Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 12:52
Előzmény: #87219  muki77
#87220
Vettem megint,agyig vagyok vele, 20k alatt nem adom......:)
muki77
muki77 2013. 10. 03. 12:44
Előzmény: #87218  Törölt felhasználó
#87219
Én azért is írogatok ritkán, mert kb 18e ről van szóval mx csak néha bosszankodok itt, én már nem tudok venni sajna ez van:-(
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 12:42
Előzmény: #87217  muki77
#87218
Zseton van, sőt átcsoportosítottam kissé, szóval 15K-n vennék .. a beragadt cuccot meg az erste kölcsönzőbe adnám ..
muki77
muki77 2013. 10. 03. 12:37
Előzmény: #87213  Törölt felhasználó
#87217
Ne becsüld le...
Ma bármi lehet, 15e és akár 16e, ez a nagyokon múlik...
Szerintem nem megy be 15k alá, nem ilyen fos papír ez, nyilván az elemzők is 14e várják, de miért is okok?
Azért, mert az Ina miatt para van?
Valamire kell fogni...
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 12:37
#87216
Sztem Hernádit tisztázni fogják, jó ügyvédek fogják védeni, nem hiszem h van bizonyíték ellene, maximum az, h egy korrupt miniszterelnökkel tárgyalt anno.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 12:37
#87215
Sztem Hernádit tisztázni fogják, jó ügyvédek fogják védeni, nem hiszem h van bizonyíték ellene, maximum az, h egy korrupt miniszterelnökkel tárgyalt anno.
joe001
joe001 2013. 10. 03. 12:35
Előzmény: #87213  Törölt felhasználó
#87214
Dehogy is csak esik kicsit....
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 12:32
Előzmény: #87212  totoro
#87213
Mollynak vége ...
totoro
totoro 2013. 10. 03. 11:56
Előzmény: #87210  p-b
#87212
Haha, érzem a cinizmust, de csak azért is köszi :)

Az egész szófosás lényege, és kiindulópontja az volt, hogy kezdőként sincs sok értelme a Babicshoz hasonló elemzésekkel kezdeni a napot. Ha már értelmesen akarja kezdeni, akkor olvassa el azt a pár mérvadó blogot ( alapblog, vakmajom, zsiday ) ami van a magyar ugaron, és kap egy általános és nagy eséllyel helyes képet az aktuális és várható trendekről. És még tőzsdei tippeket is kiszűrhet belőlük néhanapján, ha akar.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 11:53
Előzmény: #87210  p-b
#87211
"Lehet hogy vkinek eredmény évi 20-30%, de nekem nem. Azóta a többszörösét keresem (nem érdekel, hogy vki elhiszi -e vagy sem, így van) "

Ezt nem hiszem el, de a többi véleményt nem volt értelmetlen elolvasnom ..
p-b 2013. 10. 03. 11:46
Előzmény: #87207  totoro
#87210
Mint írtam tovább nem cincálok.:)
Csak gratulálni tudok a géniuszi eredményességedhez:)
jarisz 2013. 10. 03. 11:43
Előzmény: #87190  detto71
#87209
Oké .... De a lehetséges vevő a valódi értékét fizeti majd ami akár 20000huf is lehet. NEM ??:D
bluefrog
bluefrog 2013. 10. 03. 11:34
Előzmény: #87202  tchongee
#87208
sztem egy kicsit más mikor vkit bűncselekménnyel gyanúsítanak és börtönnel fenyegetnek ezért a célért...
totoro
totoro 2013. 10. 03. 11:32
Előzmény: #87206  p-b
#87207
Na ez jó fog kinézni:

"Évekig kereskedtem TA-val, viszonylag eredményesen"
Ha eredményesen kereskedtél vele, akkor miért "szart sem ér a TA", s főként miért hagytad abba, ha "viszonylag eredményesen" működött?
Azért mert nem hozott annyit amennyit én elképzeltem. Lehet hogy vkinek eredmény évi 20-30%, de nekem nem. Azóta a többszörösét keresem (nem érdekel, hogy vki elhiszi -e vagy sem, így van)

"Most már 3 év óta egyetlen elemzést nem olvasok,"
Én igen, de nem azért, hogy az alapján kereskedjek, hanem mivel én sem vagyok tévedhetetlen, lehet, hogy más elemzése vmire felhívja a figyelmemet.

DT-nél semmi értelme.

"egyetlen vonalat nem rajzolok be. Amit nem látok meg 2 másodperc alatt egy charton az nem is fontos. "

Mit lehet 2 p alatt meglátni, amit le is lehet kereskedni egy random ármozgásban. Persze nem állítom, hogy nem lehet. Ezt skalpolásnak hívják, de ennek nem a likviditás nélküli piacok BÉT/cerik, az igazi megvalósítás helyei/eszközei sztem.

Én a certikre alakítottam ki a stratégiát, és sokszor épp az illikviditásra építek. Kacsingattam más terep felé, de amíg itt megy addig minek.

"BÉT-en dt-zek, főleg certikkel, meg játszásiból "fos" papírokkal."
Ráadásul "fos papírokkal" ?

Az csak játék, 100% pszichológia a kereskedésük, lehet élvezni.

"Bármennyit demózhatsz, rajzolgathatsz akár évekig, az éles placcon balfasz leszel az első időkben. Ezt borítékolhatod.

Nem bármennyit kell, hanem annyit, hogy begyakorold a kialakított elméleted a gyakorlatban is, azaz stratégiád/kockázatkezelésed. Semmivel sem kell/szabad többet
Az éles szla nem más, mint a pszichével megtoldott demó szla.

Ez butaság. Aki kőbe vésett elvek szerint kereskedik annál működhet, és boldog is lehet az egész évi 10-30%-os eredményével, de ha kicsit több a cél, akkor sokkal rugalmasabban kell kezelni. Nekem számtalan variációm van, hogy éppen mire lépek be, és milyen alapon, és jó részüknek köze sincs TA-hoz.

"Mert a pszichés hatások kezelését nem lehet megtanulni,"

Amennyiben nincs kezelhető működőképes begyakorolt stratégiád, akkor 1000% pszihé sem elegendő az eredményességhez.
Ha tudod mikor mit a dolgod, akkor nem a pszichéd irányítja a kereskedésed. Ellenkező esetben igen, de az soha nem eredményes.

Szerintem te is tudod milyen az érzés, amikor eléri a fájdalmas stoppod az ár, és te kiveszed, mert azt mondod, hogy már fordulni kell. Sőt rá is veszel. Pedig biztosan tudod fejben a "helyes" megoldást, de ugye mégis megléped. Aki azt írja, hogy soha nem csinált ilyet, mert megtanulta könyvből, hogy nem szabad, az hazudik.

p-b 2013. 10. 03. 11:20
Előzmény: #87205  totoro
#87206
Ezt is szétcincálom (utoljára), mivel kevés erre az időm és a többieket sem akarom ezzel untani.:)

"Évekig kereskedtem TA-val, viszonylag eredményesen"
Ha eredményesen kereskedtél vele, akkor miért "szart sem ér a TA", s főként miért hagytad abba, ha "viszonylag eredményesen" működött?

"Most már 3 év óta egyetlen elemzést nem olvasok,"
Én igen, de nem azért, hogy az alapján kereskedjek, hanem mivel én sem vagyok tévedhetetlen, lehet, hogy más elemzése vmire felhívja a figyelmemet.

"egyetlen vonalat nem rajzolok be. Amit nem látok meg 2 másodperc alatt egy charton az nem is fontos. "
Mit lehet 2 p alatt meglátni, amit le is lehet kereskedni egy random ármozgásban. Persze nem állítom, hogy nem lehet. Ezt skalpolásnak hívják, de ennek nem a likviditás nélküli piacok BÉT/cerik, az igazi megvalósítás helyei/eszközei sztem.

"BÉT-en dt-zek, főleg certikkel, meg játszásiból "fos" papírokkal."
Ráadásul "fos papírokkal" ?

"Bármennyit demózhatsz, rajzolgathatsz akár évekig, az éles placcon balfasz leszel az első időkben. Ezt borítékolhatod.

Nem bármennyit kell, hanem annyit, hogy begyakorold a kialakított elméleted a gyakorlatban is, azaz stratégiád/kockázatkezelésed. Semmivel sem kell/szabad többet
Az éles szla nem más, mint a pszichével megtoldott demó szla.

"Mert a pszichés hatások kezelését nem lehet megtanulni,"

Amennyiben nincs kezelhető működőképes begyakorolt stratégiád, akkor 1000% pszihé sem elegendő az eredményességhez.
Ha tudod mikor mit a dolgod, akkor nem a pszichéd irányítja a kereskedésed. Ellenkező esetben igen, de az soha nem eredményes.

"Át kell élni, meg kell tapasztalni. Lehetőleg sokszor, hogy felismerd a saját reakcióidat, és tudatosítani tudd a hibáidat. Ha már tudod a saját gyengeségeidet, akkor tudsz védekezni ellenük."

Ezzel tökéletesen egyetértek.
A saját hibákból okulás, a legerősebb motívációt adhatja a kereskedéshez.

totoro
totoro 2013. 10. 03. 10:54
Előzmény: #87198  p-b
#87205
Szépen szétcincáltad. Akkor elmondom, hogy Évekig kereskedtem TA-val, viszonylag eredményesen. Most már 3 év óta egyetlen elemzést nem olvasok, egyetlen vonalat nem rajzolok be. Amit nem látok meg 2 másodperc alatt egy charton az nem is fontos. Itt BÉT-en dt-zek, főleg certikkel, meg játszásiból "fos" papírokkal. És megéri.

Csak egy észrevétel, a többihez lusta vagyok:

"Nem. Van több út is, mint pl.tanulni, majd utána ésszel kereskedni. Nem kényszerből, csakazért, hogy megtanulja. " A tőzsdét nem lehet megtanulni. Bármennyit demózhatsz,rajzolgathatsz akár évekig, az éles placcon balfasz leszel az első időkben. Ezt borítékolhatod. Mert a pszichés hatások kezelését nem lehet megtanulni, egyénenként változó. Át kell élni, meg kell tapasztalni. Lehetőleg sokszor, hogy felismerd a saját reakcióidat, és tudatosítani tudd a hibáidat. Ha már tudod a saját gyengeségeidet, akkor tudsz védekezni ellenük.

A demo meg nem ér semmit, max. a platformot begyakorolni. A sikeres kereskedés 90%-a a kockázatkezelés, azt meg csak úgy tanulhatod meg ha dolgoznak benned az egészséges félelmek/kapzsiság stb, amit csak egy éles szituáció adhat meg.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 10:51
Előzmény: #87203  p-b
#87204
oké, köszi
p-b 2013. 10. 03. 10:50
Előzmény: #87200  Törölt felhasználó
#87203
Ezt nem tudom , de sztem nem, mert fizikailag nem kerül a szládra. Ami pedig nincs rajta, az nem tarszferálható.
Mindenesetre kérdezd meg a randomtól, nem akarlak félrevezetni:)
tchongee
tchongee 2013. 10. 03. 10:49
#87202
Nem vagyok a horvátok oldalán, követem a horvát médiát de azért érdekes ha mi véreztetjük ki a külföldi cégeket, adóztatjuk agyon, szorítjuk ki őket, akkor mindenki tapsol a qrmánynak, ha velünk teszik ugyanezt akkor siránkozunk?
tchongee
tchongee 2013. 10. 03. 10:45
Előzmény: #87188  jarisz
#87201
Nem vagyok a horvátok pátján, de..........mit művel a magyar qrmányunk a multikkal, külföldi cégekkel, (extraadó, nonprofittá-veszteségessé tétel, kivéreztetés) ha más teszi ezt velünk akkor meg sírunk?

friss hírek További hírek