Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pogacsa 2026. 06. 18. 12:59
#15039
Jönnek közben a jelentések az "olajesőről" Moszkva néhány kerületéből. 
LBalaton
LBalaton 2026. 06. 18. 12:31
#15036
pogacsa 2026. 06. 18. 12:18
#15035
Moszkvában az orosz légvédelem lehet önmagában több tüzet okozott a cél tévesztett rakétáival, mint amennyi ukrán drónt és robotrepülőt lelőtt. 
pogacsa 2026. 06. 18. 12:17
Előzmény: #15033  Shortelek
#15034
Az ukránok a Krím-félszigetre vezető csatorna hídjait is támadják, vagyis próbálják Herszon megye megszállt részeit is elszigetelni. Nyilván az oroszok se annyira hülyék, hogy valamelyik szeszkazános posztszovjet tábornok agyában ne forduljon meg egy esetleges ukrán átkelés lehetősége a Dnyipro-folyón. Már pedig ha azt a területet az ukránok felszabadítják, akkor még sebezhetőbbé válik a Krím-félsziget.
Shortelek 2026. 06. 18. 10:57
Előzmény: #15028  pogacsa
#15033
Szép volna, bár nem tudom az mennyire lenne jó húzás, mivel máshol ott a muszka, ott be tudnák keríteni óket, vagy nem?
pogacsa 2026. 06. 18. 10:56
Előzmény: #15031  pogacsa
#15032
Ja, és arról nem is beszélve, hogy ha vannak pontos adataik, már pedig miért ne lennének, akár a megspórolt üzemanyag helyébe a hasznos terhet is lehet valamelyest növelni. 
pogacsa 2026. 06. 18. 10:52
Előzmény: #15030  nyuszibroker
#15031
Papíron dél, délnyugati a légmozgás, úgyhogy nem Moszkva belvárosa felé viszi a füstöt, hanem a külső kerületek, és az agglomeráció fölé száll. Nyilván ezt a szélirányt az ukrán drónok annyira nem bánják, nagyobb sebesség mellett kisebb fogyasztást jelent, ráadásul a hatótávot is érdemben növelheti egy kellemes hátszél útban Moszkva felé.
nyuszibroker 2026. 06. 18. 10:36
Előzmény: #15026  totoro
#15030
Ha a város fele viszi a szél a füstöt, akkor ott olajeső fog esni...
pogacsa 2026. 06. 18. 10:24
#15029

https://bsky.app/profile/specialkhersoncat.bsky.social/post/3mokev3vjh224
Ilyen az, amikor a legfőbb beszállítód Észak-Korea. XD
pogacsa 2026. 06. 18. 10:19
#15028
Az oroszok be vannak tojva attól hogy az ukránok partra fognak szállni a megszállt Krím-félszigeten.
LBalaton
LBalaton 2026. 06. 17. 18:49
Előzmény: #15022  pogacsa
#15025
Ukrán drónoknak csöpög a nyáluk :-))
Shortelek 2026. 06. 17. 17:12
Előzmény: #15023  pogacsa
#15024

"Lukasenka fehérorosz diktátor, melyben kifejtette, hogy miért nem akar részt venni a "különleges katonai műveletben". "
Talán azért, mert pillanatok alatt elpicsáznák őket.
pogacsa 2026. 06. 17. 16:26
#15023
Az oroszok nagyon szeretnék belerángatni a háborúba Fehéroroszországot. Teleszemetelték a netet egy belorusz gyerekeket szállító busz elleni állítólagos ukrán dróntámadásról. Ezt rögtön cáfolták az ukránok,  szerintük a megadott időpontban a Brjanszki területen semmilyen célpont ellen nem hajtottak végre dróncsapást.
Az elmúlt napokban adott interjút az orosz propagandának Lukasenka fehérorosz diktátor, melyben kifejtette, hogy miért nem akar részt venni a "különleges katonai műveletben". 
pogacsa 2026. 06. 17. 16:14
#15022
Oroszország több régiójában korlátozásokat vezettek be kisrepülőkre és drónokra. Közben megpróbálják vízi úton történő importtal mérsékelni a fellépett üzemanyagéhséget. 

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek