Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 08. 20. 12:31

Bnaci galériája.  

Bár tõzsdeileg nem sokat profitálhattunk a beírásaiból az utóbbi évek bulljában - azért a rajzain jót röhöghettek a kivül állók. Remélem, ma is rajzol valamit nekünk!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:22
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
nem megy
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 13:13
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
nektek megy fxpro ?
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 13:44
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
akkor mint kontraindikátor: eurusd short :o) remélem tudom finanszírozni a célárig ;O)
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 09:31
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
Az eső esik, a bux száguld.
Gyurcsány rally?
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 22:28
Előzmény: #295  kata311
#296
Meg.
kata311
kata311 2008. 09. 07. 22:10
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
fecó, a fater megtalált???
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 22:09
Előzmény: #293  prfecó
#294
Maci! Ezek a devizék ilyen gappel nyithatnak?? USD/JPY utolsó kötés 107,7 körül, most meg nyitottak és 108,46 al?? Hát ez durva.
prfecó 2008. 09. 07. 21:33
#293
szeretnék mindenkit megnyugtatni a repülőszőnyeghez az Apeh hozzá sem tud érni , külföldi érdekeltségű adószám esetén pl. Dániában nem adnak más adóhivatalnak információt.

Dán törvény!!! jó törvény , szép törvény , okos törvény .

szóval kell egy dán céget keresni és aki keres talál , még Magyarországon is!!!!
banyaiz 2008. 09. 07. 18:08
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Nem aggódok. :))) Teljesen legális mindenem legalábbis a szándékaim szerint.

Még magánemberként munkaviszonyban is vagyok, úgyhogy a részem befizetem a közösbe azt hiszem.

Persze vedd fel ártani nem árthat, elvégzel vmi gyorstalpaló ingatlanértékbecslőit aztán had menjen a biznisz. :)
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 18:04
Előzmény: #290  banyaiz
#291
ne aggódj zoli :o)))))))))
hú, az én cégem, nem is az "én" cégem :o) szóval nem idevaló :o))) de amúgy teljesen legális - mielőtt még bárki megvádolna ...
amúgy marketing és pénzügyi tanácsadás.
vegyem fel az ingatlant is asszondod ? :o)

banyaiz 2008. 09. 07. 17:58
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Ha magánemberként fizeted a járulékokat akkor az más szitu. Azt hittem csak a céged van.

Bérbe venni tényleg lehet, de akkor jobb, ha céged pénzügyi tanácsadó, és ingatlan kereskedő egyben ez úgyis rokonszakma.

Látod nevem máris tudod. :)

Mi lesz így velem?
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 17:54
Előzmény: #286  banyaiz
#289
de minek fizessek a magamnak minimálbért ? bármennyit is ? nem akarok én járulékokat fizetni a semmire !
mint magánember fizetem a nyugdíjat és a tb-t magamnak.
nem akarok másoknak is fizetni, arra ott az adomány, ahol megválaszthatom, hogy kinek adok.
én nem finanszírozom az egész életükben két szalmaszálat se keresztbe tevő kancipókat !

bányai zoli :o) minden kikerülhető !
törvényalkotóinknak mindig maguk felé hajlik a kezük ... van kiskapu ;o) de az nem idevaló.

na, asszem az lesz, hogy betolni pénz t a cégbe, kereskedni, adózni, cég házat vesz, amit bérbe ad nekem :o)))))))) cég kocsit vesz, amit bérbe ad nekem :o))))))) természetesen ciprusi rendszámmal :o)))))))

egyszerűen ellehetetlenítik az embert, azzal, hogy mindig csak a bevételi oldalt nézik, nem jött még rá senki, hogy a kiadásit kéne megnyesni irgalmatlanul ?! ........... idióta banda mindegyik - politikusok (persze tudom hogy tudják, épp azért nem nyesik ...)

na tényleg pusszancs.
banyaiz 2008. 09. 07. 17:51
Előzmény: #287  banyaiz
#288
Helyesbítek nem is kell szembeállítanod a nyereséggel, hiszen a magas écs. miatt lehet, hogy nem is lesz nyereséged. Így adóznod sem kell. :)
banyaiz 2008. 09. 07. 17:49
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#287
Legyen mondjuk egy ingatlana a cégnek, ami jó magas értéken van a könyvekben. Számolj el utána jó magas écs-t amit szembeállítasz a nyereségeddel, ezt a pénzt simán kiveszed a cégből.

De tudod az APEH keze messze elér ezért több tippet most így nyilvánosan nem, nincs kedvem egy átfogó ellenőrzéshez. :)
banyaiz 2008. 09. 07. 17:47
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#286
Nekem is van cégem,

ott ez úgy működik, hogy más tevékenységem is van, a jövedelmem amit felveszek havi szinten papíron az nem a minimálbér, de a minimálbért érdemes felvenni mert az után úgyis adózol. Abból mondjuk sok mindent nem tudsz venni de talán egy-két szőnyeg még belefér bár nem vagyok egy szőnyeg szakértő. :)
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 17:46
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
vagy mi van akkor, ha mondjuk anyi pénz jön össze, hogy vennék egy házat ?
azt is acégnek kell akkor megvenni ?
mondjuk akkor nincs illeték :o))))))))))) és bérbe vehetem a cégtől á lá kókamóka :o))))))))
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 17:43
Előzmény: #283  banyaiz
#284
van cég.
ezen jár az agyam.
csak még azt nem értem, hogy ha mondjuk mint magánember a lakásomba akarok venni egy szőnyeget vagy kettőt :o) és mivel ebből élnék, tehát ez az egyetlen bevételi forrásom a tőzsde, akkor a cég vegyen szőnyeget és számoljam el költségként ? könyvelőm meghal helyben :o) vagy osziként vegyem ki a lét, de akkor újabb adó terheli !
szóval itt meg ez a bökkenő.
asszem.
banyaiz 2008. 09. 07. 17:39
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#283
Disc alapíts egy pénzügyi tanácsadó céget, vagy egyéni vállalkozást.

Így a nyereséget szembe tudod állítani a vesztességgel. Viszont ha más tevékenységed nincs akkor legalább a minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat ami havi szinten 30 egynéhány ezer forint.

Úgy az igazi ha vmi mást is végez a cég.
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 17:37
Előzmény: #279  forest_30
#282
megnéztem a dosszémat és nem kellett megadnom sehol adószámot.

fogalmam sincs viszont, hogy saxo vagy más cég szolgáltat-e bármilyen adatot mo-nak, hogy mondjuk magyarok listája és név szerint neki meg neki ennyi bruttó profitja volt adott évben - ezt nem tudom, de nem nagyon hiszem, hogy van ilyen; akkor van ciki, ha valaki túlságosan meggazdagszik ebből :o) és kap egy vagyonosodásit -gondolom én :o) na sziasztok.
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 17:26
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
emberek, mindent én se tudhatok :o))))))))))

nem rémlik, hogy meg kellett volna adószámot adnom fxpronál, se saxonál.

arról a palis rendszerről azt se tudom micsoda :o) de tényleg.
én simán e-bankingolok vagy kártyásan teszem-veszem le a pénzt.

de a lényeg - persze lehet nem jól értelmeztem:
ha külf papírt veszel, azt tőzsdén veszed - pl amikor a nyújorkin veszel mercket, ott ugyanaz mint ha itthon vennél ricsit, adózásilag, szembe lehet állítani veszteséget és csak 20 % az adó.
ha viszont devizázol, indexelsz és áruzol, akkor ugye nem rendes tőzsdén (ezt hívják ezekszerint ótécének) pl nem csikágóban veszed a narancslevet, hanem neten, kihagyod a brókerházakat az üzletből :o) akkor 25 % + 14 % és nem állíthatod szembe a veszteséget.

lényeg vagy van céged vagy csinálsz és az köt szerződést fx-el vagy saxova vagy ilyesmivel és akkor szembeállítahatsz, bár nem tudom akkor hogy veszem ki a pénzt a cégből magán célra, mondjuk szőnyegvételre :o)

de legjobb ha van már 50 millád és rögtön offshoret csinálsz.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek