Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 10. 24. 08:54

Bajnai mészárszéke  

Kedves Olvasó!



Ez az embertípus, mint bajnai, a világ mostani válságának a megtestesítője.



Fehér gallérja mögött, szenvtelenség, ridegség, humortalanság.



Önző ember, kinek csak a pénz számít. Ezért gyilkolni is képes.Fel se fogja. Neki ez természetes.Az ősei is ezt csinálták, mitől lenne Ő más. (gá-gá-gá)



Pénz és hatalom, a kisebbrendűségi érzését csak ezzel tudja oldani.

Gyáva és gerinctelen.

Alapvetően karakter és karizma nélküli lény.



Foglalkozik ez bárkivel is?

Érdekli, hogy mi a picsa van a tanárokkal, a cigányokkal, a kétkezi munkásokkal?

Szarja le magasról!

Ne áltassátok Magatokat.

Vicc ez az ember.

Csak az a baj, hogy az ember kínjában nevet rajta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:52
Előzmény: #393  szivacs
#408
"nehogy már felelősen kelljen dönteniük. "

Itt is megkérdem:) Kit támogassak, amennyiben felelősen akarok dönteni?

A formáció kritériumai:
1, mindenképp legyen esélye a kormányt leváltani
2, széleskörű ismertsége ÉS elfogadottsága
3, megfelelő infrastruktúrája (ez pl jelenleg ellenzéki oldalon csak a szociknak van)
4, megfelelő programja és megfelelő jelöltjei, a fent vázolt paraméterekkel.

Ki lenne ez szerinted?
Oké, azt mondod, Bajnai nem. De akkor ki?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:47
Előzmény: #392  szivacs
#407
Mégeccer, újra: JAVASLAT?????

Amit írsz, mind igaz, szép és jó, de változatlanul nem tudom meg belőle, hogy mit is tegyek eme nemes cél érdekében. (Ha lehet, ne az legyen a javaslat, hogy alapítsak mozgalmat, mert ahhoz se pénzem, se kedvem, se időm:)

Nevezd meg azt a formációt/nevet, akire szavaznom kell ahhoz, hogy ez a szép eszme valóra váljon!!
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:42
Előzmény: #391  szivacs
#406
"Megáradt Dunába vizet? Én inkább az aszályban öntözök... "

Ez igazán jól hangzik, csak 2 év múlva már lehet nem lesz aktuális.

"Egyébként azt olvastad, amit pl. a fidesz elhibázott szövetségi politikájáról írtam 2 éve is meg tegnap is?"

2 éve még nem jártam rendszeresen ide, pláne fórumra, a tegnapi meg kimaradt. Ha adsz valami linket hozzájuk, vagy bemásolod, elolvasom.

"Igaz, nem sikerült túl alpárira, talán azért nem szúrt szemet... "

Hiszed vagy sem, néhanapján azért vannak olyan olvasmányaim is, amik nem anyázásból állnak....

"Ennyire sikeresek voltak nálad a pártok a csakpártbangondolkodás kialakításával?"

Ez változatlanul jól hangzik, csak megint kimaradt valami : a J A V A S L A T.

Én vagyok a Választó, nagy v-vel. 2 év múlva megyek szavazni. Mi a javaslatod, kire szavazzak? Mondhatom persze azt a szavazatszámláló hölgyeknek, h én nem hiszek a pártokban, adjanak nekem olyan szavazólapot, amin nem pártokra kell szavazni, de félek, nem fogják teljesíteni....
Innentől kezdve mi a javaslatod, mit tegyek? Kapom egy listát, rajta PÁRTOK nevei. Innentől kezdve hogy szavazzak nempártokra???

Persze odaírhatom nekik, h kapjátok be, én "nempárt" hívő vagyok, de félek, ez azzal járna, h érvénytelen lenne a szavazatom (azaz végülis Orbánra szavaznék, ami ki van zárva.) Ezt tehát nem tehetem.

Nos, mi a javaslatod?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:32
Előzmény: #388  nemgyorgy
#405
1 Mit mivel?:O
2, Alternatívnak alternatív, amit a fidesz tesz, de gyógymódnak maximum Simicska számlája nevezné:)
ts3 2012. 11. 15. 20:24
Előzmény: #403  szivacs
#404
Szerinted Orbánt el kell zavarni?
Tudom nehéz válaszolnod. :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 18:02
Előzmény: #399  ts3
#403
"az is fontos, hogy kire" - persze hogy fontos, csakhogy nem ez az elsődleges.

Van céged? Van alkalmazottad? Őt hogy vetted fel, kerestél egy szimpatikus embert, felvetted és magára hagytad, hogy csináljon, amit akar?
Vagy netán először végiggondoltad, hogy mire is kell neked egy alkalmazott, mi lesz a feladata, hogyan fogod megoldani, hogy annak jó ellátásában legyen érdekelt, hogyan fogod ezt ellenőrizni és mit teszel, ha nem végzi jól a dolgát, aztán csináltál egy munkaszerződést majd mindezek után kerestél egy erre megfelelő embert és olyat alkalmaztál, aki ezekkel a feltételekkel vállalta, hogy a céged érdekében jól fog dolgozni netán még néhány jó üzleti elképzelést is kidolgozott, hogy mit hogyan csinálna.
Mindezek ismeretében döntöttél, hogy a jelentkezők közül kiben bízol meg, kit alkalmazol, ugye?
És ha nem jól muzsikált, ki tudtad rúgni?

Na ugye, hol vagyunk még ettől a szinttől a "demokráciánkban"?!
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:52
Előzmény: #394  csendben
#402
Már hogy' a bánatba alakítanék pártot, ha egyszer az a programom, hogy le a pártokkal...??? :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:51
Előzmény: #397  csendben
#401
Akkor fogsz elcsodálkozni, amikor kiderül, hogy a homokban, ahová a fejedet dugtad, egy másik vezér ülepe lapult - de akkor már késő lesz, mert azon fogak is voltak! :-)
ts3 2012. 11. 15. 17:18
Előzmény: #394  csendben
#400
"Programod lehetne: "LE A PÁRTOKKAL!" :-) "

A párt neve lehetne LMP(Le a Magyar Pártokkal)

ts3 2012. 11. 15. 17:16
Előzmény: #395  szivacs
#399
"Látom azt még mindíg nem fogtad, hogy nem az a legfontosabb, hogy kire, hanem az, hogy milyen feltételekkel és garanciákkal.
Nyugtass meg, hogy érted, csak nem akarod beismerni, hogy ez a fontosabb!"

Megnyugtatlak, hogy értem, de szerintem az is fontos, hogy kire. Gondold el például Eltolcsyra érdemes akár egy szavazatot is leadni.

Te most egy olyan választási rendszert szeretnél látni Magyarországon 2014-től, ami az egészvilágon nincs.
Mennyi realitása van ennek szerinted?
Mire megvalósul ez a visszahívhatóság addig lesz egy pár protest szavazás Magyarországon.(bár ezt az új Kalózpártot még nem írnám le)

Szerinted Orbánt el kell zavarni?

csendben 2012. 11. 15. 17:04
Előzmény: #396  szivacs
#398
Nyugyi,nyugi!!!
Csak olvasd el a saját hsz-idet.Különös tekintettel a pártokról oly sokszor hangoztatott véleményedre....
csendben 2012. 11. 15. 17:02
Előzmény: #393  szivacs
#397
Háááát, tudod nem ártana utánanézned,hogy miért dugja a strucc a fejét a homokba...
De ha már itt tartunk: kövezz meg,de ha már választanom kellene a homok és a vezér ülepe között,akkor én a homokot választanám...
És TE?

:-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:01
Előzmény: #394  csendben
#396
Tudod ugye, hogy ezzel magadat jellemezted! :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:00
Előzmény: #390  ts3
#395
Látom azt még mindíg nem fogtad, hogy nem az a legfontosabb, hogy kire, hanem az, hogy milyen feltételekkel és garanciákkal.
Nyugtass meg, hogy érted, csak nem akarod beismerni, hogy ez a fontosabb!
csendben 2012. 11. 15. 16:58
Előzmény: #392  szivacs
#394
"Ezen a felálláson kell változtatni és ezen csak a választás ELŐTT lehet!"

Ne röhögtesd ki magad!
Inkább jelöltesd magad és indúlj a választáson. (már,ha pártot alakítasz...)
Programod lehetne: "LE A PÁRTOKKAL!" :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:57
Előzmény: #389  nemgyorgy
#393
Azt látom.
És ha véletlenül már majdnem észrevennék legalább az árnyékát, akkor gyorsan a homokba dugják az "okos" fejüket, nehogy már felelősen kelljen dönteniük.
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:54
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#392
"Majd ha a fidesz nevű rákot kiirtottuk, lehet moralizálni demokráciáról. (Persze addig is lehet, csak fölösleges.)"

Ezt nem fogod fel, hogy akkor már késő lesz! A mostani gondolkodni lustaságra újabb 4 év meg még ki tudja milyen értékek fognak rámenni!

Amíg szabad mandátum van, addig semmikor nincs semmi hatásos a kezedben csak a 4 évenkénti választást MEGELŐZŐEN!
Azután, hogy átadtad a hatalmadat, már szarnak rád a pártok újabb 4 évig, nincs rád szükségük a jelen felállásban.
Ezen a felálláson kell változtatni és ezen csak a választás ELŐTT lehet!
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:45
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#391
Megáradt Dunába vizet? Én inkább az aszályban öntözök...

Egyébként azt olvastad, amit pl. a fidesz elhibázott szövetségi politikájáról írtam 2 éve is meg tegnap is? Igaz, nem sikerült túl alpárira, talán azért nem szúrt szemet...

Azt nem tudom felfogni, hogy miért csak azt tudod elképzelni, hogy a tündérek pártot alapítanak és a Megváltót jelölik miniszterelnöknek?
És ellenük ki indulna? Az angyalok pártja, jelöltjük Szent Péter? Majd egymásnak esnének, hogy melyik párt lopott több mannát és a Megváltó borissza és antiszemita, Szent Péternek meg álszakálla van és saját zsebre szed kapupénzt!
Ennyire sikeresek voltak nálad a pártok a csakpártbangondolkodás kialakításával?
ts3 2012. 11. 15. 16:43
Előzmény: #386  szivacs
#390
"Pontosítsunk: bábajnaizást :-) "
Ez mi ha nem agyatlan zombizmus? :)

Akkor kimondom helyetted, amit nem mersz kimondani, hogy Orbánt el kell zavarni.

"Orbán takarodj! - mindegy milyen áron!": ebből a mondatból csak az következik, hogy Orbán kissebb rossz számodra mint Bajnai. A gágogásoddal Bajnait gyengíted, Orbánt erősíted, mivel te magad mondtad, hogy Orbánt elegen kritizálják nélküled is.

"És még el is hitetik magukkal, hogy mindegy kire bízzák a hatalmukat, az ennél csak jobb lehet :-) "
Akkor szerinted mindegy kire bizzák a hatalmat ennél már csak rosszabb lesz?

"Gyermeteg zombizmus!"
Romkocsmában merengő bölcsész vagy, nem veszed észre?

ui. Emesének megint köszönjük.
nemgyorgy 2012. 11. 15. 16:35
Előzmény: #386  szivacs
#389
Nem veszik észre!
nemgyorgy 2012. 11. 15. 16:33
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#388
1.Mivel?
2.Talán valami alternatív gyógymód az amit a Fidesz tesz , a nemzetközi statisztikák szerint sokkal eredményesebben gyógyítható a rák mint a kemó-val.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 15:35
Előzmény: #386  szivacs
#387
"Orbán kritikában nincs itt hiány, nagy a felhozatal, nemigen lehet már mit hozzátenni és nálamnál sokan tehetségesebbek e téren. :-) "

Ugyan nem nekem címezted, de hadd kontárkodjak bele: Honnan tudod, hogy nem vagy benne tehetséges, amíg meg sem próbáltad?:)
Bajnait tökéletesen tudod szidni, szóval nem hiszem, hogy Orbánnal gondod lenne:) Ha a legyet eltalálod puskával, kár félned az elefánttól:)

A hosszú bekezdéshez: Ez mind igaz, de akkor felteszem, van javaslatod is, mit tegyen a csalódott tömeg.
Mert arra gondolni sem merek, hogy ezzel arra akartál volna célozni, hogy úgyis minden mindegy, maradjon hát Orbán mindaddig, amíg 2060-ban fel nem tűnik a hibátlan Tündérpárt, élén a Megváltóval.
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 15:08
Előzmény: #382  ts3
#386
Pontosítsunk: bábajnaizást :-)

Orbán kritikában nincs itt hiány, nagy a felhozatal, nemigen lehet már mit hozzátenni és nálamnál sokan tehetségesebbek e téren. :-)

Sokan addig is eljutottak, hogy el kell zavarni, node ki legyen helyette?
Arra is rájöttek páran, hogy nincs igazából olyan, aki számukra ideális lenne.
Maradt tehát az a gondolat, hogy jobbhíján amellé állnának, aki nem teljesen elfogadhatatlan számukra és van esélye, hogy győzzön, függetlenül attól, hogy ki az, mit akar és miképpen. Ebbe már nem akarnak belegondolni - vagyis szimpla, továbbgondolni nem is akaró zombi protestszavazóként állnak hozzá: "Orbán takarodj! - mindegy milyen áron!".
Vagyis azt a jelenlegi helyzetet -egy pártcsoport 2/3-os hatalmát- melyet most elviselhetetlennek tartanak pontosan ugyanúgy akarják megszűntetni, mint ahogy 2010-ben előállították!
És még el is hitetik magukkal, hogy mindegy kire bízzák a hatalmukat, az ennél csak jobb lehet :-)
Gyermeteg zombizmus!
Nem veszed észre???
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 14:00
Előzmény: #381  szivacs
#385
1, Ugyan már? Tudsz ellene valamit, az ezerszer megcáfolt libázáson kívül?
Mondjuk miniszterelnöksége alatt átjátszotta a koleszos havernak az összes létező közbeszerzést? Ja, bocs, az Orbán volt.

Mikor önkormányzati miniszter volt, Debrecen egy valag pénzt kapott. A csúnya gonosz Bajnai képes volt nem pártpolitikai alapon szelektálni. Fujjj, le vele!!

2, A "kompromisszum" szóval találkoztál már?
Nálad ha valaki nem bassza oda a sáros csizmáját az asztalra, mikor belép a tárgyalóterembe, az eleve feladja?:D

3, Cáfolj meg, de szerintem sokkal nagyobb probléma lenne az, ha lopott közpénzből támogatnák, mint a fideszt.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:55
Előzmény: #380  szivacs
#384
"nem kedvenc pártom a fidesz, mi több egyik sem az!"

Nos, ezt jól titkolod. El nem tudom képzelni, mit alakítanál, ha a kedvenc pártod lenne :D

"mindenkinek azt ajánlom, pártok(rácia) helyett próbáljon meg inkább egy valós demokrácián gondolkodni!"

1, Ezt a demokráciát nem épp Viktor rombolja gőzerővel?
2, Nagyon szép elképzelés, csak kábé annyira releváns jelenleg, mintha egy utolsó stádiumos rákos embernek az orvosa azért aggódna, nehogy túl sok zsírosat egyen, mert megfeküdheti a gyomrát:)
Majd ha a fidesz nevű rákot kiirtottuk, lehet moralizálni demokráciáról. (Persze addig is lehet, csak fölösleges.)
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:51
Előzmény: #379  nemgyorgy
#383
Jaja, durva is volt. Hír tv, és valaki nem hazudik, hirtelen azt se tudtam, hol vagyok.

De aztán bejátszottak "nincsenekmegszorítások" Viktortól valamit, és helyreállt a rend :)
ts3 2012. 11. 15. 13:47
Előzmény: #380  szivacs
#382
Eddig nem nagyon lehetett olvasni tőled Orbán kritikát, viszont annál több libajnaizást.

Szemmel láthatóan sokkal kevésbé kedveled Bajnait mint Orbánt.Jól mondom?
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 13:31
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#381
ad 1. a makulátlan előéletű - ugyan már!
ad 2. hanem eleve feladja?
ad 3. amcsi pénzből támogatják
- ez pedig szerinted nem probléma, ugye?
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 13:26
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#380
Nos, nem tudom mennyire vagy jártas a metakommunikációban - a tegnapi bábajnai megnyilatkozás nagyon beszédes volt... :-)

Aha, látom már, azt gondolod, hogy egy fidsznyiket kell itt lenyomnod, kiábrándítlak, nem kedvenc pártom a fidesz, mi több egyik sem az! Jól megvagyok pártok nélkül és itt is olvashattad, hogy mindenkinek azt ajánlom, pártok(rácia) helyett próbáljon meg inkább egy valós demokrácián gondolkodni!
Persze nem könnyű - egyáltalán gondolkodni, de idővel bele lehet jönni és a végén még talán a cselekvés is menni fog!
Próbáld meg te is nem partikulárisan a részek (ál)harcaként hanem egész(ség)ként szemlélni az országot!
nemgyorgy 2012. 11. 15. 13:13
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#379
Bajnait élőben? Te szegény.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:05
Előzmény: #376  szivacs
#378
Amit leírtam #362-ben.

"Amúgy mitől is bábajnai? Mert nem szabadságharcol ész nélkül, amivel nem dobunk ki milliárdokat az ablakon? (Ja, és nem idegeníti el minden épeszű partnerünk, kivéve a kifinomult azeri diplomáciát?:)

Abban is rohadék, hogy amerikából támogatják? Bezzeg a jó hazafi Viktorunkat Simicskáék támogatják, jó magyar lenyúlt közpénzből. Milyen köcsög már ez a Bajnai, hogy neki még ez se megy, ugye? :( "

Röviden: Azért "bábajnai",
mert

1, másba nem tudtok belekötni vele kapcsolatosan
2, nem szabadságharcol mint donkihóte
3, amcsi pénzből (is) támogatják, nem csak lopott magyar közpénzből, mint a fideszt?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:02
Előzmény: #375  szivacs
#377
Voltam olyan mazochista, hogy megnéztem az ominózus előadást, ráadásul a Hörr tv (!) prezentálásában. (Nem magamtól vetemedtem erre, csak mikor átpörgettem a csatornákat, pont az ment, és megálltam.)

Még az ottani csóka (!) is azt mondta, hogy ez csak egy felfújt lufi. (Valami fiatal srác volt, nyilván az értelmesebbje már ott is belátja, hogy a maradék renomét nem kéne egy gőzerővel a szakadékba hajtó elmebeteg felcsúti miatt feláldozni.)

Bajnai előadását is láttam, ha az neked habogás volt, akkor te egy Démoszthenész lehetsz :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Amúgy nem tudom, lassan én a helyedben már elég kínosan érezném magam. Kedvenc pártom lop, csal, hazudik napi rendszerességgel, én meg (jobb híján) abba próbálok belekötni, hogy egy interjúban az ellenzéki vezető "habogott" e :DDDDDDDDDDD Hát, te tudod... :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 12:47
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#376
Mi a konkrét kérdésed?
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 12:46
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
Nahát, ott is hebehabogott? Nem is láttam.

Én a tegnapi pakisztánafgános cáfolatáról beszéltem, amit a bizottsági ajtóban adott elő.
Bár lehet, hogy ott is fel volt dobva a régi szép wallisos időkre való visszagondolástól...
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 11:58
Előzmény: #365  szivacs
#374
Ó, szóval hebehabogását. Tényleg pofátlanság, hogy nem hazudik olyan olajozottan, mint a Vezér, ugye?:)

A habogásnak meg itt az oka.

link

- Úgy tűnt, olykor akadozva, túl lassan mondja a beszédét a Milla tüntetésén. Nagyon izgult?

- Inkább felemelő volt a tömeg, inspiráló volt látni az emberek arcán a reményt és az elszántságot. Kétségtelen, vagy a hangosítás volt elhibázott, vagy a környező házak verték vissza a hangot, de egy másodperces csúszással hallottuk vissza a saját mondatainkat, és ez szörnyen zavart. A közepe felé aztán rájöttem, hogy nem kell ezzel foglalkozni, csak mondani a szöveget.

Te ugye úgy is kitűnően tudnál szónokolni, hogy közben csúszva hallod vissza a saját szövegedet? :)
Hiába, ez a fideszes tökéletesség másnak elérhetetlen... :DDDDD
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 11:54
Előzmény: #371  szivacs
#373
Hű de jól megválaszoltad a kérdéseimet :D

Amennyiben Field lopott magyar közpénzből támogatja a Millát, akkor bizony ideje lenne feljelentést tennie a kristálytisztaságú és minden korrupciótól mentes Fidesznek.

Majd Polt kivizsgálja, Szájerné elrendezi, oszt jó napot :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 10:38
Előzmény: #371  szivacs
#372
"Titkos játszmák a Millát segítő mecénás körül
Zsebők Csaba
- 2012. november 8., csütörtök
Kockázatos személy

Nemzetbiztonsági vonatkozása is lehet annak, hogy Richard Field amerikai üzletember támogatja a Millát – ez derült ki az Echo Tv Hangos többség című műsorában elhangzottakból. A műsorvezetői felvetésre ugyanis, hogy nem nemzetbiztonsági kérdés-e, ha Field beavatkozik a magyar belpolitikába, pénzt adva bizonyos tömörüléseknek, Gulyás Gergely fideszes képviselő, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának tagja úgy reagált: „Ha úgy általánosságban teszi fel a kérdést, hogy külföldről egy pártnak van támogatója, nyilván ez mértéktől és a párttól is függ, akkor talán még azt lehet mondani, nem feltétlenül kell, hogy legyen az ilyen jellegű támogatásnak nemzetbiztonsági vonatkozása, de az említett személy esetében nem ez a helyzet. Ott van ilyen vonatkozása az ügynek.” Gulyás megjegyezte, Fieldnek „ez a fajta feltűnése a Milla mellett, az igenis komoly kérdéseket vet fel”. A HVG a minap arról írt, hogy Field támogatná a Bajnai Gordonnal szövetséges Millát.

Juhász Péter, a Milla vezetője azzal kapcsolatban, hogy az amerikai üzletember támogatná a szervezetét, azt mondta: pénzt még nem kaptak, Field egyelőre azzal segíti szervezetét, hogy az ő amerikai útját finanszírozza. Tizennégymillió forint választási pénz az akkor még jobbára ismeretlen LMP-nek, romaevakuálás Gyöngyöspatán – Richard Field, az évtizedeken át Magyarországon élő amerikai ingatlanvállalkozó a jelek szerint rutinosan és elkötelezetten avatkozik bele a budapesti belpolitikába – emlékeztetett a Milla-támogató tevékenységére a hetilap.

Field levélben reagált a HVG főszerkesztőjének. „Szándékom az volt, hogy lehetővé tegyem Juhász úrnak maga és a Milla mozgalom bemutatását amerikai magyaroknak, és segítsek megismerkednie azzal, ahogy az USA-ban a civilszervezeteket vezetik és támogatják. Az a szerény anyagi forrás, amit ezekben az időkben magyarországi (nem vállalkozási) célokra tudok szánni, az Amerikai Ház Alapítványhoz jut el, amely – más tevékenységei mellett – a Magyar Vöröskereszthez ebben az évben százmillió forint feletti értékű élelmiszert juttat el, szegény családok támogatására” – fejtegette levelében Field."

és mindezt a veszteséges vállalkozásaiból teszi...
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 10:37
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#371
Az index szerint már nem csak bábajnait, hanem a köré gyűlteket is.

"Még az október 23-i demonstráció előtt bejelentkezett Juhász Péternél, az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) nevű szervezet elnökénél Richard Field amerikai vállalkozó, hogy támogatná az ellenzéki mozgalmat, írja a HVG című hetilap.

„Pénzt még egyelőre nem kaptunk” - mondta Juhász a HVG-nek. A támogatás jelenleg abból áll, hogy Field finanszírozza a Milla-elnök november 3-án kezdődő egyhetes útját az Egyesült Államokba. Ennek célja a mozgalom megismertetése a lehetséges támogatókkal, a találkozók egy részét Juhász szervezi a saját kapcsoltai révén, néhányat pedig Field.

A hetilap szerint Field felbukkanása nem aratott osztatlan sikert a millások körében, többen úgy élték, hitelesebb lenne, ha a magyarországi ellenzék önerőből szervezkedne. Fenntartásiak vannak ráadásul a támogató személyével kapcsolatban is.

Field Magyarországon többek között az LMP támogatójaként lett ismert, illetve azzal, hogy ő volt az ötletgazdája annak az akciónak,a melynek keretében 2011 áprilisában a Vöröskereszt szervezésében Gyöngyöspatáról háromszáz cigány nőt és gyermeket szállítottak el. Az üzletmeber ezt követően közölte: elhagyja Magyarországot."
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 10:36
Előzmény: #369  szivacs
#370
Lehet. Csak annyi rémlik hogy Soros támogatással tanult.
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 10:28
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#369
a múltkor azt írta valaki, hogy OV Angliában tanult anno, usákok most bábajnaiba invesztáltak
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 10:25
Előzmény: #363  ts3
#368
Nem, de eddig jó, amit írnak.
A demokrácia a pártokrácia helyett mindenesetre némi előrelépés lenne.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 10:03
Előzmény: #365  szivacs
#367
"ráfért volna még egy féléves kiképzés az usákoknál!"

Biztos hogy Ö tanult ott és nem Orbán Viktor ?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 10:03
Előzmény: #365  szivacs
#366
"ráfért volna még egy féléves kiképzés az usákoknál!"

Biztos hogy Ö tanult ott és nem Orbán Viktor ?
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 09:57
Előzmény: #361  ts3
#365
Nem aggódom, látva az őszinte pislogását és hallva a hebehabogását. :-)
Túl korán jött vissza, igencsak ráfért volna még egy féléves kiképzés az usákoknál!
Törölt felhasználó 2012. 11. 14. 22:06
Törölt hozzászólás
#364
ts3 2012. 11. 14. 22:00
Előzmény: #333  szivacs
#363
"Csoportként eddig is tevékenykedett Magyarországon a svéd mintára alakult Kalózpárt, de most állításuk szerint a bíróság is bejegyezte őket valódi pártként. A szervezet közleménye szerint valódi demokráciát akarnak, és ha lebontották a többi párt hatalmát, magukat is feloszlatják."

Szivacs, véletlenül nem vagy alapítója a magyar Kalózpártnak?
:)
Törölt felhasználó 2012. 11. 14. 21:10
Előzmény: #359  szivacs
#362
Egyetértünk.

Amúgy mitől is bábajnai? Mert nem szabadságharcol ész nélkül, amivel nem dobunk ki milliárdokat az ablakon? (Ja, és nem idegeníti el minden épeszű partnerünk, kivéve a kifinomult azeri diplomáciát?:)

Abban is rohadék, hogy amerikából támogatják. Bezzeg a jó hazafi Viktorunkat Simicskáék támogatják, jó magyar lenyúlt közpénzből. Milyen köcsög már ez a Bajnai, hogy neki még ez se megy, ugye? :(

ts3 2012. 11. 14. 20:26
Előzmény: #349  szivacs
#361
"Annak fényében meglehetősen béna ez a kijelentés, hogy a volt miniszterelnök korábban arról beszélt, hogy a jobboldalból kiábrándult szavazókat is meg akarja nyerni a kormányváltáshoz. "

Ne aggódj, a kiábrándult jobboldali szavazók megnyerésében Eltolcsy is Bajnai segítségére van. :)
ts3 2012. 11. 14. 20:24
Előzmény: #349  szivacs
#360
"Annak fényében meglehetősen béna ez a kijelentés, hogy a volt miniszterelnök korábban arról beszélt, hogy a jobboldalból kiábrándult szavazókat is meg akarja nyerni a kormányváltáshoz. "

Ne aggódj, a kiábrándult jobboldali szavazók megnyerésében Eltolcsy is Bajnai segítségére van. :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 19:47
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#359
Nem ezt írtam, hanem azt, hogy Igazad van. Minden fidesz és jobbik szavazó hülye, aki nem képes felfogni, hogy mit mondott bábajnai.
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 19:46
Előzmény: #356  rockmaster
#358
Persze hogy ártatlan.
"A Malév és a Budapest Airport Zrt. privatizációja egyértelmű sikertörténet. Minden, még az elképzeléseket is meghaladó mértékben kitűnően sikerült. Az ország sokkal kedvezőbb helyzetbe került a privatizációk révén, mint előtte volt.
Majd jött a jelenlegi kormány és ezt az óriási nyereséget óriási veszteségbe fordította át."
rockmaster 2012. 11. 14. 19:41
Előzmény: #356  rockmaster
#357
Gondolom a felmentésekről mélyen hallgat a konzi-náci média, hiszen csak így lehet életben tartani a hitet és a hazugságaikat.
rockmaster 2012. 11. 14. 19:40
Előzmény: #348  szivacs
#356
Ártatlan lesz, mint minden eddigi Fidesz próbálkozások során kiderült.
Nagyon gyengék vagytok, mert eltelt 2,5 év, és az állítólagos bűnözök szabadlábon egy teljesen Fideszes államigazgatás mellett. Mikor kér bocsánatot a sok hazudozó vádló?
Törölt felhasználó 2012. 11. 14. 19:23
Előzmény: #354  szivacs
#355
Ha lefélázsiaiznak titeket (amúgy Bajnai nem ezt mondta) az eszerint Orbántól dicséret, Bajnaitól szidás?:)
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 18:46
Előzmény: #350  martin36
#354
Igazad van. Minden fidesz és jobbik szavazó hülye, aki nem képes felfogni, hogy mit mondott bábajnai.
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 18:43
Előzmény: #352  csendben
#353
Egy komment:
"A Malév és a Budapest Airport Zrt. privatizációja egyértelmű sikertörténet. Minden, még az elképzeléseket is meghaladó mértékben kitűnően sikerült. Az ország sokkal kedvezőbb helyzetbe került a privatizációk révén, mint előtte volt.
Majd jött a jelenlegi kormány és ezt az óriási nyereséget óriási veszteségbe fordította át."
csendben 2012. 11. 14. 17:38
Előzmény: #348  szivacs
#352
Ugyan,mesélg már el,mi a fene kerül a MALÉV felszámolásán 12 milliárdba?!

A tényszerűség és elfogulatlanság mintaképe..... (megfejtés:szivacs!)
martin36
martin36 2012. 11. 14. 17:37
Előzmény: #348  szivacs
#351
Vmelyik nap volt egy hosszabb cikk orbán egykori nagy puszibarátjával,Urbánnal.
Ő is világosan elmondta,amikor beültették a malév ig.tanácsába,pár hónap múlva azért hagyta ott,mert nem adta a nevét a fidesz bagázs hazudozásaihoz.Fehéren feketén tudott dolog volt,hogy eszük ágában sem volt sem lépéseket tenni a malév érdekében,sem egyetlen egy fűszálat keresztbe tenni,hogy mégis megmeneküljön a cég.
Ennyit az orbán csürhe megmentéseiről.
Lehet tovább Bajnaizni.
martin36
martin36 2012. 11. 14. 17:33
Előzmény: #349  szivacs
#350
Elmondta világosan,hogy nem.
Aki nem képes felfogni,vagy értelmezni amagyar szavakat,vagy gyengeelméjü,vagy egyszerűen nem tud olvasni,értelmezni.
Viszont gyengeelméjűnek sem kell lenni ahhoz,hogy pontosan tudja az ember,hogy orbán viszont tökéletesen ezt mondta imádott nagy nemezete fiaira.
Persze a hit ebben az esetben is csodákra,és süket fülekre képes.
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 17:18
#349
Bajnai tegnap: „Látok bizonyos mozgást a Fidesz és a Jobbik szavazói között oda és vissza. Kicsit olyan ez, mint az afgán és pakisztáni határon élő törzsek, nem tudni melyik országhoz tartoznak, csak mennek az árral.”

Annak fényében meglehetősen béna ez a kijelentés, hogy a volt miniszterelnök korábban arról beszélt, hogy a jobboldalból kiábrándult szavazókat is meg akarja nyerni a kormányváltáshoz.

Némi spéttel mára már ő is rájött, hogy a külföldieknek tett kijelentése a belföldieknek nem nyerte el a tetszését.
Bajnai ma: "Nem minősítettem és nem hasonlítottam félázsiai törzsekhez a fidesz és a jobbik szavazóit"
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 16:27
#348
"Bajnai Gordon volt miniszterelnököt hallgatta meg szerdai ülésén a Malév és a Budapest Airport Zrt. privatizációját, valamint a légitársaság fizetésképtelenségének okait vizsgáló parlamenti bizottság."
No itt lehet tündérmeséket hallgatni...
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 12:27
Előzmény: #345  ts3
#347
Add át neki személyesen, én sosem láttam és nem is fogom:-)
csendben 2012. 11. 14. 12:27
Előzmény: #345  ts3
#346
Van az úgy,hogy a célt nem magának jelöli ki az ember...
Pl.: X db Portfolió topik Hsz elküldése...
ts3 2012. 11. 14. 12:22
Előzmény: #342  szivacs
#345
Könyörgöm, mondjál már valami konkrétumot magaddal kapcsolatban, hogy milyen célt tűztél ki magad elé és mit tettél a cél elérése érdekében.
Ha már ilyen nagyszerű tanácsokat tudsz adni másoknak úgy általában.
:)

ui. Üdvözlöm Kubatovot :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 12:22
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#344
Az igényt nem én szórom, az bennetek (is) éppúgy megvan.

Nektek némi magatokba vetett hitet adni szerinted a könnyebbik vége...?

A "konkrét javaslatokkal" az a gond, hogy az valaki MÁS javaslata lenne. Más javaslatát pedig nehezen fogadja el mindenki. Az embereknek általában a saját javaslatuk mindíg a legszimpatikusabb, azt tartják a legjobbnak, annak védelmében vitáznak a legvehemensebben sőt olykor még esetleg tenni is hajlandók érte valamicskét.:-)
Kifejtettem már, hogy szvsz sokkal sikeresebb lehet egy olyan -akár csak közepes minőségű- elképzelés végrehajtása, amelynek kidolgozásában azok is részt vettek, akiknek végre kell hajtani, mint egy olyané, ami ugyan jobb minőségű, de a végrehajtók azt készen kapják valaki MÁStól, nem szólhattak bele, nekik csak meg kell csinálni. Nem fogják ugyanis magukénak érezni és nem fognak annyit tenni annak sikeréért, mint ha az a "saját" megoldásukként, az ő közreműködésükkel született volna. (két éve leírtam, hogy szvsz ez a fő probléma a fidesz szövetségesi politikájával is, hogy nem vonja be érdemben az érintetteket)
Nos, ezért szeretném azt elérni, hogy a gondolati utat végigjárva mindenőtök maga jusson el azokra a következtetésekre, elképzelésekre, amelyeket "valaki mástól" kapva nem éreznétek magatokénak.
Lehet, hogy nehezebb ezt a pályát bejárni, de egy a maga meggyőződéséért megkűzdött közösség sokkal sikeresebb lehet a céljai elérésében, mint egy olyanokból álló, akiket csupán meggyőztek valamiről, de nem érzik azt igazán magukénak.
csendben 2012. 11. 14. 12:07
Előzmény: #342  szivacs
#343
Ezt a fellenkzős dumát....
NEm semmi figura vagy....
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 12:00
Előzmény: #340  ts3
#342
"a tündérmesék világában élsz" - szvsz az él a a tündérmesék világában, aki pusztán reménykedik abban, hogy majd valaki más (pláne politikus) megoldja az ő problémáit az ő szájaíze szerint, de maga semmit nem hajlandó ezért :-)

A "tündérmese" egyébként csupán addig az, amíg az abban szereplő, általad is vágyott állapotot ki nem tűzöd magad elé célként. Onnantól kezdve vége a tündérmesének, mert már egy elérni kívánt célodról van szó, amely elérési módjának kigondolása komoly szellemi kihívás, végrehajtása pedig embert és közösséget próbáló feladat.
Itt vagy rá élő példa te is. Amint végre elkezdtél gondolkodni a problémán, megláttad a lekűzdendő akadályokat. Amint a megoldás határozott szándékával kezded megközelíteni a témát és elnyomod a lusta éned "úgysem tudom megcsinálni!" kishitűségét, mindjárt támadnak ötleteid, elképzeléseid. Amint mások is ezt teszik és a cél közös elérésének szándékával kezdtek együttműködni, közösen majd közösségként máris összeadódnak a gondolatok, szándékok és összeáll a magvalósítást megkezdeni képes csapat, ami elérheti azt is amit egy egyén egyedül nem.
Így kezdődik az az út, ami elvezethet olyan célokhoz, amelyek tettek nélkül maradnak a mesékben.
Törölt felhasználó 2012. 11. 14. 10:09
Előzmény: #340  ts3
#341
szivacs idealista módon szórja a forradalmi megoldási igényét, konkrét javaslatok, vagy tevékenység nélkül :)

Szereti a könnyebbik végénél megfogni a dolgokat.

A fenntartható, nem szennyező energiaellátásra megoldás lehet majd a jövőben a fúziós energia. Sokan dolgoznak is rajta, addig viszont ha energiát szeretnénk, akkor választhatunk a szennyező szén meg olaj, esetleg atom közül.

Szivacs szeretne a fúziós ideál megszületéséig is megszüntetni minden szennyező energiát, és egy kicsit a sötétben továbbgondolni, hogyan is jutunk majd el egyszer a fúzióig :)
ts3 2012. 11. 14. 09:58
Előzmény: #339  ts3
#340
"Azon elgondolkoztál már, hogy esetleg nem mégis veled van-e a gond, azért, mert azt hiszed, hogy előre el tudod dönteni, megvalósíthatatlan-e valami, anélkül, hogy törted volna a fejed azon, hogy miképpen lehetne megvalósítani és anélkül, hogy mindent elkövettél volna te is azért, hogy legalább megkíséreld megvalósítani? "

Gondolkodtál már azon, hogy mégis veled van a gond, mert a tündérmesék világában élsz és aki ezt megemlíti, arról azt állítod, hogy nehéz a felfogása, majd utána azt állítod, hogy meg sem próbálja azt megkisérelni ami törvényileg is lehetetlen.

Most már igazán elmagyarázhatnád, hogy a mai választás rendszerben, hogy valósítod meg, amit korábban írtál:"aki halandó személyes garanciát is adni a választóinak arra, hogy az ő érdekeiket fogja képviselni -ha kell a pártérdekekkel szemben is- és amennyiben a választói megítélése szerint nem ezt tenné, vállalja, hogy visszaadja nekik a tőlük kapott hatalmat"

Azaz, hogyan gondolod azt, hogy a képviselő vállaja, hogy visszaadja a kapott hatalmat, ha választói megitélés szerint nem a választó érdekét képviseli?
Szerződést köt személyszerint minden rá szavazó állampolgárral vagy úri becsületszavát adja, hogy lemond, ha szembe megy a választói akarattal?
Mi van akkor, ha a képviselő azt állítja, hogy nem ment szembe a választói akarattal, míg a választók azt mondják, hogy de ige?
Mi van a frakciófegyelemmel, meg a pénzbírsággal, ha megszegi azt a választó érdekek képviselés miatt?
ts3 2012. 11. 14. 09:55
Előzmény: #336  szivacs
#339
"Azon elgondolkoztál már, hogy esetleg nem mégis veled van-e a gond, azért, mert azt hiszed, hogy előre el tudod dönteni, megvalósíthatatlan-e valami, anélkül, hogy törted volna a fejed azon, hogy miképpen lehetne megvalósítani és anélkül, hogy mindent elkövettél volna te is azért, hogy legalább megkíséreld megvalósítani? "

Gondolkodtál már azon, hogy mégis veled van a gond, mert a tündérmesék világában élsz és aki ezt arról azt állítod, hogy nehéz a felfogása, majd utána azt állítod, hogy meg sem próbálja azt megkisérelni ami törvényileg is lehetetlen.

Most már igazán elmagyarázhatnád, hogy a mai választás rendszerben, hogy valósítod meg, amit korábban írtál:"aki halandó személyes garanciát is adni a választóinak arra, hogy az ő érdekeiket fogja képviselni -ha kell a pártérdekekkel szemben is- és amennyiben a választói megítélése szerint nem ezt tenné, vállalja, hogy visszaadja nekik a tőlük kapott hatalmat"

Azaz, hogyan gondolod azt, hogy a képviselő vállaja, hogy visszaadja a kapott hatalmat, ha választói megitélés szerint nem a választó érdekét képviseli?
Szerződést köt személyszerint minden rá szavazó állampolgárral vagy úri becsületszavát adja, hogy lemond, ha szembe megy a választói akarattal?
Mi van akkor, ha a képviselő azt állítja, hogy nem ment szembe a választói akarattal, míg a választók azt mondják, hogy de ige?
Mi van a frakciófegyelemmel, meg a pénzbírsággal, ha megszegi azt a választó érdekek képviselés miatt?
csendben 2012. 11. 14. 08:02
Előzmény: #336  szivacs
#338
"A tehetetlenek gyártják a lehetetlent!"

Ilyen pl. a pártoknélküli választási győzelem....
Vagy nem?
csendben 2012. 11. 14. 08:01
Előzmény: #328  szivacs
#337
Neked csak "ÚR"!
Bocsánat kérésre akkor számíts,ha megváltozik a rólad alkotott véleményem...

Akkor viszont kérned sem kell! :-)
Ezt ígérem!
szivacs
szivacs 2012. 11. 14. 00:25
Előzmény: #335  ts3
#336
Azon elgondolkoztál már, hogy esetleg nem mégis veled van-e a gond, azért, mert azt hiszed, hogy előre el tudod dönteni, megvalósíthatatlan-e valami, anélkül, hogy törted volna a fejed azon, hogy miképpen lehetne megvalósítani és anélkül, hogy mindent elkövettél volna te is azért, hogy legalább megkíséreld megvalósítani?
Meg tudsz-e csinálni bármit is, amiről eleve eldöntöd magadban, hogy nem tudod megvalósítani mert megvalósíthatatlan és ezért meg sem próbálod?
Át tudsz-e kelni egy patakon, ha kijelented, hogy átkelhetetlen, ezért le sem mész a partjára?
Nem pont te és az így gondolkodók vagytok azok, akik a vágyott célokból megvalósíthatatlanokat gyártanak az elbizakodott kishitűségükkel?
Nem pont ez a mentalitás az, ami növeli a terét az átruházott hatalommal való visszaélésnek?

A tehetetlenek gyártják a lehetetlent!
ts3 2012. 11. 13. 09:35
Előzmény: #333  szivacs
#335
"Mivel nem lehettek ennyire nehéz felfogásúak, kénytelen vagyok azt gondolni, hogy direkt nem akarjátok megérteni. "

Nem kell többször leírnod, hogy nehéz a felfogásom, mert értem amit írsz.
Azon elgondolkoztál már, hogy esetleg veled van a gond és nem a mi felfogásunkkal?

"Nagyon egyszerű, arra, aki halandó személyes garanciát is adni a választóinak arra, hogy az ő érdekeiket fogja képviselni -ha kell a pártérdekekkel szemben is- és amennyiben a választói megítélése szerint nem ezt tenné, vállalja, hogy visszaadja nekik a tőlük kapott hatalmat. "

Amit leírtál az még egy romkocsmában merengő bölcsésztől is kevés lenne, mivel semmi köze nincs a valósághoz, megvalósíthatatlan.

"legyen hatásos eszközük arra az esetre, ha az átadott hatalmukkal a képviselőjük mégis visszaélne."
Ezt a mondatot is értem még ha azt állítod, hogy direkt nem értem. Egyet is értek vele, hogy legyen hatásos eszközünk, de nincs hatásos eszközünk, tehát most is csak feleslegesen koptattad a billentyűt.

ui.Bölcs Emesének is köszönjük a hozzászólást a bölcseségről és a történelem ismeretről.
NIS 2012. 11. 13. 00:21
Előzmény: #333  szivacs
#334
+,+,+,+
Tisztelem a kitartásodat, de úgy látom nem fogod tudni meggyőzni őket. Hogy megértsék, nagyobb bölcsességre lenne szükségük, valamint mélyebb történelem ismeretre. Persze nem arra ami a töri könyvekben van. És ez nem csak az Ő hibájuk.
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 23:57
Előzmény: #332  ts3
#333
Mivel nem lehettek ennyire nehéz felfogásúak, kénytelen vagyok azt gondolni, hogy direkt nem akarjátok megérteni.

Bizonyos határokon belül NEM az a lényeges, hogy kire bízod a "káposztát", hanem hogy MILYEN FELTÉTELEKKEL teszed!

Leírom hét még egyszer:
Nagyon egyszerű, arra, aki halandó személyes garanciát is adni a választóinak arra, hogy az ő érdekeiket fogja képviselni -ha kell a pártérdekekkel szemben is- és amennyiben a választói megítélése szerint nem ezt tenné, vállalja, hogy visszaadja nekik a tőlük kapott hatalmat.

Miért? Azért, hogy a hatalmat megkapó képviselő érdekei egybeessenek a hatalmat átadó választókéval és a választóknak folyamatosan legyen hatásos eszközük arra az esetre, ha az átadott hatalmukkal a képviselőjük mégis visszaélne.
ts3 2012. 11. 12. 19:38
Előzmény: #324  szivacs
#332
Helló Szivacs!

"De, állítólag igen és valószínűleg be is hajtották rajta az invesztíciót.
Egyesmérce csendikém!
Éppen ezért is nem kellene még egy hasonszőrű kecskére bízni a maradék káposztát!"

Azt már látjuk, hogy kire nem kell bízni a káposztát. Tudsz mondani konkrét embert vagy pártot vagy valami más szervezetet akire rábíznád a káposztát?

szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 19:14
Előzmény: #330  David78
#331
"Öntevékeny, felelős, magukért kiálló polgárok tömege nélkül sosem lesz tényleges demokrácia."

"Az utolsó mondatoddal egyetértek, kár, hogy egyelőre ez usd csak vágyálom kategória."

No, akkor meg is van a halmazaink közös része.

A különbség "csak" annyi köztünk, hogy te elismered ugyan ennek nélkülözhetetlenségét de rögtön le is mondasz róla és mindjárt fel is mented magad azzal, hogy ez "vágyálom". Nemhogy kísérletet nem teszel az általad is látott cél elérésére, de még csak elgondolkodni sem akarsz rajta, hogy vajon hogyan lehetne legalább megpróbálni a cél elérésére esély kínáló út megkeresését.
Én viszont azt mondom, hogy az a realitások teljes figyelmen kívül hagyása, "vágyálom", hogy arra számítasz, hogy helyetted bárki is ki fog állni a te érdekeidért anélkül, hogy te bármit is tennél ezért egy négyévenkénti ikszelésen túl.
Pedig az eddigi tapasztalatok alapján nyilván te is tisztában vagy azzal, hogy a jelenlegi az nem egy olyan "kész demokrácia", amely magától, minden hiba nélkül tökéletesen elműködik úgy, hogy neked az ikszelésen kívül semmi teendőd nincs benne. Ha ezzel tisztában vagy de mégsem akarsz semmit sem tenni a jelenlegi rendszernek a választók érdekében történő jobbításáért, akkor ezen passzivitásodnak meg lesz az eredménye: minden marad a régiben, sőt még rosszabbá válnak a dolgok, ahogy a haszonélvezői egyre tapasztaltabbak és pofátlanabbak lesznek a hasznuk élvezésében.
Mindenkinek meg kell tanulnia ezt a leckét és el kell szánnia magát arra, hogy közösen fellépjen az érdekei érvényesítéséért.
David78 2012. 11. 12. 18:54
Előzmény: #329  szivacs
#330
Értem mit írsz, de nem tudok vele mit kezdeni.
Te erőltetett ezt a témát, hát kezd el lerakni azokat az alapokat. Leragadtál a nulladik lépésnél. Ez így üres, nulla, értelmetlen mellébeszélés amibe mindig bele fogok/fognak kötni.
Ne kend rám, miattad nincs miről beszélni.

Ha nincs út az általad feszegetett vágyálomhoz (mert te nem adsz, én nem tudom és nem hozza a nyuszi) akkor tovább kell lépni a realitások talaján: amit meg tudunk tenni és jobb híján meg is kell tennünk az az, hogy 2014-ben leváltjuk ezt a mocsok kormányt. Ezzel eddig nem vitatkoztál, így feltételezem egyetértesz.
Kezdjük itt, aztán ha el mered/tudod kezdeni lerakni az új rend alapjait, akkor beszélgethetünk másról is. Értelmesen.

Az utolsó mondatoddal egyetértek, kár, hogy egyelőre ez usd csak vágyálom kategória.
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 17:52
Előzmény: #327  David78
#329
Ahhoz kellene némi őszinte nyitottság, fogadókészség, empátia és tolerancia - mondhatnám liberalizmus, ha ennek nem amortizálták volna le az álliberálisok minden pozitív töltését- hogy képes legyél megérteni, mire lenne szükségünk, de láthatóan nem törekszel erre.
Nem egy továbbgondolható megközelítésre vársz hanem egy beleköthetőre. Nem alapokat szeretnél lerakni, amelyre közösen építkezni lehet, hanem egy kulcsrakész házat, amelybe csak úgy ingyen beköltözhetsz.
Jobb ha tudomásul veszed a tényt, hogy nem fogsz ilyet kapni ingyen senkitől, nem fog ilyet hozni a Jézuska, meg a nyuszi sem tojja meg! Bizony ha egy szebb otthont szeretnél a jelenleginél, akkor neked (is) keményen meg kell dolgoznod érte.

Öntevékeny, felelős, magukért kiálló polgárok tömege nélkül sosem lesz tényleges demokrácia.
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 17:42
Előzmény: #325  csendben
#328
Ugyebár te voltál az, aki nemhogy nem "UR"azott, hanem tűrhetetlen megszólítást használt és azóta sem kért érte bocsánatot?
David78 2012. 11. 12. 17:15
Előzmény: #324  szivacs
#327
Kire kéne bízni?
ÍRd már le könyörgöm, mert elpusztulok a kíváncsiságtól! :)
David78 2012. 11. 12. 17:13
Előzmény: #323  szivacs
#326
Továbbra is csak kötekedni és terelni tudsz. :)
Mi számít szerintem értelmes dolognak? Mondjuk, hogy a tényekről beszéljünk
- Igen minden párt szar. Igen, a legkisebb szarra kell szavazni, de a méretbeli különbség nagy (OV Király) és kis szar (Együtt 2014) között szerintem még sosem volt ekkora.

Mire számítok? Tőled nagyjából erre a semmitmondó, ovis finnyogásra számítottam.
Egy kormányváltástól pedig ezekre számítok:
- Több értelem
- Több hozzáértés
- Kevesebb korrupció
- Kevesebb hazugság
- Több bizalom -> több beruházás, munkahely, olcsóbb államadósság finanszírozás (IMF?)
- Demokratikus működés visszaállítása ("fékek és ellensúlyok" hatáskörének és függetlenségének visszaállítása - pl. alkotmánybíróság).
- Hosszú távú, valódi gazdasági fellendülést célzó stratégia hagymázas képzelgés és kapkodás helyett
- Az alkotmányt rendbetétele sem ártana
- sorolhatnám még....

Mire alapozok?
Mondjuk arra, hogy Bajnai működése idején már láttam a józan ész és értelem megnyilvánulásait. Ezeket az értékeket a Fidesz uralma teljesen kiszorította a kormányzásból. A kontraszt annyira éles, hogy már bántja a szemet...

Visszakérdezek:
-Miért csak a Fideszen kívül mindenki mással van bajod? Róluk miért nem gyűjtesz "tényeket"? Tálcán kínálja magát az undorítóbbnál undorítóbb húzásuk.
-Mire számítasz? Mitől fog megváltozni a rendszer? Attól, hogy leírod, hogy szar? Mindenki tudja és akkor mi van? Komolyan gondolod, hogy a fikázásodtól bármi is változik (szerintem nem, ezzel csak tereled a témát a munkaadód "kényes" dolgairól, de tegyük fel, hogy mégsem)
csendben 2012. 11. 12. 17:04
Előzmény: #324  szivacs
#325
"csendikém"

Neked: ÚR (ha elfelejtetted volna!)
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 16:42
Előzmény: #322  csendben
#324
De, állítólag igen és valószínűleg be is hajtották rajta az invesztíciót.
Egyesmérce csendikém!
Éppen ezért is nem kellene még egy hasonszőrű kecskére bízni a maradék káposztát!
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 16:38
Előzmény: #319  David78
#323
Mi számít nálad értelmes dolognak/konkrétumnak, amikor magad írod le, hogy minden párt szar és legfeljebb a szerinted nagyobb szar ellen tudsz szavazni egy másik -most kisebbnek tűnő- szarra?
Ezek után mire számítasz? Azt várod, hogy majd egy változtatás nélküli rendszerben ugyanazok a kis/nagy szarok nem lesznek büdösek? Értelmes dolgot / konkrétumot nem írsz, hogy mégis mire alapozod ezt a reményt???
Vagy csak reménykedsz a jótündérben, mint egy óvodás?
csendben 2012. 11. 12. 16:35
Előzmény: #321  szivacs
#322
Orbánt tán nem amerika pénzelte,tanítatta Oxfordban,és az amerikai elnök csapata készítette fel a kampányra?

Kettősmérce.
Ejnye,bejnye Sztivacs!
szivacs
szivacs 2012. 11. 12. 16:22
Előzmény: #317  aliben
#321
Igazad van, valóban félreismertél, nem tartozom sem a "fideszvezírkarhoz", sőt még csak egyik párt a tagságához sem.

Ebben pedig mi a csúsztatás?
"a nagyhatalom, (az USA nagyhatalom)
az ő érdekeinek megfelelő politikust segíti hatalomra,(Bajnai ott tanult és tanított és anyagilag is támogatják)
hogy neki tetsző politikát folytasson és támogassa gazdasági/politikai érdekeit.(merthogy szerintük nincs ingyen ebéd, ugye?)"
Be is fogják szedni a befektetésük hozamát kamatostul, amit ismét csak mi fogunk megfizetni.
(Ezen pedig az sem változtat semmit, hogy a jelenlegi kormány milyen munkát végez.)

Topik gazda

delivid
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek