Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:45
Előzmény: #878  Törölt felhasználó
#881
jonasjozsef
"Ha ott lettem volna, elintézem, ez biztos!"

mondom,hogy képmutató vagy.....

"De az is sajnálatos, hogy nem segített neked senki a villamoson. "

tudod a magyarok nem csapodnak bandákba,hogy embereket terrorizáljanak
és igen kicsi az esélye,hogy ott helyben bárki össze tudott volna verbuválni 5-10 embert

egyébként meg nyugodtan kérdezd meg az öregedet,hogy melyik bötönben van az a" szegény "fiatalember

ugyan már,pont nekem nem kellene vitázni veled
mert teljesen felesleges és még te diplomás bunkózol?!
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:45
#882
Egy-két hónapon belül lezárulhat az a vizsgálat, amelyik azt kutatja: miként tűnt el 13 millió forintnyi állami támogatás egy Kolompár Orbán által irányított szervezeten keresztül, írja a Magyar Nemzet. Az ügyben az Országos Cigány Önkormányzat vezetője egyelőre nem hajlandó megszólalni.
link
A VPOP-sek is milyen raszisták tüntetni kéne ellenük is.
kissherceg 2008. 09. 10. 10:49
Törölt hozzászólás
#883
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:54
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#884
Nem akarok beleavatkozni,de ezt a Moszkva téri ügyet inkább nem kellene boncolgatni.

"Rá három napra kiderült, hogy a tettes is cigány származású, így teljesen felesleges és értelmetlen volt rögtön rasszizmust kiáltani."
link

"Őrizetben Mortimer áldozata
"P. Józsefet csoportosan elkövetett garázdaság és különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés megalapozott gyanúja miatt vették őrizetbe a rendőrök "
"viperával – bántalmaztak egy 23 éves budapesti férfit, és amikor a földre került, rugdosták. A sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket – koponya- és kézcsonttörést – szenvedett."
link
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 10:56
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#885
Csak nem magadra ismertél? Eddig csak zsidó voltam a fórumon. Mostmár zsidó cigány leszek. Alakul a világpolgárságom.. :))
Amúgy feltünt már, hogy a tehetségtelenek utolsó menedéke a a vitákban a személyeskedés?
kissherceg 2008. 09. 10. 11:05
Törölt hozzászólás
#886
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 11:06
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#887
Józsi, a Józsikáról van szó, akit a Moszkva téren megszúrt a másik cigány fiú..
érdekes, mások köreibe ne "köpj" bele...említettem kiké a téma...
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 11:09
Előzmény: #887  Törölt felhasználó
#888
igen, Patai Józsikáról van szó, köszi, a benga 100 kg-os gyereket Józsikázták a szülei...innen ered a Józsika..
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 11:12
Előzmény: #885  Törölt felhasználó
#889
ezt tudjátok...szítani a rasszizmust...még-még-még, sohasem elég...
mondoka 2008. 09. 10. 11:35
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#890
Mi volt előbb?
A tyúk , vagy a tojás?

Nem mindegy?

Nálunk még szerinten mindig kissebb a rasszizmus mint az antiszociális problémák a másik oldalon.
Amúgy mindkét oldal gyűlöli a másikat.Tapsztaltam,félfüllel hallottam.

A cigányok is rasszisták (mégpedig), csak őket nem siet erre figyelmeztetni senki.
De az ok- okozat logikája alapján érdemes ezt is nézni.
Mostanában elégé a cigányok a hunyók ezügyben.
Az itt mérgelődők meg nemigen fognak cigányokat inzultálni, nem is igen tették még, talán ha ok lett volna ré sem.
Mert mi meg ilyenek vagyunk ÁLTALÁBAN.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 11:43
#891
22.perctől nézni link
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 11:47
Előzmény: #890  mondoka
#892
Remélem mostanában már tesznek valamit a magyarország javára is..a politikusok...Vagy túl Naiv vagyok ? :-))

gondolok itt a segélyek átalakítására..aki munkaképes és nem dolgozik az nem kap pénz / segélyt.

Képzeld el jöttek múltkor ilyen roma család sütit vásárolni..és mialatt vásároltak / válogattak...legalább 25 ször mondták el hogy nincsen pénzük....hitelbe el lehet -e vinni a süteményt főnök Úr, holnap hozzuk a pénz ?...

mindig mondtam hogy szó se lehet róla...

A végén meg előkapta a zsebéből a pénzt..nem viccelek, egy köteg húszezrest :-))

romáknál egyébként is csak 10.000 -es, vagy húszezres van ha fizetnek..mert arra játszanak hogy a boltos esetleg nem tudja felváltani..és akkor elmehetnek fizetés nélkül...megígérve hogy holnap hozzák a pénzt...persze nem hozzák.. 20 -ból 2 üzletben bejön az már nekik jó.

egyszer egy roma jött fizetni és látom hogy tele van pénzzel, köteg 1000 -es volt nála...előszed egy 500 -as, és azt mondta : a többivel tartozhatok ?

Heeee ? Nem, mondom. Ott a többi pénzed, majd felváltom.
mondoka 2008. 09. 10. 12:19
Előzmény: #892  BudFox
#893
Azért egy dologban még mindig előnyben vannak a cigányok.

Megy két ember az utcán egy cigány és egy magyar.
Az egyik orbavágja a másikat.

Testisértést követ el ha ezt a cigány teszi.
Ezt követi el a magyar is ha megteszi, de őt súlyosabban fogják büntetni,
rasszista cselekedetet vádjával.
Ennyit arról hogy ki a rasszista. A törvényeink meg velünk magyarokkal rasszisták.

A megkeseredett gondolatok meg nem rasszisták. A gondolat szabad , és bűnt sem lehetne elkövetni gondolatokkal, csak tettekkel , Ha a liberális eszmeformálóink még azok volnának akiknek monják magukat -
ezért harcolnának teljes mellszélességgel.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 12:56
Előzmény: #893  mondoka
#894
Látom , hogy meddő a vita !

A naiv ember , olyan ,mint az én volt legjobb barátom , akit mellettem szúrt le osztálytalálkozó után egy banda cigánytagja,mert nem adott neki tűzet.

Na -mit szóltok???

Én akkor , most sem vagyok kis darab, akik ezt tették , azokkal már nincs gond, de én láttam a legjobb barátom meghalni , aki roma volt, és a terhes felesége, aki magyar volt, fogta a kezét, amikor meghalt.

A gyerek utána született meg 3 hónapra.

Ha engem szúrnak le, rendben , én a tarfejű barátaimmal a nyolcvanas években sok szép dolgot elkövettünk és az akkori Flórián tér tiszta is maradt.Ott laktam albérletben.

A keresztfiam is egyetért velem , a selejt az selejt, kukazsákban a helye-nincs apelláta.

Nem bunkozni kell, degradálni-élj át egy esetet , olyat , mint itt jó páran felsoroltunk-és magatokba szállva el lehet gondolkoni.

Az egyik haver fatelepjéről tünt el a fa , sok- bejött 2 ladányi ukrán-nem olcsón-de a probléma megoldást nyert.

A látvány nem volt szép!-de megérte!

Lehet így is, és lesz is így, ha a magyarság összefog-és össze fog fogmi--lehet néhány magyar is megkarcolódik---de a tözsdénél pontosabban tudnék tippelni a végeredményre!!!

magamrészéről ennyi!

Jónásjózsef !
Nagyon sok magyar bunkó is van, nagy autókkal, és ha szidod őket -érdekes-én nem veszem magamra ,mert nem ők vagyok.

Ennyire egyszerű a dolog.

Én nem beszélek többet , -azokról a valamikről--,mert számomra emberi léptékkel nem léteznek!

Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:08
Előzmény: #894  Törölt felhasználó
#895
620829

mélységesen egyetértek.

én nem vagyok nagydarab,igaz kicsi sem,de legutóbb csepelen találtak ki maguknak a cigók.

valahogy így-honnan van neked ez a kocsi gádzsó?

azt mondtam megdolgoztam érte,te is tedd ezt
ketten voltak szerintem ezért nem jöttek nekem.

korábban voltak cigány ismerőseim.képesek voltak 1000 ft -ért fél órát alkudozni/130 ezer forintos termékról ment az alku/

majd miután megegyeztünk,elkezdett mesélni a frissen szerzett AMG mercijéről....

de ez még a jobb példa,legalább nem vette el,vagy bökött le...
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:16
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#896
No trewerter !

le nem mossuk most magunkról ,hogy a két nick egy ember........no de a naiv az ebben is naiv,,,,,,,,vagy inkább vak és ostoba!!!

vak-mert nem meri látni, amit mindenki lát és

ostoba-mert még saját bőrén azt meg nem tapasztalja, nem fogadja el,pedig a templomban sem a birkaságról , hanem a bárányságról beszél a pap.

Mindig a nagy világégés után jött a nagy béke......reméljük, majd abból lesz tanulás.
pampa 2008. 09. 10. 13:19
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#897
Ha már a példáknál tartunk:

Megloptak és én tetten értem őket.Kértem menjenek el,nemtették.Kihívtam a rendőrséget gyorsan kiértek és még akkorra nem tudtak meglógni.Elkezdődött az adminisztrációs rész és kezdtek hőbörögni,majd egy közülük kitalálta,hogy én vagyok a bűnös és rám akartak támadni.
Szerencsémre az egyik rendőr egy nyírségi belevaló srác volt és egy határozott fegyveres utalással rendet rakott.

Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:20
Előzmény: #894  Törölt felhasználó
#898
"Látom , hogy meddő a vita !

A naiv ember , olyan ,mint az én volt legjobb barátom , akit mellettem szúrt le osztálytalálkozó után egy banda cigánytagja,mert nem adott neki tűzet.

Na -mit szóltok???

Én akkor , most sem vagyok kis darab, akik ezt tették , azokkal már nincs gond, de én láttam a legjobb barátom meghalni , aki roma volt, és a terhes felesége, aki magyar volt, fogta a kezét, amikor meghalt."

620829, te nagyon kevered a dolgokat. A roma kérdés nem azt jelenti, hogy egy bűncselekmény, vagy bármilyen más történés egyik vagy másik alanya cigány. Önmagában ettől nem lesz ez cigánykérdés.

"Jónásjózsef !
Nagyon sok magyar bunkó is van, nagy autókkal, és ha szidod őket -érdekes-én nem veszem magamra ,mert nem ők vagyok."

Csak a különbség az, hogy itt az ÖSSZES cigányra általánosan írtak többen is durva kijelentést. Általánosan. Ebbe Józsi is beletartozik. Visszafelé nem hangzott el egy ehhez hasonló kijelentés sem. Ha betévedsz egy szlovák fórumra és ott általánosan szídják a magyarokat, meg napalmot rájuk, meg stb. szöveget írnak, akkor azért te is magadra vennéd... Na, Józsi pont ezt élte meg itt.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:31
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#899
Drága pénznyelő !

szvsz végezz el valami olyan sulit, hogy ne légy olvasóanalfabéta.
olvasol , de nem tudod értelmezni.

én mindent érthetően leírtam, csak el kell olvasni, a tartalom mögött a sok -sok információ.

Bocsi, de elutazok most oda, ahol bár nem leszek "otthon"---de százszor jobban fogom magam érezni,mint itthon, ami már nem az otthon!!!

utoljára még egyszer leírom: EZ TÉNY!!!

a büncselekmények 90%-t romák követik el(tudom , hogy nincs leírva , hogy milyen nemzetiséghez tartozik az elkövető-de hidd el nekem-mégis le van írva!!!!!!!-csak nem publikus!)----a romák száma a 10%-nál tart-sajnos-a népességet illetően-innen egy másodikos osztály bonyolult számítása szükséges-nekem sem megy számológép nélkül szerintem----...de a végeredményt majd mindenki kiszámolja magának.

itt a válasz, hogy van-e e szutyok országban cigánybűnözés???
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 13:38
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#900
Gyááááá, előbb jöttek be megint azok a cigányok amelyikekről lennt írtam...

megkérdezi hogy fonttal tud -e fizetni :DD mondtam hogy nem

Olyan rongyos 20 fontost akart rámsózni hogy nemigaz...
ki volt mosva tuti....a királynőnek az arca helyén nem volt semmi :DDD

Elküldttem őket a pénzváltóba hogy ott váltsák be inkább...madárnak ne nézzenek má' :DD
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:42
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#901
"szvsz végezz el valami olyan sulit, hogy ne légy olvasóanalfabéta."
Ne kezdj el minősítgetni, oké? Én se tettem.

"utoljára még egyszer leírom: EZ TÉNY!!!"
Ha caps-lockkal leírod, hogy tény, akkor az is lesz?

"Bocsi, de elutazok most oda, ahol bár nem leszek "otthon"---de százszor jobban fogom magam érezni,mint itthon, ami már nem az otthon!!!"
Nézd, ha így érzed, akkor nem kell, hogy itt éljél. Nekem ez az otthonom.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:48
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#902
Pénznyelő,
Wazze ...
Értsd már meg nem azzal a csoporttal van bajunk akik dolgoznak vagy legalább próbálnak (és nem tesznek kárt). Hanem az ezeken kívűlállókkal.
Ha eszedbejut valamilyen megnevezés erre a csoportra, leköteleznél, ha velünk is megosztanád.
Ne értetlenkedjetek már annyit.
:(
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 13:56
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#903
szerintem nem tudták beváltani azt a 20 font -ost...beültek a 2005 -ös E mercibe, és elmentek :DDD
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:59
Előzmény: #903  BudFox
#904
Gondolom, gyakran járnak hozzátok ...
Be vagy kamerázva?
;)

Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 14:03
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#905
"Értsd már meg nem azzal a csoporttal van bajunk akik dolgoznak vagy legalább próbálnak (és nem tesznek kárt). Hanem az ezeken kívűlállókkal."
vs.
"attól,hogy egy cigány művelt,még mindíg csak egy cigány marad.... "
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 14:07
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#906
Gábor Gábor - gyakran járnak hozzám. de ők még a rendesebb fajta :DDD
a vajda fia, meg a bandája...a vajda meg aránylag egy rendes bácsi..az is néha megfordul nálunk..

kamera nincsen...de elég ha szólok a megyei rendőrfőnöknek Orbán Péternek.korábbi országos rendőrfőnök volt, aki sokszor megfordul nálam, és intézkedik ha kell :-))) bár erre még szerencsére soha nem került sor...
kissherceg 2008. 09. 10. 14:13
Törölt hozzászólás
#907
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 14:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#908
Hi, adj egy email-t és küldök telefonszámot :-))
kissherceg 2008. 09. 10. 14:22
Törölt hozzászólás
#909
BudFox
BudFox 2008. 09. 10. 14:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#910
jólvan :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 14:30
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#911
Pénznyelő,
"attól,hogy egy cigány művelt,még mindíg csak egy cigány marad.... "
penznyelo

Ez nem az én nézetem.
De a csoport megnevezésével még mindíg adós vagy ...
Vagy, szerinted minden rendben van?
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 14:36
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#912
Nem, nincs minden rendben. Sőt. De én nem is erre reagáltam, hanem az idézett és hasonló szövegekre. Az ilyenekre pl. "Vascső, cián és napalm. Ez a helyes megoldás."
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 14:39
Előzmény: #903  BudFox
#913
Tapasztalatom szerint a legtöbb cigányozó ereiben van roma vér.
To C nagyapja pl.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 14:59
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#914
Csak azt nem értem, hogy miért pénznyelőd csesztetitek.
Nekem szólt, úgy érzem, reagáltam is rá.
Engem basztassatok, ne pénznyelőt.
Köszi.
mondoka 2008. 09. 10. 15:00
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#915
Hahá- !
Hát mindenki tezsvír. ?
Buxikám megfigyeltem, hogy a baloldali emberek igen értenek a fajelmélethez.
Na mindegy is -nem szólam semmit.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:07
Előzmény: #914  Törölt felhasználó
#916
Csak én csesztetem Pénznyelőt, mert egy kalap alá vont a reggeli szélsőséges, udvariatlan fickóval az egyik összehasonlításával.
Buxi, magadon eligazodni látszol, látom ...
Sok személyes ismerősödről alkotsz így véleményt?
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:25
Előzmény: #916  Törölt felhasználó
#917
Gábor, hall ezt azt az ember a piacon...
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:25
Előzmény: #915  mondoka
#918
Mondoka, az viszont szégyen, hogy te nagyon magyarként nem értesz a helyesíráshoz.
mondoka 2008. 09. 10. 16:18
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#919
Nem tagadom zavar engen is hogy el el gépelek egy betűt.
De a helyesírással, ha valóban arra figyelek
nemigen volt gondom soha.
Még az írók kéziratai sem tökéletesek egyes esetekben.
Nagy magyar vagyok?
Hát nemtudom.. -De miért? Talán szégyen magyarnak lenni? Persze vannak akik ezt szeretnék.
Én leírom amit gongolok, úgygondolom kerülve a gyűlölöetet, inkébb ésszel közelítve.
Nem az "irtsuk ki őket"-féle godolatokat hozom a felszinre.
Talán épp ez a baj... A magaslabdát könnyebb volna lecsapni.
Így, vagy úgy tőlem ennyire futja.
Ha a "tezsvír" szó, vagy az írásbeli parodizálás bánt valakit, akkor odahajolok és őszintén de nem megalázkodva bocsánatot kérek!
Az igazság és a valóság a lentebb tárgyaltakban ettől még nem változik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 16:18
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#920
A bunkó, attól hogy magyar, még mindig csak egy bunkó marad...
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 16:31
Előzmény: #920  Törölt felhasználó
#921
:)
mondoka 2008. 09. 10. 16:52
Előzmény: #920  Törölt felhasználó
#922
Nyuszika! Ha nem célzásként írtad, akkor egyetértek !
Ha valaki bunkó , akkor bunkó .
De mégha vannak magyar bunkók is,
-az nem azt jelenti hogy minden másszármazású bunkónak autómatikusan igaza van a magyarokkal szemben!

Még egy idegen és egy magyar bunkó között eseti hogy melyiknek van esetleg rész, vagy egész igaza, ha egyáltalán van bármelyiknek.

Aki meg bunkóságot tapasztal másoktól könnyen hajlamos azt visszaadni!
Mindenkiből lehet bunkót is csinálni.
Aztán meg mutogatni rá. -közben meg mi dúltuk fel az illető lelkét , életét.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 18:08
Előzmény: #922  mondoka
#923
Törölt felhasználó 2008. 09. 11. 10:58
Előzmény: #923  Törölt felhasználó
#924
Az utóbbi napok terméséből világosan látszik ,hogy van mit beszélni a témáról.

közelíteni kéne.

Itt is újra leírnám amit olvastam ,hogy bekerüljön a köztudatba ki tudja talán olyani s olvassa akinek bármi ráhatása van a dolgokra .

Egy jó megoldás az erdőgazdálkodás
1- a telepítés munkalehetőség , + a karbantartás is
2- csak az erdőből származó hulladékfából évi 1,5 m3 fát vihet minden egyes család haza teljesen ingyen fűteni
3- az x év alatt vágható erdő pénzt hoz, és ezáltal az új telepítést, és egyre nagyobb részben a munkára egyéb kiadásokra fordított forrásokat fedezi, és a rendszer önfenntartóvá válik.

én azt látom akik úgy írnak, amikre egyesek azt mondják "naív", egy rejtő jenő részt juttat eszembe amikor is a trónörökös cserélt fülig jimmivel, hogy megtapasztalhassa a való életet, amit anniyra akrt , verekedni akart estb. aztán összefutott néhány úriemberrel ak ikötőben, és megkapta élete első pofonjait, de ott és akkor már nem tudott örülni nekik :)

A tapasztalat hiánya beszél belőlük szerintem, az is érthető ,ha valaki megpróbálja a tartsd oda a másik orcádat ,és a dobd vissza kenyérrel elvet követni ,de sokszor egymás után ismétlődően ez sem megy.

Jónás Józsi!

Nem szabad elsiklani a részletek felett, írtad ,hogy végigmentél már gyalog és kocsival is nemegyszer a gettón, és sosem akart senki semmit nos

saját elmondsáod szerint
-nagydarab vagy
-cigány vagy (azt mondod nem látszik, de az avatott szemnek talán nem kétséges)
-vastag arany lóg a nyakadban
-feltételezem jó ruhákban jársz

mit gondol erről egy gettós cigánybanda, hú ez kemény csávó, mert nagydarab, mert vastag a lánca, talán van aki ismer, és tudja, hogy 500 -as mercivel jársz és az iylen emberrel nem jó viccelni

ez volt a gyalog

kocsival, az említett nem olcsó luxuskocsival átgurulsz, valószínű azt gondolják, hogy a fényezés a lökhárítón többet és mint az életük, és amúgy is akinek iylen kocsija van azzal nem kéne viccelni.

ezzel szemben ott van sacis példája, aki talán törékeny ,talán nem törékeny, de úgytudom nő, vagy egy vékonydongájú ember ,aki átgurul egy szakadt autóval.

az átsétálást már nem is említem, mert épeszű ember nem szerit kitenni magát, a
-szevasz tesó van egy cigid?
-nincs bocsi nem dohányzom
-de pénzed csak van, hogy vehessünk
-nem ne haragudj nincsen
-hé mivan, hozzád beszélek, pár forintod csak van
-nem nincs bocsi
-h é hé józsi ,ez a gádzsó sajnál tőlünk pár forintot , nézzük át a táskáját, ha kiderül ,hogy átbasztál elvágom a torkodat
.......

pampa 2008. 09. 13. 08:28
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#925
Mezőfalván járőrszolgálatot állított fel a kisebbségi önkormányzat a hasonló esetek megakadályozására - tette hozzá a kisebbségi önkormányzat vezetője.

Pénteken újabb 7 embert gyanúsítottak meg a balesetet követő verekedés miatt. Az ügynek eddig összesen 8 gyanúsítottja van, mindannyian szabadlábon védekezhetnek.

Ez az amit már nem lehet megmagyarázni...
" Járőrszolgálat a hasonló esetek megakadályozására"

Volt egy suli ahol a 8. osztályba csak kettessével mehettek a tanárok órát adni...
Magyarországon,2008-ban...

És az oktatás fontosságáról beszélnek,hogyan várható el a pedagógustól a maximális teljesítmény akkor amikor a testi épségének a megőrzése a leglényegesebb a 45 p. alatt...

És végül azon diákoknak nem sérül e a tudáshoz való joga akik "csak tanulni" járnak az iskolába?

És az már régen lejárt lemez,hogy a pedagógus a hibás a kialakult helyzetért.
A szülői háttér a meghatározó,mert amit odahaza lát az a minta a gyerek előtt és azt produkálja az iskolában.A pedagógusnak a mozgástere minimális a megválltozott szabályok miatt.
Törölt felhasználó 2008. 09. 13. 09:00
Előzmény: #925  pampa
#926
Ha egyes munkahelyeket be lehet kamerázni akkor az iskolákat is be kellene ...
A tanterem két végébe egy-egy kamera, hozzá kábel és adatrögzítő. Tantermenként kijönne kb. 100.000-ből ...
pampa 2008. 09. 13. 09:23
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#927
Max. annyit érnénk el vele,hogy dokumentálod az esetet. Zömében gyermekkorúak.
Törölt felhasználó 2008. 09. 13. 09:37
Előzmény: #927  pampa
#928
Ennek a bizonyított ténynek ismeretében lehetne törvényeket módosítani illetve fegyelmet és rendet tartani. (lásd külföldi bentlakásos, esetleg, katonai iskolák példáját).
Törölt felhasználó 2008. 09. 13. 11:16
#929
Szal. Az az alapverzió, hogy az EMBER színe fehér és pont. Öööö... tudom ez rasszizmus, de hát mit csináljak :)
pampa 2008. 09. 13. 12:09
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#930
Törvényeket kamera nélkül is lehetne módosítani...
De mint látjuk,liberális elvek mentén inkább kivesszük még a maradék fegyelmezési lehetőségeket is a pedagógusok kezéből.

Szülő beleegyezésével lehet csak buktatni!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 13. 12:56
Előzmény: #930  pampa
#931
nekem személy szerint semmi bajom a kisebbséggel,amennyiben az kínai,arab,afro-amerikai vagy zsidó

de mondok egy dolgot ami lehet,hogy megint indulatossá tesz itt néhány embert.

a cigányság megtanít a rasszizmusra....
Törölt felhasználó 2008. 09. 13. 14:05
Előzmény: #931  Törölt felhasználó
#932
Kicsit visszás dolognak érzem, hogy a befizetett adónkból segélyért állnak sorban, majd bántalmaznak minket - gyermekeinket, rongálnak, lopnak tőlünk, megfenyegetnek . A probléma 15 éven belül fejünkre nő - de addig is kiválló szavazóbázis :)

pampa 2008. 09. 13. 14:27
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#933
Ez nem biztos,nem nagyon mennek el,és egy jelentős részük a közügyektől eltiltva.
És van egy írástudatlan réteg is.
És még megosztottak is jobb-bal oldal között.
pampa 2008. 09. 15. 15:14
Előzmény: #933  pampa
#934
Ezekszerint a kamera sem megoldás.....

Az oktatási jogok biztosa szerint nem lehet kamerákat felszerelni az iskolai folyósokra, tantermekbe. Aáry-Tamás Lajos közölte: az iskolai erőszak ellen össze kell fogni, nem pedig biztonsági eszközöket vásárolni.
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 16:35
Előzmény: #934  pampa
#935
Vajon erre gondoltak akkor is, mikor az iskolák állandó rendőrt, rendészt akartak alkalmazni ?
pampa 2008. 09. 15. 19:01
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#936
2008. 09. 15.
„Az itt élők fosztogatásból élnek”

Lyukóvölgyben drámai a helyzet.

Miskolci olvasóink egyike az Északból és az önkormányzat lapjából vett idézetekkel szembesíti a Borsod Online-nak írott levelében Káli Sándor polgármestert. Végkövetkeztetését, hogy szerinte igenis a cigányok szervezett betelepítése folyik, már megcáfolta minden illetékes. Ám az idézetek igenis rávilágítanak az egyre tarthatatlanabb helyzetre. Mert „helyzet van” – például a Lyukóvölgyben, ahogy a terület önkormányzati képviselője, Riba Istvánné fogalmaz.

Nincs betelepítés

Határozottan cáfolja Riba Istvánné, aki nemcsak a terület képviselője, hanem a Nyitnikék Óvoda vezetője, és e minőségében is jó ismerője a helyzetnek, hogy bármiféle „betelepítés” folyna. Betelepülés viszont van. Hosszú évek óta. Mint mondja, még bőven nem volt képviselő, amikor tíz éve felhívta az akkori polgármester figyelmét a Lyukóvölgy problémájára, arra, hogy egyre többen laknak ott, és az újak a társadalom legalsó rétegéből érkeznek. Úgy gondolta, veszélyes a tendencia.

Szegregátumok

A történtek – sajnos – tökéletesen igazolták félelmeit. Ma – mondja – az ott élő, oda kijáró emberek legtöbbje fél. Fél az ott tanyát vert – bűnöző életmódot folytató – romáktól. Természetesen nem mindenki bűnöző közöttük, de sokan vannak, akik életvitelükkel, fenyegető magatartásukkal lehetetlenné teszik a normális életet Lyukóvölgy bizonyos területein, ahol szegregátumok alakultak ki.

Ahogy a képviselő mondja, ha kimegyünk a Lyukóvölgybe, akkor a jobb oldal a fertőzött terület. Ilyen a Gulyakút, a Magyartanya, a Lyukóvölgyi út egy része. Óvodásai túlnyomó többsége cigány, a nem cigányok kiveszik, elviszik a gyerekeiket. Lyukóvölgyben – mondja – az emberek nincsenek biztonságban, és nincsenek abban a házaik, tárgyaik se.

A vajda a gyógyító?

Most éppen egy 79 éves, kiliáni asszony panaszának orvoslásához keresi a gyógyírt. Vagy a gyógyítót. Aki alighanem a cigányvajda lesz. A néni kijár a telkére, annak ellenére, hogy az egy sorral feljebb levő házból ocsmány módon szidalmazzák, fenyegetik. (Ribánét rendszeresen hívják panaszaikkal, keresik meg személyesen.)
Polgárőr, mezőőr, rendőr? Igen, vannak, kijárnak, razziáznak, a rendőrök el is fognak bűnözőket, de azután minden megy tovább. Vannak, akik lopásból élnek, mások prostitúcióból, és a rendőrök is tudják: megvannak a menekülési útvonalaik, nem véletlenül érzik jól magukat ott. Riba Istvánné szerint „törvényi szabályozással lehetne javítani a helyzeten, amely már túlnőtte a város teherbíró képességét”.
A képviselő elmondta: Lyukóvölgy számos lakója szeretné felajánlani az önkormányzatnak megvételre az ingatlanát. Mert menekülne, de nem akarja, hogy olyanoké legyen a telek és a ház, akik a bajt hozzák a többiekre.

Vannak tervek

A „Lyukóvölgy: drámai helyzet” című íráshoz kapcsolódóan a Borsod Online megírta, hogy szeretnék megtudni Szűcs Erika minisztertől, volt miskolci alpolgármestertől, milyen intézkedések születnek annak a helyzetnek a felszámolására, amelynek a Lyukóvölgyben lakó, oda kijáró tisztességes emberek az elszenvedői. Szűcs Erika megkeresésünkre azt mondta: vannak tervek, most az van hátra, hogy ezekhez pénzt rendeljenek hozzá. Hogy mi lehet a megoldás, arról csütörtökön beszél munkatársunknak.

A cikk nyomán számos telefonhívást, levelet kapott a szerkesztőség, arról, hogy a Lyukóvölgy nem egyedülálló góc Miskolcon. Ezt megerősíti az alábbi idézet, amely a 2006. november 30-i, miskolci közmeghallgatásról, Pásztor Albert ezredestől, Miskolc rendőrkapitányától való. Miután a jegyző megadta neki a szót, hogy a Bábonyi-bérc és a Kutyor-dűlő problémáira reagáljon, ezeket mondta:

Gettóvá változtatták

„Húsz évvel ezelőtt virágzó kertkultúra, élénk társadalmi élet volt ezen a vidéken. Sok ingatlan üressé vált, a városi lecsúszott rétegek megvették, vagy birtokba vették ezeket a területeket, és gettóvá változtatták sok helyen. Az itt élők fosztogatásból élnek jórészt. A rendőrök kevesen vannak. Sajnos napközben is komoly fosztogatások, betörések történnek. Az elmúlt 24 órában is jó néhány betörőt elfogtak. Ezek az emberek addig nem bűnöznek, amíg a rács mögött ülnek. Sajnos, ma már muszáj bezárkózni, mert egy perc elég ahhoz, hogy fényes nappal besurranjanak és kifosszanak egy lakást...”

Boon.hu
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 19:04
Előzmény: #936  pampa
#937
20.án szét kell őket csapni....ennyi:)
Goldsegel 2008. 09. 15. 19:10
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#938
Az Arab világban szuper módon elintézik a tojvajokat. Itt is erős végtag fájdalommal lehetne csillapítani a bűnözést.
Goldsegel 2008. 09. 15. 19:12
Előzmény: #938  Goldsegel
#939
3 gyerek fölött megszűntetném a családi pótlékot mindenkinél. Ha valaki szeretne többet gondolja át hogy fel tudja -e nevelni.
BudFox
BudFox 2008. 09. 15. 19:17
Előzmény: #938  Goldsegel
#940
Erre ajánlottam valahol hogy állítsanak be minden börtöntölteléket autópályát építeni, kubikus munkára...úgyis kéne egy déli autópálya...oda rengeteg munkaerő kéne. :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 20:47
Előzmény: #940  BudFox
#941
erre mondtam itt-
"a cigányság megtanít a rasszizmusra....."
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 20:58
#942
..Gold, pont erre gondoltam pár napja én is...és hasonlóan le kell szabályozni az örökbe adott, vett gyerekek számát is, mert már erről is hallottam, hogy beadja az egyik család a gyereket, a másik meg kiveszi és kapja érte a lóvét, a gyerek meg a szüleinél marad, mint előtte...de a hivatal megvan győződve, hogy új szülöknél van és jogosan van kiutalva a lóvé...
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 21:33
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#943
1901 -tól semmi újat nem tudtatok megfogalmazni ?
:(
Törölt felhasználó 2008. 09. 15. 22:46
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#944
pampa 2008. 09. 17. 13:37
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#945
Hát,...azt bizonyították....

2008. 09. 17.
„A romák bizonyították, hogy jóravaló, tisztességes állampolgárként kívánnak élni” + videó

Az előítéletek megszüntetése érdekében mindenekelőtt a többségi társadalomnak kell cselekednie, a romák az elmúlt évszázadokban számtalanszor bebizonyították, hogy jóravaló, tisztességes magyar állampolgárként kívánnak élni - fejtette ki A.Z. Ábra stúdiójában a Roma Polgárjogi Alapítvány elnöke annak kapcsán, hogy Brüsszelben kedden Roma Csúcsot tartottak.

Horváth Aladár úgy látja, hogy az etnikai előítéletek a rendszerváltás óta nőttek, miután a cigányság jelentős része kirekesztetté vált, kiszorult a magyar társadalomból. Közölte: ma már Európa is felismerte, hogy nem csak a kisebbségek, hanem a többség számára is komoly veszélyeket hordoz magában a rasszizmus és a szélsőjobboldal megerősödése, és hathatós lépéseket kell tenni a cigányság felzárkóztatása érdekében.
Törölt felhasználó 2008. 09. 17. 14:40
Előzmény: #945  pampa
#946
Törölt felhasználó 2008. 09. 17. 14:41
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#947
Goldsegel 2008. 09. 17. 14:59
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#948
Ez egy csodálatos dolog, meg az is amikor a vasúti kocsi tetején odakozmálnak.
Törölt felhasználó 2008. 09. 18. 16:57
Előzmény: #948  Goldsegel
#949
"Az utolsó adásvételi szerződést is aláírták a váraljai Pérót felszámoló programban. A nyomornegyed lakóinak Tevelre költözése ellen közben tiltakozást kezdeményezett a roma kisebbségi önkormányzat elnöke."

"Nagy Zsolt, a település roma kisebbségi önkormányzatának elnöke aláírásokat gyűjt - mint mondta, a lakosság megbízásából - amivel azt akarják elérni, hogy a család ne költözhessen a faluba."
link
kissherceg 2008. 09. 19. 18:51
Törölt hozzászólás
#950
Törölt felhasználó 2008. 09. 19. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#951
Egy kis történelem :
link

Mellesleg, nagyon emlékeztetnek ezek a fiatalok a kései SA tagokra - és beállítottságukra ...
Törölt felhasználó 2008. 09. 19. 19:53
Előzmény: #951  Törölt felhasználó
#952
A Hir tv-ben volt egy film a gázolásos esetekről-összefoglalóan...............meg kell nézni...............a véleményem megváltozott!!!!

Ennek a rétegnek-90%- munka és kényszertáborokban a helyük.....szolgálva a magyarságot-ha ők már nem is tekintik magukat annak--kenyér és víz!!!!-maximum.

Eddig is minden legális kiskaput kikerestem---ezek a senkik tőlem 10 fillért nem kapnak a megélhetésükre!
Nem azért dolgozom , hogy a köd terjengjen.

A szívem és a lelkem--white power--holnap Pestre vinne......de a józanságom nem enged szerencsére!!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 20. 19:30
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#953
mondoka 2008. 09. 21. 14:04
Előzmény: #953  Törölt felhasználó
#954
link

No comment . Kb...
pampa 2008. 09. 21. 16:08
Előzmény: #954  mondoka
#955
"Mi is magyarok vagyunk, mi is ide tartozunk!"
NOL • Lopes Elvira • 2008. szeptember 21.



Roma demonstráció az Olimpiai parkban
Kép: Kováts Dániel
Több, mint ezer roma demonstrált szombaton a budapesti Olimpiai parkban. A résztvevők szerint többen is lehettek volna, de sokan egyszerűen féltek eljönni. „A zsidókat már kiirtották, most mi jövünk!"

A budapesti Szabadság tér környékén szombaton mindenütt csak rendőröket látni, a környező utcákat lezárták. A Kossuth téren nyugodt a helyzet, az Olimpiai park felé haladva már-már elfelejtem, hogy a tüntetések napja van. A park bejáratánál hemzsegnek a rendőrök, a területet kordonnal zárták körbe. Itt tüntetnek a romák.

Kevesen vagyunk, pár százan. Mintha egy iskolai évnyitón lennénk: hosszú, tömött sorokba rendeződtek az emberek. Az egymás mellett futó sorok első tagjai egy-egy táblát tartanak a magasban: Hőgyész, Baranya, ki honnan jött. A hangulat feszült, mindenki próbál akklimatizálódni a nem mindennapi helyzethez. Az idő múlásával egyre csak jönnek az emberek, mint kiderült, a program azért csúszik vagy egy órát, hogy a vidékről érkezőket bevárják. Mire elkezdődik a program, már több, mint ezren vagyunk.

"Nyílt provokáció a magyarság ellen"

- Három busszal jöttünk vagy százan Bács-Kiskunból – mondja egy harmincas nő. Elárulja, nem volt vita: eljönnek és kész. - Mink is ugyanolyan egyenrangú emberek vagyunk, mint mások. Ezt értsék már meg! - mondja harcosan. - Elég volt az elnyomatásból! - szól közbe egy fiatalabb lány, majd így folytatja: ugyanúgy tiszteljenek minket is, mint másokat. Ne különböztessenek meg a színünk miatt. - Nem a színünk, a fajtánk miatt - korrigálja barátnője.

Sokan persze otthon maradtak: ki ezért, ki azért. Van, aki nem érzi úgy, hogy egy pesti tüntetés bármin is változtatna, van, aki pedig egyenesen félt eljönni. Ki tudja, mi történik itt. Volt olyan is, aki a buszon gondolta meg magát és nem szállt le róla. Egy kisgyermekes asszony például, aki csak annyit mondott: gondolnom kell a családomra...

„Megértem őket is: ki tudja, még a Dunában köt ki valaki...”



Képgaléria: Roma tüntetés

Amikor a Bács-Kiskun megyei helyzetről kérdezek, csak úgy ömlik belőlük a szó. - Az iskolában, a munkahelyen... előítélet mindenütt. Kiebrudalják a gyereket, megbuktatják, mert nem bírják a pofáját - mondja egy családos anya. Az eddig hallgatag tizenéves fiú is megszólal: ha eltűnik valami, azonnal ránk mutogatnak. Nem engednek be a diszkóba. Megmondják az arcunkba: színes bőrűeknek nincs itt helyük. Az anyukámat meg nem veszik fel sehova dolgozni. Meglátják, s máris betelt az állás – sorolja. - Nekem nem cigányos a nevem – szól közbe egy huszonéves lány. - Engem behívnak a beszélgetésre, de amint meglátnak, hirtelen nincs munka.

„Akinek pedig cigányos a neve és a bőre is sötét, annak annyi.”

Azt mondják, a fővárosban a legrosszabb a helyzet. Itt már nagyon elfajultak a dolgok. - De már nálunk is kezdődik... Ha ez így folytatódik, baj lesz belőle. Nem egy házat, családot rombolt már szét a gárda - mondják egymás szavába vágva.

„A zsidókat már kiirtották, most mi jövünk!"

Véget ért a program az Olimpiai parkban, elhagyjuk a helyszínt. A tömeg a Széchenyi rakparton halad tovább. Lovasrendőrök és kommandósok sorakoznak a park bejáratánál: pár fiatal integet, a többség lefagy a látványtól. Barátok, nagycsaládok, egy faluból jövők együtt vonulnak.

"A jobboldal egésze, az nem ilyen"

Fiatal fiú mellé sodródom. Dabasról érkezett a barátaival. A helikoptereknek korábban mosolyogva integető fiú elkomorodik, amint beszélgetni kezdünk. - Elegünk van már nagyon! – szögezi le. Elegünk van a fajgyűlöletből, egyszerűen mindenhol ott van: az óvodában, az iskolában, a munkában – sorolja. Mit szeretnénk?- teszi fel a kérdést. A válasz egyszerű: nyugalmat akarunk végre. Szeretnénk tanulni, munkába járni és békében élni – foglalja össze ittlétének okát.

Véleménye szerint a szegénység a legfőbb probléma, és persze a fajgyűlölet. - Ez így együtt, ebben a formában már elviselhetetlen – summáz a fiú. Mint mondja, náluk is járt már a gárda. - Ők voltak vagy százan, mi meg csak tizenöten – emlékszik vissza.

„Ezt már nem lehet hagyni. Nem akarunk erőszakot, de ha a kormány nem véd meg minket, akkor megvédjük mi magunkat.”

- Meg kell mutatnunk, hogy összetartunk! - ismételgeti egy középkorú férfi. - Mi is magyarok vagyunk, mi is ide tartozunk. Nekem is az van a személyimben, hogy magyar vagyok – horkan fel. - Ha elvágom a kezem, nekem is fáj. Nekem is piros vér folyik az ereimben – folytatja a férfi, aki a rokonaival érkezett Érdről. Felesége ingatja a fejét: azt szeretném, ha a gyerekeinknek jobb jövőjük lenne. Nyugodtan járhassanak iskolába, ne szegregálják mindig őket.

"Ki vagyunk túrva a társadalomból!"

Fiatalok, idősebbek egyaránt demonstrálnak. A gyerekeket azonban csak nagyon kevesen hozták magukkal. - Már csak az kéne, az az egy gyerekem van csak – mondja egy hevesi fiatalember. - Azért vagyunk itt, hogy az egyre erősödő szélsőségek ellen fellépjünk. A jövőnkért, a gyerekeinkért – magyarázza, majd hozzáfűzi: nem durvulhatnak el a dolgok, bár egyre inkább sodródunk afelé. Lassan már az iskolába is alig merem elengedni a gyerekemet.

„Nem fogjuk tétlenül nézni, hogy bárki is féljen ebben az országban. Lássák csak, hogy itt is van összetartás. Az erőszakot meg kell előzni, de ha kell, megvédjük magunkat.
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 16:48
Előzmény: #955  pampa
#956
Hát besz...k :

"- Azért vagyunk itt, hogy az egyre erősödő szélsőségek ellen fellépjünk. A jövőnkért, a gyerekeinkért – magyarázza, majd hozzáfűzi: nem durvulhatnak el a dolgok, bár egyre inkább sodródunk afelé. Lassan már az iskolába is alig merem elengedni a gyerekemet."

Hol él ez? Magyarországon? Ez biztos?
pampa 2008. 09. 21. 17:24
Előzmény: #955  pampa
#957
Már csak az kéne, az az egy gyerekem van csak – mondja egy hevesi fiatalember. -

1000 családból egy talán ahol ez a helyzet.
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 17:27
Előzmény: #957  pampa
#958
Ez igaz lehet,,,,,,,,
nekem is kettő van .)))
pampa 2008. 09. 21. 17:55
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#959
Nincs is azzal gond,az a normális.
Meg természetesen mindenkinek annyi ahányat fel tud nevelni tisztességesen.

Csak a cikkben az volt a különleges,hogy pont az egy gyerekes családfőt szólaltatták meg,mintha ez lenne az átlag.
kissherceg 2008. 09. 23. 00:16
Törölt hozzászólás
#960

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek