Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:49
Előzmény: #20358  infin
#20360
az is lehet, hogy csak más módszertan alapján állítják össze a statisztikát
infin 2020. 09. 11. 19:49
Előzmény: #20356  pitcairn2
#20359
A szesztilalmas komment? De konkrétan a vírustémában érdekelne a párhuzamon túl :)
infin 2020. 09. 11. 19:47
Előzmény: #20157  dmz
#20358
Az kimaradt h ahol országokat hasonlítottak össze (ugye ezt emelted ki), azok közül ahol kicsi volt a fertőzések száma (tavasszal), már csak asszem Tajvanban nem tört ki úgymond a járvány (már amit annak akarunk hívni) és persze több esetszámmal, mint korábban. A szokásos 2 hónap nyugi után. Nem kutattam a témát annyira, hogy tudjam, miért, mit csinálnak másképp most ezekben az országokban.
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:47
Előzmény: #20353  dmz
#20357
no ilyen amikor a színes ábrándok találkoznak a valósággal...
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:46
Előzmény: #20352  infin
#20356
a #20267 komment táján már alaposan kiveséztem ezt
infin 2020. 09. 11. 19:41
Előzmény: #20353  dmz
#20355
Ha az orrot szabadon hagyják, az mennyit számít? Ha tünetei vannak és a maszkba tüsszent, az így is segít valamit, gondolom.
infin 2020. 09. 11. 19:39
Előzmény: #20157  dmz
#20354
Köszi, megnéztem a cikkeket. Az elsőben nem túl erősek az eredmények, írják, hogy kell még vizsgálni, de erősebben kijött jó minőségű maszkokkal (csak az absztraktot olvastam el). A másodikban megnéztem a grafikonokat, szép, ahol a 100% maszkhordás mellett alig van esetszám, de jelzik, hogy "As previously mentioned, we exclude homemade facemasks from this evaluation as the mask material and quality cannot be guaranteed".
Aztán
"Based on the guidelines and available data on certified and non-certified medical masks, we recognize that the mask material virus reduction potential is not necessarily equivalent to the mask viral reduction rate (Mrₐd) and we assume that  the general mask usage in public has a reduced reduction factor without any fit tests,  training, or instructions. Previous studies compared homemade cloth masks and commercial medical masks ,which suggested reduced protection from particle penetration by cloth masks [56–58] and bare protection by handkerchiefs [57]. However, cough pressure can be significantly reduced by wearing any type of mask [59]. As such, we estimate less than 1–2 log 10 reduction factors for normal mask wearing in public. The log reduction factor translates into less than 90% virus removal effectiveness. We assume Mrₐd, the base aerosol reduction percentage of face masks (commercial medical products) in a public setting, to be approximately 60% [60] and estimate the range from 40% to 75%, assuming the best reduction rate is 99% for aNOISH-certified N-95 type respirator".
Szóval a grafikonoknál a jobb minőségű maszkokkal számoltak. Végül is túl szép lenne, ha igaz lenne, hogy egy sima textildarab hordásával teljesen visszaszorítanánk a járványt. Mint írtam, én elfogadom, ha kell hordani maszkot, max utólag leszek kicsit ideges, ha kiderülne, hogy igazából szinte felesleges macera volt:)
dmz 2020. 09. 11. 19:18
Előzmény: #20351  infin
#20353
Azért ezen megy a rugózás, mert nem tartjuk be. Ma négy olyan bolti alkalmazottat láttam, akin semmilyen maszk nem volt. További 5-6 pedig állon hordta. Vásárlók tucatjával maszk nélkül vagy állra akasztott maszkkal. Akin van maszk, 30% az orrot szabadon hagyja. Ezt egy olyan napon, amikor volt 700+ igazolt új fertőzött, a valóságban tehát sokezer. Még mindig szarunk bele, nincs min csodálkozni, hogy nem lassul a terjedés. Ez a vírus elsősorban légzőszervi úton terjed, a fertőzöttekből származó aeroszol közvetlen belélegzésével és jóval kevésbé érintés útján. Ezt az összefogdosás dolgot az elején szerintem túltoltuk, de ez egy magánvélemény.
infin 2020. 09. 11. 19:13
Előzmény: #20330  pitcairn2
#20352
Azt hiszem értem, mire gondolsz, h nem érdekli a társadalom egy elég nagy részét a maszkviselés mert nem hiszik h annyit segítene? Vagy? Érdekelne h itt mi a paródiája az elképzelésnek szerinted:)
infin 2020. 09. 11. 19:08
Előzmény: #20348  dmz
#20351

Ezzel egyébként egyetértek, hogy csak maszk legyen (meg ehhez hasonlóan nem költséges dolgok + idősek védelme) és más intézkedés meg ne, írtam, hogy én nem is értem, hogy miért a maszkviselésen megy a rugózás mindenhol. Nekem mondjuk az sok lenne, ha hosszú évekig kellene viselni, addig viselhetjük, amíg megvan valami működő vakcina, és kész. Meg nem tudom, mennyire hatásos a maszkviselés, de vmit biztos segít, bár nem hiszem, h ettől lemegy 1 alá a terjedés mértéke. Főleg, hogy úgy viselik, hogy állandóan fel-le kapják és összefogdossák, meg semmi speci szűrő nincs hozzá. De az még belefér nekem, hogy úgy viselem, hogy közben igazából nem tudom, mennyit segít. Amúgy is kötelező elég sok helyen már:)
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:05
Előzmény: #20348  dmz
#20350
a kolléga nem erre reagált és én pontosan ezért mondtam, hogy inkább ne menjünk bele jogfilozófiai kérdésekbe
infin 2020. 09. 11. 19:03
Előzmény: #20181  pitcairn2
#20349

Köszi, igen, az ilyenektől éreztem magam már utólag becsapottnak:)) (Sajnos nem olyan vicces de azért félig mégis igyekszem annak felfogni)
És aztán a második reakcióm mindig az, hogy mi a szent istenért (elnézést:P) nem lehet a 70-75-80 feletti időseket sokkal célzottabb intézkedésekkel tényleg védeni.
A komorbiditásnál azért felmerült már bennem, hogy a sima magas vérnyomás is annak számít-e
dmz 2020. 09. 11. 19:01
Előzmény: #20343  pitcairn2
#20348
Nézd, az nem kérdés, hogy a kötelező és általános maszkviselés jelenleg az egyetlen út, ami nem jár társadalmi károkozással és amivel átmenetileg valamennyire limitálni lehet a járvány terjedését addig, amíg nincs rá védőoltás. Szerintem sehová nem vezet, hogy ilyenkor szabadságjogokra hivatkozva az általános vagy kötelező rész valamelyikét néhányan megkérdőjelezik. Ezt egy egyszerű rendelettel elő kellene írni a különleges helyzetre hivatkozással. A társadalomban a legtöbb szabadságjog feltételekhez köthető, egy különleges helyzetben pedig minden alap megvan erre. Ahogyan pl nem engednek be egy utcába, ha ott bombát találtak és még tart a hatástalanítása. Utána bemehetsz, ahányszor csak akarsz. Ha a rendőr indoklás nélkül igazoltathat egy két évvel ezelőtt beragadt, sokszorosan idejétmúlt rendelet miatt és az nem veri ki a szabadságjogi biztosítékot, akkor a potenciális halálesetek elkerülése miatt hozott rendkívüli intézkedéseknek sem kellene. Zárt térben a kötelező és mindenkire kiterjedő maszkhasználat az egyetlen, amit ma tehetünk. Ha egyéni mérlegelésre bízzuk, ez már csak a töredékét éri.
infin 2020. 09. 11. 19:00
Előzmény: #20182  Törölt felhasználó
#20347

Még egyszer írok erre - az idézetre konkrétan. Ez az ember nagyon fura, ha szerinte az, hogy valaki nem veszi fel a maszkot, ártalmasabb, mint ha elüti a zebrán a gyalogost (mert nem áll meg neki ugye), vagy ártalmasabb, mint aki megmérgezi a szomszéd kutyáját, elvágja a kocsid fékvezetékét... WTF?
Az explicit, konkrétan véghezvitt gyilkosság szerintem még mindig rosszabb dolog, mint a maszk nem viselése:)).... Nagyon fura tényleg, ennyire bepánikolt a (legjobb esetben) műtermékkel teli grafikonoktól vagy mi? (Igen, ez most nem a legszebb stílus tőlem, de mit írjak ilyen elvakult szövegre??)
De tényleg, hasonlítsunk össze két társadalmat. Az egyikben rendszeresen elütik a zebrán a gyalogost, megmérgezik a kutyádat, elvágják a kocsiban a fékvezetéket hogy meghalj, amikor legközelebb beülsz a kocsidba. A másikban nem hordunk maszkot, amikor a covid-19 koronavírus terjed. Szerintem nem kérdés, ki melyik társadalmat választaná, szerintem ez az emberke nagyon elszállt és elvakult, mert még ezt sem gondolta végig, vagy én nem tudom. Én az ilyet felfogni nem bírom. És ez természettudományi egyetemen adjunktus?!?! Tudjátok mit, betudom annak, hogy túl sokat kellett karanténban ülnie neki is és megőrült kicsit tőle:P
infin 2020. 09. 11. 18:45
Előzmény: #20342  Törölt felhasználó
#20346
Semmi gond. Esetleg egy kis boksz a feszültséglevezetéshez? : P
infin 2020. 09. 11. 18:43
Előzmény: #20200  antaltibor2
#20345
"Volt így értelme annak a 2 honapnak? Az én véleményem, hogy egyértelműen volt, de akkor annak az eredményeit nem kellett volna fenntartani?"
--->
Nem fenntartható intézkedés. Nem életszerű a fenntartása. Sajnos. Ennyi. Sajnos rá vagyunk kényszerülve, igen, arra, hogy felvállaljuk az extra betegeket. Szerencsére nem apokalipszis szintű, adhatunk érte hálát istennek (aki istenhívő).
Arról, hogy miért nem kötelező FFP2 maszk, ha az tényleg mindenkit véd. Ugyanazért nem, amiért az idősebbeket nem védik rendesen külön célzottan, a teljes gazdasággal való szórakozás helyett (már megint terjed a vírus az idősotthonokban, mintha tavasszal semmit nem tanultunk volna a dologból). Egyikben sincs logika, kérlek szépen.
---
---
"Miért tudták Ausztráliában két hétnyi, lokalizált szigorral visszafolytani a járványt?
--->
Nem tudták, ott is megint kijött. Kb törvényszerűnek tűnik, hogy ~2 hónap nyugi után megint kijön mindenhol. Úgyhogy igazából édesmindegy, ha sokan "vírustagadók" meg "nemtörődömek" a népből. Az igazi felelősök máshol vannak. Lásd két fenti példát arra, hogy miben nincs logika. ... Nekem az sem válasz erre, hogy valamiért ezeket az intézkedéseket nem lehet meglépni, mert ha a gazdaság bezárását meg tudták lépni tavasszal, akkor ezeket is!!
pitcairn2 2020. 09. 11. 18:43
Előzmény: #20342  Törölt felhasználó
#20344
ha rajtam múlt volna egy napig nem "rohadtál volna" otthon:)
mi több, elvárásokat sem diktáltam volna neked...
pitcairn2 2020. 09. 11. 18:42
Előzmény: #20341  dmz
#20343
röhögés helyett inkább gondolj bele abba hogy mit vázolt fel a kolléga...
és hogy milyen buktatói vannak ennek...
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 18:33
#20342
Na tényleg lépek, elnézést mindenkitől akit esetleg megbántottam, nem szokásom, de tele van a hócipőm, hogy a tavaszi három hónap home-office után már megint itthon rohadok. Nem is rossz ez a fórum, le lehet vezetni a feszültséget vele.:)
dmz 2020. 09. 11. 18:33
Előzmény: #20330  pitcairn2
#20341
Én ezen konkrétan röhögök, hogy nálad a vita abból áll, hogy minden egyes alkalommal, amikor közel kerülsz ahhoz, hogy valamit be kellene ismerni, akkor ebbe ne menjünk bele fordulattal hárítasz és mehet tovább a semmitmondó maszatolás, ahogyan eddig. Olyan szinten hot air produkció ez, hogy zoltánspokes szóvivő úr sem tudja ezt különb módon. Teljesen felesleges időpocsékolás vitázni, mert rád nincs hatással bármilyen vita menete. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek