Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2009. 02. 09. 23:16
Előzmény: #1599  TrendMan
#1600
A magyar nép most is áll métóságosan és magas nívón. A rendörség jól tette, hogy az oszták csendörséggel fogatta el a tettest, akiről ezek szerint mindent tudtak, még azt is, hogy merre menekül.
TrendMan 2009. 02. 09. 23:10
Előzmény: #1597  exley
#1599
Persze, ennek kemény történelmi okai vannak.
Ez most a jelen történelmi feladata, ebből a helyzetből felállni !
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 23:07
Előzmény: #1593  TrendMan
#1598
"Ha az áldozatokról ki lehet mondani, hogy román, szerb vagy horváth, akkor a tettesekről miért ne lehetne, hogy roma ?
Magyar állampolgárságú, roma etnikumu személy !"

Tök jó példát írtál, csak nem arra amire szántad. A szerb, román játékos szerb, ill. román állampolgár. Ez egy jogi tény. Hogy valaki milyen etnikumu, az meg egy származási kérdés, ami vagy így van, vagy nem, stb.
Ráadásul: az, hogy szerb és román volt az áldozat tett hozzá az ügyhöz bármit? Nem. Mellékinformáció. Akkor miért érdekes, hogy roma volt az elkövető, vagy sem?
Tovább megyek. Ha csak annyit tudnának külföldön, hogy Magyarországon ilyen bántalmazás érte a kézicsapat idegenlégiósait, akkor egy előítéletes külföldi mit mondana? Na tessék, a szemét magyarok... Hát pont ezért nem az a lényeg, hogy cigányok voltak az elkövetők, vagy sem.
exley 2009. 02. 09. 23:07
Előzmény: #1595  TrendMan
#1597
Azonban a dél-Szlávokkal és Románokkal nem bántak el az Oroszok olyan kegyetlenül mint a magyarokkal.1956 után. Történetesen a Szláv Titó Adta át Nagy Imrét Georgu Déj-nek.
exley 2009. 02. 09. 23:02
Előzmény: #1591  Törölt felhasználó
#1596
Az osztrák csendörség fogságában lenni, hát mit mondjak, az osztrák börtönökben vannak román állampolgárok is úgy tudom, szóval, nem szeretnék a kis csávó bundájában lenni, sztem még azt is meg fogja bánni hogy a világra jött. Miért pont Ausztria felé menekül egy magyar állampolgár ez is érthetetlen. nem '56 van.
TrendMan 2009. 02. 09. 23:00
Előzmény: #1593  TrendMan
#1595
M1, Kopp Mária társadalomkutató -
Megmondta a tutit:
A magyar társadalom anomiás állapotban van!
Az emberek 70-80 %-a jobb szeret mindenből kimaradni, megszüntek a normák, nincs stabil etika és értékrend.

Ilyen helyzetbe érthető, hogy a disco közönsége nem lép fel egy emberként egy valószínűleg nehezen áttekinthető helyzetben.
Ha x ott van a barátnőjével, valószínűleg azt akarja kimenteni legelöbb.
Ha még egyáltalán volt ott más magyar kézilabdázó is, az már ismeri a dörgést és tudja jobb nem beleavatkozni.
A dél-szlávok nincsenek anomiás állapotban, biztos mindíg együtt lógtak és megértették egymást.
Sajnos ez is azt mutatja, hogy a magyar társadalom különbözik az összes környező néptől.
Sajnos ebben az esetben negativ irányban :-(
konknapott 2009. 02. 09. 22:57
Előzmény: #1588  Törölt felhasználó
#1594
Azt hiszem maga JónásJózsef az, aki rávilágít az előítélet, általánosítás problémájára. Vagyis, hogy mi a gond az előítélettel... Sokak hozzászólásait elolvassuk nap mint nap, én a magam nevében kijelentem, hogy Józsi hozzászólásai legyen szó tőzsdéről vagy bármiről nekem nagyon hasznosak és szimpatikusak, egyike azoknak akikre figyelek. És azt is bevallom, meglepett,, hogy roma származású, de ez mitsem változtat azon, hogy a jövőben is ugyanígy fogom olvasni sorait. De azon sem, hogy ha 3-4 fős roma társaság jön velem szembe, akkor megpróbálom kikerülni őket. Azt hiszem eközött és a mindet kilövöm az űrbe mentalitás között van különbség (de nagyon fura mezsdje ez mégis talán érezni a "tapasztalat" és előítélet közti különbséget... nem tudom, lehet tévedek). Ja és a konkrét esetben, Cosma tragikus halála hajnalán, sajnos 99%, hogy én is a seggemen maradtam volna... most meg veszettül bánnám...
TrendMan 2009. 02. 09. 22:53
Előzmény: #1588  Törölt felhasználó
#1593
Ha az áldozatokról ki lehet mondani, hogy román, szerb vagy horváth, akkor a tettesekről miért ne lehetne, hogy roma ?
Magyar állampolgárságú, roma etnikumu személy !
Ha egy tettesről el lehet mondani, hogy magas volt, vagy szőke hajú, azt miért ne lehetne, hogy barna börű ?

Azt is el lehet mondani, hogy sok normális roma van, és a többség nagyon nehéz helyzetben van.
De nem ezek, akik ezt elkövették !
A nagy merdzsóval a fotón ?!
Láttátok, hogy szúrta meg már a lépcsőn ?
A nagy darab embernek esélye sem volt azon a szűk helyen ! Kutyaszorító.
Meg sem küzdöttek vele, esélyt sem adtak!
Szinte belebotlott a szúrásba !
Ehhez ügyesség nem is kellett, csak aljasság !
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:53
Előzmény: #1590  Törölt felhasználó
#1592
Csak azt próbálom tudtodra adni, hogy amikor az Oláh cigányokat leminősítetted akkor általánosítottál.

De nem vitázom. Tényleg jó éjt

Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:49
Előzmény: #1589  Törölt felhasználó
#1591
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:39
Előzmény: #1588  Törölt felhasználó
#1590
Egy ember a származását sohasem válogathatja meg.
Én sem, ahogyan te sem.
Közöttünk is vannak deviáns elemek, ahogy közöttetek is.
Ezeket az elemeket, a normálisan gondolkodó többség, kirekeszti, körön kívül tartja.

Mindenféle általánosítás nélkül.

A ti köreitekből, ha valaki esetleg bűnt követ el, nem általánosítasz!
A mi köreinkben általános, az általánosítás.
Egy kalap alá kerülünk, skatulyába, még akkor is , ha bőven kilógsz a sorból,........

Arról mindenki maga tehet, ha koszos a körme, a böre színét csak örökölte.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:26
Előzmény: #1588  Törölt felhasználó
#1589
A helyesírási hiba hegyekért bocsánat

Mentem aludni

Jó pihenést Mindenkinek
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:25
Előzmény: #1586  Törölt felhasználó
#1588
Nekem semmi bajom JonasJozseffel. Sőt.

Ezt szeretném mondandóm elején leszögezni.

Az előítéletekkel kapcsolatban motoszkál bennem vmi amit most leírok.

JonasJozsinak próbálja (jogosan) az általánosítástól, előítéletes gondolatokról úgymond elterelni a figyelmünket. Mintha nem értené, hogy ez miért is alakult így.
De Józsi Te magad mondtad, hogy az oláh cigányok, tisztelet a kivételnek az olyanok.

Te is általánosítottál.
A magyar (paraszt, prosztó) nem ismeri ennyire a cigányságon belüli csoportokat. (Roma. Oláh, Muzsikus stb). Ő csak azt tudja, hogy cigány származású emberek követték el ezt a tettet.

Általánosít, ahogy Te is amikor az Oláh cigányokat "leminősíted".

És tényleg nem akartalak bántani ezzel, csak rávilágítani arra amia buta viccben is van : "....Minden ember kék...most akkor világos kékek jobbra, sötét kékek balra"
Az emberek kategorizálnak
kerikoma 2009. 02. 09. 22:12
Előzmény: #1583  Törölt felhasználó
#1587
Igen lehet, mert most nagyon sok embernek van véleménye. Ezt mind átolvasni.......?
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:06
Előzmény: #1580  Törölt felhasználó
#1586
Látom megint sikerült összehozni néhány értelmetlen,magyar számára értelmezhetetlen sort...

Magyar vagyok én is ide születtem, 41 éve.
Nem tudom mit nem értesz, de szívesen segítek....

Értsd meg a magyarok nem járkálnak bandákban,nem hordanak kést maguknál és egyáltalán nem támadnak vissza,kigyúrt többszörösen büntetett késsel felfegyverzett cigány bandára....

Nem azt állítottam, hogy bandába verődve, stb.
A bajban kikell állni enbertásaik mellett, szerintem, nem érdektelenül végignézni, és utána roppant mód felháborodni!

Az űrbe lőném ki az összes kokszost,aztán boldoguljanak ott.

Sajnálom, hogy így látod, ezzel magad minősíted.

Ne felejtsd el nem engem vagy a magyarokat kell elítélni ezekért a kijelentésekért.
Ti csináljátok és mondatjátok ki ezeket.

Itt pontosan nem értem ki az a ti?
Ha rám gondolsz, alaposan mellélőttél, mert ugyan roma vagyok, de látatlanban, ismeretlanül is tarom magam annyira, mint te saját magad, sőt.........

Az előítélet mindíg tapasztalaton alapszik.....

Ebbe meg inkább ne menjünk bele......szerintem.

Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:06
Előzmény: #1580  Törölt felhasználó
#1585
most ironikusan megjegyezhetnem,hogy
a magyarok azert nem bandaznak,mert meg annyi osszetartas sincs bennuk....,es ez igaz is.
ha a ciganybunozes a tema,akkor hagyjuk ki
a magyarok ilyenek meg olyanokat szerintem,mert mi is megerjuk a penzunket...
ja,hogy az nem olyan latvanyos...,hat ,van kerlek a fehergalleros bunizes,meg a nem.
a ciganyoknak lehetoseguk sincs mindarra,amire a magyaroknak igen...ha bunoznek.letezik mind a 2,ez a lenyeg
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:04
Előzmény: #1579  Törölt felhasználó
#1584
Nem de pár perc és meglesz :-)
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 22:02
Előzmény: #1581  kerikoma
#1583
...a "mókusoknak" egy jó ideig tart, amíg elolvassák az összes kommentet...néha 40perc is...hiába na...azért akármit ne írjanak ide a fórumozók se...nehogy másnap a híradóba kerüljön...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 21:59
Előzmény: #1580  Törölt felhasználó
#1582
"Az űrbe lőném ki az összes kokszost,aztán boldoguljanak ott."
Jonasjozsefet is? Ha igen, miért? Ha nem, miért?
kerikoma 2009. 02. 09. 21:57
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1581
Nem tüntél el. Valami rendszer hiba lehet. Időbeli eltérések vannak.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek