Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 11. 09:18

Amibroker  

Azt javaslom írjátok le hogy mi az ami nem megy.

Próbálom megválaszolni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 06. 11. 15:34
Előzmény: #940  Törölt felhasználó
#941
Kivancsi lennek hanyan hasznaljak az amibrokert a forumozok kozul?
Törölt felhasználó 2018. 06. 11. 17:01
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#942
kb 3-4 ))
kihalóban
Törölt felhasználó 2018. 06. 12. 12:53
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#943
Miert gondolod, hogy kihaloban?
regi oreg motorosok, es tapasztaltabbja szerintem hasznalja, mondjuk lehet hogy nem jarnak errefele.
Tudsz esetleg jobbat, mert en nem, mar ha nem befektetesi banknak dolgozik az ember...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 06. 12. 13:15
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#944
Van azért pár alternatíva, Ninjatrader az egyik rugalmas platform.
Törölt felhasználó 2018. 06. 12. 13:50
Előzmény: #944  szarvasvadasz
#945
koszi a valaszt, mondjuk erdekelne milyen alternativakra gondolsz....???
Nem igazan ismerem a ninja tradert, nem mondom hogy sose lattam a hasznalatat, de kivancsi lennek, hogy programozott kereskedes, analizis es kutato munkaban mennyire van segitsegedre???
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 06. 12. 14:48
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#946
Amibroker, Motivewave, Ninja, TraderStudio, Thinkorswim, TradeStation, MultiCharts. Kérdés, hogy mik az elvárásaid. Az első hárommal van tapasztalat (és van még kettő, ami hullámelmélet specifikus, azokat nem promózom, ráadásul az egyik már nem elérhető). Számomra az elemzés támogatás a legfontosabb és a programozhatóság.
Törölt felhasználó 2018. 06. 12. 15:29
Előzmény: #946  szarvasvadasz
#947
Nem igazan kereskedek futures-t...(arra talan jo lenne a ninja).
Kereskedeseim 80-90%-a a rv es etf piacon tortenik (ott interactivebrokers-t hasznalom koltseg megtakaritas miatt [~200 kereskedes 80-90% az ~320-360megbizas/ev es mivel minimum 5-10$-t tudok sporolni megbizasonkent ez 1 normalisabb penz amit nem kell megkeresni ujbol a piacon]); IGmarkets hasznalom CFD es egyebb rovidebb tavu pozikra, short stb.stb; ezen kivul meg idonkent hasznalom axatradert es fxcm-t idonkent.
Elemzesre,kutato munkara, analizisre pedig amibroker-t hasznalom lassan mar 5 eve.Adatokoat nyilvan nem a brokerektol, cfd szolgaltatotol hanem norgate data-tol onnan is az NDU Beta-t hasznalom.
Erdekelne a tapasztalatod az elso 3-al kapcsolatban,de nem surgos, amikor van ra idod ill. hogy menyire ismert szamodra az AFL program nyelv; ill. milyen gyakran hasznalod.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 06. 13. 18:10
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#948
Szia, röviden: AFL-lel tíz éve foglalkoztam picit, amikor még BÉT-en voltam és az Amibroker élőben kapta az adatokat chart-elemzéshez. Messze nem ástam bele magam akkor olyan mélyen,. hogy programozást tekintve kihasználjam a lehetőségeket, amit már akkor is támogatott (meglevő kódok módosításában/testreszabásában  gyakorlatilag kimerült).
 
Komolyabb fejlesztéseket önálló SQL-lel kombiinált WinAPI alkalmazásként illetve Metatrader alá írtam különféle dolgokat MQ4-ben. Ezek döntéstámogató célprogramok voltak, némelyik eléggé komplex logikával (van köztük olyan egyszerű de hasznos audio-vizuális is, ami ingyenesen elérhető a neten, több ezren használják már a világban).
 
A Te dolgodat illetően szerintem az a kérdés, hogy mi a szűk keresztmetszet, ami miatt más platformot/eszközt keresel. Töltsd le pl. a Motivewave-t és próbáld ki, mit/hogyan támogat abból, amit szeretnél. Komoly moduláris platform széleskörű broki/adatszolgáltató támogatással (Interactive Brokers, FXCM köztük van) kiváló elemzőeszközökkel, SDK-val.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 07:20
Előzmény: #948  szarvasvadasz
#949
Koszi a valaszt;
Igazan nem keresek ujabb programot, mert azokat a kutato munkakat, analiziseket amelyekkel en foglalkozom azt az amibroker remekul kiszolgalja; persze ez nem jelenti azt hogyha talalnek 1 jobb programot akkor azzal nem ismerkednek meg szivesen,de egyeore meg nem talatam jobbat.
Persze az erdekelt es erdekel, hogy mo-on hanyan hasznaljak az amibrokert, persze csak kivancsisagbol. 
Metatradert igazan nem szeretem, ha muszaly alkalmazom,de ha nem muszaly kerulom.
Motivewave-re ranezek a kovetkezo hetekben, az ajanlasod miatt.
Adatszolgaltatassal kapcsolatban; nem igazan szeretem kutato munkara, analizisre ill. kereskedesre hasznalni a brokerek altal kozolt adatokat.
Szoval a piaci adatokat en olyan szolgaltatotol szeretem kapni aki nem erdekelt semmilyen modon az adatok modositasaban.Ugye 1 adat szolgaltatotol kapott adat es 1 broker ill. CFD szolgaltatotol szerzett adat kozott eleg nagy kulonbseg van velemenyem szerint.Kereskedeseim volumene meghaladja a legtobb brokernel szinte az osszes piaci adat azzonali hozzafereset,de nem szeretek erdekelentetet kialakitani.
Azzal nincs gondom, hogy pl. az interactivebroker a megbizasaim jelentos reszet kisebb csomagokban, reszenkent teljesiti...de az adatokat nem toluk szerzem.(nalam ez 1 szabaly, mint ahogy az is hogy a brokereknek megbizasokkal es idoben kell elnyerni a bizalmamat, minden broker jelent 1 bizonyos fajta kockazatot).
Tisztaban vagyok vele, hogy az algok megjelenesevel rengeteg megbizas kerul be az ajanlati konybe veteli es eladasi oldalon, majd ezek nagy resze mielott teljesulne torlodik,de mivel en nagyon ritkan megyek 1H ala igy igazan a feltupirozott informaciok nem zavarnak mert csak a teljesult megbizasokkal foglalkozom.
Ahogy 1 regi motoros kereskedotol hallottam (es velemenyem szerint nagyon is igaz):
Nem zavarja az algok megjelenese a kereskedesben???
-3 dolgot tehet 1 kereskedo: vasarolhat, eladhat ill. nem csinal semmit (csak figyeli a piacot).
Algok sem tudnak ennel tobbet!
Az igaz hogy gyorsabbak es kisebb idohorizonton nem lehet felvenni veluk a versenyt, mert 1 elore kalkulalt megbizas kiadasahoz 1 embernek szuksege van 0,1-0,2sec-re; es az is igaz hogy mivel likviditast szolgaltatnak a piacnak igy joval tobb rebate-re tesznek szert mint mondjuk en vagy a cegem,de napos idotavon semmivel nem tudnak tobbet mint 1 ember.
Legyen szep hetveged!
kompi210 2019. 04. 11. 17:04
#950
Az Amibroker programra lenne szükségem a szabad változatra.Amíg 32 bites volt a gépem simán le tudtam tölteni,de most,hogy 64 bites ez nem igazán megy .Ha tudna valaki segíteni jó lenne.Egy nyúlfarknyi Magyar nyelvű változat megvan ,de énnekem olyan kell amiben a grafikon az Amerikai tőzsde adatokat1920- tól mutatja ,mondjuk 2014 ig.
Törölt felhasználó 2019. 04. 11. 19:11
Előzmény: #950  kompi210
#951
http://www.amibroker.com/download.html
(de ezt csak 3 hetig tudod hasznalni!); mert utana lejar az ingyenes hozzaferes...
egyebkent 280$ nem hiszem hogy komoly problema lenne, mert ha igen akkor nem vagyok biztos benne hogy a piacon kellene probalkozni...
adatok sokkal erdekesebb problema; mert megfelelo minosegu adatok penzbe kerulnek, raadasul nagyon nem egyszeru jo minosegu adatokat szerezni....nehany szaz $-ert meg tudod venni 1990-ig; de ha mondjuk 1950-tol szeretned az mar kozel 800$-ba kerul....
egyebkent igazan nincs ertelme 30-35 evnel hosszabb idotavot vizsgalni, mert a vilag tul sokat valtozik fel generacio alatt.Aminek inkabb jelentosege van hogy milyen minosegu adatokat hasznalsz, peldaul az adataid tartalmazzak azokat a cegeket is amik tonkre mentek ill. kivezetesre kerultek stb.stb...
(ennek csupan azert lehet jelentosege, mert ha olyan adatokat hasznalsz ahol a delisted securities and delisted stock-okat nem tartalmazza) akkor lenyegesen jobb eredmenyeket fogsz kapni az elemzeseid soran mintha olyanokat is vizsgalnal amik tonkre mentek ill. kivezetesre kerultek a piacrol....
(most olyan finomsagokba bele sem megyek, hogy nem biztos hogy a megbizasod teljesul ill. hogy milyen aron stb.stb.)
Ezen rengeteg befekteto ill. kereskedo elcsuszik, hiszen nem kalkulalnak azzal hogy elore nem tudjuk hogy melyik ceg kerul kivezetesre vagy megy csodbe.
(en meg nem vagyok 2 evtizede a piacon de lattam mar jo nehany ceget eltunni) es valoszinuleg ez a jovoben is elo fog fordulni...
8uk52 2019. 06. 08. 19:03
#952
Sziasztok! Teljes kezdő vagyok benne, egy Donchian alapú indikátort szeretnék írni, az afl alap megvan, csak a periódusnál elakadtam. Nekem nem fix periódus kellene, hanem olyan ami egy minimum értékről a gyertyák számával növekszik a maximum értékig, ha meg közben lesz egy buy vagy sell jel, akkor visszaáll a minimum értékre. Mivel lehet ezt megoldani, mert nem találtam hasonló kódot
8uk52 2019. 06. 09. 09:57
Előzmény: #952  8uk52
#953
HHVBars és LLVBars úgy nézem működik itt
8uk52 2019. 06. 11. 14:42
Előzmény: #953  8uk52
#954
BarsSince lett a nyerő
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:56
Törölt hozzászólás
#955

Topik gazda

aktív fórumozók