Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 15:34
Előzmény: #40799  marcus
#40800
Ne haragudj, de ezen a szinten nincs értelmes a vitának egy gazdasági fórumon.

Ez kb. az a szint, hogy legyen kevesebb adó, több juttatás mindenkinek. Megjegyzem, hogy az államadósságot nem a legyek hordták össze (ill. fordítva, nem a legyek hordták szét a pénzt), hanem pont azért van, mert évtizedek óta többet költünk, mint a bevételeink. És sajnos pont az olyan ostoba mentalitás (fizessünk kevesebbet, de kapjunk többet) miatt nincsenek valódi reformok, mint ami süt a te hozzászólásaidból is, mert ehhez hasonlót végrehajtani akaró kormány rendszerint belebukik. Így meg az ország fog. Csak az nem 4 év alatt következik be, így aztán a mindenkori kormánynak ez kívül esik az időhorizontján.
marcus 2013. 08. 14. 15:26
Előzmény: #40795  ts3
#40799
"Azért az általad felsoroltak sima megszorítások"
hát persze, igazad van + újra igazad van
kérdezd + mennyire volt ez sima, akit érintett:
a tanárok kimondottan ujjongtak, amikor elvonták 1 havi bérüket,
a kismamák hozsannáztak,
a nyugdíjba készülő 60 éves melós áldotta Bajnait és az IMF-et, hogy még 5 évig nem lesz nyugdíja, igaz dolgozni sem lesz hol addig...
soroljam tovább?
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 15:23
Előzmény: #40796  marcus
#40798
Emlékeztetőül, amit írtál:
emberünk még csak föl sem meri vállalni a pártját, esetleg a párt a jelöltet...
de , ha nyer, akkor henceghet vele az mszp, ha veszít , akkor semmi gond független volt , semmi rongyszag...ilyesmi??? a későbbiekben, ha úgy fúj a szél, akkor független vagyok, ha keletről fúj akkor+ mszp-s...
1 igazi gerinces jelölt...de igazából egy hányinger

Tehát ez igaz Schmitt Pálra, Tarlós Istvánra és a Fideszre is?
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 15:20
Előzmény: #40796  marcus
#40797
Nem. Írd le te ugyanezt erre a két esetre Fidesszel is.
marcus 2013. 08. 14. 15:20
Előzmény: #40792  Törölt felhasználó
#40796
megismétlem, amit pár napja írtam, : olvasni nem tudsz, csak kötekedni?
leírtam: / akkor is az lenne, ha független kdnp-s jelölt lenne /
ha ettől elélvezel, vedd ki a kdnp-t és illeszd be helyette a fidesz -t

ts3 2013. 08. 14. 15:18
Előzmény: #40788  marcus
#40795
Azért az általad felsoroltak sima megszorítások, a fidesz is 3 éve megszorít.
Érdekes egy fideszes megszorítással sem jöttél elő, csak mszp-ssel. :)

Az mnyp, a 98%, trafik, takszöv, ezek szerintem sima rablások.(tudod, amig az államadósság nem megy le 50% alá, addíg az alkotmánybíróság nem vizsgálhatja tulajdonhoz való jogot, ez azért kínos egy állítólag konzervatív párttól)

marcus 2013. 08. 14. 15:08
Előzmény: #40791  signal2
#40794
nem is állítottam az ellenkezőjét, sőt gyanítom csupán azért mozdult el a tökszorítás iránya a bankok és multik felé, mivelhogy ott van lé - a lakosság nagyobb részétől mit lehet még elvonni? a hiteltartozásokat???
ja, régi történet : mezítelenül kikötötték az erdőben egy fához a katonát, tele volt szúnyogokkal, szívták a vérét, ahogy kell , egy társa fogott egy ágat és lesöpörte, erre azt mondja neki: hagyjad őket, ezek lassan jóllaknak, de ha lesöpröd, ezernyi éhes jön a helyükre...
nagyjából ennyi
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 15:07
Előzmény: #40786  marcus
#40793
"csupán leírtam 1 gondolatot 1 független mszp-s jelöltről"

Akkor most várom a hasonló gondolatodat Schmitt Pál független főpolgármester jelölt és Tarlós István független főpolgármesterjelölt esetében is.
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 15:01
Előzmény: #40781  marcus
#40792
Olyan viccesek a jobbosok. Vagdalkozásukban észre sem veszik, amikor szórják az öngólokat. Ilyen a gyűlöletből, ész nélkül fröcsögés, amikor visszacsap...

Szóval marcus, szerinted a független, de párt által támogatt jelölt státusz gáz, gerinctelen, stb. dolog.

Hát nézzünk emlékezetes független jelölteket a közelmúlt önkormányzati váklasztásaiból. Csak a 2 legnagyobb, ami eszembe jut:
Schmitt Pál - főpolgármester jelölt, 2002, Fidesz támogatással
Tarlós István - főpolgármester jelölt, 2006, Fidesz támogatással

És akkor most az írt szövegedet írd le kétszer is Fidesszel. (ráadásul ott ugye sokkal hangsúlyosabb pozícióról van szó, mert nem egy falu polgármesteréről, hanem a főváros főpolgármesteréről)

Lássuk, te vagy-e olyan gerinces/korrekt, hogy most ugyanazt a szövegedet leírod a Fideszre is. Persze őszintén.
signal2
signal2 2013. 08. 14. 14:56
Előzmény: #40788  marcus
#40791
Szerencsére a mostani kormány ezek nagy részével egyetértett, hiszen vagy elfogadta és fenntartotta (13. nyugdíj és bér megszüntetése), vagy tovább csavart egyet a szorításon (ÁFA +2%, segélyek tovább szűkítése, táppénz további csökkentése, stb.).
Ilyen megértés van itten egymást követő kormányok között.
signal2
signal2 2013. 08. 14. 14:56
Előzmény: #40788  marcus
#40790
Szerencsére a mostani kormány ezek nagy részével egyetértett, hiszen vagy elfogadta és fenntartotta (13. nyugdíj és bér megszüntetése), vagy tovább csavart egyet a szorításon (ÁFA +2%, segélyek tovább szűkítése, táppénz további csökkentése, stb.).
Ilyen megértés van itten egymást követő kormányok között.
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 14:49
Előzmény: #40779  marcus
#40789
Tarlos esetét érted a fővárosban?

önkormányzat működéséhez kell még a közgyűlés többi tagja is ott az MSZP tagjainak a támogatásával tudja majd igazgatnia a város ügyeit.
marcus 2013. 08. 14. 14:44
Előzmény: #40787  ts3
#40788
ehhez mit szólsz? - tedd mindkettőt a mérleg serpenyőjébe és figyeld, merre billen a cáger! :-))) nem eccerű ezt űberelni:

A közszférát érintő intézkedések: • Két évre befagyasztják a közszféra bruttó bértömegét • Felülvizsgálják a 2009 második félévi kereset-kiegészítést • Megszűnik a 13. havi illetmény, helyette egy általános ösztönző-rendszert vezetnek be • Csökkentik az önkormányzati támogatásokat

A nyugdíjrendszer változásai: • Előre hozzák a nyugdíjkorhatár 65 évre való emelését, várhatóan 2012-re • Átütemezik év végére a 2009-re tervezett nyugdíjkorrekciót • 2010-ben elmarad a nyugdíjkorrekció • 2009-ben nem fizetik ki a 13. havi nyugdíj második felét • Megszűnik a 13. havi nyugdíj, helyette a GDP-hez kötött nyugdíjprémiumot vezetnek be • Kevésbé éri majd meg a korhatár előtt nyugdíjba vonulni

Változások a szociális rendszerben: • 10 százalékkal csökken a táppénz • Két évre rögzítik a családi pótlék összegét, a korhatár 23-ról 20 évre csökken • A gyes és gyed együttesen három helyett csak két évig jár (ez a már megszületett gyerekek szüleire még nem vonatkozik), ehhez bölcsőde- és óvodafejlesztést ígér a kormány • Felfüggesztik a lakástámogatásokat • Fokozatosan megszüntetik a gázár- és távhőkompenzációt (A kormány azzal számol, hogy az év második felében jelentősen csökkenni fog a gáz ára, jövőre pedig a Robin Hood adóból nyújtanának segítséget a leginkább rászorulóknak.)

Egyéb kiadáscsökkentő intézkedések: • A tömegközlekedés támogatásának csökkentése, a kedvezmények felülvizsgálat • A közmédia támogatásának csökkentése • Az EU-s agrártámogatások nemzeti kiegészítésének csökkentése 2010-ben • 20-ról 25 százalékra nő az áfa, de létrejön egy kedvezményes, 18 százalékos kulcs a tejre, a tejtermékekre, a pékárukra és a távfűtésre
ts3 2013. 08. 14. 14:20
Előzmény: #40781  marcus
#40787
Amikor kirabolnak 3 millió embert, vagy elcs@lják a trafik pályázatokat, vagy kényszerítik a takszövöket hogy csak igennel szavazhatnak, vagy visszamenőleg megadóztatnak 98%-al embereket, vagy 1800 fős faluban állami pénzből építenek egy 3500 fős statdiont, akkor szerintem részletkérdés, hogy valaki utólag
mszp-s vagy nem.
marcus 2013. 08. 14. 13:35
Előzmény: #40782  rockmaster
#40786
összefogást? ...:-)) itt, Magyarországon?
csak olvass tovább, + sem említettem a fideszt vagy Orbán Viktort, azt + főleg nem, hogy melyik oldal mellett állok és azt sem hogy szavaztam, szavazok-e egyáltalán,/ csupán leírtam 1 gondolatot 1 független mszp-s jelöltről, de azt is csak azért, mert nyilvánvaló ellentmondás ( akkor is az lenne, ha független kdnp-s jelölt lenne ) ...de a siserehad máris vérszagot érzett és nekiesett a koncnak...:-)))) rögtön tudni vélik hova tartozom / de jó nekik - "boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa" - / mintha ezen a fórumon dőlne el személyes sorsuk, vagy befolyásolhatnák bármilyen jővőbeli esemény kimenetelét elmés írásaikkal / a megvilágosultak .-))) ...színtiszta elmebajnokok /
őszintén, összefognál velük valamiben is ???...:-)))) ...rá is faragnál...
Törölt felhasználó 2013. 08. 14. 12:31
Előzmény: #40779  marcus
#40785
Hát, nem csoda , ha zavarodott vagy, a kormánypártra hallgatsz ezek szerint. A jelölt végig független volt, MSZP-s támogatottsággal .
A Fidesz is ezt harsogta. Aztán, mikor nyert , a Fidesz közölte, sunyi MSZP csak győzelme miatt vállalta az ügyet.
Pont ez a Fidesz módszer, amúgy is szerény elméket még jobban összezavarni.
sasa44 2013. 08. 14. 12:23
Előzmény: #40783  sasa44
#40784
További jó világosodást....
sasa44 2013. 08. 14. 12:22
Előzmény: #40781  marcus
#40783
Orbán KISZ titkár volt, apukája páttitkár, Kövér MSZMP társadalompolitikai funkcionárius, szintén párttag, stb... folytassam?
"1 igazi gerinces miniszterelnök ...de igazából egy hányinger / ahogyan az egész politika az / , de tudom még világosodnom kell, akkor tisztábban látom...:-))))) "
rockmaster 2013. 08. 14. 12:05
Előzmény: #40781  marcus
#40782
Ez eddig is így működött az összes választáson. Minden pártnál előfordult ilyen. Az h beáll egy párt egy független jelölt mögé, az mindig kétoldalú egyezség. A támogatás sok minden lehet egy kampány során: lehet pénzbeli, vagy helyiséget biztosítanak, vagy ilyesmi.
Én olyan szempontból örülök neki h az összefogást erősíti, ami hiányzik ebben az országban.
marcus 2013. 08. 14. 11:49
Előzmény: #40780  rockmaster
#40781
ezt most jól +magyaráztad / ...olyan jó politikusos módon... /, kezdek már tisztulni, a jelölt független / az mszp csak támogatja /
tehát, emberünk még csak föl sem meri vállalni a pártját, esetleg a párt a jelöltet...
de , ha nyer, akkor henceghet vele az mszp, ha veszít , akkor semmi gond független volt , semmi rongyszag...ilyesmi??? a későbbiekben, ha úgy fúj a szél, akkor független vagyok, ha keletről fúj akkor+ mszp-s...
1 igazi gerinces jelölt...de igazából egy hányinger / ahogyan az egész politika az / , de tudom még világosodnom kell, akkor tisztábban látom...:-)))))

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek