Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:35
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Igen, kumalo, nekem is ajánlottak ilyen konstrukciót.
(sőt innen indult a vita a már említett másik topicban).
Ez a dupla rábaszás esete. A duma egyszerű: olcsó hitel, közben nem a banknak, hanem neked kamatozik a törlesztőrészlet. Ez a szöveg. Az angoloknál már fut jó 15 éve hasonló konstrukció és eljutottak a kifutásig is, pont az elmúlt 1-2 évben volt botrány belőle, mert kiderült, hogy nemhogy plusszos a futamidő végén az ügyfelek számlája, hanem jókora összeggel még tartoznak is.
Naná, mert az ígért álomhozamok messze nem úgy alakultak a valóságban... A hitelkamat viszont ketyeg, a költségeket meg keményen vonják.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:30
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#99
"pénznyelő, hol beszéltetek erről?"
Itt a PF-en, csak fogalmam sincs a topic címére. Nem elemeztük túl, de téma volt már egyszer, az biztos.

Akira, érdekes lehet az elemézed, én is gondoltam rá, de nem volt erőm hozzá. Én egy ismerős miatt akartam ezt megcsinálni, részben tulajdonképpen meg is csináltam. Ő ugyanis beszállt egy ilyenbe, viszonylag magas évi befizetést vállalva, amire rájött másfél év után, hogy nem bírja majd fizetni. Az ő esetében néztem azt meg, hogy mit tegyen, kiszálljon azonnal, benyelve egy nagy adag bukót, próbálja meg az évi befizetést csökkentetni ha és amennyivel lehet és futtassa végig, vagy fizessen még x évig és utána szálljon ki.
BudFox
BudFox 2007. 05. 21. 14:28
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#98
CMOTDilbert:

Én szerintem is innen vették a srácok ezt az Azeri hírt, vagy máshonnan, teljesen mindegy.

A vicc az hogy ilyen , számomra érdektelen hírekkel akartak elkápráztatni. hogy ők megmondják a tutit.
Biztos jól fejlődő piac az Azeri, de nem fogom apénzemet ott befektetni.
kispangit 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
Akkor ez is csak ugyanaz a szar, mint a többi - ki a lóvét a te zsebedből, be az övékbe.
Ammen.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#96
kumalo, most látom csak amit írtál...
elég meredek...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:25
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#95
"Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk."

Ez így tényleg durva, de nem hiszem, hogy erre elegendő bizonyíték gyűlne össze ahhoz, hogy bezárassák.

Ráadásul a hitel és befektetés együttes alkalmazása nagyon komoly szakértelmet igényel ahoz, hogy ne kelljen leegyszerűsítenünk a képletet arr, hogy ha van pénzed fektess be, ha nincs pénzed de van jövedelmed, akkor vegyél föl hitelt.

A 98-as tőzsdei zuhanás eltúlzott mértéke is jórészt a lombardhiteleknek volt köszönhető, mert előre kódolva volt a pozíciók likvidálása, amely önmagát gerjesztette.

A hitel és befektetés egészséges arányának elmulasztása már komoly cégeket is tökretett, a lakossági piacon pedig egyenesen életveszélyes.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:23
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#94
ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója?

ezt pontosítsd kicsit, másrészt pedig mi rá a garancia, hogy a befizetéséből egyetlen fillér is marad majd 15-20 év múlva?

Te szavatolod neki a 10 millióját vagy legalább a befizetéseit?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:20
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
UtAri,
ez a megkajálják kifejezés büntetőjogi kategória, remélem tisztában vagy vele...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:16
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#92
pénznyelő, hol beszéltetek erről?

valóban nem túlzásnak szántam, ha ennyire lineáris lenne a dolog, ahogy az ő elképzeléseikben, akkor annyinak kellene lenni 15 év múlva.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:15
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Engem az háborít fel, amit mostanában csinálnak a brokernetesek.

Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk.

Mivel a hiteldíj alacsony (mondják) és a befektetés meg brutális hozamot hoz, így szinte pénz nélkül lehet nagyot kaszálni!!!!

EZ NAGYON DURVA!!!! És veszik, mint a cukrot.

Az ügynök pedig dupla jutalékot zsebel be, egyet a hitel után, egyet a befektetési termék után!!!

Szerintem még kb. 1-2 éve van a brokernetnek, aztán borul. Ha van eszük szépen lassan bezárják a boltot és a megkeresett milliárdokkal élnek vígan.

Ha viszont a jelenlegi irányban haladnak, a kapzsiság útján, akkor még bilincs is kattanhat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#90
Néhány éve - saját szórakozásomra - készítettem egy anyagot arról, hogy a piacon működő Unit Linked biztosításoknak mennyi az átlagos költségszintjük a befizetett díjakra ill. a kezelt vagyonra vonatkozóan, hogy - a hiteltermékeknél alkalmazott THM-hez hasonlóan - egy arányszámmal is kifejezhető lehessen a költségszint. A kezelt vagyon alapján kalkulált arányszám elég sokat mondó a hosszú távon várható pl. 10%-os átlagos nyereséggel összevetve. Az elemzés különböző díjszintekre készült, így gyakorlatilag az alacsony díjszinteknél igazolható, hogy elég valószerűtlen, hogy több pénze lesz az ügyfélnek a lejáratkor, mint amennyit befizetett.

Ennek pedig az az oka, hogy az ügyfelek számára túlságosan bonyolult a költségszerkezet, és nincsenek abban a helyzetben, hogy átgondolt döntést hozzanak. Gyakorlatilag csak a szimpátia alapján döntenek. A bonyolult költségszerkezet viszont nemigen segíti elő hogy a piac kikényszerítse az alacsonyabb költségszerkezetű termékeket (szerintem ezáltal sérül a verseny), ill. a verseny az ügyfelekért és a nagy ügynökhálózatokért folyamatosan magasan tartja, sőt még növeli is a jutalékköltségeket.

Egy másik topikban is írtam arról, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy egy hármas egységben működő (pl. itt az ügyfél-közvetítő-szolgáltató), de különböző érdekeltségi rendszerben mely felek között alakul ki verseny.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Örülök , hogy másodszora már érthető voltam:)

De egy kérdés ami felvetődik bennem, mi a jobb az átlagnak ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója? vagy ha nem tesz félre semmit 15-20 évig? 15-20 év múlva magat fogja sajnálni hogy ennyi pénzből többet is ki lehetett volna hozni vagy örülni fog neki?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:58
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
"hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!"
Leírtad a lényeget: megkajálják. Nem, mert nekik jó, hanem mert ők beveszik. Te írtad, nem én:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:53
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
MÉGEGYSZER LEÍROM: nem a fórumozóknak van kitalálva, hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:51
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
"Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???"
Egyébként nem is túloztál a számmal. Évi 20%-al számolva 15 év alatt a BUX-nak 400.000-nek kellene lennie, 20 év múlvára meg 1.000.000:)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:44
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
És akkor a másik fő kérdésről most nem is beszéltünk: nem lehet kiszállni.
(illetve ki lehet, a tőkéd jó részének elveszítésével).
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:43
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Totál egyetértek Lau.

"Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát... "
Amikor pár hónapja néhány Bnetes megjelent itt, volt is egy kis vita erről. (ugyanezeket írtam pl. Nagyonkezdőnek). Vissza lehet nézni azt a topicot is.
Az S&P 30 éves teljesítménye évi 10%. Ennél nagyobb hozamot komolyan ígérni részvényekre:
- ostobaság;
- vagy hazugság.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:37
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
másrészt kicsit a témához közeledve.

egy ilyen ügynök munkához vagy végtelen naivitás és/vagy tudatlanság, vagy hasonló mennyiségű gátlástalanság kell...
Aki ilyennek érzi magát, lépjen be bátran értékesítőnek...

Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát...
Mindezt azért mert, eléjük is odatolták az s&p 500-as 100 éves grafikonját...
Ugyan már. Emelje fel a kezét, aki szerint mindegy, hogy 2007-ben vásrol-e valaki egy (bux) index követő alapból, vagy 1992-ben...

Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???

Beszéltem egy ügynökkel a múltkor (nem bnet), rákérdeztem nála is, nem tudott válaszolni... (időzítés jelentőségét illetően - elbizonytalanodva megismételte, hogy 15 év alatt garantált évi 15%...)

Az időzítés kulcskérdés hosszú távon is.
Ld pl a japán piacon 15 évvel ezelőtt befektetők esete...

szóval akit nem érdekel, hogy hány embert paliz be a csekély tudásával vagy gátlástalanságával, az legyen csak ügynök bátran.. Remélem 10-20 év múlva is tud majd nyugodtan aludni.

Egyszerűbben érthető tananyag a témában a Brókerarcok c film
mielőtt beléptek, azért nézzetek legalább ebbe bele!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:26
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
Akira !

Pontosan a túl nagy forgalom szúrja a PSZÁF szemét.
A bnet csoport 4 kft-ből tevődik össze, kb 20 mil. HUF jegyzett tőkével (összesen). Ehez képes a náluk megforduló pénz mennyisége többszázszoros...
Csak közvetíti a pénzügyi szolgátatásokat ...
A piaci értéknek ehhez semmi köze...
Nem mondom, hogy a PSZÁF furcsaságokat talált, csak annyit, hogy a hatalmas forgalom szerintük problémás...
Sajnos az MLM-é a jövő, teljesen igazad van...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:23
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#81
alapvető pénzügyi ismeretek tanítása, általános iskola végén, középiskolában...

???

érdeke ez valakinek? :)

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók