Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 04. 11. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#8340
Pontosan melyik többkulcsos adóval? Mert, amit ismerek, az lmp-s, ott 971.000 Ft havi fizetésig jobban jártunk volna.
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 04. 11. 09:26
Előzmény: #8330  Törölt felhasználó
#8339

Mért fél tőlük a rendszer? Hát kettőt találhatsz...! :D  De szerintem vagy te olyan okos, hogy egyből sikerül.
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 04. 11. 09:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#8338
Az Mszp-ben is látszik valami, egy-két emberük vállalja az eltűnést, de nem ez lesz a trend. Molnár úr ugyan lemondott, nagy dolog, de azért listás helyen beül a fidesz parlamentjébe. Gyurcsány meg az úristennek se akar eltűnni már végre, pedig azzal tenné a legjobbat...
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 09:18
Törölt hozzászólás
#8337
csakafidesz 2018. 04. 11. 09:16
Törölt hozzászólás
#8336
signal2
signal2 2018. 04. 11. 09:01
Előzmény: #8334  Törölt felhasználó
#8335
Egy orvos vagy ügyvéd egzisztenciája attól függne, hogy marad-e a fidesz? Nekem ez elég hihetetlenül hangzik, mindamellett elhiszem neked, hogy létezik ott egy ilyen belterjes kör. Csak akkor azt nem értem, hogy amíg szoci volt a hely, akkor meg szoci belterjes kör volt? Ezek ugyanazok az emberek, vagy lecserélődtek?
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 08:56
Előzmény: #8329  signal2
#8334
Nem ismerem a győri politikát, de a pécsit például valamennyire igen. Nos, ott ugyan egyik körzetben Mellár nyert függetlenként, de még ott is elég sokat kapott a Fidesz. Nos, ott teljesen védhetetlen minimális tájékozódással a helyi Fidesz, gyakorlatilag szisztematikusan veri szét a várost a párt, miután az állam átvállalta a korabbi adósságokat, sikerült ismét csődközelbe vinniük a várost, és még mindig a szocikra mutogatnak. De tudod miért szavaznak még mindig a Fideszre? Mert adott egy belterjes, magát értelmiséginek tartó réteg, főleg orvosokból, jogászokból, egyetemi oktatókból, akik akkor is a Fideszt támogatnák, ha a fejükre szarna Páva, Csízi vagy Hoppál. Nekik egyébként az egzisztenciájuk is függ egymástól és a Fidesztől, egy belterjes kapcsolati hálón keresztül élnek meg, nem véletlen, hogy a fiatalok menekülnek, mert vagy be kell kerülniük ebbe a maffiába, vaga a munkanélküliség. A lakossag jó része meg függ tőlük. Ja, és mindez a maffia rendszer fölé még építenek egy hú de keresztény mázt, illetve a tisztesség álcáját, a tisztességes szó valójában jó vastag bőrt jelent az arcukon. Ja, és a gazdasági hanyatlás is szorosan összefügg ezzel, nem is igazán érdekeltek, hogy multik érkezzenek, vagy innovatív magyar vállalkozasok épüljenek fel, de nyilván ezt a belterjes gazdasági hálójuk ügyesen meg is akadályozza.
Amúgy hasonlóan mennek a dolgok Sopronban is, annyi különbséggel, hogy ott sokak egzisztenciája független a belterjtől, az osztrák ingázás miatt. Győrben nem tudom, itt mondjuk ott van az Audi, de szerintem részben ott is meg lehet ugyanez.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 08:52
Előzmény: #8332  signal2
#8333
Mindig vannak ilyen emberek, szerintem konstans %-ban. A kérdés, hogy hol csoportosulnak.
signal2
signal2 2018. 04. 11. 08:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#8332
Kérdés, találsz-e annyi embert, akinek eddig nem volt ambíciója politizálni, most meg beszállna egy versenybe a fidesz ellen. Szerintem nem reális, amit írsz.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 08:46
Törölt hozzászólás
#8331
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 08:43
Előzmény: #8325  -pny
#8330
Sajnos ez nem "trükk", hanem 2010 óta egy szisztematikusan felépített, törvényekkel alátámasztott rendszer.
Célja a hatalom mindenáron való megszerzése, most már örök időkre való megtartása, elkerülendő a felelősségre vonást. Közben a kormányzás megszűnt, van helyette kézi vezérlés, tombol a haveri kapitalizmus. Egyelőre a választások azt mutatják, hogy ezt akarjuk.
És bizony ezt végig asszisztálta a teljes "ellenzék", legkevésbé talán a sokat átkozott gyf és pártja.
Egyre jobban látszik, hogy a rendszerváltás nem fog menni ellenzékváltás nélkül, és  azt nem is pártok, hanem civilek fogják "levezényelni". (Miért is fél tőlük annyira a rendszer?) Ha szerencséjük van akkor a külső és belső körülmények segítik őket, de ha nem akkor is túl kell esnünk rajta néhány éven belül, mert különben irány a banánköztársaság.
signal2
signal2 2018. 04. 11. 08:34
Előzmény: #8325  -pny
#8329
Szerintem az ellenzék nézzen magába, és gondolkodjon, hogy miért nem értek semmit még a vidéki nagyvárosokban sem. Mielőtt rátérnénk arra, hogy a falvakban mi a helyzet. Hozhatnám példának Győrt. Full fideszes, pedig ott fel sem merülhet, hogy nem tájékozottak az emberek, gyakorlatilag 100% a széles sávú internet lefedettség és a kábeltévé bekötés. Nos, ilyen helyen gondolja az emberek majdnem 60%, hogy a fidesz a legjobb párt. Ezen gondolkodjon sokat az ellenzék.
signal2
signal2 2018. 04. 11. 08:19
Előzmény: #8323  gambadoro
#8328
Kormányváltás valószínűleg teljes ellenzéki összefogással (inkl. Jobbik) is csak max nagyon vékonyan lett volna, viszont akkor töredéke pénzük lett volna, és gyakorlatilag minden pártnak az elveivel és meggyőződésével szemben kellett volna ezt megtenni. Ez olyan rossz trade off, hogy ép eszű ember nem megy bele. Ahogy egyébként egyik párt sem állt bele teljes mellszélességgel.
kardos74
kardos74 2018. 04. 11. 07:56
Előzmény: #8314  -pny
#8327
Ebbe fogsz becsavarodni! Amúgy nem mindegy neked, hogy ki nyert? Lépjél már túl az ügyön a saját egészséged érdekében.
Coldplay
Coldplay 2018. 04. 11. 03:14
#8326
akkor szombaton jojjon az uj rendszervaltas,avagy a polgarhaboru...  Kell a megtisztulas mar.   Takarodjatok mind!!!
-pny
-pny 2018. 04. 11. 01:47
Előzmény: #8323  gambadoro
#8325
"hát de tényleg
a politikai kockázat, hogy nem sikerül, és elvesztik a finanszírozást
nem a számok az érdekesek, ahogy a statisztika sem
a kérdés az volt, hogy valóban akarnak-e kormányt váltani
szerintem nem akartak"
.
De még mindig nem érted, hogy JOGILAG SEM LEHETETT VOLNA TELJES összefogás? 27 egyéni alatt bukta a pártlista is...
.
Másrészt nagyon nem mindegy, hogy 700 millió vagy 170 millió jut egy ellenzéki párt kampányára, miközben a Fidesznek meg több 10000 millió... (tudod, a 10 mrd = 10000 millió).
.
Harmadrészt törvényszerű, hogy nem tud teljesen összefogni az ellenzék, ahol ott vannak a szocik, Gyurcsány, egy ultra szélsőjobból lett Jobbik, meg egy kb. jogvédő LMP. 
.
Mindez a Fidesz legnagyobb trükkje, hogy ezeket a pártokat egyrészt szabályozásilag és financiálisan ellehetetleníti a teljes összefogástól, másrészt, ha mindezek ellenére mégis megtennék, akkor ott a propaganda hadjárat ellenük, hogy Gyurcsánnyal fognak össze..., meg az egykor Gárdista, most "b.zi" Vonával, hogy Soros bérenc az LMP..., soroljam? Ebből az egyetlen, ami jogos: Gyurcsány. De az se azért, mert olyan, mint aminek a propaganda leírja, hanem azért, mert minden idők legnegatívabb politikai brandje lett. És aki ebben a szakmában van, annak ezt pontosan tudnia kell. TEHÁT EGYIK ÚJABB PÁRT SEM ÁLLHAT ÖSSZE TELJESEN A BALOLDALLAL, mert saját magukat méggyorsabban kukázzák.
.
Te bedőltél Orbánék trükkjének, képtelen vagy mögé látni...
.
Az meg külön vicc, hogy itt hőbörögsz folyton és még csak szavazni se voltál... 
gambadoro 2018. 04. 11. 01:33
Előzmény: #8322  -pny
#8323
hát de tényleg
a politikai kockázat, hogy nem sikerül, és elvesztik a finanszírozást
nem a számok az érdekesek, ahogy a statisztika sem
a kérdés az volt, hogy valóban akarnak-e kormányt váltani
szerintem nem akartak
ha akarnak, akkor nem számít, mit veszíthetnek
ezek a pártok így sokkal többet buktak
reálisan nézve a jobbiknak annyi, az lmp-ről kiderült, hogy kollaboráns,  egyedül a dk nyert az ügyön
nemvéletlenül írtam a budapesti önkormányzati választást
az tényleg az utolsó, de egyben óriási esély
úgy lehet hatalom közelben maradni, hogy ha a gazdaság megroppan,  pillanat alatt kormányra juthat az ellenzék
megmarad a hálózat, lesz média hátér, van bázis stb.
azt is leírtam, hogy tegnap már ezt számolta a fidesz
a 3+3 bejött nekik, ebben sem tévednek
budapesten egyetlen fideszes önkormányzat sem maradni (szinte)
nem hiszem, hogy ezt megvárják
-pny
-pny 2018. 04. 11. 01:20
Előzmény: #8320  gambadoro
#8322
Ugyan már. Te nagyon sokmindent nem értesz még mindig. Én nem politikai kockázatokról beszéltem lent. Hanem effektív SZABÁLYOZÁSRÓL, finanszírozásról.
.
Mégegyszer:
.
- A teljes összefogást szabályozásilag megakadályozták azzal, hogy ha 27 alá csökkenne az egyéni jelöltek száma, akkor game over, az a párt a listáját is bukta, tehát vége mindennek...
.
- Másrészt a 106, tehát minden helyen jelöltet állító párt közel 600 millió forintot kap, a 80 jelölttel rendelkező párt közel 450 millió, az 54 jelölttel rendelkező párt csaknem 300 millió, a 27 jelöltet állító (országos lista állításának minimuma) pedig csak 150 millió forint körül részesül költségvetési támogatásban. És ehhez jön még az egyéni jelöltek utáni 1 millió Ft. A 106 jelöltet indító párt tehát 706 millió Ft-ból gazdálkodik, a 27 jelöltes (azaz éppen a minimumnak megfelelő) pedig 177 millióból. Az a párt, amelyik tehát visszalép, akár a kampánypénze 75%-át is elveszíti...
.
- Más támogatást törvényileg nem vehetnek igénybe a pártok. Az ügyeskedést pedig pont a választás előtt büntette extrém egyoldalúan az ÁSZ azzal, hogy MINDEN ELLENZÉKI pártot megbüntetett, a Fideszt NEM. Az külön érdekesség, hogy a Fidesszel kapcsolatban jogerős ítélet is van, hogy a kormány helyettük kampányolt (=tiltott párttámogatás). Tehát az ellenzéki pártok NEM VEHETNEK IGÉNYBE külső támogatást, a FIDESZ GYAKORLATILAG KORLÁTLAN MÉRTÉKBEN MEGTEHETI EZT.
.
Mit nem értesz ezen?
exmnbs1 2018. 04. 11. 01:07
Előzmény: #8318  -pny
#8321
Szombaton pedig az afterparty az ultrásokkal?

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek