Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 10:32
#3520
Eddig csak kitettünk az állásodból, elvettük a vállalkozásodat, kisajátítottuk a földedet, megfenyegettünk téged és egész családodat, de tudunk mi ennél barátságtalanabbak is lenni, földre is tepertethetünk a legényeinkkel, megbilincseltethetünk, lecsukathatunk – nézd csak meg, mit csinálnak Putyin és Erdoğan barátaim! Nem lesz itt még egyszer hódmezővásárhelyi tévesztés, nem lesznek itt civil szájalások, lerúgjuk a templomlépcsőn a Jézus Krisztust is, ha megmukkan ellenünk!”
-pny
-pny 2018. 04. 01. 10:25
Előzmény: #3518  Törölt felhasználó
#3519
A tények makacs dolgok. Eddig törés-zúzás csak 2006-ban volt, Fidesz kezdeményezésre. A többi szokásos Fidesz hazudozás, amiknek úgy tűnik, most már semmilyen határa nincs. Ilyen egy kétségbeesett, kontrollt vesztett hatalom.
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 10:19
Előzmény: #3517  -pny
#3518
Jó reggelt. Bekapcsolták a gépet a központban?
Nem hazugság nem rágalmazás jobbikos és igy ma már világosan látszik hogy egyben a balis csőcselék szokása az utcai erőszak lásd rékasi zsizsike 
-pny
-pny 2018. 04. 01. 10:14
Előzmény: #3510  Törölt felhasználó
#3517
1. Ne hazudj.
.
2. Ne rágalmazz.
.
A törés-zúzás egyébként is a Fidesz huligánokra jellemző. Lásd 2006.
BudFox
BudFox 2018. 04. 01. 10:08
Előzmény: #3220  _Sigorszky
#3516
Köszönöm szépen...
én redesen megfizetem az alkalmazottaimat...
És mi tulajdonosok dolgozunk a legtöbbet. Mi családi vállalkozás vagyunk...a cukrászok pl. ma is holnap is mind szabadnapon vannak..csak mi dolgozunk...
ÉS soha nem tudunk elmenni nyaralni, mert én is meg a többi családtag is mindig dolgozunk..Hathor tudja igazolni :-))
Ma is itt vagyunk és dolgozunk amúgy...két alkalmazottam van csak itt...dupla bérért ilyenkor, mert ünnepnap van :-)
Szóval vannak olyanok akik xarnak az üzletmenetre és tényleg wellnes -ezni járnak havonta....de mi nem ilyeneke vagyunk. :-))
kusz1
kusz1 2018. 04. 01. 10:07
Előzmény: #3504  -pny
#3515
Kellemes Húsvéti Ünnepeket !Az jó,hogy te adatokat szoktál bemásolni,mert így lehet vitatkozni értelmesen de már a múltkor írtam neked,hogy ezzel csak az baj,hogy általában nem az objektív adatokat veszed kiindulási pontnak.Mire gondolok?Természetesen egy ortodox módon hívőt nem lehet és nem is szabad megpróbálni más látásmódra bírni.Na most nem keresgélek,mert mindenki az internet jóvoltából azonnal megnézheti jól emlékszem-e vagy sem.Azért pár adatot így csípőből idebiggyesztenék ami az én gondolatmenetemet írányítja.A magánnyugdíj az állami volt amíg a kommancsok kitalálták,hogy gebinbe kiadjuk az elvtávoliaknak.Addig az állam saját nyugdíjszámlán különítette el anno.A gdp arányos államadósság különbség: 80,5 most pedig 72,1.Az infláció a béka feneke alatt kettővel.Jegybanki alapkamat a 2008-as 11%-ról 0,90-ig süllyedt.Háztartási gáz és villany ára az egyik legalacsonyabb az EU-ban.Ezt az eurostat oldalán lehet többek között megnézni és teljesen érdektelen mennyi a viágpiaci ár,mert az összes EU tagállam tekintetében is ugyanannyi a világpiaci ár mégis nálunk csak 3 ország adja olcsóbban a gázt és a villanyt.Az összes többi csak Rémusz bácsi meséje.Természetesen a Szakonyi féle napi.hu úgy hozta le,hogy világpiaci ár stb.de azért a végén megjegyzi,hogy nálunk az egyik legolcsóbb,mert ha letagadná akkor ennél már csak Háry János tudott nagyobbakat hazudni.Azt is leírtam már ,hogy aki itt irogat az tudja mi az a CDS felár és ilyen alacsony még sosem volt az ország történetében.Portfolio cikkében is megtalálható.Simor bácsi trükkjeivel ügy hurcolták ki a stadion erdőket,hogy az alapkamatot feltolták és nem engedték semmiképpen csökkenteni,mert mindenhol a világon az államkötvényből fedezik az államháztartás hiányát így a szerencsétlen állampolgár olyan kamattal fedez,hogy berosál.Lehetne folytatni de én még egyetlen valós nem részrehajló adatot nem láttam amiért érdemes lenne újra a kommancsok eljövetelében bízni.Hacsak nem a zsigeri gyűlölet Orbán ellen?.Egészségügy stb.nagyon sok probléma van amit meg kell oldani de az államháztartás hiánya stb.makrogazdasági mutatók a legjobb táptalajai ennek a megteremtéséhez.Agyzsibbasztó sorosozás tényleg sok de az agyzsibbasztó orbánozás legalább annyira sőt mi folyik már jóval több min 8 éve.(atv,rtl klub,hírtv(csak pár éve kezdte el)444,24.hu,168 óra és sorolhatnám végtelenségig.)Nem találsz ezekben olyan napot amikor nem Orbán a sátán lenne.Egészen érdekes módon Gyuri bácsi "a nem létező" tervében már a migránsválság előtt is az Orbán szapulja.Ezekre azért egy választ már jó lenne ha adnának egyszer és arra,hogy miért Európának találták ki ezt a megoldást és miért nem mondjuk Amerikának úgy,hogy közben dollár milliókat,milliárdokat tolnak be erre.A többi szubjektív érzelemmel átitatott és távol van a racionalitástól.Aki tud angolul azért olvassa el ha csak Rónai Egon sóhajtozásából táplálkozik.
https://www.marketwatch.com/story/george-soros-heres-my-plan-to-solve-the-asylum-chaos-2015-09-29
BudFox
BudFox 2018. 04. 01. 09:54
Előzmény: #3510  Törölt felhasználó
#3514
:-))
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 09:16
Előzmény: #3512  signal2
#3513
https://m.youtube.com/watch?v=R-rBfKxPUiE
"Szerveződnünk és felszerelkeznünk kell arra az esetre, ha a választások nem hoznának eredményt. Április 8. az utolsó lehetőségünk a békés kormányváltásra. Ha ez nem történik meg, másnap találkozunk az utcán – írta a nemzeti ünnepen történt igazoltatása után a diáktüntetés egyik emblematikus figurája. Vendégünk volt Rékasi Zsigmond."
signal2
signal2 2018. 04. 01. 08:48
Előzmény: #3510  Törölt felhasználó
#3512
Én eddig törést, zúzást, gyújtogatást csak jobbos csőcseléktől láttam eddig. Te már tudsz valamit?
andare 2018. 04. 01. 08:27
Törölt hozzászólás
#3511
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 08:16
Előzmény: #3508  lenovo
#3510
Többen használják a pny nevet, ezért folyamatos a jelenléte. Pártközpontbol kiadták a feladatot, tolni kell a soros oldal szekerét, pénz nem számít, dupla gázsiért dolgoznak a forumokon. Aztán 9én majd átváltanak lázító hangnemre hozzák a kis rékasit és mennek majd törni zúzni gyújtogatni.
signal2
signal2 2018. 04. 01. 07:30
Előzmény: #3508  lenovo
#3509
Ezek szerint te is csak fidesz-mszp tandemben tudsz gondolkodni? Grat...
lenovo
lenovo 2018. 04. 01. 04:40
Előzmény: #3501  -pny
#3508
Bakker! Milyen mázli, hogy nem vagy ellenzéki politikus. Nagyon vadul nyomod. De mondjuk az ellenzéki politikusok nem érnek rá tény elemzésekkel foglalkozni, mert már a következő zsákmányt szemelik ki a maguk számára. 8 év lopásmegvonás őket is keményen érintette.
-pny
-pny 2018. 04. 01. 02:07
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3507
Most csak röviden: csúnya. A kriptó piac is és a globál tőzsdei szitu is. December végén megírtam, hogy a kriptó indikátor lesz a piacokra nézve, és így is lett. Most a BTC éppen teszteli a február eleji mélypontját, egyértelműen eső trendben van rövid (és közép) távon, a februári mélypont alatt az 5000, az alatt pedig csak az 1000-1300 közötti szintek támasztják. Az lesz majd egy érdekes szitu, és ez az, amit előre totál lehetetlenség megmondani, hogy mikor jön el az a pont, amikor menekülő eszközként funkcionálnak majd, ha esetleg tényleg bekövetkezik az általános piaci eső trend. Már ha egyáltalán tényleg menekülő eszközök lesznek, mert persze az is benne van a pakliban, hogy az egész kriptó őrület egy pénzpiaci mellékvágány/vadhajtás, amit csak egy bull végi szutyok rally effektus vitt fel. Nekem személy szerint meggyőződésem, hogy a technológia mindenképpen kb. forradalmasít és az internettel egyenértékű, de ez nem jelenti azt, hogy az egyes termékek is konkrétan a befutók lesznek. Rövid távon most résen lennék, hogy mikor kell adni, amúgy meg hosszútávra továbbra is tartom, hogy a tőke egy bizonyos %-ában érdemes kripto portfóliót tartani (ezt most inkább leépíteni kell, ha valaki rövidebb távon is játszani akar és majd további beesés után bővíteni).
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 01:45
Előzmény: #3504  -pny
#3506
Holnap megkapod az érveket,ellenérveket pontokra szedve,de most álmos vagyok már ehhez.Más téma: megköszönném ha írnál a kripto topikba egy szakmai elemzést,hogy látod a bitcoin,ripple,ethereum jelnlegi helyzetét,jövőjét.Úgy gondolom a tőzsdében racionális vagy,ellentétben a politikával :) Ha nem írsz semmit,azt is megfogom érteni,csak egy kérés volt. Kellemes húsvéti ünnepeket!
-pny
-pny 2018. 04. 01. 01:40
Előzmény: #3503  Törölt felhasználó
#3505
Ráadásul még csak kísérletet sem tettél arra, hogy pontonként megpróbáld cáfolni, amiket írtam, megelégedtél az 1 bites Fidesz kommunikációval és lesöpörted az egészet.
.
Előre szólok, hogy ez bizony kevés lesz. Lehet, hogy április 8-án még nem, de nagyon hamar durván kevés lesz...
-pny
-pny 2018. 04. 01. 01:33
Előzmény: #3503  Törölt felhasználó
#3504
Érv, ellenérv, bizonyíték, adat megint nem volt, csak üres Fidesz lózung. Semmi gond, megszoktam. Jó húsvétot neked is:)
Törölt felhasználó 2018. 04. 01. 01:24
Előzmény: #3501  -pny
#3503
Amit leírtál mind szép és jó,de fáradt vagyok már ahhoz,hogy egyenként leírjam miért volt még rosszabb vagy lenne még rosszabb az ellenzék alatt.Egy a lényeg: vannak hibái a Fidesznek is,de jelenleg nincs alternatívájuk.
-pny
-pny 2018. 04. 01. 01:02
Előzmény: #3499  Escorbia
#3502
"Sokan akarnak tenni a hazáért, segíts kiben bízzunk?"
.
Elég lenne mindenkinek csak megfelelően tájékozódni és gondolkodni. A tippem az, hogy neked egyik sincs meg.
-pny
-pny 2018. 04. 01. 01:00
#3501
A Fidesz trollok megint szét offolták a topicot (megint szólok: már nem sokáig hagyom). Nézzük az Orbán-kormány elmúlt 8 évének leghangzatosabb szövegeit és a valóságot (egyelőre kb. csak címszavakban és röviden, de ha kell jönnek a részletek is):
.
- "Nyugdíj megmentés” - szólt a propaganda. Valóság: Az MNYP-t törvénytelenül (alkotmányellenesen, csak közben jogfosztották az AB-t) kizsarolták, felélték, a beígért egyéni állami számla pedig 7 éve nincs és terv sincs róla... Most mindenki bő 50%-al több magán nyugdíj megtakarítással rendelkezne, ettől fosztottak meg 3 millió leendő nyugdíjast, az állami nyugdíjrendszer pedig biztosan fenntarthatatlan.
.
- "Devizahitelesek megmentése”. Klassz, hogy ki lett vezetve az egész és mindegyik Ft-os, de ezt olyan ostobán csinálták, hogy ELŐBB évekig gyepálták a Ft-ot és ugrasztották meg a banki költségeket (ami ugye beépül), majd a csúcson erőből Ft-osítottak... Szar árfolyamon, súlyos adók által terhelt banki díjak mellett.
.
- “Adósságcsökkentés”. Sokszor leírtam részletesen, hogy mekkora kamu. Itt csak röviden: a GDP arányos kimutatott adósság 80%-ról 75%-ra csökkent. De elment GDP 10% MNYP, 10-12% devizatartalék, van egy már biztos 3%-os Eximbank korrekció, kérdéses még ennek a 2-3-szorosát jelentő MFB trükk, amit még nem meszelt el az EU, illetve van egy államadósságon kívüli GDP 12%-nyi orosz hitel PAKS 2. miatt... Ha ezt mind összeadjuk, jócskán GDP 100% felett vagyunk... Hát ez minden, csak nem adósságcsökkentés...
.
- “Rezsicsökkentés”. Az első két évben teljesen komcsi, piacidegen módon valóban volt -10% a lakossági gázárra azzal, hogy hatósági áras lett. Azóta viszont a világpiaci árak mélyen beestek, a gáz viszont maradt a befagyasztott hatósági ár szintjén, jó magasan. Tehát évek óta a “rezsicsökkentés”-nek kamuzott Fidesz propaganda a valóságban rezsinövelés.
.
- “Bürokrácia csökkentés”. Ez egyértelmű volt, hogy üres duma, az is lett: a kormányzati szektor szinte dupla lett a valóságban (az államtitkárok száma 3-szoros). Egyedül a parlamenti létszámot vitték le, de azt is csak azért, hogy a saját előnyükre átírhassák ennek ürügyén a választási rendszert.... Az önkormányzati rendszer fölé egy kormányhivatali rendszer épült ki, ami túl azon, hogy megint durva Fidesz centralizáció, az ígért szövegekkel szemben durván NÖVELTE A BÜROKRÁCIÁT. A teljes közigazgatásban többen dolgoznak, mint korábban. Kisebb államból tehát sokkal nagyobb lett.
.
- "Munkahelyteremtés". Ezt megoldották kb. egy óriási statisztikai csalással. Lett közmunka program (amit már ők is inkább leállítanának, mert egy pontig rendben volt, de több 100e-s szinten már sokkal többet visz, mint hoz), meg beleszámolják a HAZAI munkavállalókba azokat, akik tartósan KÜLFÖLDÖN dolgoznak. Teljesen nonszensz, a statisztika szembeköpése.
.
- “Adócsökkentés” + egyszerűsítés. A SZJA egy kulcsos lett, és így átlagosan valóban csökkent is (az egy külön téma, hogy erről társadalmi igazságosság szempontjából ki mit gondol). DE. Az ÁFA 25-ről 27 lett, és bevezettek vagy 10-12 ún adófajtát, melyeket vagy közvetlenül vagy közvetve, de mégiscsak az emberek fizetik meg... Megintcsak lehet azon vitázni, hogy mi a jobb: a béreket, vagy inkább a fogyasztást terhelő adók irányába elmozdulni, de az össz adóterhelés NEM csökkent.
.
- "Korrupció csökkentése, leszámolás az oligarchákkal". A legnagyobb hazugságuk ez. Szerintem nincs olyan épeszű ember, aki tényleg elhiszi, hogy egy falusi gázszerelő 200 mrd-os és világbajnok gazdagodó lehet 4-5 év alatt piaci alapon... És ez csak egyetlen példa. Orbánék minden korábbi kormánynál korruptabbak, a teljes kormányzati munka, törvényhozás, minden a pénzérdekeknek (ill. a hazug propaganda érdekeknek) rendelődött alá.
.
- Migráns ügy. 3 éves durva propaganda és hazudozás ellenére Orbánék minden korábbi kormánynál több migránst engedtek be: ukrán bűnözőknek adtak tömegével állampolgárságot, befogadtak 20000 kötvényes és bő 4000 muszlim “menekültet” 3-szorosan túlteljesítve a kvótát.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók