusztávot, de egyelőre nem kaptunk választ tőle.


Fotó: Stiller Ákos

A Mazsököt a Magyar Köztársaság kormánya hozta létre a párizsi békediktátumban foglalt nemzetközi jogi kötelezettségek teljesítésére. Azzal a céllal, hogy azon zsidó származású magyar állampolgárok, akik a náci intézkedések és a holokauszt elszenvedői voltak, újjászervezhessék vallási, kulturális, oktatási rendszerüket, személyes szociális helyzetüket javíthassák az erre fordított javakból.

A közalapítvány életében nem ez volt az egyetlen vihart kavart ügy. Tavaly például mintegy tízmillió forintos végkielégítést adott távozó titkárának. A szervezet vezetése ráadásul milliós prémiumokat is kiosztott magának egy sikeresen lebonyolított, több százmillió forintos ingatlaneladás után.

A szervezet működésével kapcsolatban korábban is felmerült az összeférhetetlenség gyanúja. Az Állami Számvevőszék megállapítása szerint olyan szervezeteknek adott rendszeresen támogatást, melyek vezetői a közalapítvány kuratóriumában is helyet foglaltak. Zoltai Gusztávot, aki a közalapítvány kuratóriumának társelnöke, személy szerint is vád érte, miután kiderült: a Magyarországi Zsidók Hitközségek Szövetségének ügyvezetőjeként pályázott, és nyert a 2008-ban a közalapítvány által szétosztott közel 76 millió forintból.
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 21:53
Előzmény: #13705  Törölt felhasználó
#13709
Elég sok itt a tehetetlen ember.
Tíz napos longból sem tudnak profitálni.
Én nem jósolok, hanem megállapítom a trendet.
Erre szokták mondani , hogy könnyű.
Lehet, de akkor egyesek miért shortolnak közben?
A pénteki kereskedés nyitása előtt a honlapomon már figyelmeztetés ment az olvasóknak a pozíciók leépítésére.
Ezt nem magyarázkodásképpen mondom, mert nincs rá szükségem, az amatőrök hőzöngése pedig csak a saját sikertelenségüket jellemzi.
Ennek a néhány sornak az a célja, hogy ráébresszek mindenkit az önálló gondolkodásra, s a saját lépéseinek a felülvizsgálatára. Saját kontója érdekében.
Aki az elmúlt időszakban long-gal nem tudott nyerni, az magára vessen, s ne várja, hogy más nyomja meg helyette a sell gombot.
Soha nem lesz eredményes tőzsdés , aki nem objektív, és mentségképpen másokat próbál hibáztatni.
Hibáztathatunk másokat, de nem segít, és igen sokba kerül.
Itt nincs kötelezettségem, ahol pedig van legrosszabb esetben is max. 1-2 napos késéssel megy a korrekció. A nyereségek és a veszteségek szaldójának kell pozitívnak lennie, s a találati arány 80% fölött már szuper. (Szerénységem nem törekszik a 100%-ra)
A hőzöngők vizsgálják meg a szaldójukat, s a találati arányukat.
(Pl egyesek a kb. tíz nap alatt 100%-ban mondtak óránként folyamatos zuhanást)
Várom a nagyokos hőzöngők véleményét a jelenről vagy a jövő hétről, ha ez ilyen egyszerű.
A megfelelő helyen én le fogom tenni a garast egy nappal tőzsde nyitás előtt.
Ettől függetlenül sok sikert!
portiindex 2010. 07. 17. 21:45
Törölt hozzászólás
#13708
nyuszika 2010. 07. 17. 20:25
Előzmény: #13700  Törölt felhasználó
#13707
Csak Neked:link
portiindex 2010. 07. 17. 20:09
Törölt hozzászólás
#13706
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 19:20
Előzmény: #13703  Törölt felhasználó
#13705
csontossal ne foglalkozz, önálló életre képtelen, ezért nem is ért semmit, csak a kőtáblába vésett outscreen candle-t, négy agyféltekkel
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 18:59
Előzmény: #13702  spade
#13704
Michael Bublé - Everything

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 18:56
Előzmény: #13701  Törölt felhasználó
#13703
Real barátodnak is vegyél egyet , ha nem okoz problémát.

Az 1xyz-vel kapcsolatban pedig csak neked elmondok valamit, mert látom nem tudsz túljutni a dolgon.
NEM én regeltem ezzel a nickkel, egy ismerősöm adta nekem, mivel ő nem akart már itt fórumozni, nekem meg épp nem volt aktív nickem.
Amennyiben úgy érzed ez valami hihetetlenül elfuserált név, egy percig sem vitatom, mára már megszoktam, ezért nem cserélem le.
spade 2010. 07. 17. 18:12
Előzmény: #13692  Törölt felhasználó
#13702
Carolina Liar - Show Me What I'm Looking for
link
Törölt felhasználó 2010. 07. 17. 17:50
Előzmény: #13692  Törölt felhasználó
#13701
Köszönöm az ajánlót, hétfőn nyitáskor a könyvesboltban leszek, és mielőtt elkapkodnák, veszek 1-2 példányt.
Remélem nem baj, ha veszek, és nem shortolom.
Mindig is érdekeltek a sokgyerekes, vallási témájú könyvek, ahol a gyerekeket így számolták: 1, x,y, z,
α,β ,γ,δ...
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:22
Előzmény: #13698  nyuszika
#13700
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:21
Előzmény: #13698  nyuszika
#13699
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
nyuszika 2010. 07. 16. 17:13
Előzmény: #13697  Törölt felhasználó
#13698
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 16:56
Előzmény: #13696  Törölt felhasználó
#13697
megy ez., mint lágytehennek a célbafosás.
))))
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 07:51
Előzmény: #13695  spade
#13696
Örülök, hogy jól elbeszélgettünk.
Szép időnk van. Szeretsz úszni?
spade 2010. 07. 15. 20:07
Előzmény: #13694  Törölt felhasználó
#13695
Te möbi én a tözsdéről beszéltem és ráadásul nem is az itteni hanem főleg az otp topicbeli elkövetéseidról, nem pedig a humorodról mert az szóra sem érdemes :), sztem hó végén fizu helyett kérjél inkább kis IQ többletet :)
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:55
Előzmény: #13693  spade
#13694
Te 2/3-os agyféltekés vagy?
Lehet, hogy az elveszített 1/3-ban volt a humor központ.
Sok kétharmadosnál tapasztalható, hogy karót nyelve nem tudnak lehajolni az utcán heverő témáért.
Nem én vagyok vicces, hanem amiről, akikről beszélek.
spade 2010. 07. 15. 19:42
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13693
Te möbi dugujjá má el, néha akkora butaságokat szoktál mondani h még az APEH is sirva fakad a tözsdenyereségadó bevétel-kieése láttán :), még nyuszikának is zacciba kellett csapnia a két tapsifülét h finanszirozza margin callját, hogy sikerült a 6000 fölötti otpvel jól kitömetned .....
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:25
#13692
Young: A Viskó

Megrázó, érdekes, elgondolkodtató. Szerintem érdemes időt áldozni rá.

Kicsit bővebben:
"William P. Young: The Shack - A viskó

Vallási témájú könyv ritkán kelt akkora visszhangot, mint a 2007-ben megjelent A viskó. Persze elsősorban a keresztény olvasókat mozgatta meg - a nyílt rajongástól az eretnekség vádjáig mindenféle fogadtatásban volt része. A kanadai szerző, William P. Young eredetileg hat gyermekének írta a történetet karácsonyi ajándék gyanánt, és csak barátai unszolására és anyagi segítségével jelentette meg magánkiadásban, marketingkampány helyett pedig szóban terjedt a könyv híre, de így is eljutott a New York Times bestsellerlistájának első helyéig.
A regény Mack, egy ötgyermekes családapa történetét meséli el, akinek legkisebb gyermeke - egy kislány - egy pedofil sorozatgyilkos áldozata lesz. Három évvel később Mack és családja még mindig nem heverte ki a szörnyű eseményt, amikor a férfi különös levelet talál a postaládájában: Istentől, vagy ahogy Mack felesége szólítja, Papától érkezett, aki azt üzeni Macknek, hétvégén várja őt a viskóban. A viskó Mack fájdalmának, gyászának és lelkiismeret-furdalásának esszenciája, egy elhagyatott hely az erdőben, ahol a nyomozás során megtalálták az egyetlen arra utaló bizonyítékot, hogy mi is történhetett a kislánnyal. Mack nem tudja mire vélni az üzenetet, de nem tud ellenállni a rejtélyes meghívásnak.
A viskóban pedig tényleg a Szentháromság várja Macket, de Isten nem egészen olyan, ahogyan elképzelte: az Atya (vagyis Papa) egy - bocsánat, de ez a legjobb szó - feka mama képében jelenik meg neki; Jézus sem a gyülekezeti termek giccsfestményeinek szőke, kék szemű hercege, hanem egy alacsony, nagyorrú zsidó kétkezi munkás; a Szentlélek, vagyis Sarayu (szanszkritul szél, áramlat) pedig egy apró termetű ázsiai nő, aki annyira vibrál, hogy alig lehet ránézni. Mack pedig nem tehet mást, mint hogy felfüggeszti hitetlenkedését, és párbeszédbe elegyedik Isten mindhárom személyével, és megtapasztalja a közöttük lévő kapcsolatot.
Ez az alapötlet nekem eléggé tetszik, és a teológiai mondanivalóval is teljesen egyet tudtam érteni. Előkerülnek a legfontosabb alapkérdések: a Szentháromság mibenléte, a törvény jelentősége, a szeretet hatalma, Isten mindenhatósága, a szabad akarat, miért engedi Isten a gonoszt, stb. Amit ezzel kapcsolatban mond Young, az szerintem mind teljesen rendben van, és eleve szimpatikus az az igénye, hogy megpróbálja kirobbantani az olvasót - akár hívő, akár nem - a megszokott sztereotípiákban való gondolkodástól a kaporszakállú öregúrtól bűn és bűnhődés viszonyáig. Ezért bárkinek merem ajánlani a könyvet, hívőnek és nem hívőnek egyaránt, mert mindenki találhat benne értékes és megszívlelendő gondolatokat, esetleg egy más, frissebb nézőpontot, mint amelyből eddig szemlélte Istent, a hitet és az egyházat (aminek egyébként korántsem hízeleg a regény).
Viszont egy nagyon komoly baj van ezzel a könyvvel: hogy a szerző nem író. Nem tud írni, na. Rosszul ír, még eredetiben is erőltetett néhol, képzelem, fordításban milyen fájdalmas lehet annak, aki érzékeny az ilyesmire. Papa, Jézus és Sarayu folyamatosan viccelődik egymással meg Mackkel - ami teljesen rendben van, szerintem Istennek remek humora van, csak W. P. Youngnak nincs, legalábbis nem tudott egy olyan párbeszédet sem írni, amin mosolyra húzódott volna a szám. Nincs egyetlen olyan sora sem a regénynek, ami rabul tudna ejteni azzal, ahogyan meg van írva. Sajnos olvasás közben bevillant, hogy Young körülbelül olyan jól ír, mint Stephenie Meyer, a vámpírbestsellerkirálynő, és ettől kezdve nem tudtam szabadulni ettől a gondolattól. Például a Szentlélekről állandóan Alice, a filigrán alkatú, jövőbe látó, fürge lábú vámpírcsaj jutott eszembe. Idegesítő volt, na.
Szóval nem a szépirodalom csúcsa - még csak nem is az alja, mert egyszerűen nem az -, de azért azt mondom, olvassátok el, mert elgondolkodtató és örömteli dolgokat mond."

link
nyuszika 2010. 07. 15. 14:21
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13691
Mehetünk, vehetünk...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:47
Előzmény: #13689  nyuszika
#13690
Tűrhetetlen, hogy nem jutottunk ki a foci VB-re.
Most már fújhatjuk a vuvuzellát, de legközelebb ott a helyünk.
Addig is mi "csajok" megvígasztaljuk magunkat egy bankkal a női logika szerint.
Shoppingolás csak csajoknak.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:15
Előzmény: #13688  Törölt felhasználó
#13689
Ok.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:12
Előzmény: #13686  nyuszika
#13688
kisvirág. mondta Magdolna.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:10
Előzmény: #13685  Törölt felhasználó
#13687
valóban.
pl. soha nem értettem, hogy a lágytehen végterméke miért mindíg lapjára esik.
esetlek egy pár oldalon keresztűl elemezhetnéd ezt a fontos kérdést a köz javára.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:08
Előzmény: #13684  Törölt felhasználó
#13686
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13685
Nem könnyű a trendelemzők élete .
Sok helyen kell helytállnom, s utána otthon is.
Nem könnyű még a humorérzék (Sinn für Humor) kifejlesztése sem.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13684
jaja, mi tökös menyasszonyok epedünk itt az ingyen igéért. hátha lök valamit a kontraindi.
))
nyuszika 2010. 07. 15. 13:01
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13683
Nagyon népszerű lettél a ,,csajok" körében...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:46
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13682
és a 2 db. előfizus pancser palota forr. mikor lesz?
))
turbónokedli.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:36
Előzmény: #13680  Törölt felhasználó
#13681
"Az Orbán-kormány megvenné, a Bayerische Landesbank pedig eladná az MKB Bankot - erősíti meg a pénzügyi szektorban már hónapok óta keringő pletykát a Figyelő mai cikke. Úgy tudni azonban, az árban egyelőre nagy az eltérés a felek között, a bajor..."

A tényfeltáró csontvázkereső brigád csontok helyett eldugott kincsekre akadt.
El is határozták, hogy tüstént vesznek egy bankot.
Mivel az EBRD nem volt eladó, Viktorunk megelégedett az MKB-val is. További felvásárlások várhatók. Európai bankok reszkessetek a magyar tőkétől! Ez nem vicc.

Topik gazda

famo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek