Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 16:01
Előzmény: #7715  Törölt felhasználó
#7720
Jó a kérdés, de most hajókázik:
"Irán közös hadgyakorlatra készül Oroszországgal"
link
_pampa 2015. 09. 23. 15:41
Előzmény: #7715  Törölt felhasználó
#7719
Jó kérdés....az oroszoknak van még egyéb is...

De mi lesz a szaudiakkal? Ők már elég régóta "véreznek"....nekik pedig csak olaj van....
szivacs
szivacs 2015. 09. 23. 15:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#7718
"Seehofer arról beszélt, hogy tárgyalni kell a válságról és közös megoldást kell találni rá, szerinte Orbán nyújtja a valódi megoldást. "
Phylaxa 2015. 09. 23. 15:05
Előzmény: #7714  Törölt felhasználó
#7717
Nekem úgy tűnt a mondataidból, hogy neked ez így ok. Ha nem így van, akkor elnézést kérek.

Az Unió semmit sem csinál. Befogadásra buzdít és szidja azokat akik nem akarnak befogadni. Kb. ennyi történt az UNIO részéről az elmúlt években. De ha tudsz valami konkrét dolgot akkor nyugodtan írd le! Én mindenképpen kíváncsi vagyok, hogy mit tett az UNIO a mai napig, hogy megállítsa ezt az őrületet.
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 15:01
Törölt hozzászólás
#7716
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:55
Előzmény: #7711  _pampa
#7715
Ha már gazdasági fórum...Láttam itt olyan elemzést, amely 20 dolláros olajárat vetít előre. 20 dollárnál lesz még Putyin?
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:54
Előzmény: #7709  Phylaxa
#7714
"Ők ezzel elégedettek. Te is az vagy. mi a problémád?"
Immáron sokadjára állítasz olyat, amit én nem írtam. Javaslom, hogy mielőtt következtetéseket vonsz le, előbb tisztázd a körülményeket, így nem esel a tévedés hibájába.
Egyáltalán nem vagyok elégedett, kurvára nem örülök annak, hogy az adóm egy részét menekültek (bevándorlók) ellátásra kell fordítani és azt sem hiszem, hogy túl sok jó származna a mohamedánok és keresztények együttéléséből (bár felmerül a kérdés, hogy ezek az emberek mennyire veszik komolyan az iszlám hitelveket).
Az unió lehet, hogy lassan mozdul, lehet, hogy megosztott, az is igaz, hogy követ el hibákat, de előbb-utóbb ki fog alakítani egy egységes álláspontot, és meg vannak az eszközei (a világot ugye a pénz mozgatja), hogy azt erőteljesen képviselni tudja.
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:49
Előzmény: #7694  Phylaxa
#7713
Sokaknak feltűnik, de a libsimédia feladata jelenleg nem az, hogy erről tudósítson.
Phylaxa 2015. 09. 23. 14:47
Előzmény: #7708  Törölt felhasználó
#7712
Az egyetlen szempont lesz, mint ahogyan a dánoknál is az volt.

Mindenhol lesz bevándorló. Minden egyes szegletbe betelepítik. Mindenki tudni fog róla, tehát a dán választás csak az előszél volt.

Görögország már semmit sem tud csinálni. Se pénze se akarata. Őrájuk te hiába számítasz ebben a kérdésben. Fizetik a kamatokat aztán jó napot.
_pampa 2015. 09. 23. 14:45
Előzmény: #7706  Törölt felhasználó
#7711
Oroszra nyomást? Ettől nagyobbat?

Közben meg épül a gázvezeték Kína felé gőzerővel.....

Na, az majd nyomásgyakorlás lesz amit Putyin fog művelni Európával!

Ráadásul Merkel sem nagyon "ugrálhat" mert az északi-áramlat ....és épül az északi-áramlat2 is!

Pár hét és Putyin fog diktálni!

Ameddig függ Európa az oroszoktól addig nem nagyon kellene belerugdosni!

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:44
Előzmény: #7707  _pampa
#7710
Pontosan: nem tudom, hogy nyugaton a többség mit szeretne, és te sem tudod, csak hiszed. Ezért egyelőre nem tudunk ezzel kapcsolatban helytálló következtetéseket levonni.
Phylaxa 2015. 09. 23. 14:44
Előzmény: #7706  Törölt felhasználó
#7709
Akkor mégiscsak jól mondtam, hogy álmodj tovább! Pár ország jelenlegi vezetésének valamiért baromi jól jön az ismeretlen papírok nélküli, ingyen érkező tömeg. Ők ezzel elégedettek. Te is az vagy. mi a problémád?

A nagyfiúk játékába Az EU nem fog beleszólni, ebben ne is reménykedj. Majd elküldenek pár mrd eurót a menekültzónákba, ami majd valahol landol. Semmi sem fog változni, csak az érkező embertömeg fog növekedni.

Tényleg nem akarlak bántani, álmodozz nyugodtan, hogy az EU vezetése milyen komoly lépéseket tesz, hogy a problémát megoldják. :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:42
Előzmény: #7705  Phylaxa
#7708
A szavazók döntésénél a bevándorlás csak az egyik szempont lesz (nagyon fontos szempont, de csak az egyik). A lakosság azon részénél, akit nem érint a bevándorlás (pl. olyan helyen lakik, ahol nincs bevándorló), lehet, hogy fontosabb szempont lesz a gazdaság állapota, stb. Görögországot jelentősen érinti a probléma, ennek ellenére két választáson sem az idegenellenes Arany Hajnal nyert, hanem a baloldali populista Sziriza.
_pampa 2015. 09. 23. 14:39
Előzmény: #7703  Törölt felhasználó
#7707
Akkor így jártam....te nem tudod,hogy a többség mit szeretne én pedig azt hiszem,hogy nem akar migránst...

Majd a választásoknál kiderül az igazság!

Csak nehogy nagyon fájjon Európának!
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:38
Előzmény: #7702  Phylaxa
#7706
"Nem gondolod komolyan, hogy ők fognak rendet tenni. na mindegy, álmodj tovább! :)"
Szerintem nem írtam olyat, hogy ők fognak rendet tenni, így nem is álmodok ilyenről. Amíg az oroszok és amerikaiak nem egyeznek meg (vagy egyik vissza nem vonul), addig nem lesz rend. A helyzet annyiban változott, hogy most már az uniónak is elemi érdeke a megegyezés, tehát ő is nyomást fog gyakorolni a felekre.
Phylaxa 2015. 09. 23. 14:34
Előzmény: #7697  Törölt felhasználó
#7705
Ez a kérdésed viszont elgondolkodtatott. Ezek szerint elképzelhető, hogy nem tudod, hogy a jövőben kisebbségi kormányokat fognak választani élükön a őrültség leállítókkal? Nem vagy tisztában azzal, hogy a bevándorlás fog dönteni a szavazóknál amikor szavazni fognak?

Hmmm. Érdekes.
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:33
Előzmény: #7700  _pampa
#7704
Mindenki harcol mindenki ellen.
Törölt felhasználó 2015. 09. 23. 14:32
Előzmény: #7699  _pampa
#7703
Nem tekinthetjük mérvadónak, mert sok minden befolyásolhatja (kik látogatják az adott oldalt, stb.). Láthattuk már sokszor, hogy a közvélemény-kutatások is tévedhetnek, pedig azokat sokkal jobban előkészítik.
Phylaxa 2015. 09. 23. 14:29
Előzmény: #7698  Törölt felhasználó
#7702
Hát persze. Csak tudnod kellene, hogy ők a lakókerületükért harcolnak. Aztán vagy vesztenek vagy megtarthatják. Nem gondolod komolyan, hogy ők fognak rendet tenni. na mindegy, álmodj tovább! :)
Phylaxa 2015. 09. 23. 14:27
Előzmény: #7697  Törölt felhasználó
#7701
Látod, hogy nem is érted. Nem állnak velük szóba a politikusok. Nem érdekli őket és hallani sem akarnak róluk. Viszont ők lennének a legnagyobb párt a parlamentben. Minél több idő telik el, annál erősebbek lesznek. Ekkora a különbség a lakosság és a vezetők között. Erről van szó.

De mondom, vannak akiket csak az győz meg, amikor már komoly problémák vannak. Én nem várnám meg a helyükben. :)

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek