Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 21:13
Előzmény: #34378  Törölt felhasználó
#34380
Szerintem Te jány vagy és fogorvos .

"Engedelmeddel, elárulom, hogyan kezelem az ostobákat."
De lehet , hogy tévedek és pszihiátriai ápoló?
Ne is akard :nem fogunk talizni.
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 21:09
Előzmény: #34347  Törölt felhasználó
#34379
Hali @ll!

Örülök , hogy jó egészségnek örvendtek ! Azon kívűl , hogy a szerepek felcserélődtek a "szintvonal" semmit nem változott.

"(szerintem rettentő nagy túlzás )." ???
Kiváncsi lennék , így népszámlálás után , szerinted mi a tuti ? Csinálhatnál táblázatot ,a többi kisebbség ("mondjuk a svábokról" is a bajor nem mindig sváb)adatait is felhasználva .
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 20:27
Előzmény: #34376  szivacs
#34378
Engedelmeddel, elárulom, hogyan kezelem az ostobákat.
Figyelmen kívül hagyom őket mivel értékesebb az időm.

a másik topikban bemutattad hogy teljesen ismeretlen számodra az a nyelvi lelemény amit úgy hívnak, megszmélyesítés

most itt azt mutatod be magadról hogy teljesen ismeretlen számodra az a nyelvi lelemény amit úgy hívnak metafora

ostoba, szellemileg érdemi vitára képtelen vagy csak azt tudnám akkor miért hiányolod az érdemi vitát?
eleve képtelen vagy rá másrész esélyed sincs benne

ne erőltesd

én fegyvertelen ellenféllel nem fogok küzdeni

(gyengébbek kedvéért nem lőfegyverre gondolok mielőtt értetlenkedsz - pont úgy ahogy a genetikusan az itt nem azt jelenti hogy genetikailag)

pedig szó szerint azt a szót használom hogy fgyvertelen

mégis az eszedre és annak hiányára gondolok

addig vitáztam veled amíg azt hittem csak játszod a hülyét
úgy siklasz ki a vitából amiben semi érved nincs már hogy hülyének tetteted magad

de te nem játszol semmit, őszinte hülye vagy

látható a fórumból kik támogatják a kurzust
pampa, szivacs

funkcionális analfabéták akik a magyar nyelvet sem tudják a 2x2-nél bonyolultabban értelmezni hát még 'érdemi vitát' bonyolítani

hiányold csak tovább tőlem nem kapsz vitát mert semmi értelme

elemezd drága hogy te nem vagy fegyvertelen párbajhős mert van otthon több légpuskád is, ezt tetted most ezzel a genetikás magyarázással

ennyit égni és ekkora ostobasági bizonyítványt kiállítani ilyen rövid idő alatt keveseknek sikerül

mondtam hogy inkább hallgass nem teszed

ts3 2012. 03. 07. 20:13
Előzmény: #34375  Törölt felhasználó
#34377
Viktor jó úton, halad, hogy az IMF feltételek közé bekerüljön az ő távozása is, még a végén a kölcsönből az egész MOL-t felvásárolná. :)
szivacs
szivacs 2012. 03. 07. 19:56
Előzmény: #34346  Törölt felhasználó
#34376
Tényeket? Az nem nevezhető ténynek, amire nincs hiteles bizonyíték.

Milyen tényeket írt, nézzük!
1. "A magyar genetikusan alattvaló."
Ez tény volna?

Tóth Imre Génjeink:
"A külföldi vizsgálatok közül a legismertebb a Semino-féle, 2000-ben elvégzett sorozat, mondhatni mérföldkő a nemzetközi összehasonlítások területén. Az általuk elvégzett Y-kromoszómás vizsgálatok szerint: "A magyar férfiak 60 %-a az EU-19-es - őskőkorszakbeli - ősapa leszármazottja. ...A magyar férfiak további 13,3 %-a az EU-18, 11 %-a az EU-7, és 8,9 %-a az EU-4 ősapa utóda. Mindez azt jelentheti, hogy a jelenlegi magyar férfiak 93,3 %-a négy ősapától ered, és 73,3 %-a már az őskőkorszakban itt élt férfiak utódja." (Dr. Czeizel Endre: A magyarság genetikája 235. oldal, 3. bekezdés.)
További fontos megállapítása volt a Semino-féle vizsgálatnak az, hogy az urali népekre jellemző TAT (EU13+EU14) a magyarokból teljesen hiányzik!
Szabó István Mihály a következőképpen kommentálta mindezt:
"2000-ben, a világ egyik legautentikusabbnak elismert folyóiratában, az USA-ban megjelenő Science-ben, Semino és 16 genetikus munkatársa közös közleményt tettek közzé. Kiterjedt összehasonlító populációgenetikai vizsgálataik alapján állást foglaltak az európai népek genetikai rokonsági kapcsolatairól… E vizsgálatok keretében, reprezentatív mintákon, genetikailag a magyar népességet is elemezték.
Népünk vonatkozásában az alábbi megállapításokat tették:
1. A magyar nép ősei a napjainktól számított 40-35 ezer évvel ezelőtt Európában elsőnek megjelent europoid őstelepesek között voltak.
2. A magyar nép populációgenetikai szempontból ma Európa egyik legkarakterisztikusabban elhatárolható népessége (amire az Eu19 haplotípus - őskőkori genetikai marker - igen magas, kontinensünk népei között a magyarokban legmagasabb százalékarányban kimutatható jelenléte utal).
3. A magyar nép legközelebbi - genetikai szinten igazolható - rokonai a lengyel, az ukrán, továbbá a horvát nép.
Semino és társainak közlése az első olyan nyugat-európai tudósoktól származó kollektív állásfoglalás, mely a magyarság őseurópai származását ismeri el."

"Alattvaló" gént tehát nem találtak a magyarokban, európait viszont 93%-ban!
Nos, aki kertész alattvalógénes állítását tényként állítja be, az ezzel azt állítja, hogy az európaiak a magyarokkal az élen, a legközelebbi horvát, lengyel, ukrán rokonaikkal és mindenki, aki genetikailag európai, az genetikailag alattvaló is.
Ezt talán mégse nevezzük ténynek!
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 17:59
Előzmény: #34374  Törölt felhasználó
#34375
úgy tűnik, megint elkezdték az oroszlán bajszát huzigálni.
valaki nem érti, nem ő diktál. de 285 ös eurónál visszatért a magabiztos nagypofa. nem sokáig, 300 fele húzunk.
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 17:49
Előzmény: #34373  szivacs
#34374
link

És ezek után nem akarjuk az IMF-t? A nagytőke kicsinál minket. 320 Euró és itt mindenki körbe körbe rohangál a haját tépve. Ez még egyszer nem fér bele. A szavahihetőség is végleg elszállhat. Rázós évünk lesz.
szivacs
szivacs 2012. 03. 07. 16:17
Előzmény: #34364  upgrayeddAKS
#34373
Tény??? Nane!
Dióhéjban:
- egy szerb lelövi az osztrák trónörököst,
- a Monarchia külpolitikáját vivő osztrákok a magyar egyetnemértés ellenére háborút indítanak,
- az egyetlen békepárti európai miniszterelnök (Tisza) még ekkor is hangsúlyozza a védelmi jelleget,
- a magyar hadsereg nem szenved katonai vereséget,
- az ország határai a háború végén sértetlenek,
- Magyarországot feldarabolják, nagyobbik részét szétosztják, még Ausztria is kap belőle.
Ennél nagyobb veszteség nem ért a 2.vh. után.

"horthy nélkül talán megúsztuk volna a szovjeteket is" - Igen?
Nincs Horthy. Marad Kun Béla. Ezzel szerinted megússzuk a szovjeteket???
Nu szlúsáj! Téged cirill betűkkel tanítottak volna palatáblára írni a kolhoziskolában továris! Ponyimájes?
mondoka 2012. 03. 07. 14:17
Előzmény: #34371  mondoka
#34372
"akinek nincs az annyit is ér "

Ez eszméletlenül unszimpatikus egy megnyilvánulás volt. A szellemi értékek tagadása is egyben. Lázár a fidesz legalja szerintem. -Legalábbis abban amit eddig láttam/hallottam.
mondoka 2012. 03. 07. 14:16
Előzmény: #34370  Törölt felhasználó
#34371
"akinek nincs az annyit is ér "

Ez eszméletlenül unszimpatikus egy megnyilvánulás volt. A szellemi értékek tagadása is egyben. Lázár egy a fidesz alja szerintem. -Legalábbis abban amit eddig láttam/hallottam.
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 13:59
Előzmény: #34369  mondoka
#34370
Nem mondtam hogy csak a Fidesz tehet. Erre megyünk.

Kollektíve . persze most a Fidesz felgyorsult a szegényeket verő politikájával.

De ez egyébként is egy következmény e a folyamatoknak nem azok lényege.

De hogy konkrétak legyünk, eddig nem volt olyan egykulcsos adó, ami a szegényektől a gazgadok felé csoportosít át.
nem volt megélhetésre létezésre alkalmatlan hosszúságú és menyiségű miimálbér kötelező közmunkával megintcsak létezésre is kevés pénzért

akinek nincs az annyit is ér és dögöljön meg ahogy tud

lesz itt még sok torok elvágva egy falat kenyérért
mondoka 2012. 03. 07. 13:52
Előzmény: #34366  Törölt felhasználó
#34369
"3 millió koldus és zsellér országa akarunk lenni, csak most 3 millió közmunkás országának lehet majd csúfolni."

Ez az a 3 millió akit eddig jó száz éve (vagy régebben?) senkinek nemsikerült felemelnie. Ne tegyünk már úgy hogy erről is CSAK a Fidesz tehet. Mert ez nem igaz!
Felelőssége annyi mint hatalmának ideje az adott időszakból.
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 13:41
#34368
"Nincs még egy ilyen hatalomkoncentráció Európában

2012. március 7., szerda 08:19 
 
A Velencei Bizottság szerint Magyarországon sérül a tisztességes eljáráshoz való jog, a főbíró példátlan hatalmát korlátozni kell. A Népszabadság megszerezte a testület szakértői jelentését, amely szerint az OBH elnökének eltúlzott jogköröket adott a kormány."

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 13:41
#34367
"Nincs még egy ilyen hatalomkoncentráció Európában

2012. március 7., szerda 08:19 
 
A Velencei Bizottság szerint Magyarországon sérül a tisztességes eljáráshoz való jog, a főbíró példátlan hatalmát korlátozni kell. A Népszabadság megszerezte a testület szakértői jelentését, amely szerint az OBH elnökének eltúlzott jogköröket adott a kormány."

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 02:54
Előzmény: #34365  Törölt felhasználó
#34366
Ennek tudatában nézzük a mai valóságot - Horthy rendszere a példa, intézményeit visszaállítjuk, az alkotmány tőle eredeztetett, és még a demokrácia nélkülözhetetlen hatalmi fékeit, ellenőreit is lebontjuk.

Az oktatásban, munkajogban évtizedeket megyünk vissza az időben.

3 millió koldus és zsellér országa akarunk lenni, csak most 3 millió közmunkás országának lehet majd csúfolni.
Ahol a nincstelen annyit is ér amije van, semmit.

Szivacs ne mosdasd a szennyet, mert bemocskolódsz te is. Te kis erkölcsi láthatárokra tekintgető

Antiszemita volt, pont. Tudott róla, támogatta, pont.
A magyar államapparátus hajtotta végre a deportálásokat, pont.
Sok magyar embert küldtek halálba, nemcsak a Don-kanyarnál hanem a saját hazájukban is.
Hazaáruló, nemzetáruló volt az akkori kormány

A nacionaliasta jobboldal pedig tiszteli, kedveli, szobrozza

nemmeglepő, ők is hazaáruló primitív csőcselék - persze hogy szimpatizálnak
Törölt felhasználó 2012. 03. 07. 02:42
Előzmény: #34358  szivacs
#34365
"Ifj. Horthy Miklós 1944. szeptember 15-én Komoly Ottó cionista vezetőnek bevallotta: „Kérem, én születésemtől kezdve, már neveltetésemnél fogva is antiszemita vagyok. Ez nálunk nem lehetett másként, már ahogy nálunk a szülői házban beszéltek a zsidókról. Pl. elképzelhetetlen volt számomra, hogy zsidó nőt vegyek feleségül, vagy hogy a gyermekeimben zsidó vér legyen”."

"mit írt Horthy 1940 októberében miniszterelnökének, Teleki Pálnak ezzel kapcsolatban: „…én egész életemben antiszemita voltam… Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókézben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk”"

1944-ben, a német megszállás után talán ezért is nézi hosszú hónapokig Horthy tétlenül, nyugodtan, hogy a zsidókra sárga csillagot kényszerítenek, őket gettókba, gyűjtőtáborokba zárják, majd deportálják.

a franciaországi zsidók több mint 75%-a túlélte a holokausztot, Ion Antonescu marsall, a nácik hű szövetségese már 1942 őszén leállította a zsidók deportálását, a dél-erdélyi zsidók zöme (is) túlélte a holokausztot.

május 15-től naponta 2-5 vonatszerelvényt tudtak Auschwitz-Birkenau felé elindítani Adolf Eichmann és zsidótlanító szakértői az antiszemita szellemben nevelt magyar közigazgatási apparátus, 20 000 csendőr, több ezer rendőr, összesen mintegy 200 000 ember hatékony részvételével.

Horthy nem sokkal később beleegyezett abba, hogy a fővárosból is elvigyék a zsidókat. Theodor Grell, a budapesti német követség tanácsosa augusztus 19-én jelentette Berlinbe: „a kormányzó hozzájárulásával, f. hó 25-én megkezdi a zsidók kitelepítését Budapest területéről… A terv szerint koncentrálásuk augusztus 25-én kezdődik, három táborba. A hat vonatból álló első szállítmány 20 ezer zsidóval augusztus 27-én indul, azt követően napi három vonat szállít 9000 zsidót. A koncentrálást kizárólag a külön erre a célra összevont magyar csendőrség végzi”.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 03. 07. 01:14
Előzmény: #34363  szivacs
#34364
meg az is tény, hogy még rosszabba lavírozta bele az országot horthy, mint anno az "idegen hatalom" reprezentánsa, ferencjóska... nem kell "idegenszívűnek" lenni a nemzeti tragédiához, csak kreténnek meg opportunistának... horthy nélkül talán megúsztuk volna a szovjeteket is
szivacs
szivacs 2012. 03. 06. 23:21
Előzmény: #34360  upgrayeddAKS
#34363
Ezek puszta tények, hogy ki milyen következtetést von le belőlük, az már az ő felelőssége.
kassziopeia 2012. 03. 06. 23:10
Előzmény: #34361  Törölt felhasználó
#34362
kivonat egy előzményből:

Ez nagyon érdekes és magyarázat arra, hogy miért él Magyarországon az Európában élő zsidó közösség több mint 50 %-a.
(nemzetközi zsidó szervezetek adata szerint.)
pampa

hát ide kapcsolódtam be........

kielégítő voltam?
Törölt felhasználó 2012. 03. 06. 23:03
Előzmény: #34359  kassziopeia
#34361
Egy antiszemitizmusról szóló vita közepén csak úgy leírtad, hogy a színészek 80%,... a politikusok 50%-a zsidó. Mondanivaló nélkül, csak úgy leírtad?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók