Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 08:44

Csak Csajok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:22
Előzmény: #13698  nyuszika
#13700
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:21
Előzmény: #13698  nyuszika
#13699
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
nyuszika 2010. 07. 16. 17:13
Előzmény: #13697  Törölt felhasználó
#13698
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 16:56
Előzmény: #13696  Törölt felhasználó
#13697
megy ez., mint lágytehennek a célbafosás.
))))
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 07:51
Előzmény: #13695  spade
#13696
Örülök, hogy jól elbeszélgettünk.
Szép időnk van. Szeretsz úszni?
spade 2010. 07. 15. 20:07
Előzmény: #13694  Törölt felhasználó
#13695
Te möbi én a tözsdéről beszéltem és ráadásul nem is az itteni hanem főleg az otp topicbeli elkövetéseidról, nem pedig a humorodról mert az szóra sem érdemes :), sztem hó végén fizu helyett kérjél inkább kis IQ többletet :)
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:55
Előzmény: #13693  spade
#13694
Te 2/3-os agyféltekés vagy?
Lehet, hogy az elveszített 1/3-ban volt a humor központ.
Sok kétharmadosnál tapasztalható, hogy karót nyelve nem tudnak lehajolni az utcán heverő témáért.
Nem én vagyok vicces, hanem amiről, akikről beszélek.
spade 2010. 07. 15. 19:42
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13693
Te möbi dugujjá má el, néha akkora butaságokat szoktál mondani h még az APEH is sirva fakad a tözsdenyereségadó bevétel-kieése láttán :), még nyuszikának is zacciba kellett csapnia a két tapsifülét h finanszirozza margin callját, hogy sikerült a 6000 fölötti otpvel jól kitömetned .....
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:25
#13692
Young: A Viskó

Megrázó, érdekes, elgondolkodtató. Szerintem érdemes időt áldozni rá.

Kicsit bővebben:
"William P. Young: The Shack - A viskó

Vallási témájú könyv ritkán kelt akkora visszhangot, mint a 2007-ben megjelent A viskó. Persze elsősorban a keresztény olvasókat mozgatta meg - a nyílt rajongástól az eretnekség vádjáig mindenféle fogadtatásban volt része. A kanadai szerző, William P. Young eredetileg hat gyermekének írta a történetet karácsonyi ajándék gyanánt, és csak barátai unszolására és anyagi segítségével jelentette meg magánkiadásban, marketingkampány helyett pedig szóban terjedt a könyv híre, de így is eljutott a New York Times bestsellerlistájának első helyéig.
A regény Mack, egy ötgyermekes családapa történetét meséli el, akinek legkisebb gyermeke - egy kislány - egy pedofil sorozatgyilkos áldozata lesz. Három évvel később Mack és családja még mindig nem heverte ki a szörnyű eseményt, amikor a férfi különös levelet talál a postaládájában: Istentől, vagy ahogy Mack felesége szólítja, Papától érkezett, aki azt üzeni Macknek, hétvégén várja őt a viskóban. A viskó Mack fájdalmának, gyászának és lelkiismeret-furdalásának esszenciája, egy elhagyatott hely az erdőben, ahol a nyomozás során megtalálták az egyetlen arra utaló bizonyítékot, hogy mi is történhetett a kislánnyal. Mack nem tudja mire vélni az üzenetet, de nem tud ellenállni a rejtélyes meghívásnak.
A viskóban pedig tényleg a Szentháromság várja Macket, de Isten nem egészen olyan, ahogyan elképzelte: az Atya (vagyis Papa) egy - bocsánat, de ez a legjobb szó - feka mama képében jelenik meg neki; Jézus sem a gyülekezeti termek giccsfestményeinek szőke, kék szemű hercege, hanem egy alacsony, nagyorrú zsidó kétkezi munkás; a Szentlélek, vagyis Sarayu (szanszkritul szél, áramlat) pedig egy apró termetű ázsiai nő, aki annyira vibrál, hogy alig lehet ránézni. Mack pedig nem tehet mást, mint hogy felfüggeszti hitetlenkedését, és párbeszédbe elegyedik Isten mindhárom személyével, és megtapasztalja a közöttük lévő kapcsolatot.
Ez az alapötlet nekem eléggé tetszik, és a teológiai mondanivalóval is teljesen egyet tudtam érteni. Előkerülnek a legfontosabb alapkérdések: a Szentháromság mibenléte, a törvény jelentősége, a szeretet hatalma, Isten mindenhatósága, a szabad akarat, miért engedi Isten a gonoszt, stb. Amit ezzel kapcsolatban mond Young, az szerintem mind teljesen rendben van, és eleve szimpatikus az az igénye, hogy megpróbálja kirobbantani az olvasót - akár hívő, akár nem - a megszokott sztereotípiákban való gondolkodástól a kaporszakállú öregúrtól bűn és bűnhődés viszonyáig. Ezért bárkinek merem ajánlani a könyvet, hívőnek és nem hívőnek egyaránt, mert mindenki találhat benne értékes és megszívlelendő gondolatokat, esetleg egy más, frissebb nézőpontot, mint amelyből eddig szemlélte Istent, a hitet és az egyházat (aminek egyébként korántsem hízeleg a regény).
Viszont egy nagyon komoly baj van ezzel a könyvvel: hogy a szerző nem író. Nem tud írni, na. Rosszul ír, még eredetiben is erőltetett néhol, képzelem, fordításban milyen fájdalmas lehet annak, aki érzékeny az ilyesmire. Papa, Jézus és Sarayu folyamatosan viccelődik egymással meg Mackkel - ami teljesen rendben van, szerintem Istennek remek humora van, csak W. P. Youngnak nincs, legalábbis nem tudott egy olyan párbeszédet sem írni, amin mosolyra húzódott volna a szám. Nincs egyetlen olyan sora sem a regénynek, ami rabul tudna ejteni azzal, ahogyan meg van írva. Sajnos olvasás közben bevillant, hogy Young körülbelül olyan jól ír, mint Stephenie Meyer, a vámpírbestsellerkirálynő, és ettől kezdve nem tudtam szabadulni ettől a gondolattól. Például a Szentlélekről állandóan Alice, a filigrán alkatú, jövőbe látó, fürge lábú vámpírcsaj jutott eszembe. Idegesítő volt, na.
Szóval nem a szépirodalom csúcsa - még csak nem is az alja, mert egyszerűen nem az -, de azért azt mondom, olvassátok el, mert elgondolkodtató és örömteli dolgokat mond."

link
nyuszika 2010. 07. 15. 14:21
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13691
Mehetünk, vehetünk...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:47
Előzmény: #13689  nyuszika
#13690
Tűrhetetlen, hogy nem jutottunk ki a foci VB-re.
Most már fújhatjuk a vuvuzellát, de legközelebb ott a helyünk.
Addig is mi "csajok" megvígasztaljuk magunkat egy bankkal a női logika szerint.
Shoppingolás csak csajoknak.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:15
Előzmény: #13688  Törölt felhasználó
#13689
Ok.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:12
Előzmény: #13686  nyuszika
#13688
kisvirág. mondta Magdolna.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:10
Előzmény: #13685  Törölt felhasználó
#13687
valóban.
pl. soha nem értettem, hogy a lágytehen végterméke miért mindíg lapjára esik.
esetlek egy pár oldalon keresztűl elemezhetnéd ezt a fontos kérdést a köz javára.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:08
Előzmény: #13684  Törölt felhasználó
#13686
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13685
Nem könnyű a trendelemzők élete .
Sok helyen kell helytállnom, s utána otthon is.
Nem könnyű még a humorérzék (Sinn für Humor) kifejlesztése sem.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13684
jaja, mi tökös menyasszonyok epedünk itt az ingyen igéért. hátha lök valamit a kontraindi.
))
nyuszika 2010. 07. 15. 13:01
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13683
Nagyon népszerű lettél a ,,csajok" körében...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:46
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13682
és a 2 db. előfizus pancser palota forr. mikor lesz?
))
turbónokedli.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:36
Előzmény: #13680  Törölt felhasználó
#13681
"Az Orbán-kormány megvenné, a Bayerische Landesbank pedig eladná az MKB Bankot - erősíti meg a pénzügyi szektorban már hónapok óta keringő pletykát a Figyelő mai cikke. Úgy tudni azonban, az árban egyelőre nagy az eltérés a felek között, a bajor..."

A tényfeltáró csontvázkereső brigád csontok helyett eldugott kincsekre akadt.
El is határozták, hogy tüstént vesznek egy bankot.
Mivel az EBRD nem volt eladó, Viktorunk megelégedett az MKB-val is. További felvásárlások várhatók. Európai bankok reszkessetek a magyar tőkétől! Ez nem vicc.

Topik gazda

famo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek