Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:48
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#160
Én nagyobbat kockáztattam, mert több pozim is volt nyitva rossz irányban.

De ugyanannyi jutit fizettem minden egyes pozi után mint te. Csak én egy kicsit részletesebben lekereskedtem a sávot.Tehát több pozim teljesült felfelé is és lefelé is. :)

Mi a fene olyan nehéz ebben?
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:46
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#159
A jutit pozira fizeted ugye? Én is. Neked kevesebb pozid van, nekem több. Te vagy egy zseni vagy és mindent megcsinálsz egy pozival vagy nem kereskedsz le mindent és azon tanakodsz állandóan, hogy nyissak most vagy ne. Én pedig automatikusan nyitottam és zártam. Természetesen én csak a megbízást adtam, a rendszer megtette helyettem automatikusan amikor elérte az árszintet.

Igazából nem értem a problémátokat. Ti igen? :)
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:41
Előzmény: #150  stock33
#158
"kizárólag akkor van esélyed nyerni, ha nyitott pozíciód van. akkor viszont ugyanazokat a kockázatokat viseli a pozíciód, mint a normális tőzsdéseké"

Korrekt. Csak a nyertes pozikat zárom. Ugyanazt mondjuk.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:39
Előzmény: #149  Phylaxa
#157
"
Csakhogy amíg te teljesen értelmesen és józanfejjel lekereskedsz 10 pozit, addíg én tök értelmetlenül és pusztán brokietetésből 50-et. Ez van.

Mindkettőnknek sikerült minden üzlete. Neked értelmesen és csak 10 jutit fizettél, nekem értelmetlenül és sajnos 50 jutit fizettem. :)"

De UGYNAZOKAT a döntéseket hoztad, UGYANAKKORA kockázatot vállaltal.

Akkor miért akarsz kétszer annyi jutalékot fizetni?
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:38
Előzmény: #149  Phylaxa
#156
Súlyos, hogy ti úgy tőzsdéztek, hogy NEM értitek, hogy értelmetlen a szembenyitott pozi...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:37
Előzmény: #154  stock33
#155
Ja bocs, most látom, hogy véletlenül a te hozzászolásodra kattintva írtam a szöveget. Mindenki másre értettem természetesen:)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 19:34
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
én nem :)

de a szembepozíciót nyitók megvilágosodását kb. így képzelem el, amikor megértik, hogy mit is tettek eddig: link
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:30
Előzmény: #150  stock33
#153
Súlyos, hogy ti úgy tőzsdéztek, hogy értitek, hogy értelmetlen a szembenyitott pozi...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:29
Előzmény: #149  Phylaxa
#152
"Mindegyik pozit akkor zárom amikor nyereséges és mindegyik után valóban fizetek jutit, de hello, mindenki ezt teszi nem?"

De nem érted, hogy te azért is fizetsz, amikor szembe van nyitva egymással kettő?
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:28
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
Nincs margincall-od. Biztonságban vagy, amíg nem zársz valamit. Gondolom így értette.
stock33
stock33 2014. 10. 10. 19:25
Előzmény: #144  Phylaxa
#150
amíg szemben van két pozíciód, addig azok kioltják egymást. az egyiken annyit "veszítesz", mint a másikon "nyersz"

kizárólag akkor van esélyed nyerni, ha nyitott pozíciód van. akkor viszont ugyanazokat a kockázatokat viseli a pozíciód, mint a normális tőzsdéseké.
a szembe nyitott pozíciók egy valamire jók: brókeretetésre.

"gurunk" is jobban járt volna, ha a mindkét irányú pozíció fenntartása helyett csak 3940-en lép longba, és 3995-ön zárja azt. az azt megelőző időszak marhaság.
persze erre azt fogja mondani, hogy mehetett volna felfele is a papír. és??? akkor lépjen 4150-en shortba és zárja azt 4095-ön...

Phylaxa 2014. 10. 10. 19:21
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#149
Mindegyik pozit akkor zárom amikor nyereséges és mindegyik után valóban fizetek jutit, de hello, mindenki ezt teszi nem?

Csakhogy amíg te teljesen értelmesen és józanfejjel lekereskedsz 10 pozit, addíg én tök értelmetlenül és pusztán brokietetésből 50-et. Ez van.

Mindkettőnknek sikerült minden üzlete. Neked értelmesen és csak 10 jutit fizettél, nekem értelmetlenül és sajnos 50 jutit fizettem. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:18
Előzmény: #147  Phylaxa
#148
Szerinted ha van egy shortod és van egy longod is, akkor nincs letéted mindkettő után? Dehogynem...
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:16
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
Korrekt.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:15
Előzmény: #144  Phylaxa
#146
De ha egyszerre nyitsz lefelé és felfelé is, akkor az olyan, mintha NEM CSINÁLNÁL SEMMIT, csak fizetsz dupla jutalékot a brokinak...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:14
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
"Ha szembe nyitsz nincs margin"

Már hogy a fenébe ne lenne. Ha a pozikat összepárosítják és az lesz, amit pénzügyileg jelentenek együtt, hogy záródik mindkettő, akkor nincs.

De a lenti "gurunak" pont az a nagy ötlete, hogy egymással szemben nyitva maradnak. Akkor bizony mindkettő után margin is van.
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:14
Előzmény: #141  stock33
#144
Esetemben én is zárom a jót, de nyitok rögtön egy újat helyette és mégegy rosszat lefelé. A rosszat azért hagyom, mert nem biztos, hogy tovább megy 200 pontot, hanem hamarabb fordul. Egyébként csak papíron próbáld ki, ne játszd meg! Csak próbáld ki! AZ egyik legélvezetesebb játék. Mondom, az egésznek az a nehézsége, hogy érezd, ha a teljes sávból akar kitörni. Akkor minden nyitott pozit zárj és pihenj egyet! Lesz majd új sáv. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:11
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#143
:
a margin is dupla, azaz a max. tőkeáttétel feleződik

Ha szembe nyitsz nincs margin
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:08
Előzmény: #140  stock33
#142
Csak egy kérdés. Nézd meg mondjuk az OTP elmúlt 4 hónapos grafikonját!

Te mennyit tudtál belőle megjátszani?
A sávkereskedők minden 200 pontontonkénti fel-le-t megjátszottak a 4 hónap két szélsőértéke között.

Gratulálok, hogy te aktuálisan egyetlen pozícióval ezt meg tudod tenni és minden 200 pontnál tudtad az irányt.Sajnos, mi tényleg nem értünk ehhez. Ez van. De nem csüggedünk. :)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 19:03
Előzmény: #139  Phylaxa
#141
egyébként a "gurunk" legértelmetlenebb húzása: ha már mindkét irányban nyitott, akkor miért a jó irányban nyitott pozíciót zárja, és a rossz irányban lévőt hagyja nyitva??? link
stock33
stock33 2014. 10. 10. 19:00
Előzmény: #139  Phylaxa
#140
amíg nincs nyitott pozíciód, addig értelmetlen a kereskedésed

nem kell semminek se utána kérdezni, értem én azt, hogy értelmetlen a "stratégia".

a stop megbízás pozíció nyitásra is alkalmas. nem veszteségminimalizáló stop, hanem pozíciónyitó - úgy látom ez számodra ismeretlen fogalom, nézz után.

amit művelsz, azt hívják brókeretetésnek. egyszer ülj le, és gondold át, szűrd ki belőle a fölösleges pozíciófelvételeket, és döbbenj meg azon, hogy mi maradt...
Phylaxa 2014. 10. 10. 18:45
Előzmény: #136  stock33
#139
Uraim! Semmiféle stop megbízásról nincs szó, nem veszteségminimálás a téma, hanem sávkereskedésben, minden le és fel megjátszása és learatása.

De nem akartam erről vitatkozni, aki csinálja, márpedig sokan kereskednek így, azok úgyis értik. Ti pedig kérdezzetek utána,ha érdekel.

Ja és nem akarom ajánlani, csak hozzászóltam a témához. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 18:38
Előzmény: #136  stock33
#138
""gurunk" is "csak" azt képtelen felfogni, hogy nyerni csak az időszakban tud, amikor nyitott a pozíciója. akkor viszonyt ugyanolyan kockázatokat visel, mint bárki más, azaz ugyanúgy bukhat is. ő nemes lélek lévén a brókerek etetésével tölti ideje nagy részét. pedig akkor is "fedezett" lenne a pozíciója, ha nem nyit semerre."

Megint csak azt tudom mondani, hogy pontosan így van és azt is csak ismételni tudom, hogy megdöbbentő, hogy ezt itt magyarázni kell.

A brókere örülhet a "guru"-nak, hogy a semmire fizet neki dupla jutalékot:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 18:36
Előzmény: #136  stock33
#137
"stop megbízás nem csak pozíció zárására, hanem nyitására is adható"

Pontosan. Jó szokszor használtam ilyet BUX hatin pont sávszél elhagyásra, kitörésre, letörésre...
stock33
stock33 2014. 10. 10. 18:21
Előzmény: #135  Phylaxa
#136
stop megbízás nem csak pozíció zárására, hanem nyitására is adható
ha te egy sávból való kilépéshez kötöd a pozíció felvételét, akkor alkalmazz ilyet

amíg nincs nyitott pozíviód (azaz "gurunk" által nem "fedezett" pozíciód), addig se nyerni, se veszíteni nem tudsz. ilyenkor a brókeredet eteted, ami szép dolog tőled, de én nem tenném a helyedben.

"gurunk" is "csak" azt képtelen felfogni, hogy nyerni csak az időszakban tud, amikor nyitott a pozíciója. akkor viszonyt ugyanolyan kockázatokat visel, mint bárki más, azaz ugyanúgy bukhat is. ő nemes lélek lévén a brókerek etetésével tölti ideje nagy részét. pedig akkor is "fedezett" lenne a pozíciója, ha nem nyit semerre.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:51
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
6 pozim volt felfelé nyitva és 6 lefelé. :)

Volt egy sáv amiben mozgolódott. Ezt a sávot osztottam fel 6 részre és csak azt kellett figyelnem, hogy záródott-e valamelyik. Ha igen, akkor újra betettem, hogy ha odér akkor automatikusan megnyíljon. Csak a szélek felé kellett figyelnem, hogy kitör-e. Mondom, nagyon érdekes volt. Tuti, hogy magamtól nem találtam volna el a grafikont.

És persze az egész azzal kezdődött, hogy lefelé és felfelé is nyitottam. Aztán szépen sávosan nyitottam újakat fel és le. Hát így történt. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:44
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Aki ezt nem érti, annak nem való a tőzsde, mert az alapokkal nincsen tisztában.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:44
Előzmény: #130  Phylaxa
#133
Amit írtok az azzal egyenértékű, minhta a ruletten feltettél 100-at a feketére, 100-at a pirosra. És amikor úgy érzed, hogy na most valami lesz, akkro leveszed valamelyik 100-at...

Pont ugyanaz a döntés, ha amikor akarsz valamit, felteszed a 100-at.

Még a különbséget is jól szemlélteti a példa. Mert az első esetben (az ellentétes nyitott poziknál) a 0 miatt bukhatod mindkettőt, tehát biztosan drágább megoldás. Mint ahogy biztosan drágább a feleslgesen szembenyitott pozi a dupla jutalékával.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:41
Előzmény: #130  Phylaxa
#132
"Én ezt egyébként sávkereskedésnél használtam pár hónapos intervallumban és nyugis módszer, amíg nem tör ki valamelyik irányba. Veszélyes, de nagyon élvezetes játék. Tudni kell kiszállni és megszüntetni a pozikat."

De pont ugyanazt teszed, ha nincs nyitva két ellentétes pozi, akkor is!
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:40
Előzmény: #130  Phylaxa
#131
"Szerintem itt az a vita tárgya, hogy "amikor az egyiket zárod", akkor az esetek többségében nem nyitnál pozit."

Igen, ez a vita, ahogy írod. De ez a hülyeség is egyben. Ha egyszer van egy adott várakozásod, akkor tök mindegy, hogy az ellentétes dupla pozi egyikét zárod, vagy a 0 poziban nyitsz egyet...

Csak az egyiknél előtte fizettél dupla jutalékot feleslegesen, a másiknál meg nem.

És UGYANAZT a döntést hozod meg UGYANAKKOR, UGYANAKKORA kocckázat mellett.

Phylaxa 2014. 10. 10. 17:30
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
Szerintem itt az a vita tárgya, hogy "amikor az egyiket zárod", akkor az esetek többségében nem nyitnál pozit. Tehát igazából ezzel a módszerrel azok dolgoznak, akik egyszerűen szeretnek kereskedni és minden mozgásban benne szeretnének lenni.

Én ezt egyébként sávkereskedésnél használtam pár hónapos intervallumban és nyugis módszer, amíg nem tör ki valamelyik irányba. Veszélyes, de nagyon élvezetes játék. Tudni kell kiszállni és megszüntetni a pozikat. De persze ez mindenre igaz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:16
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Tehát ugyanazt, ugyanakkora kockázattal játszod, csak az egyik dupla költségű. Ergo biztosan rosszabb megoldás.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:15
Előzmény: #123  Phylaxa
#128
Na ez egy jó nagy hülyeség volt amit írtam. :)

Tehát ha nem fordul, akkor az egyik broki díjjal vagyok rosszab, ha viszont fordul, akkor megjátszottam felfelé is és lefelé is.

Ha valaki ezt két egymásutáni pozícióval csinálja, annak gratulálok. Szerintem kevesebbszer fogja mint ha le-fel nyitja egyszerre. Így korrekt. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:15
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Marha egyszerű a dolog.

Ahhoz, hogy keress a jó irányba kell legyél. A kockázat az, hogy rossz irányba vagy és buksz.

Ez akkor is igaz, ha nyitogatsz és zársz és akkor is igaz, ha ellentétes nyititt pozival indítasz és ott zárod mindig az egyiket.

Csak az utóbbinak dupla költsége, dupla letétigénye van.

Az eredmény és a nettó pozi ugyanaz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:12
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#126
"Amikor fordul (legalabbis azt gondolod) akkor nyiss eloszor pozit. Ugyanott vagy fele akkora koltseggel. De ezt ne ragozzuk tovabb..."

Döbbenet, hogy ezt itt magyarázni kell...
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:11
Előzmény: #120  Drian875
#125
Ez esetben, ha csak fele akkora sávban rezeg, akkor nem keresel semmit. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:11
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#124
Pontosan úgy van, ahogy írod.

Számomra az a döbbenetes mindig, hogy ezt tőzsdéző embereknek kell magyarázni egy tőzsdei fórumon...
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:10
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
Amikor fordul, vagy úgy gondolom, akkor én már a nyerőt zárom, tehát ha tévedek és nem fordul, akkor a nyerőből vesztek. Te viszont a nyitott pozidat veszted. Ez ennyire bonyolult? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:09
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#122
"pszichésen sokaknak könnyebb kezelni, mint egy szimpla zárást"

Aki pszichésen nem tud kezelni egy zárást, annak nem való a tőzsde.

"fentiekből adódóan, bár matematikailag azonos egy zárással, valóban biztonságosabb módszer lehet, azon kívül, hogy biztosan drágább"

A biztonságosabb nem igaz, hiszen pénzügyileg ugyanaz. És biztosan drágább szerinted is.

Szóval én továbbra is tartom, hogy értelmetlen. Azt ugyanakkor elfogadom, hogy a fenti szöveged igaz. Valóban van olyan ember, aki ebben biztonságosabban érzi magát. De ettől még pénzügyileg hülyeség. A biztosan drágább meg azt eredményezi, hogy hosszútávon biztosan eredménytelenebb is. A tőzsdén meg az egyenleg számít, semmi más.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:06
Előzmény: #116  Phylaxa
#121
Amikor fordul (legalabbis azt gondolod) akkor nyiss eloszor pozit. Ugyanott vagy fele akkora koltseggel. De ezt ne ragozzuk tovabb...
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 17:03
Előzmény: #116  Phylaxa
#120
Játszottam. A stratégiám: sáv tetején short, sáv alján long :), sáv közepén nem lépek poziba.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:02
Előzmény: #98  stock33
#119
Nem hiszem, hogy itt pont errol lenne szo...

stock33 miert nem szolsz a FED-nek vagy a jegybankoknak, hogy butasag amit csinalnak????

FED-nel van 3,8 trillio$-nyi szemet es hogy lehetne nyeresegesen tuladni rajta????
Vagy holnap kiallhatsz a foterre es neki allhatsz mikrofonba kiabalni, hogy a jelenlegi penzugyi rendszer nem mukodokepes...
(es meg be se fejeztuk az extra eszkoz vasarlasokat,most a rendszeresrol meg szo se esett)

ha mar az alapoknal vagyunk....

B;)

mindenesetre sikerult jo kis hangulatot es vitat teremteni, engem egyebkent nem zavar, hogy mit ettel reggelire vagy ebedre es az se, hogy hogy probalsz a piacon ervenyesulni,
persze neked jogodban all kritizalni masokat, miert is zavar az, hogy o tobbszor fizet jutalekot, talan a te zsebedbol teszi....

na nekem egyelore eleg ebbol a topikbol....

Mindenkinek szep hetveget, a longosoknak, shortosoknak azoknak is akiknek mindketto van es a fanatikusoknak is!
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 16:57
Előzmény: #111  stock33
#118
like!!!

("még egyszer, hogy mindenki értse: emberünknek 0,5%+1,4%=1,9% jó irányba történő elmozdulás kell ahhoz, hogy a 0,7% nyerő összejöjjön"- tiszta, egyértelmű, hangosan kitört belőlem a röhögés :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 16:52
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#117
Szép elgondolás :) Bár nem egy matekzseni, kockázat menedzsmentből sem menne át a vizsgán, remélem kevés embert vezet félre.

Ált. nem mondom,h hülyeség egy-egy általam ismeretlen és meghökkentő stratégia mélységes megismerése nélkül, de a srác valóban a brókerek álma, amíg van pénze és szerencséje.

A példánál maradva elmozdul lefelé a piac, short zárás 3940-n, majd a piac korrekció helyett beesik 3700-ra. Ebben az esetben a pozi nincs védve, sőt egyértelműen rossz irányba áll. Ráadásul - használva a gondolatmenetét - duplán veszteséges, hiszen a jó pozit lezárta, a rosszat meg megtartotta.

Egy "normális" trader nyitásnál vállalja a kockázatot, ő a zárásnál :) a költségeit így duplázza, hiszen két irányba nyit, így két irányba is kell zárni :)

Ha sok haverja lesz, csinálok egy brókercéget, csak nekik :)
Phylaxa 2014. 10. 10. 16:52
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#116
Játszottál már sávban? Amikor fordul akkor zárod az egyiket, majd amikor nyerőben vagy a másikkal vagy kis veszteségben, akkor a másikat.Kényelmes megoldás. Persze minenki úgy csinálja, ahogy akarja. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:51
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#115
A dupla brokidíjon felül a következő különbségek vannak még:
a margin is dupla, azaz a max. tőkeáttétel feleződik

pszichésen sokaknak könnyebb kezelni, mint egy szimpla zárást

fentiekből adódóan, bár matematikailag azonos egy zárással, valóban biztonságosabb módszer lehet, azon kívül, hogy biztosan drágább

esete, meg embere válogatja
stock33
stock33 2014. 10. 10. 16:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
"És nekem ez elég !"

mi elég? ha nem úgy mozog, ahogy megálmodtad, akkor a kicsi semmiért kockáztattál óriásit... ezt nem fogod fel? te szó szerint a semmiért kockáztatsz...

"Kis rizikó!"

ez hülyeség, ugyanolyan rizikód van, mint bárkinek.

"Védve vagyok a hatásától egy nemvárt piaci hírnek, ha csak egy poziban és ellentétesen ülök! (Lásd, 2 hete Raiffeisen)"

újfent hülyeség. az egész módszered két alapvető dologra épül: amikor csak egy irányba vagy érdekelt, akkor a papír a neked jó irányba mozogjon. de fog már fel: ez akkor is igaz, amikor eleve csak egy irányba vagy érdekelt!!!! te azzal spékeled meg, hogy duplán fizetsz broki díjat, így ugyanazért a kockázatért sokkal kevesebbet nyerhetsz. szó szerint: a semmiért kockáztatsz, ha csak egy picit nem jön be, akkor óriásit bukol.
Phylaxa 2014. 10. 10. 16:46
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#113
Mert néha könnyebb zárni, mint nyitni?
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
tehát 2.5 millával keresel 8500-ft ,és csak kis rizikód van.Értelek,bár egyetérteni nem tudok.Tényleg nincsen sok értelme.De sok sikert.
stock33
stock33 2014. 10. 10. 16:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
érdekes...

tehát becéloztál úgy kb. 0,7% nyereséget, aminek csak annyi feltétele van, hogy a papír 0,5% + 1,4% mozgást abba az irányba tegyen, ahogy eltervezted...
ha vagy a 0,5%-os (kezdeti nyitó szakasz), vagy az 1,4%-os (vége) nem jön be, akkor garantált bukás.

még egyszer, hogy mindenki értse: emberünknek 0,5%+1,4%=1,9% jó irányba történő mozgás kell ahhoz, hogy a 0,7% nyerő összejöjjön...

költői kérdés: tud-e valaki jobb módszert :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:17
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
"Innentől ha az OTP felmegy 20%-ot, vagy leesik 20%-ot, nekem rohadt mindegy, az egyenlegem ugyanott van kb., mint a pozíciók felvételének végén."

Ez így van. Dupla kötés, dupla díj és a profit pedig nulla marad amíg nem zárod az egyiket. Ötletes és hasznos....:)) Én az egyenlegem változatlanul hagyását meg tudom oldani úgy is, hogy nem veszek fel egy pozit sem. Annak sokkal kevesebb a díja.

Ha profitot akarsz, akkor az egyik irányt úgyis zárnod kell. Akkor viszont ugyanúgy ott lesz a kockázat is, mert egy irányban van csak pozid. Tehát, ha kapásból azt csinálod, hogy csak egy pozit nyitsz az általad elképzelt irányba, akkor ugyan ott vagy, de fele akkora költséggel. A stop pedig MINDIG.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:43
Törölt hozzászólás
#108
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#107
DAX-ban hetesen-havin gyönyörű trendfordulós alakzat formálódott ki az idén, és úgy néz ki, most beteljesedik. Min. egy 2011.-es pánik kinéz belőle, a többit meglátjuk.
Ahogy a világgazdaság legtöbb szegmense kinéz, amennyi a gond (Latin-Amerika, Európa) jöhet akár egy huzamosabb ideig is tartó lejtmenet.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
Elárulok valamit: neked valójában nem ellenirányú nyitott pozijaid vannak, hanem mindig ZÁROD az éppen aktuális irányú pozidat. (csak éppen nem párosítod össze - ami jutalékban sokszor rosszabb).
stock33
stock33 2014. 10. 10. 15:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
de azt vedd tudomásul, hogy igen is joguk van a témához értőknek elmondaniuk, hogy milyen hülyeségeket írsz

te meg inkább tanulj belőle
stock33
stock33 2014. 10. 10. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#104
haha :)

nyugi már, nyugi, attól mert nem veled nevetünk, hanem rajtad, még nem kell felkapni a vizet...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:28
Törölt hozzászólás
#103
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
"Te nagyon eszetlen vagy, ha még mindig nem érted, hogy nem egy időben kerül nyitásra és zárásra,"

Én értem. Te nem érted, hogy arra az időre, amíg MINDKETTŐ nyitva van, arra tök értelmetlen az ellenirányú nyitott pozi.

"Az ellentétes pozíciót pedig a visszakorrekciózásban zárom, és az eredő a bróker kifizetése után is bőséges.
Megfelelő részvény darabszámmal mindkét irányban - ami védettséget jelent - megfelelő időben történő egyik, MAJD EGY KÉSŐBBI KEDVEZŐ IDŐPONTBAN A MÁSIK !!!!! pozíció zárásával nagyon szépen hoz."

Ez pont egyenlő azzal, hogy az egyik irányra megnyitod az egyik pozit, a másikra meg a másikat... Az egyenleged is a nettó pozi szerint fog alakulni, tehát ellenirányban nyitva lenni ÉRTELMETLEN.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 14:46
Törölt hozzászólás
#101
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 14:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#100
"Azt hogy két ellentétes irányú pozíciót tartok a portfóliómban, az én dolgom......Vagy az a baj hogy zavar titeket a nyereségem ?"

Két ellentétes pozival nincs nyerőd, csak jutalékot fizetsz a brokidnak...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 13:45
Törölt hozzászólás
#99
stock33
stock33 2014. 10. 10. 11:58
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
az ebben a topic-ban összegyűjtött hülyeségeken szimplán csak röhögni lehet. meg is tettem, május óta betévedtem vagy 3-4 alkalommal, és a napi komoly munka során felüdülés volt olvasni ezeket a szösszeneteket. persze félelmetes, hogy ezt az ide írók komolyan gondolták, de az már ilyen szempontból mellékes.

hidd el, nagyon vicces, amikor beleolvasok az itteni "guru" fedezeti ügyeltekről alkotott leírásába, én meg a való életben havi rendszerességgel nyitom a deviza fedezeti ügyleteimet, amik valóban azok. a "gurunk" kb. elképzelni se tudja, mi is az, amikor egy pozíciót fedez az ember.

helyette megosztja a "ha rossz irányba megy a piac, akkor megint rányitok egyet a rossz irányba, de már dupla összeggel" stratégiát :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 11:44
Előzmény: #94  stock33
#97
:)

Az a jó ebben a fórumban, hogy mindig tud meglepetést okozni... Emberek úgy tőzsdéznek, hogy az alapokról sincs lövésük se.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 10:28
Előzmény: #94  stock33
#96
gondolom ismered az esetet, hogy felirnak a tablara valamit, aztan a mi kis iskolasunk, egyszer elolvashatja majd el kell suttognia a kovetkezos sulisnak, annak meg 1 masiknak....
kb. a 10. sulis utan erdekes dolgok jonnek ki, jo ha 1-2 szo egyezik.....
na marmost errol az uj dologrol velemenyt alkotni, jo dolog, csak eppen semmi koze az eredeti dologhoz.....

gondolom megnezted a koteslistat is.....,de legalabb sikerult 1 ujabb kritikus hozzaszolast kapni 1 olyan dologrol amirol szo sincs.....

na bravo.....!!!

ha igy haladunk, jovo honapban mar arrol szol a vita, hogy never-give-up miert is kedveli ISIS-t.....

hogy a ket dolognak mi koze egymashoz, nos mindenki dontse el maga.....

sracok belefaradtam a "butuska, rosszindulatu hozzaszolasokba" mostantol tolem aki hasonlokat tesz az kap egy:

B;)

u.i.: hanyszor ultel le a brokereddel tanulni kulonbozo strategiakat.....????
nem csak a brokerek rohognek...., en viszont mosolygok a butasagokon.....

gratulalok stock33 tied lett az elso :

B;)

a legjobbakat neked!
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 10:16
Törölt hozzászólás
#95
stock33
stock33 2014. 10. 10. 09:51
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
nagyon is jó, ha vannak olyanok, akik rávilágítanak arra, milyen ökörségekről van szó ebben a topic-ban

nehogy valaki még azt higgye, hogy ez itt valami tudomány.
ami itt folyik, az áltudományos zagyvaság.

pl. fedezeti pozíció... emberünknek köze sincs ahhoz, mi is valójában a "fedezés". a brókerétől azt tanulta, hogy az a fedezés, ha elad meg vesz is. a brókere meg jót röhög rajta.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 09:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#93
Szia never-give-up,

hagyd oket a francba....
nekem kezd mar nagyon elegem lenni abbol, hogy mindenfele emberkek abban elik ki magukat, hogy beleszolnak dolgokba amihez szinte semmit nem ertenek...
olyan aprosagokrol most nem beszeltunk, hogy nem is kerdeztuk ....
aztan jon a ruletes "butasagaival" ; mi meg felesleges dolgokkal toltjuk az idonket....
ertem en am, hogy valakinek ez a legnagyobb orom az eleteben,de azert kicsit sajnalni valo.....

Szerintem tobb idot nem erdemelnek az ilyen hozzaszolasok...

Vigyazz magadra, hagyd a butasagokat, aztan majd eszre veszik, hogy nem valaszolunk a kotozkodesre.....

Legyen szep heted es sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 06:34
Törölt hozzászólás
#92
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 00:39
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#91
"senki nem mondta, hogy ugyanazt az instrumentet ugyanabban az idoben egyszere adta es vette...."

Ja. Úgy már ok. De lent a kolléga nem ezt írta. De mondjuk elhiszem, hogy ezt akarta.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 00:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
Mi van?

"MOL-ban mindkét irányban van pozim, bármerre megyünk az jó, csak ne toporogjunk egy helyben :)"

Neked akkor egyik irány se jó, mert egyik irányba se keresel. Viszont dupla kötési díjat kifizetsz a brokicégnek.

Ezzel a "stratégiával" (amit nyugodtan hívhatunk baromságnak) a brókered keres, te meg nem.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 00:04
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
hát ez igen jó...nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű....de azért nem világos,mert amikor zárja az egyiket,akkor abban a pillanatban a nem zárton éppen annyi a bukó, vagy fordítva....hol ebben a nyereség???
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 23:10
Előzmény: #86  Phylaxa
#88
Esetleg pozicio nelkul kezdje a napot es amikor jon a "megvilagosodas" nyisson abba az iranyba...miert jo 2x fizetni kotesi dijat???
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 22:24
Törölt hozzászólás
#87
Phylaxa 2014. 10. 09. 22:23
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Nap elején még nem tudja merre lesz a trend, de napközben amikor ráérez, akkor zárja az egyiket és nap végén a másikat. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 22:01
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 21:38
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
matsca szerintem, ha nem ertesz valamihez, akar talan jobb volna kicsit ovatosabban kezdeni...

senki nem mondta, hogy ugyanazt az instrumentet ugyanabban az idoben egyszere adta es vette....

nekem is volt az elmult 24 oraban long es short pozim is, persze mar jovval tobb short van...
;)
es meg penzt is kerestem vele.....

szoval a ruletes temat szerintem, ne eroltesd, mert csak az jon le belole, hogy szinte fogalmad sincs a kereskedesrol....

kereskedoknek,spekiknek mozgas kell, az pedig mindegy merre megy a piac.....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 21:03
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Sávozásban minkét irány nyerő, ha ügyesen nyitsz és még ügyesebben zársz, nem tudtad.? Amúgy meg nem látod, hogy ez egy zárt magántopik? Hogy volt merszed ide benézni, nahát?!...
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 20:51
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
nekem nincs vesztes pozim, de mi az, hogy mindkét irányt felveszi valaki? az meg mire jó?? az egyik fedezi a másikat és akkor mi van?? -100+100=0.....ez már a rulettes ,ha vesztessz rakjál duplán szisztémán is túlmegy...ne is haragudj, de ez vicces nagyon
Törölt felhasználó 2014. 10. 09. 20:28
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
matsca megkerdezhetem mi a problemad...?
Talan ellened ment a piac vagy csak alapbol gondoltad, hogy benezel hozzank....

A piacon csak mozgas kell, persze azoknak akik tudjak mit csinalnak.....

mindenesetre a legjobbakat neked!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek