Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 04. 06:00

Eleged van a magyar bérekből? - Az országod tehet róla  

Ugrás a cikkhez
Nemcsak rosszabbul keresünk az osztrákoknál, de sokkal rosszabbul is élünk náluk. Könnyen érthető számokkal kifejezve: ők átlagosan kétszer annyit tudnak vásárolni a nettó bérükből, mint a szomszédos magyarok. Ez ugyanakkor nem kéne, hogy dühítse a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:58
Előzmény: #98  akkoriis
#100
"Most akkor mi is legyen a Te esetedben elismerve? Vagyis, mi is van elismerve?"
Pontosan a fentiek egyvelege, éppen ez a lényege az egésznek ... egy rendkívül összetett feltételrendszerben való teljesítés !

"Nehogy 10 fillérrel többet adózzak a milliós fizetésemből mint az a szerencsétlen, aki épp éhendöglik"
Ezt megbeszéltük, nem az én feladatom és lefejésem a módja a "szerencsétlen" életbentartására.

"Azt felejti el a magas pacin ülő", hogy ha 1x minden bőrt lehúzott a lentiről, akkor Ő is éhen fog dögleni!"
Nem ülök magas pacin, mocskos nagy melóm volt és évekbe telt, míg egy jó munkahelyet megpályázhattam.

Neked is minden jót, nem jutottunk közös hullámhosszra, de nem volt haszontalan sem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:58
Előzmény: #50  Bekre_Pal
#99
nos,a középkorban,hogy a Te példádnál maradjunk,tényleg kivolt találva.Ugyanez.Tizednek hívták.Mivel itt az szja-ról volt szó,ha nem tűnt volna fel.Most az egykucsos adó szerintem is középkori mutatvány.És szvsz Te nem értesz itt sokmindet.de ahogy látom elkezdődik ezen a fórumon lassan az anyázás,úgyhogy kiszállok.
akkoriis 2015. 03. 04. 14:46
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#98
"-nehogy már a nagyobb teljesítményt elismerjük

-A munkaerő értékét számos tényező befolyásolja: a munkáltató cég, a munkakör, a munka jelentősége a cég működésében (termékében, szolgáltatásában), az egyén képzettsége/képessége/készsége, a munkaerő pótlása, mennyisége a piacon, stb."

Most akkor mi is legyen a Te esetedben elismerve? Vagyis, mi is van elismerve? ( a kérdés költői, ne válaszolj rá)

Pontosan ezért tartunk ezen a szinten, mert ilyen a mentalitásunk! "Nehogy 10 fillérrel többet adózzak a milliós fizetésemből mint az a szerencsétlen, aki épp éhendöglik"
Azt felejti el a magas pacin ülő", hogy ha 1x minden bőrt lehúzott a lentiről, akkor Ő is éhen fog dögleni!
Na további jót..
ujonc 2015. 03. 04. 14:44
Előzmény: #96  Bekre_Pal
#97
Igen!
És e miatt a piaci érték miatt távoznak a frissen végzett orvosok (itt azért elég szerencsétlen piacról beszélni- legalább is hazairól), szakmunkások tömegesten. A piac működik. És ott ahol ezt meg is fizetik még jobban fog. A kérdés az mi lesz velünk, itt maradottakkal? Mi lesz az országgal? Meddig húzhatjuk az igát, hogy a "vendégek" és a nagy megmondók a Parlamanetben jól érezzék magukat?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 14:34
Előzmény: #94  ujonc
#96
a piaci értéke
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 14:34
Előzmény: #90  Cosinusrider
#95
hát ja

link

azért köszönöm a felvilágosítást
ujonc 2015. 03. 04. 14:33
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Igen. Ez az értéke, de nem a teljesítménye. Tehát akkor elismered, hogy neked nem a teljesítményed nagyobb. "Csak" a javadalmazásod magasabb.
ujonc 2015. 03. 04. 14:30
Előzmény: #88  Cosinusrider
#93
Akik meg nálunk közelebb állnak hozzá, szívják fel a munkaerőt, mint itatós a vizet. Ennyit az automatizálásról. Jó dolog az automatizálás, de ha mindent a gépek állítanának elő, miből lenne fizetőképes kereslet a termékeikre?
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:30
Előzmény: #87  ujonc
#92
A munkaerő értékét számos tényező befolyásolja: a munkáltató cég, a munkakör, a munka jelentősége a cég működésében (termékében, szolgáltatásában), az egyén képzettsége/képessége/készsége, a munkaerő pótlása, mennyisége a piacon, stb.
Tehát ilyen értelemben egy SAP fejlesztő/rendszerszervező, stb. "értékesebb" mint egy kisvárosi tanár vagy orvos munkaerő értéke. Tehát nem arról van szó, hogy egy audis összeszerelő vagy egy tecso-beli pénztáros között ki tanult vagy dolgozik többet vagy kinek nagyobb a teljesítménye.
ujonc 2015. 03. 04. 14:25
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#91
A társadalom zömének a felelőtlensége hogyan kapcsolódik az én béremhez? Nem kérdezték meg tőlem munkába álláskor, hogy mennyi hitelem van és mire költeném a fizetésem! Egyébként nincs hitelem és takarékos vagyok. Multinál dolgozom, aki euróban kapja a termék után a vételárat. És nem hiszem, hogy darabszámra kevesebbet gyártanék itthon, mintha kimentem volna az egyik ottani gyáregységükbe. És most már az esetedben is tudjuk, nincs értelme vizsgálni a "termelékenységedet". Egyszerűen többet kapsz az átlagnál és úgy érzed, te ezt megérdemled. Ennyivel több a teljesítményed, mint a megszokott. Biztos én is örülnék ennek, de ha a te példád is igazolja, hogy nem mindenhol van lemaradás, miért-e mellett foglalsz állást? Miért hihetetlen, hogy más területeken is lerakják a normát csak ott éppen sokkal nagyobb a lemaradás a kompenzáció terén, mit nálad? Gondolom el sem hiszed, hogy az Óbudai Egyetem Gépész Mérnöki karán minden tanár megemlíti az órákon, hogy milyen gazdasági lehetőségekkel (lehetetlenséggel) működik az intézmény, és mióta nem volt bérfejlesztésük.
Cosinusrider 2015. 03. 04. 14:20
Előzmény: #85  Bekre_Pal
#90
Én accept-nek írtam korábban is, csak téged bekapott a gépszíj. A munkaidővel kapcsolatos mondat is ráutalt cimbora. Még, ha a te hsz-edre is ment a válasz.

Látom nagy a volatilitás a megítélésemben.
Az előbb még sötét voltam, most már értelmes ember. :DD
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:14
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#89
OK, remélem bejön a víziód.
Cosinusrider 2015. 03. 04. 14:14
Előzmény: #77  akkoriis
#88
Mi nagyon messze vagyunk attól, hogy minden automatizált legyen. Pont ezért van sok lehetőség. Vagy ebben az országban már minden felépült? Már minden kész? Nem kell csinálni semmi újat, csak fenntartani ami van? Nyugaton pénzt nyomtatnak a semmire, hogy felverjék vele a tőzsdeindexeket. Mi miért nem nyomtatunk pénzt, és adjuk mondjuk az építő munkások kezébe, akik cserébe építenek egy csomó jó dolgot? Biztos, hogy nem fognak spórolni, hanem elkezdenek költekezni. Azután lesz mit elköltsön a fodrász, a pincér meg a takarító stb és tuti, hogy többet fog keresni mindenki. Semmi újat nem mondtam szerintem. Vagy melyik szektort fizessük meg végre szokatlanul jól, de nem a semmiért cserébe? Melyik tud hatással lenni az egész társadalomra?
ujonc 2015. 03. 04. 14:12
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
Magyarázd el, hogy miről beszélsz. Te a munkaerő értékéről beszéltél. Ha te háromszor annyit keresel, mint egy orvos a teljesítményed is annyival nagyobb kell, hogy legyen. Értékesebb a munkád az orvosénál. Gondolom a felelősséged is arányos ezzel. És akkor a múltbéli tanáraidról még említést sem tettünk. Elképzelem ahogy találkozol egykori tanároddal és amikor az oktatói bérek kerülnek terítékre, te simán legyintesz egyet. -Jah, tanár út tanulni kellett volna, hogy értékesebb munkát végezhessen. érdekes szitu lehetne.
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:04
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Lesz. Történelmi esély van rá, hogy bezárjuk az ollót 10 éven belül egy kicsit. Senki nem fog barikádokat emelni és gazdagokat koncolni egy 350 ezres fizetés mellett. A dekadencia és a meglepetés együtt jár. Kialakult egy olyan osztály akinek van már mit veszítenie. Szemben vele 9 millió super proli aki fogyasztani akar bármi áron.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 04. 14:03
Előzmény: #81  Cosinusrider
#85
főleg

amúgy te hol a fenében vagy épp és mit tudsz az én munkám időbeosztásáról, te nagyon értelmes ember?
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 14:03
Előzmény: #74  ujonc
#84
Tényleg javaslom, hogy képezd magad és értsd meg a problémát ! Fogalmad sincs, hogy miről beszélek és esélytelen, hogy itt pár sorból megértsd, az orvosi példádból egyértelműen lejön ez. Sajnálom.
prime777 2015. 03. 04. 14:01
Törölt hozzászólás
#83
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 13:58
Előzmény: #76  ujonc
#82
Nem élt a társadalom zöme a lehetőséggel, sőt inkább hitelbe verte magát, hogy úgy éljen mint a nyugati, csak éppen keleti bérekkel és termelékenységgel.... klasszul megcsinálták. Nem állt helyre az értékrend, illetve inkább úgy mondanám, hogy éppenséggel most állt helyre az értékrend, most ütközött ki leginkább, hogy mennyire bottom szinten vagyunk termelékenységben, mennyire egy 80-90%-os importtartalommal bíró exportunk van... ebből nem lesz nyugati bér...
Cosinusrider 2015. 03. 04. 13:54
Előzmény: #78  Bekre_Pal
#81
"a teljesítményt vizsgálni zsákutca"

Főleg amikor valaki munkaidőben fórumozik órákat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek