Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 14:31

0812 hullám v.  

most fel vagy le
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2008. 08. 24. 13:10
Előzmény: #25979  Törölt felhasználó
#25980
Magyarországra nézve mindkét számos kollegának igaza van.

Amerikában milyen következmény lesz,?Semmi .

Spekik , akik országokat megroppantanak , aztán csodálkoznak egy szepteber 11.-én.

A sportban versenyt doppingolnak, mert fejlettebb a az orvosi technológiájuk , mint a doppingellenőröknek és felháborodnak , ha a KInaiaki is ugyanazt csinálják.

Gruziában inkább kirobbantanak egy háborut , hogy haditechnikájukat eladhassák.

Zsidótőkének meg nagyobb a befolyása Amerikában , mint Izraelben , bár már pár szereplőt kinaiak és arabok már felvásároltak.

Nálunk a zsidó tőke egyeduralkodó, ez van !!

"Öreg bajszos, csak Tőled féltek, nem végeztél teljes munkát" mondják már sokan és lehet , hogy igazuk van.

Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 12:59
Előzmény: #25978  Törölt felhasználó
#25979
attól tartok, durván megindul lefelé az olaj, erre a "spekák irányítják az olaj árárt" kijelentésre....A kérdés csak az, vajon zuhan velük a többi nyersanyag is???
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 11:47
Előzmény: #25977  Törölt felhasználó
#25978
számtestvérem-akkor rám is köpködhetenk,mert egyet értek Veled....én tanúja voltam , hogy az ország egyik legjobb állami gazdaságát hogyan ölik meg egy év alatt..........undorító volt!!!!!!

Nem mintha bármelyik politikai "elithez" tartozó párt nem nyálcsorgatva várná , hogy végre ő is kevergethesse az üstöt....az én mércém szerint mind a két bagázs hiteltelen.....egyedül még a miép nem volt bent, próbáljál már meg ők is......lehet , hogy a kisebbségünk vonatkozásában mi is akkor végre normális útra terelődnénk és szlovákia felvirágzását meg tudnánk közelről csodálni !!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 11:11
Előzmény: #25976  Törölt felhasználó
#25977
Az egy hónappal ezelőtti CFTC jelentés még a rekord magasságokba szökő olajárakat a fundamentális keresleti és kínálati tényezőknek tulajdonította, most pénteken azonban a felügyelet elismerte, hogy az olaj határidős forgalmának több mint négyötödét spekulánsok bonyolítják le. Ezen felül a júliusi kereskedés során előfordult, hogy egyetlen nagyobb szereplő 10 százalékos részesedéssel bírt az olaj határidős piacán, ami ráadásul csak utólag derült ki.

És rájöttek!
Inkább utóbb,mint soha!
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 22:50
Előzmény: #25975  Törölt felhasználó
#25976
miért kéne köpködni, ez is egy vélemény, elgondolkodtató

sajnos a pórnép azt látja az egészből amit elétálalnak és a táplálékot a médiából szerzi be
melyikből??

ki-ki kedvére választhat a felhozatalból ;-)
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 22:03
Előzmény: #25974  Törölt felhasználó
#25975
Elgondolkodtat a helyzet, ami kihatással van ránk. És nem a világgazdasági, amerikai, európai, német… stb., hanem a magyarországi.
Mindig azt hallom, és az szól, hogy a világ tőzsdéi így és úgy teljesítettek, a magyar bux, pedig…
Szerintem az a csoda, hogy a bux, egyáltalán itt tart, s nem mélyebben.
De miért is?
Mert fundamentálisan olyan kiemelkedőek vagyunk (OTP, MOL,Richter, Mtelecom)?
Nem.
Hanem azért , mert a speki tőke, amit sokan zsidó tőkének hívnak, támogatja a jelenlegi kormányt Mo.-n.
(Erre adalékként: A paraszt bácsit megkérdezik, hogy: Önöknél bátyám van rasszizmus? Válasz: Rasszizmus az nincs, de igény lenne rá.)
Ez a speki tőke pedig nem az a tőke, amire sokan gondolnak, hanem az, amelyik haszonélvezője volt a „privatizációnak”. (az idézőjel nem véletlen)
Sokan nem tudják mi is történt valójában privatizáció „fedőnéven”, mert túl fiatalok, sokan nem akarják tudni, mert haszonélvezői voltak, sokan azért nem akarják tudni, mert kiszolgálói voltak, sokan pedig azért nem tudják, mert nem ütötte meg az agyuk (ez a többség, mint az arányok is mutatják).
És, hogy állunk jelenleg, és milyen jövő elé nézünk?
Nézzük az OTP-t. Fundamentálisan lehet? Nem. Miért nem? Mert minden, amit csinál a magyar kormányzati pénzek „átfuttatása” által keletkezett profit. Sokan le fognak köpni ezért, de így van.
Vagyis, és még egyszer vagyis, az adófizetők többszörös sarcolása, hogy finoman fogalmazzak.
Nem vetítem előre a jövőt, nálam fundamentális csőd.
MOL?
Mikor és hogy kezdődött a nagy rally? Akit érdekel, nézzen utána. Nálam fundamentálisan 0.
Richter.
Jó.
Égis
Kicsi
Mtelecom
A múlt.
És nem beszélek a magyar politikai hülyeségről, mármint arról, hogy aki dolgozik, azt „kinyírjuk”, aki „ingyen él” azt segélyezzük.
A lényeg, ha nem lennénk uniós tagok, nekünk rég meszeltek volna.
Várom a köpködést.:)
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 19:32
Előzmény: #25973  prfecó
#25974
Mindent elkövetett, hogy pozitív legyen az átfestett kép.:)
De hazudni ennél nagyobbat nem lehet.:)
prfecó 2008. 08. 23. 19:16
Előzmény: #25972  banyaiz
#25973
JP (M) , te már megint sántikálsz valamiben olvastam elemzésedet a Big APPLE-ben

megint rossz hírét költöd Magyarországnak ))

rád uszítom buxit a vörösszájut:-))

leszkapsz,nem tánci-mánci lány

szivar of KING
banyaiz 2008. 08. 23. 18:13
Előzmény: #25971  banyaiz
#25972
Gazpromról Concorde:

"Ma a Gazprom tetézte a rossz hangulatot egy elképesztően nagy, 40 Mrd$-os beruházási tervvel


A Gazprom az idei beruházási keretét tervezi 40 Mrd$-ra emelni, egy hónappal ezelőtt még csak 34 Mrd$-ról volt szó, ami 16%-os emelést jelent tavalyhoz képest.

A JPMorgan kételkedik abban, hogy a cég hatékonyan tudna befektetni ekkora összeget, hozzátéve, hogy ez a költekezés "potenciális értékrombolás".

Szerintünk a hír ugyan kedvezőtlen, aminek árfolyamhatása néhány százalékot jelenthet, azonban egyrészt a beruházási terv még nem látszik biztosnak, inkább csak találgatás, másrészt az, hogy az olaj ára az elmúlt napokban 110$ környékéről 120-ra jött fel lényegesen többet jelent fundamentálisan, azonban a hangulat pillanatnyilag az esésnek kedvez."

Még nem nyúltam bele de egy szint alatt kötelező lesz vennem, ha követem a stratégiám.






banyaiz 2008. 08. 23. 18:06
Előzmény: #25970  Törölt felhasználó
#25971
Hiába a pánik nagy úr tud lenni.

Nem csak a németeknél. Talán inkább azért estünk kevesebbet mi abban az időben mert akkor is nagy volt nálunk a likviditás.

Robbaj11,

OTP-ről, Gazpromról írottakkal nem értek egyet, de csak funda alapon nézve. Technikai alapon meg nem nézem őket így ehhez nem tudok hozzászólni.

Ezek az agyonvert USA papírok még nagy pénzt hozhatnak, ha fordul a széljárás. Csak olyat kellene kiválasztani jó érzékkel a pénzügyi szektorból ami majd hamar talpraáll a válság után. Lehet éppen a Lehmann ilyen , Gyuri bácsi nem szokott véletlenszerűen vásárolgatni mert éppen olyan kedve van . :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 17:23
#25970
banyaiz

"A németekről már Kosztolany is megmonda ,hogy nem tudnak tőzsdézni."

Na de ennyire hülyék lennének? :)
2003-ban egy "kicsit" túlreagálták a pánikot.
Az ilyen sztorik azért jó sok ember kedvét elveszik attól, hogy részvényt birtokoljon. (Aztán persze úgyis feledésbe merül...)
Az 1930-as válságban USA részvények estek 70%-ot. A DAX ugyanezt az esést megcsinálta ennél sokkal békésebb időkben.
:)
Idióta bagázs.
Különben volt német technológiai szektor is, ami 95%-ot esett 2003-ban, erre azt megszüntették, és alapítottak egy újat, aminek ugye csak 2003-tól vannak historikus adatai...
Hát így tudták szőnyeg alá söpörni a szart.
Hitler szélütést kapna, ha élne.

Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 08:09
Előzmény: #25968  Törölt felhasználó
#25969
szia maci.
te jobban tudod ezeket :o) lásd. korábbi kérdésed.
én visszavonulok.
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 00:41
Előzmény: #25967  kata311
#25968
meleg van.. sörözgetek ))
kata311
kata311 2008. 08. 23. 00:23
Előzmény: #25966  Törölt felhasználó
#25967
lemaradtál a pizsiosztásról?.........:))
Törölt felhasználó 2008. 08. 23. 00:15
Előzmény: #25965  TrendMan
#25966
pl itt is
link
TrendMan 2008. 08. 22. 23:12
Előzmény: #25964  Törölt felhasználó
#25965
Tudja valaki, hogy ezeket a Bernake beszédeket hol hirdetik meg ?
Én semmilyen gazdasági naptárban nem láttam, és 1 napra teljesen meghülyíti mindíg a piacokat.
Ksz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 22:53
Előzmény: #25963  Törölt felhasználó
#25964
banyaiz,

teljesen igazad van, kösz a tanácsot. Gazprom nekem is várólistámon volt, míg nem lett belőle hulló kés, ami épp az utolsó támaszt ostromolja, ami után feleződhet is....rtx-szel együtt....

A lehman meg hasonlók viszont ugy tűnnek, hogy megvolt a kimerülés, innen vagy csőd, vagy felfelé. Idővel. Gondolom én. Magyar piac túl volt értékelve szvsz, és otp most jó helyen van. De mivel ezen a piacon illene alulértékeltnek lennie azért ennél jobban is, nem emelkedést, hanem zuhanást várok tőle, tehát sztem nincs ideje belőle zsákolni. persze ebből nem következik, h. akkor lehmant kell venni. Lehet, semmit nem kell. Nekem továbbra sincs semmim. Nem is baj. (egy-két rv, egy-két alap)
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 22:19
Előzmény: #25962  Törölt felhasználó
#25963
NBMaci

Gyakran nem érteni amit mondasz,pedig érdekelne hogyan látod a dolgokat.Most példul ez az:ugi mit is jelent?
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 20:05
Előzmény: #25961  Törölt felhasználó
#25962
olajat teljesen visszadaták
hmm ezek is ugi mint a piac
jó kereskedést kívánunk
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 19:58
Előzmény: #25960  Törölt felhasználó
#25961
Watson?
Vagy Sherlock személyesen?

Topik gazda

balanza
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek