Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 03. 20:53

Virtualis kavehaz  

Arp ötlete nyomán beindítjuk az új csevegőhelyet....itt lehet pletyizni, infokat csöpögtetni és mulatni....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knight Tyris 2006. 06. 11. 23:09
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#900
Sajnos vannak, de az alap nagyon fontos. :o)

Az egészségről, meg manapság sajnos szinte mindenki menfeledkezik. Ezt is sokkal jobban a középpontba kéne állítani.
Természetesnek vesszük, hogy van, pedig nagyon törékeny dolog. A legborzasztóbb, hogy ezt tudjuk, de nem figyelünk rá, -sokszor én sem-. Aztán, ha valami baj van, szinte sokként ér mindenkit, pedig döntő többségben megelőzhető lenne.
Talán majd idővel itt is változik az általános gondolkodásmód..

Egyébként teljesen egyet értek.

----
Nocsak, most meg előléptettél? :o) :o) :o) :o) :o)

Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 23:02
Előzmény: #897  Törölt felhasználó
#899
Igen, tenyleg konnyen tekeredik a kigyo. Meglehet, bejon amit mondasz, de kerdes, ehhez mennyire kell felboritani a jelenlegi monetaris iranyitasi technikat. Ha nagyon, akkor annak a hitelesseg latja karat, es ez az igazi kockazat, mert tovabb dragitja a folyamatot.

Szamomra a gazdasagpolitikanal az a kulcs, hogy dinamikusan konzisztens legyen (tartsa magat a kijelolt kereteihez, es ne akarja becsapni a piacot), mert igy mukodhet a legolcsobban es hatekonyan.

De mindez csak spekulacio, most sokkal okosabbak nem lehetunk. Meglatjuk.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:54
Előzmény: #896  Knight Tyris
#898
Tyris Maestro

Vannak azért nehézségek is az életben - a lényeg hogy egészség legyen. :o)))))
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:52
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#897
"Jegybanki szempontbol csak az az 'inflacio', ami tartos. Az AFA-emeles megemeli az arszinvonalat, de az inflabol egy ev alatt kimegy a bazishatas"

Pontosan, - de legyen 2 év a hatás ( lesz még 2007ben üzemanyag, meg a mostaniak továbbgyűrűzése ) viszont a piac most érzékeny - egyébként pont azt beszéltük körbe amit a BB. szalonban leírtam. Ugyanoda jutottunk 2006-2007 megugró árak tudatos árfolyamgyengítés és 2008 pozitív hatások.

Na szóval ezért nem szoktam a BB ben vitatkozni, mert hosszú és végeláthatatlan :o))
Knight Tyris 2006. 06. 11. 22:47
Előzmény: #889  Törölt felhasználó
#896
Szerencsés/ek, jó példát látnak.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:43
Előzmény: #894  Törölt felhasználó
#895
Jegybanki szempontbol csak az az 'inflacio', ami tartos. Az AFA-emeles megemeli az arszinvonalat, de az inflabol egy ev alatt kimegy a bazishatas. Ezert nem is reagalt az AFA valtozasokra a jegybank az utobbi evekben, amikor inflacios celokat kovetett.

Pont azt akarom mondani, hogy a tartosabb inflacio-emelkedes attol is fugg, hogy a jegybank hagyja az elszaladast, es hogy mit gondolnak a gazdasag szereploi arrol, hogy hagyja-e. Azaz a gazdasagpolitikanak van valasztasi lehetosege. Fontos, hogy mit es hogyan mond az MNB, es szerintem ezert is lesz fontos az uj elnok szemelye. Valojaban egy lehetoseg elott allunk, amivel elhetunk is, meg el is szurhatjuk.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:36
Előzmény: #893  Törölt felhasználó
#894
Szabesz

Lehet, de nem mi döntjük el: az infláció itt van karnyujtásnyira - ráadásul fiskális oldalról- áfa, jövedéki adó, villany gáz támogatás áthárítás a fogyasztóra - itt az MNB kényszerpályája - afiskális oldal beakasztott neki tövig. Nézzünk 2008ra - jobb lesz akkor.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:33
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#893
Megoldodik a problema - az aht. rendbetetelere gondolsz, ugye? Annyit akarok hozzatenni, hogy a gazdasagpolitika eldontheti, hogy akar-e erosebben inflalni, vagy sem, es ez is fontos lesz (illetve az, ahogy mindezt kommunikaljak) a forint arfolyamaban, nemcsak a technikai faktorok. En az inflalasmentes stabilizaciora szavaznek, mert az javitana a gazdasagpolitika hitelesseget. De nem akarok 'kampanyolni'...
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:27
Előzmény: #891  Törölt felhasználó
#892
Hát igen a devizában denominált kötvények ott lebegnek egy gyengébb forintnál. De egy válságmanagementnél mindig a legsürgősebb , legfontosabb és legrövidtávúbb feladatra kell koncentrálni.

A devizakötvények durationjét nem ismerem - de 2007-2008tól megoldódik a probléma az ft nem fog teljesen szétgyengülni hoszútávon.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:21
Előzmény: #887  Törölt felhasználó
#891
Illetve az allam is egy csomo devizahitelben ul, a leertekelodes neki se lenne egyertelmuen jo. Nem 1995-ben vagyunk mar. Szoval ezert is bizonytalanabb a politikai vonal.

Az en meglatasom az, hogy minel nagyobb szabadsagot adnak az MNB-nek a szigoritasra az inflacios celjait elrendo, annal kevesebb szigoritasra lesz szukseg - es annal olcsobban usszuk meg.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:12
Előzmény: #885  Törölt felhasználó
#890
A rövid papír alatt a 3 évest értem - nem nagyon ugráltak körülötte.

A DKJknél a hazaiak is éreztek valami kis bakit - kevés ajánlat érkezet - az MNB viszont obstruált nem engedte 6,04% fölé a 3 havit, inkább kevesebbet adott. Szóval még betartanak - de nem tud sokáig.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:06
Előzmény: #888  Knight Tyris
#889
Nekem van gyerek és szeretném segíteni most.
Knight Tyris 2006. 06. 11. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#888
Annál jobb, már korán belédivódik, a helyes gondolkodásmód. Egyébként, még nekem sincsenek gyerekeim, de azért gondolni már lehet rájuk. :o) :o) :o)
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 22:02
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#887
A tudatos forintgyengítés kicsit hazárd is - jól mondod Szabesz ehhez kell majd egy MNB partner

azért hazárd, mert egyrészről kicsit megdrágítja a forró telivérek kiugrását (fizessenek ők is kicsit többet a repatriálásért), másrészt hazárd hogy ez milyen spirált indíthat be.
kissherceg 2006. 06. 11. 21:57
Törölt hozzászólás
#886
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 21:57
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#885
Szeabesz

A kijelölt pálya alatt azt értem:

1 Az intézkedés csomag majd egyszer - egy most nem tudni mekkora kamatszintről lehetővé teszi a kamatcsökkentést

2. Rövidtávon a forintgyengítés (tudatos) és az infláció nyomás alá fogja helyezni az MNB-t egy visszautasíthatatlan táncra - emelés szvsz - de persze nem tudom mit csinál a forró tőke - ők az aduász rövidtávra. annyi bizton nem tolongtak a rövid papírokért mostanság
Knight Tyris 2006. 06. 11. 21:55
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#884
Hm Horvátország, jól hangzik. :o) Hát előre is kellemes kikapcsolódást.

------

Az a baj, hogy váratlanul érte az emberek többségét.
-Mondjuk, akik ide járnak azokat nem kellett volna.-
És jó let volna, ha korábban fognak hozzá stb

De azt hiszem ez a LÉNYEG, a legfontosabb, amit csak Te emeltél ki:

"Örüljünk, hogy mi fogjuk kifizetni aszámlákat és nem a gyerekeink."

Erre kéne mindenkinek koncentrálnia, ha már egyszer így alakult.
Látod szükség van itt rád, a "szabid" után. :o) Mert nem csak a tőzsdei, de az élettapasztalatod is tökéletesen a helyén van
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 21:53
Előzmény: #881  Törölt felhasználó
#883
Gentle

Én már nem kellek ide egy időre - ha longolni akarsz, jobb ha azért mégy el most, hogy ne siesd el - ha shortolni akarsz meg egy jó ponton megnyitod és azért mehetsz el egy darabig.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 21:52
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#882
Hello ARP!

Nekem is tetszett a 'bullshited'. Mit ertesz az MNB-nek kijelolt palya alatt? Kamatemeleseket? Nem pont arrol van szo, hogy bizonytalan a helyzet:? 1. A bejelentett kormany-intezkedesek egyszeri vagy tartosabb infla-emelo hatassal jarnak (az AFA elvileg egyszeri, de a tobbi?); 2. politikai bizonytalansag: GY tenyleg esetleg egy olyan uj elnokot akar, aki belemenne egy erosebb elinflalasba, vagy megmaradhat az eddig mukodo inflacios targetalo rezsim? Szoval, szerinted mi a kijelolt palya?
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 21:49
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#881
ARP
Pajti, el ne menjél, a múltkor is győztél előjönni. Pihend ki magad Horváckában, aztán szépen gyere csak vissza.
Mert mostanság látod itt vészhelyzetek vannak.

Topik gazda

Greenspam
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek