Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fudge
fudge 2021. 04. 18. 20:43
#8820
Sziasztok! Légitársaság témakörében esetleg érdekes lehet ez az iromány:
 Légitársaságok chartjai: milyen messze van az újranyitás?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 18. 19:52
Előzmény: #8690  MetalHeart
#8819
LHAG:
Az első és legfontosabb tény, hogy a menedzsment újabb komoly, 5 éves távlatra kiterjedő 5.5(!) mrd eurós tőkeemelésről akar dönteni a következő KGY-n,a következő fontos infó, amit már a pr*li fuvaros Váradi Józsi (Wizzair) is belátott, hogy nem valószínű a(z) (el)várt felpattanás a nyári szezonban, végül a Lufi számára stratégiai fontosságú (1. osztályú) üzleti utak nagyon körülményes átalakítása. Nemrég volt a frankfurti és müncheni résidők eladási lehetősége (másképpen versenytársak benyomulási esélye a Lufi fellegváraiba), de asszem sikertelenül zárult, ami szintén mutatja, hogy a légitársaságok továbbra is rohadt nagy bajban vannak, beleértve magát a Lufit is, hogy résidő értékesítésre kényszerült állami támogatás érdekében.Jelenleg a 61.8% fibo támasztja 10.5 euró körül, alatta az utolsó komoly támasz 200MA - 38.2% fibo (9.6-9.2) zóna, alatt egyértelműen eladás a megoldás.Emelkedési lehetőség fundás értelemben határozottan korlátozott, ezt zömében 5-8 eurós elemzői célárak és növekvő shortok is jelzik. A down trendvonalsértetlen, ennek (beleértve a 21/50MA párost) áttörése jelentené a 61.8% fibo letörés veszélyének elhárítását. Az alább húzódó szintén piros down trendvonal a 2018 óta megindult gigantikus esés vonala, jelenleg annyi a szerepe, hogy az abszolút eső trendből kijutott a Lufi, de az esetleges visszatesztelése - egy gyorsan romló globális hangulatban - nem zárható ki. Ahogy a szakik orrvérzésig ismételgetik, a Ryanair és a Wizzair sokkal jobblehetőség, mint a Lufi... h vki mindenáron reptársaságot akarna venni...
https://kepkuldes.com/image/93Qo1f
1946
1946 2021. 04. 18. 17:08
Előzmény: #8817  MetalHeart
#8818

Szia Metal'!
A LUFTHANSA-ra kérhetnék egy alapos elemzést?
Előre is köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 18. 16:06
Előzmény: #8810  MetalHeart
#8817
AUTOWALL:
Bombasztikus indítás, majd öntés, ahogy a csövön kifért és vissza a zónába, pedig a várt fordító gyertya az orrunk előtt volt és lehetett volna... újra elolvastam azt a bizony lock-up témát... 
"10.049.568 db AutoWallis részvény apportálási árfolyama az Igazgatóság tőkeemelésről szóló korábbi döntésének megfelelően 86,4 forint. Az apport ellenében kapott részvényekre vonatkozóan az eladók lock-up (elidegenítési tilalom) vállalást rögzítettek: 2021. május 31-ig egyáltalán nem értékesíthetnek részvényeket, ezt követően pedig 5 évig korlátozott mennyiségben, ütemezésben és árfolyamértékben is előre meghatározott módon válhatnak meg részvényeiktől."Ha 5 év alatt havonta egyenlő részletekben szórom ki , akkor havi mintegy 167.5K db papír mennyiségről van szó... bevallottan erre kell az intézményi és lakossági kisbüfik "bevonása"..., sztem igazából a fő kérdés az, hogy milyen gyorsan tudnak intézményi befektetőt szerezni ehhez, siker esetén hamar összejön az új célár, még a nem publikus eladási ütemezés esetén is, nyilván egyeztetnek ezen esetben a leendő intézményi vevővel...
ja majd elfelejtettem, Vágó Attis komoly fundás célára(142 Ft) valójában 200% fibo (140) szint... vicces, hogy mindig vmi komoly fibo szint körül alakul ki az elemzők célára...
:D:D:D
https://kepkuldes.com/image/936c3i
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 18. 15:46
Előzmény: #8814  tberki
#8816
Nagyon kszi a tartalmas infót, hamarosan megnézem a grafikont...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 18. 15:46
Előzmény: #8730  MetalHeart
#8815
TKAG:
Jól néz ki a grafikon... ha itt egy "nyomorék" inverz fejváll alakul, akkor egy optimista hangulatban a 12 eurót szignifikánsan áttörve további tér nyílik az emelkedésre. Az eddig csúcstartó DB immár 17 euróra növelte a célárat és újabb tagok is beálltak a pozitív megítélésbe, mint pl. Jefferies (12,90-ről 16-ra) vagy a Kepler, amely most lépett be a 10+ eurósok táborába (8-ról 13-ra). Vicces, hogy a fibo szintekre igazították "komoly fundás számításaik" alapján a célárakat (323.6%-17, 300%-16, stb.), de ez legyen a legkisebb bajunk. Mára csak a Morgan Stanley maradt 10 euró alatti célárral(9 euró). Ha minden jól megy, akkor a 10 eurós mélypont teszt megvan és a jelen 21/50MA támasz elégséges lesz a 12 alatti startolásra.Ha nem sikerül a kitörés vagy elhúzódó oldalazás jön, az alakzat törlésre kerül, komoly esés esetén pedig 10 euró az utolsó védvonal, alatta a bikák elbuknak és a 100% fibo - 200MA (8-7.5) zónáig van tér lefelé. Jelenleg vételi jelzés pislog, remélem újra megvehető lesz a pakk...
https://kepkuldes.com/image/930bbA
tberki 2021. 04. 16. 12:20
Előzmény: #8812  MetalHeart
#8814
Párszor írtál itt a daimlerről. Igencsak érdekes történések vannak a németeknél. 1. Gőzerővel zajlik a teherautó/busz üzletág leválasztása a személyautótól. A magam részéről ebben nem látom a nagy előnyöket, de kíváncsian várom a technikai részleteket, a mondás az, hogy az új részvényesek nagyobb része a daimler részvényesek között lesz szétosztva. 2. Tegnap bemutatták a Mercedes-Benz újkori történelmének talán legfontosabb autóját az EQS-t. Aki nem igazán ért hozzá mindig azt mondja hogy a teslának “behozhatatlan előnye” van. Egyetlen témában ez igaz volt: a tesla egyetlenként bevállalta hogy online frissíti az autó programját és új szolgáltatásokat telepít az autóra. Eddig. Tegnaptól a daimler is csinálja az EQSnél. 2. EQC/EQA ide vagy oda, azok a platformok eredetileg nem annyira a BEVnek készültek, ellenben az EQS igen. Önmagában az autó nekem kívülről nem igazán karakteres, de belül elég jól sikerült darab. Még amikor lehetett utazni akkor voltam kint az 56os gyárban talán tavaly kora ősszel, impozáns egy csarnok az biztos akit érdekel keressen rá. Rengeteg pénzt locsol a cég ebbe az elektromos témába és ezzel együtt komoly pozitív meglepetést produkalt a ceg FCF es EBIT soron. Kíváncsi lennék te hogy látod a te módszereddel. Fundamentális alapon én tartást javasolnék, legalább a Truck/Bus téma tiszta kommunikációjáig
Mirlott 2021. 04. 16. 08:18
Előzmény: #8812  MetalHeart
#8813
Köszönöm a válaszod! 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 15. 23:40
Előzmény: #8811  Mirlott
#8812
Az interjúban megismételték a korábbiakat:
SZERETNÉNK A TŐZSDEI JELENLÉTÜNKET, A RÉSZVÉNYEINK LIKVIDITÁSÁT IS TOVÁBB FOKOZNI.
A tavalyi sikerekre alapozva az újabb esetleges tranzakciók finanszírozáshoz önrész is szükséges, így vizsgáljuk a lehetőségét intézményi és nyilvános lakossági forrásbevonásnak az idei évben.
azaz a forrást alapkezelő(k)től és kisbüfiktől szeretnék begyűjteni - papírokért cserébe... a triplázás nagyon jó hír meg ailyen-olyan jövőbeli növekedés, bár az előző interjúban kimondta, hogy ez egy egyszeri ugrás, nem tartható fent a jövőben mint folytatás... a májusi (lehetséges) részvényeladás is óvatosságra intő jel... ez komoly kockázat nélkül 70-80 környéken való beszállóval és 130 közeli, azaz 161.8% fibo 123 körüli árfolyamon való stabilizálódással lett volna szép, korrekt... nem pedig a 119 körüli csúcs brutális leöntése, illetve finoman szólva "kisbüfiktől való forrásbevonás"... most is valószínűsíthető, hogy valamilyen formában hosszú hónapokra való beragasztás jöhet, de lehet hogy tévedek...
Mirlott 2021. 04. 15. 17:18
Előzmény: #8810  MetalHeart
#8811
Mit gondolsz mi lesz holnap a Wallis sorsa a mai hírek után? 
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 14. 19:18
Előzmény: #8653  MetalHeart
#8810
AUTOWALL:
Nincs életjel, ehhez egy fordító gyertya kell, hogy pezsgés legyen a piacon...
https://kepkuldes.com/image/96tSty
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 14. 19:06
Előzmény: #8807  Zsimo
#8809
vagy az elhullott gyengék üzleteit veszik át... sok lehetőség van és átrendeződés ! A válságok egyfajta tisztítótűzként működnek...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 14. 19:04
Előzmény: #8794  MetalHeart
#8808
EURoHUF:
"legfőbb megmérettetés a 200MA szignifikáns letörése lenne, haladva a down trend csatival lefelé... ez pár napon belül kiderül... elvileg erősödésre van kilátás, ekkor a 2020 márciusi gyengülő trend megállna alakzati szempontból..."
  
Jó néz ki... 200MA tesztelése zajlik, miközben már a 61.8% fibo is érintésre kerül ennek folyamán, majd korrekció jött. A hetes ralli után ez teljesen megfelelő,  a 21/50MA kissé lemaradva, így a down és up határvonalak is visszatesztelésre kerülhetnek, majd ezt követően illene egy újabb erősödési mozgást produkálni... ha nem jön össze, úgy az oldalazó sávozás jöhet, a tartomány kialakítása már megtörtént...
https://kepkuldes.com/image/96syJN
Zsimo
Zsimo 2021. 04. 14. 19:00
Előzmény: #8805  MetalHeart
#8807
Vagy USA részvényeket kriptókat vesznek
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 14. 18:54
Előzmény: #8795  MetalHeart
#8806
MOLB:
"ismét a mainstream down trendvonal alatt mozog az árfolyam és egyben újra a 61.8% fibo teszt jöhet, sokadszorra... ha letöri, jöhet a 2K alatti árfolyam és a 200MA teszt."
A fiúk dolgoznak ügyön... az utóbbi 2 napon történtek erőfeszítések a realitások felé, de még van munka vele... a 200MA teszt nagyon jó lenne már, aztán oldalazással jöhet az erőgyűjtés a down trendvonalig a kitörési megmérettetésre... ha sikerül, akkor vége lehet a jelen esésnek, ha nem akkor a 38.2% fibo kerülhet előtérbe, de most lássuk már végre a 200MA tesztet... 
https://kepkuldes.com/image/96c7Ef
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 14. 18:42
#8805
17:51 Utazásra és lakásfelújításra költenék a magyarok a járvány alatt félretett pénzüket
Brutális pénzmennyiség gyűlt össze a legtöbbeknél, lassan indulnak a nyitások... aki óvatosan alkalmazkodott, oltakozott és spórolt azok előtt komoly lehetőségek lesznek hamarosan...
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 02:34
#8804
Magyarok ébresztö a feltámadás napja van és ha az van ,akkor,legyen
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 10. 18:13
Előzmény: #8790  bankos
#8803
Megnéztem, de túl zavaros maradt nekem a szakik írásai után is...
bluefrog
bluefrog 2021. 04. 09. 12:32
#8802
Köszönöm a múltkori jókívánságokat, sajnos nem úsztam meg könnyen a fertőzést, tüdőgyulladással kórházba kerültem, voltak kemény napok, amikor a legrosszabb is megfordult a fejemben, de szerencsére - most úgy néz ki - felépültem, már csak a post covidtól tartok, remélem kimaradok belőle.
magamról annyit, h 4x éves vagyok, amatőr szinten rendszeresen sportolok: hosszútávfutás télen-nyáron, és amikor a körülmények engedik akkor úszás, kajakozás, kondizás, és bringával járok dolgozni. Emellett odafigyelek a táplálkozásra is, pl. saját magam sütöm a kovászos kenyeret. ezeket csak azért írom, mert - mint a példám is mutatja - ilyen életmóddal is meg lehet járni ezzel a vírussal, de talán ez az életmód mentette meg az életem. köszönettel tartozom a két aranyos, lelkiismeretes doktornőnek és a kórházi személyzet többségének. 
sajnos nem mindenki gyógyult meg, ma tudtam meg, hogy az az 50 éves, krónikus betegség nélküli, 3 gyerekes apuka, aki mellettem feküdt néhány napig a kórházban, sajnos az ő életét a lélegeztetőgép és a kórházi személyzet se mentette meg, és most olvasom Igaly Dianát is...
mindenki vegye komolyan ezt a vírust!!!
MetalHeart
MetalHeart 2021. 04. 08. 20:55
Előzmény: #8797  labdaszedo
#8801
Pénteki zárás után megnézem... a Huf pedig izgalmassá vált igen... 

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek