Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 12. 09. 18:23
Előzmény: #12059  Oszo
#12060
Ezt írtam: "attól még lehetnek ilyen vágyaik, és tehetnek kísérletet is, hogy oda menjenek, ahol úgy gondolják, hogy jobb életük lesz. Persze, meg lehet/kell őket ebben akadályozni,..."

"Persze, meg lehet/kell őket ebben akadályozni,"

akkor már van amiben egyetértünk. pl. a kerítés is ezt szolgálja. mégis tiltakoztak ellene sokan még itt a fórumon is.

most már csak azt kellene megbeszélni a tengeren hogyan állítsuk meg az illegális migránst?

én továbbra is azt tartom, hogy az EU felségterületére csak azt a hajót szabad beengedni amelyiknek erre engedélye van.

minden más vízi alkalmatosságot még nemzetközi vízen fel kell tartóztatni és visszafordítani a kiindulási helyére.

azok a segélyszervezetek akik ott járőröznek és fedélzetükre vesznek menekültet csak oda vihetik ahol a hajót bejegyezték.

első körben ennyi.

Oszo 2016. 12. 09. 18:11
Előzmény: #12057  _pampa
#12059
Nem ezt írtam!

Ezt írtam: "attól még lehetnek ilyen vágyaik, és tehetnek kísérletet is, hogy oda menjenek, ahol úgy gondolják, hogy jobb életük lesz. Persze, meg lehet/kell őket ebben akadályozni,..."
Ha velem beszélgetsz, akkor arra reagálj, amit én mondok, ne arra amit a Hangok...
Phylaxa 2016. 12. 09. 17:53
Előzmény: #12054  Oszo
#12058
Már hogyne számítana. De akkor úgy kezdjük és ne úgy, hogy "kinek éri meg?". :)
_pampa 2016. 12. 09. 17:53
Előzmény: #12056  Oszo
#12057
te írtad, hagyni kell ott élni ahol szeretne.

akkor ez a megoldás.

ha az USA-ba vagy amit választ szeretnének élni oda kell őket szállítani.

legemberségesebb megoldás.

Oszo 2016. 12. 09. 17:42
Előzmény: #12045  _pampa
#12056
Persze, hogy megtehetné, de ezzel megint nem tudom, mi a fenét akarsz? Megtehetné, a megjelölt célországok pedig megtehetnék, hogy befogadnák őket, vagy zárt menekülttáborokat nyitnának nekik, vagy visszafordíthatnák a hajókat, és menjenek ahova akarnak étlen-szomjan. Vagy bele is bombázhatnák őket a tengerbe hajóstul mindenestül. Mindenki mindent megtehet, amit a lelkiismerete elbír.
szivacs
szivacs 2016. 12. 09. 17:36
Előzmény: #12028  Törölt felhasználó
#12055
"1945. július 5.

Gyöngyösi János külügyminiszter a Szövetséges Ellenőrző Bizottságnak (SZEB) szóló hivatalos jegyzékben a "hitlerizmust támogató", s ezért kitelepítendőnek tartott magyarországi németek tovább pontosított, és véglegesnek tekintett számát 200 000 főben állapította meg.
1945. augusztus 9.

Szviridov altábornagy, a SZEB elnökhelyettese értesítette Dálnoki Miklós Béla miniszterelnököt, hogy "a marsall úr (Vorosilov) Moszkvából közölte, hogy 400-450 000 svábot kell Magyarországról kitelepíteni." 3-4 napon belül egy tervezetet kért a magyar kormánytól, amelynek tartalmaznia kellett, hogy mely területekről, hány személy kitelepítése lehetséges.
1945. augusztus 13.

A miniszterelnök rendkívüli és kibővített Minisztertanácsot hívott össze, melyen a németek kitelepítésével foglalkoztak. Hosszas vita után a Minisztertanács a hazai német nemzetiség kitelepítésének szükségessége mellett foglal állást, és a kitelepítendők létszámát mintegy 303 000-ben főben határozta meg
1945. október 10.

Mindszenty József bíboros hercegprímás a katolikus püspöki kar nevében a kormányhoz fordult a "német kérdés emberies rendezése" érdekében. Kérte az "államhű németség" megvédelmezését.

1945. november 20.

A Szövetséges Ellenőrző Bizottság határozata a magyarországi német lakosság Németországba való áttelepítéséről.

1945. november 23.

A miniszterelnök elküldte a SZEB-nek a Magyarországról kitelepítendő németekről készített kimutatást. Eszerint a kormány a kimutatható Volksbund-tagság, az SS katonai szolgálat és az 1941-es német nemzetiséget jelentő bevallás alapján 303 419 főt tartott kitelepíthetőnek.
1945. november 30.

Vorosilov marsall közölte a magyar kormánnyal, hogy a Szövetséges Ellenőrző Tanács november 28-i ülésén elfogadott megállapodás szerint az országból 500 000 német kitelepítése hajtható végre Németország területére 1945. decembertől 1946. augusztusig, havi ütemezésben.
1945. december 1.

A magyar Külügyminisztérium egy Szovjetunióhoz küldött jegyzékben ismételten leszögezte, hogy Magyarországról a főhatalmak által elfogadott irányelvek szerint alig több mint 200 000 német nemzetiségű személy telepíthető ki. Hangsúlyozta a kollektív bűnösség elutasítását.

1946. január 19.

Az első szerelvény elindult Budaörsről 786 személlyel Németország amerikai megszállási övezetébe.
1946. január 24.

Mindszenty bíboros levélben felhívta a miniszterelnök figyelmét a szlovákiai magyarok áttelepítése és a magyarországi németek kitelepítése közötti összefüggésre. Kérte, hogy forduljon a Szovjetunióhoz és a nagyhatalmakhoz, hogy azok tekintsenek el a németek kitelepítésétől.

1948. szeptember

Hivatalosan is végleg leállt a kitelepítés. A kitelepítettek számát illetően a kutatók közt nincs teljes egyetértés. A hivatalos német források 213 196 főt említenek. A Népgondozó Hivatal és az Országos Földbirtokrendező Tanács, a Belügyminisztérium és egyéb levéltári adatok alapján az amerikai és a szovjet zónába 185 000 németet szállítottak ki. Johann Weidlein ezzel szemben 232 000, Bellér Béla és Zielbauer György 250 000 emberről beszél.

1949. eleje

Megtartották a háború utáni első népszámlálást, melyen 22 455 személy vallotta magát német anyanyelvűnek, 2617 pedig német nemzetiségűnek.

1949. augusztus 20.

A Magyar Népköztársaság alkotmánya, amely garantálja a kisebbségek számára a teljes jogegyenlőséget, az anyanyelvi oktatáshoz és a saját kultúra ápolásához való jogot."

és végül -mivel olyan kedvesen érdeklődtél irántam ezidáig- elárulok csak neked egy személyes titkot: a családom Tolnából származik - de erről több szó ne essék ha kérhetem!

Oszo 2016. 12. 09. 17:33
Előzmény: #12047  Phylaxa
#12054
És a mérték nem számít. Az, hogy melyik tömörülésnek van lehetősége befolyásolni a történéseket az nem számít. Nézd, én eddig komolyan vettelek. Ha ezt te nem akarod, -nem kötelező...
_pampa 2016. 12. 09. 17:32
Előzmény: #12051  Törölt felhasználó
#12053
Szerintem senki nem vitatja,hogy eljöhet egy olyan pont, amikor az EU azt mondja, hogy vége és zárni kell (ha több tízmillióan indulnak el),"

és akkor hol lesz az emberség?
most miért nem? akkor pedig miért lehet zárni?

vagy senkit vagy mindenkit!
Phylaxa 2016. 12. 09. 17:18
Előzmény: #12051  Törölt felhasználó
#12052
Szerintem pedig nem ugrálni kell, hanem lépni és már most zárva kellene lennie. Tudom, majd, "ha már a fülünkön is jönnek, akkor nem lehet tovább várni." A spanyoloknál is jönnek, az olaszoknál is jönnek és valóban csak Erdogán-on múlik, hogy mikor jönnek onnan is ismét.

Ja egy kérdés: Akkor hirtelen más lesz a fizika? :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 09. 17:01
Előzmény: #12046  Phylaxa
#12051
"miközben eszedben sincs lezárni a külső határt,"
Ez így nem igaz, megpróbálják csak normális eszközökkel (egyelőre az EU-török megállapodás működik). Szerintem senki nem vitatja,hogy eljöhet egy olyan pont, amikor az EU azt mondja, hogy vége és zárni kell (ha több tízmillióan indulnak el), de ez egyelőre nincs még itt és az EU vezetés ennek megfelelően próbálja megoldani a problémát (kivéve Orbánt, aki látványosan kihúzza magát mindenből). Továbbra is az a véleményem, hogy nem kell fölöslegesen ugrálnunk és meg kéne próbálni közös megoldást találni a többiekkel.
Törölt felhasználó 2016. 12. 09. 16:54
Előzmény: #12041  szivacs
#12050
Vannak határok, Putyin diktátor, Németország viszont demokrácia és a demokratikus EU tagja, ugyanúgy mint mi és nem vár el tőlünk nem demokratikus megoldásokat.
"Na így száradt volna ránk többszázezer "menekült".Feltéve, ha regisztráljuk őket. Ha Görögország nem teszi, akkor minket sem basztathatnak, ha mi sem. Emlékezz vissza, nem voltak hajlandók regisztráltatni magukat, így a magyar kormány nyugodtan kivédhette volna azzal, hogy erőszak alkalmazása nélkül erre nincs lehetőség.
Törölt felhasználó 2016. 12. 09. 16:54
Előzmény: #12048  Phylaxa
#12049
én régebben is ezt mondtam
a hős zrinyi zorbán átengedett több 100e-t s csak aztán kinyitotta a száját

ettől függetlenül
szégyen és szégyen
lsd kerítés ultrás n---- topik
szégyen
Phylaxa 2016. 12. 09. 16:42
Előzmény: #12043  szivacs
#12048
Fordul Maci is. Ez ám a politika. Mondom, fog még zengeni a fórum, hogy ezt mondta mindenki már az elejétől keudve. :)
Phylaxa 2016. 12. 09. 16:40
Előzmény: #12040  Oszo
#12047
Mondom mégegyszer. Mondj egy olyan politikai tömörülést akinek nincs! Sokkal egyszerűbb. :)
Phylaxa 2016. 12. 09. 16:38
Előzmény: #12039  Törölt felhasználó
#12046
A szolidaritás egy nagyon szép és valóban közös dolog. Te a büdös életben nem fogsz szolidaritást elérni abban, hogy ellenőrizetlen, a végtelenségig tartó muszlim tömegeket akarsz rákényszeríteni az európai nemzetállamokra, miközben eszedben sincs lezárni a külső határt, amin keresztül ellenőrizetlenül özönlenek be. Ez az egész egy tákolmány, mely addig maradhat fenn, amíg akik ezt akarják hatalmon vannak.

Az ellenségképről pedig annyit, hogy nekem például tuti nem ellenségeim egyik haza fiai és lányai sem. Legyen az bármekkora. De nem ellenségeim a más hitűek vagy az egyáltalán nem hívők sem, tehát az iszlám sem.

Amit én állítok, hogy az iszlámmal egyetlen vallás vagy nem vallás sem tud együtt élni, ha nagy tömegben befogadja. Tehát egy rém praktikus dolgot állítok. Eddig sem okoztam senkinek kellemetlenséget, ezután sem fogok és egy dologhoz ragaszkodom, ők se nekem. Ennyi. :)
_pampa 2016. 12. 09. 16:36
Előzmény: #12044  Oszo
#12045
értem.

akkor szerinted megtehetné Európa, hogy összegyűjti a migránsokat és megkérdi:

ki akar az USA-ba, Kanadába, Ausztráliába menekült lenni?

Majd a megfelelő hajóra szállnak és szépen elfuvarozzuk őket a célországba.

Ott leszállnak és beadják a menekültkérelmet.

mert amit írtál abból ez következtethető ki.

Oszo 2016. 12. 09. 16:24
Előzmény: #12037  _pampa
#12044
Milyen kérdést kerülök? Hogy hogyan jöhet biztonságos országból? Nem nézted, a híradókat? Szépen rakták a bal lábukat a jobb lábuk elé, majd fordítva..
Nem igaz, hogy nem lehet felfogni azt, hogy attól, hogy nincs joguk megválasztani, hol legyenek menekültek, attól még lehetnek ilyen vágyaik, és tehetnek kísérletet is, hogy oda menjenek, ahol úgy gondolják, hogy jobb életük lesz. Persze, meg lehet/kell őket ebben akadályozni, de ezt lehet úgy is csinálni hogy közben emberszámba vesszük őket, úgy is hogy szemét módon szivatjuk őket, megtagadva a legelemibb ellátást is, és lehet legéppuskázni őket. Döntött a kormányunk is, és döntöttél te is.
szivacs
szivacs 2016. 12. 09. 16:21
Előzmény: #12011  Törölt felhasználó
#12043
Ezzel azt mondod, hogy Orbán nagyot hibázott, mert nem építette meg a határvédelmi kerítést már azok érkezése előtt, akik így simán átsétálhattak rajtunk a németek felé.
Ezt eddig még titkoltad, hogy ezt gondolod.
Törölt felhasználó 2016. 12. 09. 16:16
Előzmény: #12039  Törölt felhasználó
#12042
Mindjárt elmorzsolunk miattatok egy könnycseppet.
Ja, nem. 😆
szivacs
szivacs 2016. 12. 09. 16:12
Előzmény: #11997  Törölt felhasználó
#12041
Csak úgy megjegyzem, hogy aki efféléket írt, az rögvest megkapta a szervilis, opportunista jelzők helyett a seggnyaló, takonygerincű, putyinbérenc, stb. címkéket...

Egyébként már nemegyszer olvashattuk itt a fórumon az "erősebb kutya" elvének legváltozatosabb kifejtését ráadásul néha még az azzal való egyetértéssel is megspékelve.
Ahogyan azt is taglalták itt már többször, hogy a seggnyalókat még a seggtulajdonosok sem becsülik, semmibe nézik őket és szinte bármit megtesznek velük, hisz' azokkal ők bármit megtehetnek, mert a takonygerinc nem tud felegyenesedni.
Márpedig mindez ezügyben azt eredményezte volna, hogy elvárják, megkövetelik, hogy mi korlátozás nélkül engedjünk be mindenkit, azokat regisztráljuk be a dublini egyezmény szerinti adatbázisba, majd akit ők visszaküldenek, azt szó nélkül fogadjuk be és minden jogukat rigorózusan betartva lássuk el, kezeljük őket akár évekig. Ha pedig csak egyet is vissza akarnánk toloncolni, azonnal a torkunknak ugranának a vércivilek, a seggtulajdonosok pedig bőszen bólogatnának, hogy bizony humánusnak kell lennünk azokkal is, akiket ők használhatatlannak találva visszapateroltak hozzánk! Na így száradt volna ránk többszázezer "menekült".

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek