Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 03. 20:53

Virtualis kavehaz  

Arp ötlete nyomán beindítjuk az új csevegőhelyet....itt lehet pletyizni, infokat csöpögtetni és mulatni....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 05. 27. 10:06
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#480
Krapulax,
köszi szépen!
Kipróbálom, felcsigáztad az érdeklődésem.
És mikor csinálhatod ezt? Gondolom, hogy amikor a rózsa szerzonja van, bármikor.
Imádom a rózsákat, a legszebb virág a világon.
Törölt felhasználó 2006. 05. 27. 10:04
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#479
Dow +71.00 +0.63% 11,302.00
NASDAQ +4.50 +0.28% 1,609.75
S&P +6.60 +0.52% 1,282.70

végül is az usa szépen zárt jöhet a hétfői emelkedés.aztán majd kiderül...
Törölt felhasználó 2006. 05. 27. 10:02
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
Sztem ezzel válaszoltam mit várok hétfőre - és mit várok későbbre :o)
Törölt felhasználó 2006. 05. 27. 10:00
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
--...................--............................--........................
..--...........--..........--..............--...........--...................
....--.....--..................--......--.....................--............
.......--...........................--..............................--.......
........................................................................--.... .
..........................................................................--.. .
...........................................................................--. .
............................................................................-- ..
............................................................................-- ..
.............................................................................- -..
.............................................................................- -

És ez szokott a hullámvasút vége lenni, de ezt még odébb van, mert most veszünk.
Törölt felhasználó 2006. 05. 27. 09:55
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#476
.--.............................................................................
..--................................--........................................ --
...--............................--.....--...................................- -.
....--........................--...........--...............................-- ..
.....--......................--..............--............................--. ..
.......--..................--...................--......................--.... .
..........--............--.........................--.................--...... .
.............--.......--...............................--.........--.......... .
..................--..........................................--.............. ..
Ez a hullámvasút
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 21:36
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
mellet helyett mellett
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 21:24
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
Beoltani ? Ahhoz én még amatőr vagyok. Túl nagy macera...
Sokkal egyszerűbb a hajtatás egy egyszerű befőttes üveggel. Próbáld ki!
Leveszel, egy olyan hajtást, ahol a virág (ez lehet elnyílt is) mellet a száron már látható a rügy is (jó ha van legalább 2 db) vízbe állítod
a szárat (arra azért ügyelj, hogy legalább egy rügy kint legyen a vízből)
néhány nap után kiveszed és egy földbe leásod (a rügyre ügylj !) és jól beöntözöd, majd ráborítod az üveget. Napsütötte hely elengedhetetlen.
Nekem sem szokott mindegyik meggyökerezni, de legalább ez egy egyszerű módszer. Próbáld ki! A két holland "kis" narancssárga valószínűleg ellenállóbb fajta
(egyformák lehetnek), az óriás fehér hollandot viszont még nem sikerült ily módon szaporítani. Jó szórakozást!
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 21:02
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
Van két gyönyörű "Ingrid Bergman"-om (sötétvörös teahibrid)
Három futóm (sárga,vörös fehér - ezek a legérzékenyebbek)
A többiek többnyire tearózsák, egy holland óriás, illetve van olyan is aminek a fajtáját még nem sikerült megállapítanom.
(színek: fehér, csontfehér, rózsaszín, sárga narancs, piros, mélybordó)
Van egy aminek a vásárlását az IBM ihlette
na igen a csomagoláson kék volt, a valóságban inkább kékes lila - mindenesetre érdekes darab (ez is valami holland származású)
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 20:49
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#472
Lehet, hogy ez történt, amit te mondassz. Te is oltassz be nemes szemet vadrózsatőbe?
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 20:42
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#471
Én ilyen "leverődéssel" még nem találkoztam, viszont ha gyenge a "szemzés"
akkor gyorsan akár egy év alatt elvadul. (Ilyenem sajnos volt) Most hajtatással próbálkozom (tavaly sikerült két holland narancsárgát is ily módon hajtatni - el is ajándékoztam őket)
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 20:37
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#470
Milyen fajtáid vannak Krapu? Szinek?
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 20:34
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#469
Krapulax,
én is nagyon szeretem a rózsákat. Képzeld vettem a házamhoz futórózsatövet tavaly tavasszal, de olyan béna voltam, hogy ültetéskor leverődött róla a nemes szem, ami szép piros rózsákat hozott volna. Hagytam kihajtani, nem volt szivem kivenni a tövet, de biztos vadrózsa lett belőle, most hozza a bimbókat. Olyan szomorú lettem :-( Tancs mondta is, hogy vegyem ki.
Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 20:28
Előzmény: #467  suti
#468
Csak most látom, hogy a "j" vel írtam a tavalyt ...mindjárt elsüllyedek szégyenemben,

Egyébként örülök hogy szereted a rózsákat Green! 22 tő van futótól a tearózsáig, és teljesen kikapcsol, amikor gondozgatom őket.
suti 2006. 05. 26. 20:04
Előzmény: #466  suti
#467
Green,

Még 1 ?s erejéig ha válaszolnál nekem.
BC, Conco, Equitas,stb.? Melyiknél vagy?

THX.
suti 2006. 05. 26. 20:02
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#466
- Pincér!!! A számlát legyen szives.
...
...
- Viszont látásra.
suti 2006. 05. 26. 19:57
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#465
Jó hétvégét!!!

Ui.:
Mi lesz ha visszajön a törökök 50%-a?
suti 2006. 05. 26. 19:55
Előzmény: #462  suti
#464
Felkeresem YODA mestert. Mert Obi-Wan Kenobi is megmondta, hogy YODA megtanítja LUKE-ot a türelmességre is.

Nekem csak arra lenne szükségem, a többi Jedi hókusz-pókuszra nem.

Bár a fénykard néha jól jönne, hogy az napi emelkedést hazavágó shortosokat helyretegyem vele ;-))))))))))))
Bocsi skacok, de ez van.
;-D

Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 19:55
Előzmény: #462  suti
#463
en sem vettem egist pedig nagyon szemeztem vele 28k-n....en meg inkabb ovatos vagyok ha nagyban megjatszanam amit "kicsiben" akkor en is szepen akasztanek...jol erzem a piacot a legtöbbször de nem szertek bukni ezert nem nagyban jatszom....at kell programoznom magam...lassacskan megy mert most azert mar nagyobban nyomom de nem az igazi....na megyek ne filozofalj sokat jo hetveget!

megkaptam a török certifikatot most lattam... ha ott is lesz egy 50% backtest......
suti 2006. 05. 26. 19:48
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Félre ne érts. Persze nem sajnálom azt az x összeget mert még így is pénzemnél vagyok.
Nyílván a több zsé jobb.

Azért bosszankodom de nagyon, mert türelmetlen voltam és nem bírtam várni amikor dél tájban az oti 1 helyben tökölődött közben meg vehettem volna jó pénzért egist, na erre bedobtam de mire elkelt se pénz se posztó. egis 29k körülre ment, a foti szekér is elszaladt, stb.

Itt a bibi, az agyban. ;-D

Törölt felhasználó 2006. 05. 26. 19:38
Előzmény: #460  suti
#461
ird fel hogy miert gondoltad ugy elemezgesd mit miert csinaltal.....

Topik gazda

Greenspam
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek