Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TAki083 2009. 08. 06. 09:51
#4760
Van valakinek elemzése esetleg tippje hogy a közeljövőben csökken e az olaj ár? Tegnap igen csak beragadtam és nem tudom hogy várjak vagy adjam el bukóban az egészet mert hogy igen csak izmosodik az olajár.Köszönöm
kispangit 2009. 08. 01. 12:44
Előzmény: #4739  lackok
#4759
"Azt viszont nem értem, hogy megy ellened a piac DAX TL-ben, mikor hétfő óta emelkedünk?
Nekem is van ugyanis TL07 de nekem termőben áll."
Azért, mert 4780-on vettem bele valamikor júniusban a tetején, gondolva, hogy tovább megy feljebb. Most már termőn van. Nagy tételben már nem teszek rá. 30-40 ezrekért szoktam venni, hátha megkeresi a reált - szvsz másra nem is jó, nagyon rizikós. Ott van most a jó öreg OTP. Most hagyom futni, 9.15-én ugye lejár, lehet, hogy engedem ezt is lejárni, mint korábban az eur/huf shortot; az minimális bukta lett.
NightLord 2009. 07. 31. 17:31
Előzmény: #4756  Törölt felhasználó
#4758
Ha nincs gap, és 260-nál likvidálják, akkor 100Ft körül.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 17:06
Előzmény: #4756  Törölt felhasználó
#4757
Elvileg a likvidálást valamilyen eur/huf árfolyamhoz kötik. A maradványértéket a likvidálás után tudják megállapítani, gondolom a likvidálási szinthez közeli ár. Remélem jól mondom.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 17:00
Előzmény: #4755  Törölt felhasználó
#4756
HAli nemtudjatok, hogy mennyi a maradvanyerteke az EUR HUF longnak?
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 16:50
Előzmény: #4753  Törölt felhasználó
#4755
Én záróra betettem az ajánlatom, "természetesen" árjegyző sehol.
Ha hétfőn alányit akkor PSZAF.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 16:35
Előzmény: #4753  Törölt felhasználó
#4754
Nagyon felháborító amit ma müvelnek :((
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 16:32
Előzmény: #4752  balalajka
#4753
Nem tudja valaki, hogy az Erste bankos certik miért tünnek el mindig? Pont akkor nincsen a mozgó sáv, amikor kellene...
balalajka 2009. 07. 29. 21:53
Előzmény: #4749  Törölt felhasználó
#4752
Talán amire még nem kaptál választ: e-brokin is nyugodtan certizhetsz, adásvétel tekintetében semmi különbség a rv-ekhez képest.
Taki 2009. 07. 29. 16:11
Előzmény: #4749  Törölt felhasználó
#4751
Mindenféleképp az Erste-s certiknél nézz körbe, mert a Raifessein-es nem túl likvid...
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 15:06
Előzmény: #4749  Törölt felhasználó
#4750
Üdv!

De, lehet adni-venni.
A likviditást árjegyző biztosítja az egyes certiknék,
többé-kevésbé folyamatosan (khm...)
A turbóknak (is) van egy lejáratuk, de ez nem egyezik
meg az adott alaptermék (pl olaj) adott havi határidős
kifutásával. Tehát egy adott turbo certi - amíg le nem jár - több egymás utáni határidős kontraktus árfolyamát
"követi". Tehát2, neked nem kell görgetni semmit, legalábbis nem havonta. Mielőtt lejár, el kell adnod,
aztán vehetsz helyette a remélhetőleg már bevezetett újabból.
Erste oldal a certikről:
link
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 14:53
#4749
Sziasztok!

Szeretnék certifikátokba fektetni, ez ügyben lenne néhány kérdésem.
Ami engem elsősorban foglalkoztat, az az olaj, főleg ezzel kapcsolatban szoktam a híreket nyomon követni az utóbbi egy évben (van is nyersanyagpiaci befektetési jegyem, ami legnagyobb százalékban az olaj árfolyamától függ)

Első kérdésem: ha jól tudom, Magyarországon az Erste és a Raiffeisen foglalkozik különböző certifikátokkal. (A Raiffeisennek voltam is bent egy fiókjában érdeklődni, de hát teljesen amatőr volt az ügyintéző, lényegében a honlapról próbálta kiokoskodni a válaszokat, meg próbált telefonos segítséget kérni, de abból sem lettünk sokkal okosabbak) A kérdés tehát: a két bank közül melyiket ajánlanátok?
Pl. a Raiffeisennél számomra meglepően magasnak tűntek az ehhez szükséges számlavezetési és tranzakciós költségek.

Ehhez kapcsolódó második kérdés: mivel a certifikátokat a fenti két kibocsájtó a BÉT-en vezette be, ezért az is felmerült bennem, hogy nem lehet ezeket ugyanúgy adni-venni, mint a részvényeket? (mivel a saját bankszámláma CIBnél van, én pl. a részvényeket is ott intéztem, az volt a legkézenfekvőbb)

Harmadik kérdés: amiben én gondolkozom, az a WTI long, mert hogy pl. jövő ilyenkor jelentősen magasabb lesz az olaj ára, arra viszonylag fenntartások nélkül mernék "fogadni". Jól látom és értem viszont, hogy tőkeáttételes (turbo) certifikát csak a következő hónapos kifutásig van? Persze ha jól értem, azt is lehet görgetni, de gondolom annak tranzakciós díja van (ami egyébként kedvezőbb, mintha lezárnám a pozíciót és nyitnék egy újat? Csak mert pl. ha én a Raiffeisennél jól értettem, akkor ott mind a vételnél, mind az eladásnál díjat számítanak fel)

Egyelőre ennyi, de szerintem lesz még kérdésem. Előre is köszönöm a válaszokat!
TrendMan 2009. 07. 27. 15:13
Előzmény: #4747  TrendMan
#4748
Utóbbit megtaláltam
--> link
TrendMan 2009. 07. 27. 15:06
#4747
- Vajon miért 15 forint az USDHUFL certi marzsa, miközben az EURHUFL certi esetében ez csak 4 forint ???
- Vajon miért képezte le az EURHUFL certi a forint pillanatnyi gyengülését a kamatvágás idején, és miért nem képezte le az USDHUF certi ugyanezt - miközben az EURUSD keresztárfolyam lényegében nem változott ???
- Hol van az USDHUFL certi pontos kiütése ???

Véleményeket és az infót köszi.
TrendMan 2009. 07. 27. 10:17
Előzmény: #4745  Törölt felhasználó
#4746
Részben igaz, részben nem - ilyen esetekre van egy védelmi beállításom, ami ilyen nagy tőkeáttétel esetén viszonylag jól levéd.
Közeledik a töréspont 9500/5400 körül váltana TA alapon is longba. (Magasabb az előző csúcsnál.)

Érdekes ez a 10 % körüli marzs a HUF Long certiben - így a kamatvágás előtt.....
Törölt felhasználó 2009. 07. 23. 17:29
Előzmény: #4744  TrendMan
#4745
Ma ismét jól megtépték a tőzsdéket. Gondolom hétfőn kiszórtad a shortot, amit jól tettél.
TrendMan 2009. 07. 17. 09:11
Előzmény: #4739  lackok
#4744
Valóban nagyon szép emelkedés volt, de én már közben megint shortban ülök (még): Egy szép hosszú kanócos órás gyertya állította meg az esést.
Viszont július közepe nagyon sokszor fordulós nap, most figyelni kell ...
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 23:01
Előzmény: #4742  Törölt felhasználó
#4743
maga az Erste Group részvénye a mögöttes termék. bécsi tőzsdén jegyzik, pl. itt tudod figyelni az árfolyamát:
link
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 21:26
Előzmény: #4741  balalajka
#4742
Köszi a segítséget! Már csak kezdőként a certik világában egy kérdésem lenne, mi a mögöttes terméke az EBERSTET-ének, melyik piacon találom meg? (ERSTE Bank)
balalajka 2009. 07. 16. 20:41
Előzmény: #4740  Törölt felhasználó
#4741
Én még nem találkoztam ilyen grafikonokkal, de a certik sajátossága miatt nem is mindig lenne értelme ezekről grafikont készíteni, elemezni. Csak a mögöttes (követett) termék a lényeg ,ezek fajtája pontosan benne van a certi nevében, csak a WTI olaj és az arany esetében fontos, hogy mindig a legközelebbi határidős lejáratot kell figyelni. DAX, Erste, EURHUF, USDHUF gondolom egyértelmü, EuroBund-al meg alíg játszik valaki.

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek