Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 12:42
Előzmény: #2019  pampa
#2020
Amelyik eljárásnak borítékolom nem lesz semmilyen következménye. A magyar (?) rendőrségen belül köztudott tény, elfogadott álláspont, illetve nem ritkán belső utasítás/parancs, hogy a cigány nemzetiségűeket meg sem lehet szólítani, nem hogy igazolni, vagy eljárás alá vonni. Ennek bárki utána járhat. Innentől fogva az, hogy ki alkalmaz kettős mércét nem kérdéses. Szerintem.
pampa 2009. 08. 14. 12:29
Előzmény: #2018  Törölt felhasználó
#2019
penznyelo

Miért indítottak ellenük eljárást...

" Mivel megállásra kényszerítették az autóst, ellenük közúti veszélyeztetés miatt indult eljárás."

Ezért. Nem önbíráskodásért. NO COMMENT.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:42
Előzmény: #2015  user24
#2018
A cigányság és a többség együttélése: a bűnözés elleni szigorú fellépés
megkerülhetetlen
Politikai hovatartozástól függetlenül mindenki egyetért abban, hogy a magyarcigány
együttélés kérdése a magyar társadalom egyik, talán a legsúlyosabb
problémája. A sajátos magyar helyzet azonban az, hogy a megoldás felé vezető
úton az elmúlt két évtizedben még az első lépéseket sem tettük meg, sőt sok
szempontból hátrafelé haladtunk. Egy betegség gyógyítása során az első lépés
mindig a megfelelő diagnózis felállítása lenne, hiszen annak hiánya vagy rossz
megválasztása esetén a beteget szinte biztos, hogy félrekezeljük. Sajnos nálunk ezt
az első lépcsőfokot sem sikerült megmásznunk, a közélet szereplői még a valós
diagnózis felállításával is adósak. Ennek számtalan oka van, de három, a helyzet
tisztázását akadályozó jelenség kiemelhető:
- A cigánykérdésről általában tilos beszélni, és ha ez valamilyen ok folytán már
nem tartható, akkor pedig az érdemi vita válik teljes mértékben lehetetlenné. A
cigánykérdéshez kritikusan hozzáálló vitapartner homlokára ugyanis ilyenkor
azonnal rásütik a rasszista bélyeget, így az illetővel a „politikailag korrekt”
szereplőknek már szóba sem kell állniuk.
teljes írás 27. oldaltól
link
idézet a JOBBIK programjából
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:39
Előzmény: #2015  user24
#2017
Lehet oktatni és munkát adni. Kontra: Lehet tanulni és munkát keresni, nem alanyi jogon (?) felvenni az adófizetők (a mi) pénzéből folyósított segélyhegyeket. Egy normális társadalomban ez a kivezető út. Szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:37
Előzmény: #2015  user24
#2016
"Mi az, hogy nem illik társadalmunkba?"
ezt miért nekem írod tőlem kérded?
user24 2009. 08. 14. 11:28
Előzmény: #2012  Törölt felhasználó
#2015
Hát ez így elég csücskös. Mi az, hogy nem illik társadalmunkba? ILYEN a társadalmunk, legfeljebb sokan szeretnének rajta változtatni, mert most nem tetszik.
Lehet. De ennek nem az a módja, hogy likvidáljuk aki nem tetszik, mert akkor ott vagyunk 44-nél.
Lehet OKTATNI és munkát adni. Egy NORMÁLIS társadalomban ez a kivezető út.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:26
Előzmény: #2013  Törölt felhasználó
#2014
nem, szerintem ufók
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:19
#2013
"Zolisokadiknak, hogy a kisebbségen belül egy kisebb réteg bűnei miatt az egész társadalmat előítéletekkel kezelni nálam már kimeríti az antiszemitizmus fogalmát."
ez csúcs, vagy neked a cigányság szemita eredetű népcsoport? egyre zavartabb vagy
igaz a Magyar Jenlenben megjelent egy cikk a arról, hogy a cigányság szemita eredetű nép talán a cikk nyomán írod ezen sorokat
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:07
Előzmény: #2009  Törölt felhasználó
#2012
"ez így okés... a cigányok többsége nem való társadalmunkba ezt énis aláírom.
de innen üzenem Zolisokadiknak, hogy a kisebbségen belül egy kisebb réteg bűnei miatt az egész társadalmat előítéletekkel kezelni nálam már kimeríti az antiszemitizmus fogalmát.

A bűnöző az csak bűnöző. Nálunk a cigányok, Bronxban a fekák, Keleten a kalózok...

A magyar származású emberek között is vannak bűnözők, de mégsincsenek előítéleteitek a teljes magyarsággal kapcsolatban..."
hát ez szép volt újfent
erre szokták mondani, ha hallgattál volna bölcs maradtál volna:)
de nem baj békén hagylak mert még miattam rúgnak ki a melóhelyedről azt nem venném a szívemre
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:04
Előzmény: #2010  Törölt felhasználó
#2011
nincs főnököm:) ez nem jött be:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:02
Előzmény: #2008  Törölt felhasználó
#2010
no mivan? seggberúgott a főnököd? :D
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 11:01
Előzmény: #2007  Törölt felhasználó
#2009
ez így okés... a cigányok többsége nem való társadalmunkba ezt énis aláírom.
de innen üzenem Zolisokadiknak, hogy a kisebbségen belül egy kisebb réteg bűnei miatt az egész társadalmat előítéletekkel kezelni nálam már kimeríti az antiszemitizmus fogalmát.

A bűnöző az csak bűnöző. Nálunk a cigányok, Bronxban a fekák, Keleten a kalózok...

A magyar származású emberek között is vannak bűnözők, de mégsincsenek előítéleteitek a teljes magyarsággal kapcsolatban...
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:59
Előzmény: #2006  Törölt felhasználó
#2008
pedig már keringsz mint rét a sas körül
na de semmi gond koncentrálj inkább a munkádra meg a tőzsdére
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:56
Előzmény: #1998  Törölt felhasználó
#2007
Kinek nem inge, nem vesz magára... A hangsúly nem az adott fogalom tagadásán van, hanem azon, hogy a cigányság jelentős többségének mentalitása, életstílusa, a magán -és köztulajdonhoz fűződő viszonya, a társadalomba történő Illeszkedése, illetve beilleszkedésre képtelen viselkedése egy kissé más, mint amit a hazugságmédia mutat. A mesterségesen szított hangulat, az "elnyomott, kiközösített, kirekesztett" cigánysors a valóságban, levéve a tömegekre erőltetett szemüveget egy kicsit más képet fest. Erre utaltam azzal, hogy a cigánykérdést meg kell nézni, meg kell testközelből tapasztalni, nem a kényelmes bőrfotelből, a tv-n keresztül bámulva biztonsági őrök által védett irodaházak/lakóparkok védelméből kell(ene) kielemezni. Ez lett volna az előbbi írásom üzenete, azoknak akik megértik/meg akarják érteni...
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:55
Előzmény: #2004  Törölt felhasználó
#2006
hát ha pénznyelő szerinted szánalmas, akkor te egyenes röhelyes vagy :)

legyen ennyi válaszul.
és ezek alapján, amit most itt összeírogattál, egyértelmú, hogy kettőnk közül nem én vagyok, aki provokál. de nyugi, én nem szerzem meg ezt az örömöt neked. nehogymár a rét keringjen a sas fölöt...
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:54
Előzmény: #2002  user24
#2005
de kéne mosni sokaknak csak nem másokat előtte bekenni vele, hogy továbbra se tűnjenek ki mint szarosok a tiszták közül
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:52
Előzmény: #2001  Törölt felhasználó
#2004
ideges vagy ez biztos
csak higgadtan!
végre elkezdtél tájékozódni ez már jó jel csak így tovább, látom tanulékony vagy talán még egyszer értelmes dolgokat is olvashatunk itt tőled

a koma mit is jelent megnézed nekem a wikipédiában?:) de tényleg
amúgy miért lennék a komád?
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:49
Előzmény: #2000  Törölt felhasználó
#2003
"itt pedig csak azért írogatsz, hogy provokáld a gondolkodásra is képes nálad tájékozottabb embereket
"

remélem nem magadra gondoltál... mert akkor ugorjunk át a viccek topikba
user24 2009. 08. 14. 10:49
Előzmény: #1966  Törölt felhasználó
#2002
na ne! ne gyere már ezzel a "még ez is lehet ok" szöveggel. nem kell mosni a szart.
Törölt felhasználó 2009. 08. 14. 10:48
Előzmény: #1999  Törölt felhasználó
#2001
nem komám, tegnap azt mondtam,h ogy a témával kapcsolatban nincsenek. nincs olyan ember, akinek nincsenek érzései.

"Az antiszemitizmus (szó szerint: szemita-ellenesség) rendkívül bonyolult jelenség, mely mint fogalom több különféle szellemi áramlatot – hitet, filozófiát, gondolkodás- és cselekvésmódot, attitűdöt és ezeknek alapjait – foglalja össze. Az antiszemitizmus követőjét antiszemitának nevezik ennek a kifejezésnek a használói."

"Az etnikai alapú, rasszista jellegű antiszemitizmus többek között, de nem kizárólag a nemzetiszocializmus és újnácizmus tanainak eredményeképp, azon emberek gyűlöletét jelenti, akik valamilyen vonatkozásban zsidók (például „faji” értelemben), vagy magukat annak tartják vagy mások annak tartják őket."

na tessék Mr tájékozottság!

forrás: wikipédia. te is utánajárhatsz...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók